Montreal – Toronto 3:4 (kon.) | Chicago – Washington 6:4 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 4:5 (kon.)
Edmonton Oilers
4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
Winnipeg Jets
Středa 02.10.2013, 04:20 • Rexall Place, Edmonton, AB • NHL

Ode mne je to pro dnešek již vše, přeji pěkný zbytek dne! (07:05:57)

Ondřej Pavelec (tým) 58:36, 34 zákroků, 4 góly, 89,2%

Máme za sebou utkání plné gólů a zvratů, které se divákům muselo líbit. O výhře hostů rozhodl v závěru 55. minuty český útočník Michael Frolík, jenž se uvedl perfektně hned ve svém prvním zápase po přestupu ze Chicaga.

60:00

59:35
    Oddechový čas tentokrát pro tým Winnipeg Jets!

59:25
    Eberle zleva pálí vedle tyče Pavelcovy branky.

58:55
    Dubnyk na střídačce, domácí v šesti!

58:41
    Domácí sice vyhráli vhazováni, ale rychle byli vytlačeni mimo blízkost branky hostí.

58:36
    Oddechový čas pro domácí!

58:30
    Ondřej Pavelec teď ubránil Winnipegu průběžné vedení, když dvěma zásahy znemožnil skórovat zcela volnému Arcobellovi!

57:26
    Tak ještě šance pro domácí, která přijde s přesilovou hrou, hosté totiž špatně střídali a v jednu chvíli jich bylo na ledě více, než je povoleno.

56:45
    Perron v dobré šanci, z pravé strany ale proti Pavelcovi neuspěl.

56:00
    Edmontonští se pochopitelně snaží srovnat a tlačí se před Pavelce.

54:58
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    MICHAEL FROLÍK se stává hrdinou Winnipegu pro tento okamžik, když si na Dubnykovi postupně vylámali zuby Byfuglien a Tangradi, následnou dorážku českého hráče do prázdné branky ale už domácí gólman pokrýt nemohl! Asistence: Eric Tangradi, Dustin Byfuglien.

54:51
    Na druhé straně zachránil domácí od páté branky Dubnyk, když dobře zasáhl proti Jokinenovi.

54:16

53:45
    Bělov pálil od modré, Pavelec puk vyrazil pouze před Perrona, ten ale tváří v tvář českého brankáře nedokázal pokořit!

52:49
    Hemský dobře hledal napravo stojící Smythe, tomu ale puk přeskočil hůl v nejméně vhodný okmažik.

52:16
    Tlak domácích vyústil až ve vyloučení Marka Stuarta (WIN), dvě minuty za sekání.

52:00
    Domácí se snaží na premiérovou branku Trouby v NHL rychle odpovědět a vytváří si tlak v obranném pásmu Winnipegu.

51:06
    Domácí ztratili puk ve středním pásmu, kde ho převzal JACOB TROUBA a parádní pumelicí nad levý beton Dubnyka srovnává stav zápasu! Bez asistence.

50:30
    Wright a Jokinen si dělali prostor před domácí brankou, ani jeden ale neměl možnost pohrát si s kotoučem.

50:00
    Přesně v polovině třetí třetiny vypálil od pravého kruhu Eberle, kotouč zapadl rovnou do Pavelcovy lapačky.

49:30
    Od levého mantinelu se pokoušel českého brankáře překvapit Jakupov střelou na bližší tyč a rozhodně nebyl daleko od úspěchu, velké problémy Pavelce v této situaci.

48:50
    Hall se Smythem v brejku 2 na 1, prvně jmenovaný to vzal na sebe ale střela zápěstím míří mimo Pavelcovu branku!

48:30
    Jets se při snaze udržet útočné pásmo za každou cenu dopustili offsidové situace, bude se vhazovat.

48:05
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, hra je přerušena a zanedlouho se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

47:30
    Hosté začali napadat domácí rozehrávku ve dvou hráčích a to činí Edmontonu nemalé potíže v těchto chvílích.

46:47
    Oba týmy jsou kompletní.

46:46
    Následně Trouba přestřeluje domácí klec.

46:38
    Jokinen si dělal prostor před brankou, na poslední chvíli jeho hůl zablokoval obránce Petry.

