Montreal – Toronto 3:4 (kon.) | Chicago – Washington 6:4 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:5 (kon.)

Michal Rozsíval (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:42
    Marián Hossa (CHI) 1+1, 5 střel, čas na ledě 17:09 (05:22:57)

1. Brandon Saad (CHI) 1+2
    2. Michail Grabovski (WSH) 3+1
    3. Johny Oduya (CHI) 1+0

Hosté smutní, domácí se radují. Takový je ortel dnešního utkání. Třetí třetina nabídla velmi pohledný hokej, ze kterého vzešli radostněji domácí a odnáší si tak první body do tabulky. Ani hosté nemohou být z dnešního výkonu příliš smutní. Jako papírový outsider byli obhájci titulu důstojným soupeřem. Já se s Vámi loučím a přeji hezký den.

60:00

59:23
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Faul na MARIÁNA HOSSU byl posouzen jako technický gól. Bez asistence.

59:23
    Hossa uháněl sám na prázdnou branku, ale byl podražen.

59:02
    Greenovi utíká kotouč do střední třetiny.

58:55
    Hokejisté Washingtonu měli na holích několik dorážek, Crawford i nadále drží svůj tým.

58:40
    Holtby na střídačce! Hosté to zkouší v šesti.

57:45
    Crawford vytasil svoji lapačku pro Greenově střele. Momentálně chytá fantasticky.

57:25
    Greenova i Ovečkinova střela od modré zablokována. Domácí hrají velmi obětavě a drží těsný náskok.

56:57
    V obrovské šanci se ocitl Fehr, který nedokázal přehodit ležícího Crawforda.

56:27
    Oddechový čas pro hosty.

56:27
    Je tu obrovská příležitost pro Washington. Za zdržování odchází na trestnou lavici Nordstrom.

56:27
    Greenova dělovka od modré zablokována. Hosté vyhazují.

55:53
    Vyloučení na straně domácích. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Patrick Sharp.

55:41
    Seabrook vypálil dělovku od modré. Holtby vyrazil pravým betonem. K dorážce se pokoušel dostat Hossa, bohužel bez úspěchu.

55:21
    Hossa tečuje Keithovu střelu, bohužel pro domácí mimo Holtbyho klec.

54:52
    Washingtonu se pochopitelně nepříznivý stav utkání nelíbí a okupují útočné pásmo.

53:53
    Domácí jdou znovu do vedení. Hostům se nepodařilo vyhodit a ke střele se dostal JOHNY ODUYA a s velkou dávkou štěstí překonává Holtbyho – 5:4. Asistence: Brandon Saad.

53:32
    Třetí útočná formace Washingtonu teď okupovala útočné pásmo. Ihned na to se k velké šanci dostal Saad.

52:48
    Kane těsně minul.

52:31
    Troy Brouwer se hezkým manévrem dostal před obránce, zakončil se mu nepodařilo.

52:08
    Jonathan Toews dorážel střelu Leddyho. Holtby tuhle situaci zvládl a drží nerozhodné skóre.

51:49
    Začíná se přitvrzovat. Diváci šílí.

51:14
    Hosté znovu aktivnější. První útočná formace operuje u svatyně domácích.

50:20
    Oba celky teď znovu potkává změť nepřesností.

49:02
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Diváci mohou vidět šance na obou stranách. Obě mužstva předvádějí útočný hokej s cílem strhnout vítězství svoji stranu. Oba brankáři pro své celky drží vyrovnané skóre.

48:30
    Další velkou šanci měl na hokejce Bryan Bickell, ale Holtby schoval kotouč do své výstroje.

47:55
    Je vyrovnáno! Před modrou čárou nahrával BRANDON SAAD Handzušovi, který přihrávkou za oba obránce vrací na svého spoluhráče, který vyrovnává stav utkání. Asistence: Michal Handzuš, Duncan Keith

46:11
    Hostující tým vedoucí branka nakopla k větší aktivitě.

