Třebíč – Liberec 10:6 (kon.) | Bohemians juniorky – Vítkovice 3:8 (kon.) | Sparta – Ostrava 4:10 (kon.)
Benešov – Liberec 4:5 (po pr.) | Bulldogs – Tatran 2:4 (kon.) | Havířov – Chomutov 8:6 (kon.)
Třebíč – Mladá Boleslav 6:5 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
4:10 (2:2, 0:2, 2:6)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 22.09.2013, 11:00G2 liga juniorů

Zápas je u konce. Z vítězství se radují hosté a připisují si první body do tabulky. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký den a u dalších online přenosů s florbalem se těším na shledanou. (13:04:24)

60:00

59:45
    O osudu tohoto utkání je tak definitivně rozhodnuto.

59:42
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Tak nakonec se ještě Ostravští dostali do další šance a RADIM ŠELMECI v samotném závěru třetího dějství dává Spartě desátý gól a ta se tak potupné desítce tedy nevyhnula. Asistence: Marek Lipový.

57:02
    Hosté se už nikam neženou, a jen kombinují na své polovině.

56:40
    Sparta se teď bude muset soustředit především na dobrou obranu, pokud nechce inkasovat potupnou desítku.

56:34
    Domácí už nestíhají, rozjetá Ostrava přidává další zářez a zřejmě je opravdu rozhodnuto. Přesnou střelou zakončuje akci hostí MAREK LIPOVÝ. Asistence: Daniel Šešulka.

55:16
    V tomto utkání je, zdá se, rozhodnuto. Těžko hosté pustí takový náskok. Samozřejmě ale nepředbíhejme.

54:22
    Jenže hosté se nenechali ukolébat a dávají další branku, a to už osmou. LUKÁŠ SVAČINKA se v těsné blízkosti Zavadila prosadil a jeho tým vede znovu čtyřbrankovým rozdílem. Asistence: Adam Pudich.

53:14
    Vzápětí střílel Nachtmann, ale míček se jen odrazil od tyčky ostravské branky.

52:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí taktéž využívají přesilovou hru a ještě vykřesali jiskřičku naděje. MICHAL ZEMAN posílá míček za bezmocného Antoše prudkou střelou. Asistence: Jakub Josef Malhocký.

52:14
    Střela domácích mířila na Antoše, ten byl připraven a dobře si s ní poradil.

51:42
    Hostující Kováč obdržel dvě minuty za nadzvedávání hokejky.

50:33
    Domácí lavička si hned po inkasovaném sedmém gólu bere oddechový čas.

50:33
    Z protiútoku se poté nemýlil DAN KAŠOVSKÝ a se Spartou to nevypadá vůbec dobře. Takový náskok hostí se bude dohánět jen těžko. Asistence: Jan Křiva.

51:02
    Sedmík se pokoušel o rychlé zakončení, Antoš však měl ruce připravené a míček v nich tak ukrývá.

47:42
    Chvíli po tom, co už Sparta hrála v plném počtu, inkasovala. MAREK LIPOVÝ přízemní střelou našel skulinku v brance domácích a hosté tak jdou to tříbrankového trháku. Asistence: Dan Kašovský.

47:33

46:15
    Sparta se zatím pozorně brání.

45:33
    Domácí Jaroš si jde na dvě minuty odpočinout za držení.

43:47
    Tak nakonec kontaktní branka přichází. Postaral se o ní LUKÁŠ JENÍČEK, který dokázal využít výborné přihrávky od svého spoluhráče. Asistence: Břetislav Kůla.

42:01
    Souboje u mantinelů se začínají na obou stranách přiostřovat. Domácím se rozhodně stav, jaký nyní svítí na ukazateli skóre, pochopitelně nelíbí a snaží se tak o další snížení. Zatím se jim to však nedaří.

40:14
    Tak to je rychlost. Třetí třetina ještě ani pořádně nezačala, a brankář Sparty musí lovit popáté míček ze své sítě. JAN KŘIVA hned po rozehrávce dává pátou branku Ostravy. Asistence: Dan Kašovský.