46:00
    Little si s pukem vybruslil až před Dubnyka, ten ale jeho záměr poslat kotouč mezi betony včas prokoukl a brance zabránil.

44:57
    Ferencovu střelu vyráží Pavelec mimo.

44:47
    Za vzájemnou potyčku vyloučeni domácí Jesse Joenssu (EDM) a hostující Dustin Byfuglien (WIN), oba dvě minuty za hrubost, hrát se bude ve čtyřech hráčích na každé straně.

44:47
    Brankář Winnipegu při první možnosti raději přerušuje hru a tím i vzrůstající tlak domácího týmu.

44:11
    Gordon posílá od mantinelu puk na Pavelce, ten nic neviděl a měl štěstí, že puk netrefil branku, v hledišti to jen zahučelo.

43:58

43:40
    Hemský v dobré pozici míjí hostující klec.

43:18
    Jakupov probruslil krásně mezi hráči až před Pavelce, ten jeho střelu v pohodě vyráží.

43:02
    Hosté po vyhraném buly posílají puk daleko od své branky.

43:00
    Hall nebezpečně dorážel na hranici brankoviště, ale nadvakrát proti Pavelcovi neuspěl.

42:21
    Arcobello nahazuje puk za branku, uvidíme, co z toho vznikne..

41:58
    Další vyloučení za zdržování hry v dnešním zápase, tentokrát se provinil Dustin Byfuglien (WIN), což znamená dvě minuty početní výhody pro domácí.

41:28
    Hra se po neúspěšně založeném útoku hostů vrací před českého gólmana, na vině je icing Winnipegu.

41:09
    Po střele jednoho z domácích hráčů, jenž byla ještě tečována, se puk ocitl v síti za brankou, následuje buly před Pavelcem.

40:45
    Úvod druhé části se odehrává převážně ve středním pásmu, žádný z týmů zatím nedokázal přejít útočnou modrou.

40:01

Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 24 – 22
    Vhazování: 27 – 26
    Vyloučení: 2 – 4, navíc Gazdic (EDM) – Thorburn (WIN) 5 min
    Hity: 17 – 18

Druhá třetina pokračovala v podobném tempu, v jakém se odehrála ta první. Domácí dokázali vstřelit dvě branky, hosté o jednu méně a tak do třetí části hry vstoupí olejáři s jednobrankovým náskokem. Zda se jim ho podaří udržet až do závěrečného hvizdu sledujte opět v 06:15, kdy začne třetí třetina utkání.

40:00

39:45
    Domácí dohrávají třetinu před Pavelcem, kotouč si ale zatím hráči Edmontonu posílají kolem mantinelu a tam nebezpečí nehrozí.

38:55
    Wright pálí z pravého kruhu, jeho ránu blokuje domácí kapitán Ference.

38:16
    Kane pálí zprava pouze do boční sítě domácí branky.

37:40
    Na středovém kruhu se o boxerskou vložku postarali domácí Luke Gazdic (EDM) a hostující Chris Thorburn (WIN), k radosti domácích fanoušků brzy poslal domácí hráč Thorburna k ledu. Oba hráči dostávají po 5 minutách, dál se hraje v plném počtu.

37:23
    Hostům po vstřelené brance narostla křídla a dál se tlačí do zakončení, domácí se zatím drží.

36:18
    Od modré čáry pálil Bogosian, puk se přes hradbu těl k brance nedostal, odrazil se však přímo na hůl MICHAELA FROLÍKA, který z prostoru levého kruhu posílá puk za záda domácího brankáře! Asistence: Zach Bogosian, Jacob Trouba.

36:02
    Jokinen se dostal k odraženému kotouči, z prostoru levého kruhu netrefuje branku.

35:48
    Domácí budou mít šanci si zaútočit, Jets posílají kotouč na zakázané uvolnění, buly před Pavelcem.

35:24

35:01
    Další pokus stejného hráče z totožného místa končí na Dubnykových chráničích.

34:44
    Půldruhé minuty trvalo než se hosté usadili v pásmu, rána Bogosiana z levého kruhu ale letí vedle.

