Rosol – Zeballos 1:2 (kon.) | Martin – Eriksson 1:3 (kon.)
Djoković – Raonic 3:0 (kon.) | Veselý – Mayer 0:2 (kon.)
Tipsarević – Pospisil 3:0 (kon.) | Lacko – Arvidsson 3:0 (kon.)
0
2 3 3
sk Neděle 15.09.2013, 18:17Davis Cup

Ďakujeme za pozornosť pri všetkých našich prenosoch z Davis Cup a prajeme pekný zvyšok víkendu. (19:50:40)

Naši reprezentanti a aj my fanúšikovia si už môžme konečne vydýchnuť. Lukáš Lacko to zvládol a na kurte jednoznačne demonštroval, aký je rebríčkový rozdiel medzi ním a jeho súperom. Zverenci trenéra Miloslava Mečířa sa tak dokázali udržať v 1.skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára! To je tá najpodstatnejšia informácia. V temto stretnutí so Švédmi sa však ukázalo, že rebríčkové postavenie a papierové predpoklady nemusia vôbec nič znamenať, presvedčil sa o tom hlavne Andrej Martin, ktorého zdolal Marcus Ericsson. Potvrdili sa tak slová Mečířa, že so Švédmi to nebudeme mať ľahké a že v tejto súťaži častokrát nerozhoduje rebríček ale odhodlanie a chuť zvíťaziť.

Koniec zápasu

6:3
    Je to tam! Lacko vytiahol eso a nekompromisne tak ukončil tento dôležitý rozhodujúci zápas proti Isakovi Arvidssonovi! Náš tenista víťazi po celkom jasnom priebehu v troch setoch 6:2, 6:3 a 6:3.

40-15
    Lukáš Lacko sa po 1 hodine a 49 minútach dostáva k prvým dvom mečbalom !

30-15
    Arvidsson ešte dokázal po ritern znížiť stav tejto dôležitej hry.

30-0
    Teraz pridáva aj víťazný úder z forhendu po čiare.

15-0
    Začína kvalitným prvým podaním, Arvidsson nestačil zareagovať.

5:3
    Lukáš Lacko využíva túto príležitosť a v treťom sete berie po prvýkrát podanie Isaka Arvidssona. Teraz pôjde za stavu 5:3 podávať na víťazstvo nielen v tomto zápase, ale v celkom stretnutí so Švédskom!

40-30
    Paráda! Lacko dokázal svojho súpera obhodiť z forhendovej strany a tak má k dispozícii brejkbal!

30-30
    Následne je to už po 30. Švédsky tenista si pomohol esom.

30-15
    Arvidsson sa však nevzdáva a teraz si pomáha prvým podaním po ktorom získal priamy bod.

30-0
    Toto je už skutočne nádejné! Lukáš pridáva aj krásne bekhendové obhodenie.

15-0
    Lacko začal pri podaní súpera kvalitným riternom, Arvidsson zahral len do siete.

4:3
    Lacko a aj Arvidsson v treťom sete ešte nestratili podanie, aj keď náš tenista mal už tri šance na brejk. Stav je 4:3.

3-2
    Lacko si svoj servis postrážil a opäť je v treťom sete vo vedení, stále však bez brejku.

2-2
    Obaja tenisti si stále držia svoj servis a tak je stav tretieho setu po štyroch gemoch 2:2. Na podanie pôjde náš Lukáš Lacko.

1-1
    Arvidsson dokázal odpovedať a stav tretieho setu je vyrovnaný 1:1!

1-0
    Lacko začal úspešne aj v treťom sete, keď vyhral gem pri svojom podaní. 1:0.

6:3
    Výborne! Lukáš Lacko získal v deviatej hre druhého setu opäť podanie Isaka Arvidssona a to znamená, že náš tenista víťazi aj v druhom sete, tentokrát pomerom 6:3!