Chanty-Mansijsk – Barys 2:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:2 (2:0 po s.n.) | HC Slovan – Viťaz 1:4 (kon.) | Lev – N.Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
Dinamo Riga
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Dynamo Moskva
Čtvrtek 19.09.2013, 18:30 • Arena Riga (Riga) • KHL

Z mé strany vše, u KHL opět někdy nashledanou. (21:07:35)

Dinamo Riga měla proti svému moskevskému soupeři velkou kliku. Prakticky celou třetinu hrála druhé housle, díky druhému gólu Pestuška prohrávala zaslouženě o branku. I přesto domácí dokázali díky zásahu Szczechury vteřinu před koncem vyrovnat. Samostatné nájezdy pak patřily pouze lotyšskému celku.

Rozhodující nájezd proměnil VOJTĚCH POLÁK.

Pestuško (DMS) trefil jen Tellqvistovy betony – 2:0.

Polák (RIG) zkusil bekhendový blafák. A vyšlo mu to – 2:0.

Kvapil (DMS) lehkou kličkou na Tellqvista nevyzrál – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Niživijs (RIG) trefuje mezírku pod lapačkou Lazušina – 1:0.

Oba týmy měly v prodloužení nějaké ty šance, přesto se oba gólmani dokázali pozorně soustředit, aby za jejich záda nic neprošlo. Následovat budou samostané nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:29
    Poslední akce moskevského celku, Kvapil zavážel puk do útočné třetině. Ale bez velkého úspěchu.

63:43
    Pestuško je pořád hodně nezepečný. Tellqvist na jeho pokusy nevidí, ruský forvard hraje opravdu chytře. Teď si málem dorazil svou střelu, která se odrazila od zadního mantinelu.

62:53
    Kokarev zkusil překvapit domácího gólmana střelou zápěstím, Tellqvist byl ovšem pozorný. Z následné akce na druhé straně se Rize vytěžit nic nepodařilo.

62:06
    Lazušin znovu musel zasahovat. Hezky se o jeho překonání pokusil Pavlov, dorážet nakonec nemohl Niživijs.

61:33
    Novák zachytil špatnou rozehrávku! Namířil si to za modrou čáru a tvrdě vystřelil. Tellqvistovi rozhodně pomohlo, že si hodně vyjel z brány.

60:48
    První zákrok Lazušina, od modré na něj vypálil Polák. Na střelu ale moc dobře viděl, tohle ho nemohlo překvapit.

60:01

Budeme muset přece jenom do prodloužení, abychom rozpoznali dnešního vítěze utkání. Riga vstala z mrtvých – a teď bude zajisté na koni.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 29. Hossa (Wilson), 60. Szczechura (Ozolinš), ?. Polák – 14. Pestuško (Komarov, Novák), 41. Pestuško (Novák)

Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Rekis, Ozolinš, Robinson, Pujacs, Sotnijeks, Cibulskis, Siksna – Wilson, Pavlovs, Hossa – Niživijs, Džerinš, Cipulis – Szczechura, Indrašis, Polák – Kuzmenkov, Skvorcovs, Siksnis – Mejja
    Dynamo Moskva: Lazušin (Bočarov) – Novák, Graňák, Jalasvaara, Solovjov, Bojkov, Mironov, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cvetkov, Kokarev, Karsums – Babenko, Glazačev, Karpov – Pestunov, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Kadyrov, Naumov – Zacharenkov, Sivov