34:14
    Kotouč je znovu na míle daleko od domácí branky, hostům se přesilová hra příliš nevede.

33:47
    Domácí ale bez potíží brání a posílají puk přes celé kluziště až k Pavelcovi.

33:24
    Hosté budou mít k dispozici přesilovou hru, dvě minuty za vražení na hrazení pro Ladislava Šmída (EDM) a český obránce může být rád, že je to pouze menší trest.

32:46
    Perron se tlačil směrem k brance Winnipegu, na poslední chvíli ho zablokoval obránce Enstrom a tak Perronova rána neměla patřičnou razanci, snadná práce pro Pavelce.

32:03
    Tangradi zleva poslal lehký kotouč na domácí branku, Dubnyk raději přerušuje hru.

31:44

31:23
    Znovu je kotouč po domácím vyhození až u Pavelce, Smyth se za chvíli vrátí na led.

30:55
    Z pravého kruhu pálí z první Ladd, Dubnyk chytá.

30:44
    A opět, Hemský teď zkušeně poslal puk do středního pásma.

30:27
    Domácí vyhazují, hostům se nedaří držet pásmo.

29:44
    Ryan Smyth (EDM) potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

27:53
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Od modré pálil Arcobello, jeho ránu Pavelec vyráží před sebe, Eberle před brankou si puk sráží rukavicí a ze vzduchu opět střílí, i to ještě český brankář chytá, na následnou dorážku JESSE JOENSUUA je už ale krátký!

27:32
    Paul Postma (WIN) vyloučen za zdržování hry, přesilovka pro domácí.

27:30
    Eberle vybojoval kotouč v útočné třetině, z první ho poslal před branku na Arcobella, ten trefuje pouze Pavelcovy betony.

27:11
    Domácí akcie teď drží nahoře Dubnyk, vyznamenal se jak proti střele Kanea, tak i proti následné dorážce Sheifeleho, kterou vytěsnil lapačkou. Puk i poté poskakoval v brankovišti, nakonec jej ale domácí hráči zametli pod maskovaného muže hájící jejich branku.

26:20
    Z otočky před domácí svatyní pálí Trouba, kotouč netrefuje branku.

25:25
    Slater se zmocnil kotouče na modré čáře a vypálil na Dubnyka, ten sice vyráží, ale ani sám moc nevěděl jak.

25:12
    Šmíd na hranici faulu zastavil rozvíjející se akci hostů, což nezůstalo bez odezvy a jsme svědky menší potyčky. Vylučovat se ale nebude.

24:14
    Akce dva na jednoho v podání hokejistů Winnipegu, na konci akce střílel Jokinen, nedokázal ale přesně trefit skákající kotouč a poslal ho vedle tyče domácí branky!

23:55
    Perron pálí od modré čáry, Pavelec vyráží do rohu.

23:38
    Krásná akce v podání ALEŠE HEMSKÉHO, když s kotoučem obkroužil takřka celé útočné pásmo a na závěr poslal puk švihem přesně nad Pavelcovo rameno! Asistence: Taylor Hall, Ryan Smyth.

23:28
    Blake Wheeler v obrovské šanci, když se k němu odrazil na hranici brankoviště kotouč, backhandem ho ale nedokázal poslat do odkryté části branky!

22:40
    Stuart pálil od modré směrem k domácí brance, mimo.

22:14
    Domácí vypadají nadále o něco lépe než hráči Jets, u kotouče jsou většinou dřív než soupeř, teď jejich akci ale zastavil offside.

21:40
    Perron hledal před brankou volného Arcobella, tomu ale scházel krok, aby na kotouč dosáhl.

21:20
    Rychlý přechod domácích do útoku, od modré to zkouší švihem Perron, míří ale mimo tři tyče hostující branky.

20:20
    A hned musí Pavelec zasahovat po ráně Smythe.

20:10
    Enstromova rána sražen Hemským, puk si berou domácí.

Hity: 4 – 1

Máme za sebou první třetinu tohoto utkání dvou kanadských celků a nutno říct, že je rozhodně na co se dívat. Domácí mají zatím více ze hry, ale hosté dokázali vytěžit z minima maximum a i proto je stav zápasu po první třetině nerozhodný. Další třetina začne přibližně v 05:13.

