Mesaroš – Martin 2:0 (kon.) | Bellotti – Hájek 1:2 (kon.)
Přikryl – van der Duim 0:1; 0:3; 0-0 (skreč) | Mečíř – Pospíšil 1:2 (kon.)
Jan Hájek (2)
2
7 3 6
Středa 18.09.2013, 11:30Challenger Trnava (antuka)

Jan Hájek zvítězil v 1. kole na challangeru v Trnavě nad italským hráčem Riccardem Bellottim v poměru 2:1 na sety. Po sadách 7:5,3:6 a 6:0, kdy poslední sada byla v podání Itala velmi odevzdaná.

S konstatováním, že Hájek postupuje do osmifinále na turnaji v Trnavě, se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního dne. (13:06:14)

Konec zápasu

0:6
    A máme konec. Hájek postupuje do osmifinále.

15-40
    Další chyba. Hájek má dva mečboly.

15-30
    A vzápětí dvojchyba. Dva míčky dělí Hájka od postupu.

15-15
    Laciná chyba Itala.

15-0
    Bellotti výměnu zakončil tvrdou smečí.

0:5
    Bellottiho už nebaví být na kurtu a jen schválně kazí. Hájek vede 5:0 a je blízko k postupu do osmifinále.

30-40
    Český tenista převrací misky vah v tomto gemu na svojí stranu a má gembol.

30-30
    Třicet oba. Hájek si pomohl dobrým podáním.

30-15
    Tvrdý bekhendový útok Hájka zakončený forhendem do volného dvorce.

30-0
    Teď Ital tvrdě útočil a donutil Hájka zkazit.

15-0
    Ital jen vracel, ale tomu stačilo k zisku fiftýnu.

0:4
    Riccardo Bellotti znovu kazí a prohrává své podání už podruhé v třetí sadě.

30-40
    Útok Hájka byl na tolik agresivní, že ho nedokázal Bellotti vrátit. Český tenista má brejkbol.

30-30
    A Hájek znovu srovnává. Tentokrát zahrál vítězný úder on.

30-15
    Český tenista si myslel,že forhend soupeře skončil mimo kurt, ale mýlil se. Míček skončil přesně na čáře.

15-15
    Patnáct oba.

15-0
    Bellotti teď vymetl forhendový roh Hájka.

0:3
    Ital vrátil podání Hájka, ale nepochopitelně se sebral a šel k lavičce, když byl ještě míček ve hře. Čech neměl nejmenší problém s tím, aby umístil míček do dvorce.

0-40
    A znovu tvrdá agresivní hra slavila úspěch.

0-30
    Kvalitní první podání a následný útok do odkrytého kurtu.

0-15
    Výměna exibičního rázu. Nejdříve hru zkrátil Hájek, to Ital doběhl, ale Hájek vracel lobem. Výměna pokračovala a podruhé zkrátil Ital, což Hájek doběhl a zakončil výměnu.

0:2
    A Hájek je prvním hráčem, který prolamuje podání svého soupeře a ujímá se vedení 2:0.

15-40
    Dobrá délka returnu znamená dva brejkboly pro Hájka.

15-30
    Bellotti nechce jen bránit a ukázal, že umí taky skvěle útočit.

0-30
    A znovu skvělá agresivní hra českého tenisty.

0-15
    Český hráč si rozpohyboval svého soupeře a tvrdou smečí ukončil výměnu.

0:1
    A první hra rozhodujícího setu je za námi. Získal ji český hráč a dostal se do vedení 1:0.

15-40
    Skvělé podání ven z dvorce, kterým si Hájek vybojoval dva gemboly.

15-30
    Italský hráč přitlačil svého soupeře a donutil ho k chybě.

0-30
    Jedna z delších výměn, kterou ukončuje chyba Itala.

0-15
    Český hráč se převlékl do žlutého trika, snad mu tato barva přinese úspěch. Získává první fiftýn třetího setu.

