Chanty-Mansijsk – Barys 2:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:2 (2:0 po s.n.) | HC Slovan – Viťaz 1:4 (kon.) | Lev – N.Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Avangard Omsk
Čtvrtek 19.09.2013, 15:00 • Uralets concert and entertainment complex (4 700) • KHL

Tolik dnešní přenos z KHL, hezký zbytek dne. (17:12:46)

Drtivá třetí třetina rozhodla o osudu tohoto duelu, který byl čtyřicet minut vyrovnaný, pak se ale domácí výrazně soupeři utrhli a především v přesilovkách se dokázali střelecky prosadit. Během dvou minut překonal Lassilu Lewandowski a Viklund. Druhou dnešní branku přidal výborně hrající Malychin. Tři body tedy patří do správných rukou. Jakub Kovář odchytal dobré utkání a inkasoval pouze jednu branku z hole Kvaši.

60:00

59:27

58:59
    Výborný Kovář, který zasahuje po střele Záborského z levého kruhu. Slovenský hokejista vypálil z voleje přízemní střelu, snížení se nekoná.

58:48
    Dohrává se přesilovka Omsku, u Kováře je však klid.

58:18
    Avtomobilist míří ke třem bodům v tomto zápase, hraje se ve středním pásmu.

57:24
    Ještě jednou vyloučení, za sekání je na trestné Černov. Hosté budou hrát přesilovku.

57:07
    Malychin útočil na hattrick, místo střely zvolil přihrávku na Černova, který byl ale obsazen a nemohl zakončit.

56:17
    Poslední třetina 3:0, teda jasná režie domácích hráčů.

55:58
    Blíží se konec trestu vyloučeného Kazionova, zároveň se blíží i konec utkání.

55:26
    Obrovská šance na bůra. Po Simakovovi se netrefuje z ideálního prostoru ani Krikunov.

54:57
    Pátá branka byla ve vzduchu, ale Simakov netrefil prázdnou klec.

53:55
    Další faul, na trestné sedí Kazionov za hákování.

52:28
    Domácí se v této třetině baví dobrým hokejem. Soupeři stihli za necelých deset minut nasázet tři branky a ten tlak i nadále pokračuje.

51:42
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hotovo, vymalováno. Totální kolaps v hostující obraně a je zde již čtvrtý gól. Opět využitá přesilovka. TOBIAS VIKLUND dostal ideání pas do prostoru mezi kruhy a ukázkovou ránou příklepem propálil brankáře Lassilu. Asistence: Jevgenij Fjodorov, Alexej Simakov.

51:25
    Nyní střílel Fjodorov, ale jen do připraveného brankáře.

50:17
    Další trest pro Avangard, který už to psychicky příliš nezvládá. Na trestnou usedl Oleg Kvaša za hru vysokou holí.

49:14
    To byla rychlost. Přesilovka je využita a domácí odskakují na rozdíl dvou branek. EDUARD LEWANDOWSKI si vyjel zpoza brány na levé křídlo a vypálil přesnou střelu nad Lassilovo rameno. Finský brankář byl bez šance, navíc mu tam dobře clonil jeden z jeho kolegů. Bez asistence.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 23. Malychin (Lazarev), 43. Malychin, 50. Lewandowski, 52. Viklund (Fjodorov, Simakov) – 31. Kvaša

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Antonov, Selujanov, Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Postnikov – Belanger, Toluzakov, Krikunov – Lazarev, Malychin, Černov – Simakov, Fjodorov, Žmakin – Arkalov, Strelcov A., Strelcov V., Lewandowski. Trenér: Anatolij Jemelin.
    Avangard Omsk: Lassila (Kostin) – Ljamin, Kuljaš, Blaťák, Pivcakin, Vorobjov, Baranka, Miljukov – Popov, Pěrežogin, Záborský – Semin, Kosticyn, Frolov – Kalinin, Kvaša, Kazionov – Ivanov, Badjukov, Semjonov. Trenér: Miloš Říha.

Rozhodčí: Gašilov, Sojin – Parfijonov, Sušijev.