40:01

Je za námi i druhá třetina. V ní byli úspěšnější hosté z Ostravy, kteří se dokázali vrátit zpět do vedení a před třetí částí tak mají náskok dvou gólů. Třetí třetina začne přibližně ve 12:22.

40:00

39:24
    Na druhé straně se před brankou Sparty snažili vsítit branku do šatny hosté, ale ani oni tentokráte nejsou úspěšní.

38:41
    Střelou z uctivé vzdálenosti se teď pokoušel zaskočit Antoše Kálazi, vyzrát na něm však nedokázal.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:25
    Hosté se dostali do dalšího přečíslení, ale obrana Sparty je k žádnému vážnějšímu ohrožení jejich branky nepustila.

35:47
    A přesilovka hostí je bleskurychle využita. DANIEL ŠEŠULKA posílá prudkou střelou míček za záda Antoše a vrací tak Ostravě zpět dvoubrankové vedení. Asistence: Dan Kašovský.

35:33
    Zadák následně inkasuje dvouminutový trest za sekání.

35:29
    Zadák s Petrmichlem se dostali do dobré šance, ale nadvakrát brankáře Antoše překonat nedokázali.

33:26
    A nakonec i ve druhém dějství byla k vidění branka, a sice do sítě Sparty. RADIM ŠELMECI svým druhým gólem v utkání posílá svůj tým znovu do vedení. Asistence: Dan Kašovský.

32:50
    Na další branku se stále musí čekat. Hra je teď zaměřena spíše na dobré obraně jak Sparty, tak také i Ostravy.

31:42
    Jako na houpačce si nyní musí připadat hráči obou celků. Akce střídá akci. A nyní zkoušel překvapit Zavadila z otočky Křiva, domácí gólman ale jeho akci zlikvidoval.

30:26
    O chvíli později šla do přečíslení i Sparta, ale také hostující brankář byl připraven.

29:30
    Další šance hostí, před Zavadilem si dobře počínali hráči Ostravy, avšak brankář Sparty jim jejich úmysly dokázal překazit.

26:58
    Na druhé straně zahrozil Lipový, ten ale svou pohlednou akci nedokázal přesněji zakončit. Domácí si tak mohli oddychnout.

25:18
    Sparta ve druhé třetině převzala otěže zápasu do svých rukou a nyní je to ona, kdo udává tempo hry. V další šanci se ocitl Zadák, ale míček zamířil jen těsně vedle hostující branky.

24:21
    I hosté vystrčili ve druhém dějství růžky. Ale také domácí brankář Zavadil si se střelou Ostravy dokázal bez problémů poradit.

22:42
    Domácí Kabele se díky dobré přihrávce od svého spoluhráče dostal do slibné šance, chybělo však přesnější zakončení.

20:02
    Ostrava střídá gólmana, místo Barana přichází Antoš.

20:01

Je za námi první třetina dnešního utkání. Domácí ji moc dobře nezačali, když brzy prohrávali o dvě branky. V závěru ale dokázali nejprve snížit na rozdíl jediné branky a poté se jim podařilo také vyrovnat. Hra je tak pro oba týmy stále otevřená. Druhá třetina začne přibližně v 11:45.

20:00

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

17:38
    A za necelou minutu po gólu Sparty přichází další branka. MICHAL ZEMAN využil zaváhání hostující obrany a posílá míček za záda ostravského brankáře. Je vyrovnáno. Asistence: Břetislav Kůla.

16:50
    Tentokrát se už ale domácí dočkali a dávají kontaktní branku. JAN PETRMICHL po skvělém pasu od svého spoluhráče snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Jan Zadák.

13:40
    V další dobré akci se ocitli hráči Ostravy, ale tentokrát to byli oni, kdo narazil na dobře připravenou obranu.

12:15
    Opět se hra mírně uklidnila, a byla k vidění hra ve středu hřiště. Oba celky se tak nedostaly do blízkosti branky soupeře.

11:18
    V další šanci Sparta, Petrmichl ale promáchl a míček za záda hostujícího brankáře neposílá. Ostrava tak může jít do protiútoku.