0:0
    Druhá sada nabídla hned několik brejkbolů Jana Hájka. Jeden z nich využil a dostal se do vedení 2:1. Od té doby získal jeho soupeř čtyři hry v řadě a převzal otěže ve druhém setu, který nakonec dopodával a vyhrál 6:3.

Zápas Hájka s Bellottim dospěl do třetího setu, kdo ho vyhraje? To se dozvíte při sledování naši onlajn reportáže.

6:3
    Neuvěříte tomu, ale i čtvrtý fiftýn byl přímý bod. Ital získává tento set v poměru 6:3.

40-0
    Teď jak kdyby se Hájek s Bellottim předháněli, kdo udělá více chyb. Ital má tři setboly.

30-0
    A další přímý bod po podání ven z kurtu.

15-0
    Bellotti podává na zisk setu a začíná přímým bodem.

5:3
    Čtyřikrát Ital netrefil dvorec a daruje tak svému soupeřovi tento gem.

5:2
    Sedmý gem je u konce a získává ho Ital i přes to, že jeho soupeř měl tři brejkboly. Itala dělí jedna hra od srovnání zápasu na 1:1.

A-40
    Italský hráč má gembol. Nejdelší výměnu dosavadního průběhu vyhrává Ital.

40-40
    Český hráč return po druhém podání vrací daleko mimo kurt.

40-A
    Třetí brejkbol Hájka v této hře a má ho právem. Byl aktivní a zakončil výměnu u sítě smečí.

40-40
    Na pomoc Bellottimu přišlo kvalitní první podání.

40-A
    Výhoda Hájek. Bellotti ze svého slabšího bekhendu kazí.

40-40
    Bellotti si došel na síť pro vítězný volej a odvrací brejkbol soupeře.

40-A
    Český tenista si vybojoval brejkbol, aniž by si ho zasloužil.

40-40
    Jan nedopouští konec gemu.

40-30
    Riccardo mi připadá, že je lepší ve výměnách a vysloužil si gembol.

30-30
    Třicet oba. Eso znamená srovnání.

15-30
    Český hráč si dobře rozpohyboval svého soupeře, který byl u posledního úderu pozdě a zkazil ho.

15-15
    Patnáct oba. Bellotti bere otěže zápasu do svých rukou.

0-15
    Hájek kvalitně a agresivně útočil až vybojoval fiftýn.

4:2
    Hájek zasáhl u sítě nedůrazně a Ital ho dokázal prohodit. Bellotti zaslouženě získává podání Hájka a vede 4:2.

40-15
    Eso hájka odvrací první brejkbol.

40-0
    Bellotti má tři brejkboly. Hájek nalitý míč trefuje jen do pásky.

30-0
    A další chyba Hájka. Ten bekhendem trefuje jen síť.

15-0
    Nasazená dvojka turnaje začíná dvojchybou.

3:2
    Ital měl teď štěstí, že trefil čáru a Hájek nedokázal vrátit. Riccardo vede 3:2.

40-30
    Ale teď zahrál dvojchybu a nevyužil ten první.

40-15
    Bellotti má dva gemboly, aby šel do vedení.

30-15
    Hájek se teď dlouho bránil až podlehl agresivní hře soupeře.

15-15
    A znovu, jak Ital útočí z forhendu tak je mnohem nebezpečnějším hráčem než z bekhendu.

0-15
    Hájek svého soupeře přehrává v bekhendových výměnách, ale v těch forhendových je horším hráčem. Teď ale vyhrál tu bekhendovou a získal fiftýn.

2:2
    A ten druhý už využil a srovnává na 2:2.

40-30
    Tu první nevyužívá, díky kvalitnímu druhému podání soupeře.

40-15
    Bellotti má dvě možnosti na rebrejk.

30-15
    I další fiftýn získává Ital, který jde do vedení.

15-15
    Po patnácti.

0-15
    Ital pod tlakem netrefuje dvorec.

1:2
    Do třetice všeho dobrého! To se teď potvrzuje a český hráč prolamuje podání svého soupeře a dostává se do vedení 2:1.

