Zlín – Vsetín 5:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 4:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC Plzeň – Slavia 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Olomouc 5:1 (kon.) | Kladno – Sparta 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
HC Olomouc
Sobota 28.09.2013, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Utkání osmého kola mezi Vítkovicemi a Olomoucí je již minulostí. Hosté se ve třetí třetině vstřeleného gólu přece jen dočkali, když osamoceného Horvátha překonal bekhendovým blafákem Milan Ostřanský. Z řad Vítkovic se gólově prosadili Martin Blahuta, Samuel Ollender, Vojtěch Tomi, Patrik Demel a poprvé v sezóně se trefil také Ondřej Slováček.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a zítra u online přenosu z extraligy mužů napočtenou. (19:19:46)

60:00

59:20
    Vítkovičtí kombinují v útočném pásmu, krouží kolem Kuchtovy klece – zatím však bez úspěchu.

58:40
    Vítkovice ve čtyřech, oba týmy hrají ve stejném počtu.

58:36
    Stejný prohřešek, avšak na druhé straně. Jakub Kuchta (OLO) vyhodil puk mimo hrací plochu a je proto vyloučen na dvě minuty. Trest za olomouckého brankáře odpyká Zbyněk Hradil.

58:06
    Hosté si ještě na závěr zahrají přesilovku 5na3, 34 sekund zbývá do návratu Kuťáka. David Sysala (VIT) je potrestán dvěma minutami za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu.

57:26
    Zatím se jim ale nedaří, Hawlík posílá pozdrav Kuchtovi.

57:10
    Hosté pokračují v přesilovkové kombinaci...

56:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!

ONDŘEJ SLOVÁČEK se poprvé v nové sezóně gólově prosazuje a upravuje skóre zápasu na 5:1. Asistence: Adam Hawlíkk.

55:49
    Olomouckou přesilovkovou pětku zastavuje na modré odpískané postavení mimo hru.

55:40
    Holý šetří vteřinky z oslabení, hosty zdržuje před Kuchtovou bránou.

55:20
    Domácí brankář zakročil proti pokusu Betáka, který jej zkoušel nachytat u levé tyče.

55:06
    Olomoučtí kombinují před Horváthem.

54:30
    K puku se dostal Michal Jonáš a nekompromisně posílá puk ven z obranného pásma.

54:10
    Domácí se brání dobře a vyhazují...

53:40
    Erik Němec (VIT) potrestán trestem na pět minut + do konce utkání za krosček. Pětiminutový trest odpyká Filip Kuťák.

52:34
    Olomouc právě vstřelila branku!

Hosté snižují! MILAN OSTŘANSKÝ si Horvátha šikovně položil a bekhendovým blafákem jej překonal. Asistence: Dominik Novotný a Pavel Glos.

51:48

PATRIK DEMEL napřáhl na modré ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Adam Škutchan.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 12. Blahuta (Škutchan), 25. Ollender (Sysala), 27. Tomi (Blahuta, Slováček), 52. Demel (Škutchan), 57. Slováček (Hawlík) – 53. Ostřanský (Novotný, Glos)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (od 20. Horváth) – Hawlík "A", Demel, Jonáš, Pop, Rudl, Černín, Cabák – Ballner, Tomi, Holý "A", Němec "C", Illéš, Česlík, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Churý
    HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Hradil, Kraigher, Brančik, Soukal, Horák, Brandýs, Nesvadba – Bauer, Markl, Fibrich, Kocián, Rajnoch, Kočiřík, Ostřanský "A", Beták "A", Zezula, Novotný "C", Glos, Vrána

Rozhodčí: R. Koliba – L. Barteček, R. Vengřín