45:16
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté jdou poprvé v zápase do vedení. Greenovu střelu od modré znovu tečuje MICHAIL GRABOVSKI, připisuje si hattrick a posílá Washington poprvé v dnešním zápase do vedení. Asistence: Mike Green, Niklas Backstrom.

45:11
    Hosté mají velmi nebezpečné přesilovky, stále kombinují v útočné třetině.

44:30
    Ovečkin vyslal dělovku od modré, Crawford s velkými problémy pouze vyrazil.

44:16
    Na druhé straně se ale vylučovat bude. Za hákování odchází na trestnou lavici Michal Rozsíval.

44:12
    Toews byl podražen v rohu, rozhodčí to za faul nepovažuje.

43:40
    Oběma týmům chybí na hokejkách přesnost.

43:10
    Po vyrovnávací brance se hra uklidnila. Hraje se převážně ve středním pásmu.

42:08
    Ovečkin ztratil kotouč ve středním pásmu, do útoku se ženou domácí.

40:59
    Je znovu vyrovnáno! Střelu Mika Greena od modré tečuje MICHAIL GRABOVSKI a do střelecké listiny se dnes zapisuje již podruhé. Asistence: Mike Green, Alexander Ovechkin

40:54
    Greenova dělovka od modré končí v ochranné síti.

40:01

Druhá třetina skončila nerozhodně. To znovu vyhovuje Jestřábům, kteří jsou stále o branku napřed. Hosté byli ve druhé třetině aktivnější než jejich soupeř, což se projevilo na vyrovnávací brance z 31. minuty, kdy se trefil Grabovski. Na jeho branku však stihl odpovědět v přesilové hře Seabrook a znovu dostal Chicago do vedení. Počkejme si tedy, jak nám o výsledku zápasu napoví třetí třetina.

40:00

38:45
    Keithova střela až k Holtbymu neprošla.

39:55
    Ve druhé třetině už branka nepadne.

38:08
    Kane si vybruslil do středu hřiště a dostal se ke střele, branku hostí netrefil.

37:17
    Hra je nyní velmi kouskovaná.

36:59
    Holtby uklidňuje hru a ukrývá kotouč ve své výstroji. Vhazovat se bude po jeho levici.

36:12
    Holtby nyní zachránil svůj tým, když pokryl střelu Hossy.

35:25
    Ve velké šanci se ocitl Laich, jeho střelu na poslední chvíli zablokoval střelec poslední branky Seabrook.

34:32
    Je tu gól z přesilovky! Hossa si vyměnil kotouč se Saadem a vystřelil. Jeho střelu Holtby ještě vyrazil ale na dorážku BRENTA SEABROOKA byl krátký. Asistence: Marián Hossa, Brandon Saad

34:12
    Hosté výborně brání.

33:49
    Domácím se stále nedaří usadit se v útočném pásmu.

33:07
    Na trestnou lavici za hákování odchází Carrick.

32:19
    Hjalmarsson nebezpečně přihrával před branku. Jeho přihrávka však adresáta nenašla.

32:00
    Čtvrtá formace Washingtonu dnes hraje velmi aktivně. Po jejich forčekinku končí kotouč mimo kluziště.

31:21
    Hossova přihrávka na Sharpa neprošla. Hosté teď měli velké štěstí.

31:06
    Vhazování ve středním pásmu.

30:30
    Do přečíslení 2 na 1 se dostal MICHAIL GRABOVSKI s Jasonem Chimerou. První jmenovaný však zvolil střelu a trefil se přesně pod lapačku Crawforda – 2:2. Asistence: Joel Ward.

29:51
    Domácí se usadili v útočné třetině. Keith a Seabrook si párkrát vyměnili kotouč na modré, ale nepodařilo se jim vystřelit.

29:02
    Keith vyslal nebezpečnou střelu na Holtbyho, ten si s jeho pokusem poradil.

28:24
    Tlak hostů pomalu opadá a do hry se dostávají také obhájci titulu.

27:47
    Hjalmarsson vyslal další tvrdou dělovku od modré, Holtby pouze vyrazil.

27:24
    Grabovski bekhendovou střelou těsně minul.