40-A
    Ale český hráč si vybojoval třetí.

40-40
    I ten druhý odvrací, Hájek netrefuje dvorec po returnu.

30-40
    Ten první Ital odvrací, díky dobré délce svých úderů.

15-40
    Český hráč má dva brejkboly.

15-30
    Další fiftýn pro něj. Teď v forhendové bitvě překonal svého soupeře.

15-15

15-0
    Ital se ubránil dobré hře Hájka a následně ho u sítě prohodil. Hájek byl potrestán za nedůraznou hru u sítě.

1:1
    Bellottiho úder z bekhendové strany končí v autu a je znovu srovnáno, tentokrát 1:1.

15-40
    Přeci jen má český hráč dva gemboly.

15-30
    Bellotti byl daleko za základní čárou, což chtěl Hájek potrestat kraťasem, který se mu ale nepovedl.

0-30
    Nejdřív forhend doprava a poté doleva, ke kterému už se Ital nedostal.

0-15
    Kvalitní tvrdý servis na kříž znamená zisk fiftýnu.

1:0
    Těsný aut Hájka ukončuje první gem druhé sady, který získává Ital.

A-40
    A vzápětí má Ital gembol.

40-40
    Ten odvrací Bellotti esem.

40-A
    A znovu byl trpělivější český hráč. Má brejkbol.

40-40
    Shoda. Bekhendovou výměnu ukončil Ital svojí chybou.

40-30
    Return zastavila páska. Gembol pro Itala.

30-30
    Třicet oba.

30-15
    Velice podařený kraťas od Hájka, který sice Bellotti doběhl, ale následně byl prohozen.

30-0
    Těsný aut po lobu Hájka.

15-0
    Vítězný forhend z rakety Bellottiho.

0:0
    Jan Hájek získává první set s Italem Bellottim v poměru 7:5. Ve včerejší části duelu vyhrál 4:3 a dnes i přes ztrátu podání v desátém gemu první set ovládl.

5:7
    Kvalitní první podání a následný tvrdý forhend znamená konec první sady, kterou získává český hráč v poměru 7:5.

15-40
    Český reprezentant má dva setboly.

15-30
    Český tenista chtěl zahrát vítězný úder, ale o pár čísel netrefil kurt.

0-30
    Eso z rakety Hájka.

0-15
    Nejdříve čárový zahlásili aut, který byl opraven hlavním rozhodčím. Ale v opakující se výměně získal přeci jen fiftýn český hráč.

5:6
    A ten taky proměňuje. Ital už poněkolikáté v tomto gemu kazí a daruje svému soupeři tento gem. Hájek má druhý pokus na to, aby dopodával první sadu.

40-A
    Česká hráč si povodil svého soupeře po dvorci a vybojoval si brejkbol.

40-40
    A ten Ital odvrací. Šikovně nehrál naplno úder, který byl kratší a Hájek k němu měl daleko.

40-A
    Hájek si vybojoval brejkbol.

40-40
    Shoda. O jedenáctý gem se ještě svede boj.

40-30
    Ital svojí agresivitou si vybojoval gembol.

30-30
    Po třiceti. Teď Hájek ukázal skvělou obranu a slavil úspěch, protože jeho soupeř udělal chybu.

30-15
    Český tenista přiriskoval return a tento risk mu přinesl ovoce v podobě zisku fiftýnu.

30-0
    Bellotti nejdříve prokázal skvělou obranu a poté i skvělou útočnou hru.

15-0
    Český Honza teď lacině chyboval.

5:5
    Ale druhý brejkbol už Ital proměňuje a na poslední chvíli se udržuje ve hře o první set.

40-15
    Ten první Hájek odvrací aktivním pojetím.

40-0
    A další aut z rakety Hájka znamená tři brejkboly pro Bellottiho.

30-0
    Teď to byl špatný odskok, který zastihl Hájka nepřipraveného.

15-0
    Český hráč začíná nepříjemně dvojchybou.