10:15
    Sparta působí teď trochu zakřiknutě, po druhé inkasované brance neví, jak na soupeře vyzrát. O balónek přichází už ve středu hřiště.

09:24
    Tlak Ostravy z posledních minut dokázal využít RADIM ŠELMECI, který nekompromisní střelou rozvlnil sparťanskou branku podruhé. Asistence: Daniel Šešulka.

09:05
    Z druhé strany to zkoušela Ostrava, když se jeden z jejích hráčů ocitl před brankářem Sparty, ten si však připisuje pohotový zákrok a svůj tým tak podržel.

08:48
    Teď se do zakončení snažila dostat Sparta, ale opět narazila na pozornou obranu Ostravy.

08:20
    Nyní se hrálo převážně ve středu hřiště. Ani jedno mužstvo se nedokázalo dostat do blízkosti brankáře soupeře.

06:15
    Až nyní mohl vyrovnat Petrmichl, který se dostal do samostatného úniku. Své sólo však ve vyrovnávací branku přetavit nedokázal.

04:48
    Sparta se dostala do protiútoku, ale před hostující brankou naráží jen do připravené zdi v podobě dobré hostující obrany.

02:20
    Ostravští jsou i nadále aktivnějším týmem a před domácím brankářem si vytvářejí další šance.

00:52
    Úvod utkání začal útočně a to se hned projevuje i na změně skóre. JAN KŘIVA se dostal do přesného zakončení a posílá svůj tým necelou minutu od začátku utkání do vedení. Asistence: Dan Kašovský.

00:30
    Od úvodních vteřin zápasu se hraje ve velkém tempu. Oba týmy si už vypracovaly šance.

00:01

Jak nakonec dnešní utkání dopadne a kdo bude po jeho skončení šťastnější, se dozvíme dnes v brzkých odpoledních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet.

FBC ČPP Software

Stejně tak jako domácí Sparta, i hosté včera zahájili sezónu prohrou, a to na hřišti FbŠ Bohemians DDM Praha 7. Bohemians zvítězili 9:7 a ostravský celek tak vyšel v prvním kole naprázdno. Dnes se pokusí s dalším pražským celkem o první body do tabulky.

AC Sparta Praha Florbal

Domácí hráči zahájili včera první kolo ligy prohrou, když nestačili na 1. SC WOOW Vítkovice. Před svými diváky prohráli 5:8. V první třetině ale drželi s hosty krok a poprvé do kabin tak šli za stavu 3:3. Pak ale otěže do svých rukou převzali hosté a nakonec tak Spartě nedali vůbec žádnou šanci.

Hezké dopoledne všem příznivcům florbalu. Dnes je na programu druhé kolo G2 ligy juniorů a v jeho rámci budeme sledovat utkání mezi týmy AC Sparta Praha Florbal a FBC ČPP Software.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vendula Zdražilová

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 17. Petrmichl (Zadák), 18. Zeman (Kůla), 44. Jeníček L. (Kůla), 53. Zeman (Malhocký) – 1. Křiva (Kašovský), 10. Šelmeci (Šešulka), 34. Šelmeci (Kašovský), 36. Šešulka (Kašovský), 41. Křiva (Kašovský), 48. Lipový (Kašovský), 51. Kašovský (Křiva), 55. Svačinka (Pudich), 57. Lipový (Šešulka), 60. Šelmeci (Lipový)

ACEMA Sparta Praha: Zavadil (Wertheim) – Jeníček Lukáš, Kůla, Kyndl, Kálazi, Halama, Zeman, Nachtmann, Malhocký, Jaroš, Jeníček Jan, Kabele, Hendrich, Sedmík, Zadák, Pruner, Petrmichl
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Baran (Antoš) – Pudich, Šešulka, Svačinka, Šelmeci, Kopka, Zimmer, Řezáč, Lipový, Kováč, Ožana, Cirkl, Foltinek, Trulík, Minařík, Kašovský, Klečka, Křiva

Rozhodčí: Milan Baloun a Lukáš Čížek