27:00
    Tým z hlavního města do druhé třetiny vstoupil jako vyměněný. Domácí momentálně zažívají velmi těžké chvilky a jen díky vynikajícímu Crawfordovi drží těsný náskok.

26:57
    Čtvrtá útočná formace Washingtonu se dostala do přečíslení. Ani jednomu z účinkujících se ale nepodařilo vystřelit.

26:31
    Až nyní vyváží domácí kotouč alespoň do středního pásma.

25:55
    Hosté výborně forčekují. Ovečkin ve střelecké pozici minul.

24:59
    Ward a Chimera dělají domácím problémy, domácí obrana je zatím drží pouze za Crawfordovou klecí.

24:48
    Brouwer se nyní dvakrát ocitl ve velké šanci, poprvé svatyni domácích minul, po druhé už mířil přesněji, ale za vyrovnáním mu stála lapačka Crawforda.

24:30
    Hjalmarssonovu střelu Holtby vyráží, tlak domácích pokračuje.

24:22
    Až po Seabrookově nahození se Chicago usazuje v obranném pásmu Caps.

23:45
    Po nástupu do druhé periody jsou aktivnější hosté.

22:35
    Rozehrávku domácích vystihl Ovečkin a vyslal jedovatou střelu na Crawforda, ten bez starostí mávl lapačkou a ukryl kotouč ve své výstroji.

21:55
    Chimera adresoval přihrávku na volného Fehra před brankou. Ten nedokázala kotouč dostatečně zvednout.

21:20
    Sharp jel sám na Holtbyho. Jako zakončení zvolil střelu pod lapačku Holtbyho, ten bez velkých potíží zasahuje a přerušuje hru.

20:21
    Po vhazování se do útočného pásma dostali hráči Washingtonu. Obrana domácích ovšem dokázala střelu Grabovskiho zablokovat.

20:01

Je tu konec první třetiny. Spokojenějšími s první třetinou mohou být domácí, jenž se pyšnili větší aktivitou než jejich soupeř. Utkání dnešního zápasu v páté minutě otevřel Bollig, načež hosté střelou Ovečkina stihli odpovědět. Na gólovou střelu Kanea už ale v první třetině reagovat nestihli. Dokáží náskok domácích ve druhé třetině smazat nebo ho Chicago ještě navýší?

20:00

19:59
    O vyrovnání vteřinu před koncem se ještě pokusil Fehr.

19:49
    Brouwer se dostal do přečíslení, branku Crawforda netrefil.

19:13
    Erskinovi utekl kotouč do středního pásma.

19:02
    Vhazování po levici Crawforda.

18:49
    Ovečkin to zkoušel z první z rohu. Jeho pokus neměl šanci na úspěch.

18:33
    Bickellovi se v dobré střelecké příležitosti nakonec nepodařilo zakončit.

17:30
    Oba týmy se nyní setkávají s nepřesností. Ani jeden z týmů se momentálně nedostává k ohrožení branky soupeře.

16:43

16:30
    Green vyslal nebezpečnou střelu od modré čáry. Crawford je znovu pozorný.

15:40
    Washington rozjíždí svoji přesilovku, zatím neúspěšně. Do konce trestu Kanea zbývá minuta.

15:30

14:43
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici za napadení odchází Patrick Kane.

14:41
    Domácí znovu v útočném pásmu.

14:15
    Brouwer zachytil rozehrávku domácích a vyhazuje přes všechny čáry.

13:50
    Leddy od modré netrefuje.

13:30
    Je tu další vyloučení. Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici odchází Ovečkin za sekání.

13:25
    Ovečkin upadl v útočném pásmu a domácí se ženou do přečíslení.

12:40
    Ve velké šanci se ocitl Latta, který tečoval střelu jednoho se svých spoluhráčů.

12:08
    Hostům se nepříznivý stav příliš nelíbí a aktivně forčekují. Kotouč končí v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:06
    Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. PATRICK KANE zpracoval ve vzduchu kotouč a trefil pravý horní růžek Holtbyho klece. Asistence: Jonathan Toews, Michal Rozsíval.