4:5
    Bellotti získává devátý gem čistou hrou a snižuje na 4:5.

40-0
    Přímý bod z podání a Ital má tři gemboly.

30-0
    Teď si Ital vyhnal svého soupeře mimo dvorec a zakončil do odkrytého prostoru.

15-0
    Nevynucená chyba Hájka z forhendu.

3:5
    Na konec osmé hry přímý bod z podání a český hráč potvrdil brejk ze včera a vede 5:3.

15-40
    Bellotti se také vytáhl s vítězným úderem.

0-40
    Další vítězný forhend českého hráče

0-30
    Je vidět, že oba hráči do úderů dávají větší sílu a hrají je s větší jistotou než včera, kdy panoval velký vítr.

0-15
    Český hráč začíná skvěle. Na dvakrát byla u sítě úspěšný.

3:4
    Za stavu 4:3 podává Jan Hájek.

Oba hráči se už rozehrávají na centr kurtu a zápas za pár chvilek začne.

Vítejte u onlajn přenosu. Včera Riccardo Bellotti s Janem Hájkem odehráli jen sedm gemů než je z dvorce vyhnal déšť. Dnes tento zápas bude pokračovat a to za několik málo minut.

Dnes už tenisté do zápasu nezasáhnou a dohrají ho zítra, když bude počasí v Trnavě přát.

V Trnavě začíná znovu silně pršet a zápas je přerušen na dobu neurčitou.

3:4
    Český hráč prolamuje v tomto zápase podruhé podání svého soupeře a ujímá se poprvé vedení.

15-40
    A znovu to byla obrana, která slavila úspěch. Český tenista má dva brejkboly.

15-30
    Teď pochvalme obranu českého tenisty, který vrátil těžké údery na druhou polovinu kurtu a donutil svého soupeře zkazit.

15-15
    Volba podání ven z kurtu a následného úderu do odkryté části dvorce byla úspěšná.

0-15
    Ital začíná dvojchybou.

3:3
    Český reprezentant znovu srovnává na 3:3.

30-40
    Aktivnější byl teď Ital a vysloužil si zisk fiftýnu.

15-40
    Znovu úder z rakety Bellottiho zamířil do autu.

15-30
    Bellotti chtěl zatlačit svého soupeře, ale dvorec mu byl malý.

15-15
    Patnáct oba. Hájek chybuje z bekhendu.

0-15
    Od vítězného úderu Itala Hájka ubránila jen páska.

3:2
    Italova přesná a tvrdá hra slaví úspěch. Ital znovu vede, tentokrát 3:2.

40-30
    Paráda. Český tenista se vytáhl se skvělým returnem.

40-15
    Dva gemboly, které má Ital.

30-15
    Ital převrací misky vah tohoto gemu na svojí stranu.

15-15
    Italský mladíček si povodil svého soupeře po kurtu a zakončil přesně k čáře.

0-15
    Hráč na returnu měl štěstí, že trefil dvakrát čáru a poté získal fiftýn.

2:2
    Český hráč zvolil taktiku servis/síť a ta byla úspěšná. Srovnáno na 2:2.

40-A
    Hájek teď naběhl na síť, aby získal výměnu pro sebe.

40-40
    Hájek se teď neubránil tvrdé a přesné hře Itala.

40-A
    Výhoda Hájek. Teď každý musel zahrát slicované údery, které se víc povedly českému tenistovy.

40-40
    Bellotti si oběhl míček na forhend a vymetl forhendový roh Hájka.

30-40
    Hájek má gembol.

30-30
    Teď velkou roli zahrál vítr, který pomohl míčku z rakety Bellottiho do autu.

30-15
    Ital se znovu ujímá vedení. Tentokrát třicet patnáct.

15-15

15-0
    Vstup do čtvrté hry lépe vyšel Italovi.

2:1
    A Hájek si bere svoje podání zpět a snižuje na 1:2.

40-A
    Další brejkbol pro Hájka. Bellotti byl u míčku pozdě a zahrál ho do autu.