10:42
    Je vyrovnáno! Po krásné souhře hostí se ze svého tradičního místa trefuje Alexander Ovečkin levý horní růžek Crawfordovy svatyně. Asistence: Michail Grabovski, Niklas Backstrom.

10:11
    Hned na úvod přesilovky zkusil pozornost Crawforda Ovečkin, neuspěl.

10:06
    Tak i Washington si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici za hrubost odchází Brandon Bollig.

10:03
    První útočná formace teď dělala hostům velké problémy.

09:13
    Po delší době v útočném pásmu operují také hráči Washingtonu.

08:50
    Další ofsajd domácích zastavuje nadějný protiútok. Hostům se toho zatím příliš nedaří.

08:13
    Marián Hossa svou bojovností udržel domácí celek v útočném pásmu. Domácí jsou zatím jasně aktivnější.

07:25
    Brouwer se dvakrát dostal ke střele, Crawford je zatím pozorný.

06:55
    Postavení mimo hru zastavuje útok domácích.

06:27
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat přes pozornou obranu soupeře.

05:11
    Ani druhý pokus Ovečkina v síti nekončí.

04:55
    Ovečkin v obrovské šanci Crawforda nepřekonal.

04:06
    Ihned po naskočení pátého hráče Washingtonu do hry střílí domácí branku! Po střele Hjalmarssona se k dorážce dostal BRANDON BOLLIG a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Niklas Hjalmarsson, Marcus Kruger.

04:00

03:45
    Seabrook se ke střele nedostal a Chimera vyhazuje.

03:10

02:40
    Střela z první od Sharpa neprošla až k Holtbymu a hosté se osvobozují výhozem přes všechny čáry.

02:00
    Za hru vysokou holí odchází na trestnou lavici Eric Fehr. Obhájci titulu si zahrají první přesilovou hru v nové sezóně.

01:55
    K první střele zápasu se dostal Andrew Shaw, Holtby bleskově zasáhl a střelu vytěsnil.

01:06
    První útočná formace Washingtonu operuje v útočné třetině, zatím bez střeleckého pokusu.

00:23
    Hosté vyhráli úvodní buly a ihned se dostali do útočné třetiny. Jejich pobyt tam ovšem netrval příliš dlouho. U kotouče domácí.

00:01

Obě mužstva jsou nastoupena na ledové ploše. Halou zní hymna Spojených států amerických, to vše za přítomnosti Stanleyova poháru.

Na stadionu United Center probíhá slavnostní ceremoniál vracející se k minulé sezóně, kde Chicago Blackhawks získalo Stanley cup. Začátek utkání se o pár minut zpozdí.

Chicago Blackhawks: Crawford (Khabibulin) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Rozsíval – Bickell, Toews (C), Kane – Sharp, Handzuš, Hossa – Saad, Shaw, Hayes – Bollig, Kruger, Nordstrom

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Alzner, Green, Erskine, Carlson, Hillen, Carrick – Johansson, Backstrom, Ovečkin (C) – Laich, Grabovski, Brouwer – Chimera, Fehr, Ward – Erat, Latta, Wilson.

Vážení sportovní diváci, vítejte u zrodu další sezóny NHL! Dnešním dnem startuje třemi zápasy nová sezóna, konkrétně 2013/2014. My opět nezůstaneme pozadu a nabídneme Vám všechny tři utkání, stejně tak jako tomu bude po celou sezónu. Já Vás dnes budu průběžně informovat o zápase mezi domácími Chicagem Blackhawks a hostujícími Washingtonem Capitals. Doufám, že nebudete svého bdění v brzkých ranních hodinách litovat a přenos z dnešního zápasu si naplno užijete, přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 5. Bollig (Hjalmarsson, Kruger), 12. Kane (Toews, Rozsíval), 35. Seabrook (Hossa, Saad), 48. Saad (Handzuš, Keith), 54. Oduya (Saad), 60. Hossa – 11. Ovečkin (Grabovski, Backstrom), 31. Grabovski (Ward), 41. Grabovski (Green, Ovečkin), 46. Green (Grabovski, Backstrom)