40-40
    A Riccardo Bellotti ho úspěšně odvrací. Pomohl si přechodem na síti a byl u ní úspěšný.

30-40
    Bude to brejkbol, který má Jan Hájek.

30-30
    Třicet oba. Bude následovat gembol nebo brejkbol?

15-30
    Bellotti si pomáhá přímým bodem.

0-30
    Další fiftýn pro českého hráča, který má skvělou pozici na returnu.

0-15
    Nula patnáct. Hájek získává úvodní fiftýn.

2:0
    A ten Ital proměňuje. Dostává se tak do vedení 2:0.

40-30
    Bellotti má brejkbol.

30-30
    Dvojchyba Hájka. Vítr je hodně silný a ovlivňuje údery.

15-30
    Hájek teď dobře bránil a získal bod.

15-15
    Bellottiho forhend se vešel jen do koridoru pro čtyřhru.

15-0
    Hájek začíná gem chybou z bekhendu.

1:0
    První hru získává italský tenista a dostává se do vedení 1:0.

40-30
    Hájek si chtěl dojít pro brejkbol, ale byl nepřesný.

30-30
    Po třiceti. Zkrácení Bellottiho k síti ani nedoletělo, jelikož bylo zpomaleno větrem.

30-15
    Vzápětí přímý bod z podání.

15-15
    Patnáct oba. Hájkova chyba z bekhendu.

0-15
    Utkání začíná Bellotti nevynucenou chybou.

0:0

A jde se na to. Na podání začne Riccardo Bellotti z Itálie.

Oba aktéři zápasu už jsou na dvorci a podstupují pravidelnou předzápasovou rozehrávku.

Vypadá to, že už je všechno připravené k tomu, aby hráči mohli nastoupit.

Začátku zápasu se zřejmě nedočkáme. V Trnavě začalo znovu pršet a momentálně nevíme, kdy zápas na centrálním kurtu začne.

V Trnavě se začátek zpozdí, jelikož je na kurtu velké množství vody a bude trvat než organizátoři kurt uklidí.

Favoritem je český hráč. Jak utkání dopadne? To se dozvíte při sledování naší onlajn reportáže, ke které jste všichni zváni.

Toto bude první měření sil obou hráčů.

Jan Hájek (CZE)

Český tenista se v letošním roce pohybuje především na turnajích challengerové kategorie. Tudíž má menší přísun bodů a vypadl z první světové stovky. Momentálně mu patří 103. příčka. Minulý týden Hájek trénoval s českou reprezentací na Davis Cup a před 14 dněma hrál na turnaji v Janově. Došel tam až do čtvrtfinále, kde vypadl s domácím Lorenzim s "kanárem". Tento rok už český hráč jeden turnaj vyhrál, bylo to v německém Meerbuschu na konci srpna. Za úspěch se dá i považovat osmifinále z podniku ATP 500 v Hamburku. Vypadl tam s bývalou světovou jedničkou Rogerem Federem.

Riccardo Bellotti (ITA)

Italský mladíček, který pravidelněji nastupuje na challengerovém okruhu od roku 2011, je na 241. pozici žebříčku ATP. Naposledy se prezentoval na challengeru v Seville, kde vypadl ve čtvrtfinále s domácím Danielem Gimeno-Traverem ve dvou setech. Toto je jeho nejvýraznější úspěch v letošní sezóně spolu s třemi vavříny z okruhu ITF.

Ital tady musel startovat už v kvalifikací, kterou prošel se ztrátou jedné sady. Přitom hrál poměrně s neznámými hráči, Jurajem Mašárem, Janem Šátralem a Liborem Salabou.

Hezké dopoledne, tento týden se u našich východních sousedů koná challengerový turnaj v Trnavě s dotací 42,500 € . Toho se účastní i Jan Hájek, který v 1. kole narazí na Riccarda Bellottiho z Itálie. Zápas je naplánován jako první na centr kurt a měl by začít chvíli po 10:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.