20:00

19:57
    Justin Schultz chvíli před koncem ještě zkouší Pavelce, ten se ale překonat podruhé v krátké době nenechal.

18:45
    Domácí jsou i nadále při chuti, další jejich šanci maří dobrým zákrokem český brankáře ve službách Winnipegu.

18:08
    A domácí se po sedmnácti vteřinách prosazují poté, co Justin Schultz vypálil zápěstím od modré čáry, kotouč před brankou ještě tečoval BOYD GORDON a ten zapadl k tyči hostující branky! Asistence: Justin Schultz, Aleš Hemský.

17:51
    Dustin Byfuglien (WIN) si pomohl faulem a domácí mají šanci srovnat v přesilové hře, dvě minuty za nedovolené bránění ukazuje rozhodčí.

16:12
    Jako blesk z čistého nebe udeřili hosté, kteří o sobě dlouho nedali vědět, s pukem si od mantinelu až mezi kruhy vybruslil BRYAN LITTLE a švihem posílá kotouč nad pravým betonem Dubnyka až do branky! Asistence: Tobias Enstrom, Dustin Byfuglien.

15:10
    Tangradi se dral za volným kotoučem ve středním pásmu, proti ale byli domácí hráči a rychle otáčí hru na druhou stranu.

14:44
    Domácí hráči začínají další útočnou akci od vlastní branky..

14:10
    Joenssu vybojoval puk v útočné třetině domácího týmu, zadovkou ho poslal přesně na hůl Jakupova, ale proti němu se vytáhl skvělý Pavelec!

13:14
    Hall se pokouší prosadit z pravé strany, jeho střela končí na bruslích Enstroma.

12:40
    Domácí mají v posledních minutách více ze hry a takřka nepouští hosty do zakončení.

12:10
    Podobně si vede Arcobello, jenž střílí z levého kruhu, i tentokrát kotouč končí v rukavici českého brankáře.

11:43
    K odraženému puku se v prostoru mezi kruhy dostává Boyd, posílá ho pouze do připravené Pavelcovy lapačky.

11:00
    Čtvrtá domácí formace opět dobře zatápí hostující obraně, žádná výraznější šance z toho ale tentokrát není.

09:40
    Na druhé straně po závaru před Dubnykem úřadoval v brankovišti Jokinen, jeho baseballový pokus ale skončil těsně mimo domácí svatyni.

09:10
    Domácí teď zamkli svého soupeře v pásmu, ke střele od modré se dostal Andrew Ference, Pavelec dobře vyráží ramenem mimo nebezpečí.

08:20
    Scheifele poslal puk zpoza branky na volného Kanea, ten byl ale příliš blízko a trefil pouze stojícího Dubnyka, hraje se dál bez přerušení.

07:10
    Rána Postmy od modré zblokována jedním z domácích hráčů.

06:28
    Gordon pálí v dobré pozici mimo hostující branku.

05:53

05:50
    Další pokus Wheelera tentokrát končí až na chráničích domácího brankáře, vhazování v obranném pásmu Oilers bude následovat.

05:25
    Domácí se osvobozují vyhozením až k Pavelcovi.

05:00
    Whellerova tečovaná rána od modré končí za domácí brankou.

03:53
    A další trest na domácí straně, vyloučen Boyd Gordon (EDM) za podražení.

03:25
    Na dva doteky se hosté dostali za útočnou modrou, na levém kruhu vystřelil zápěstím MARK SCHEIFELE a poslal puk přesně nad Dubnykovu lapačku! Asistence: Dustin Byfuglien, Tobias Enstrom.

02:45
    Hosté se mohou rychle vrátit do hry, vyloučen je domácí Jeff Petry (EDM) za zdržování hry.

02:21
    Po vyhraném buly v útočné třetině se po pravé straně prodral k puku LUKE GAZDIC a střelou backhandem překonává Pavelce! Asistence: Will Acton.

01:40
    Rána od modré, která patřila jednomu z domácích beků, mířila do dobrého místa, Pavelec vše zmařil dobrým zákrokem svým levým betonem.

01:30
    Jets již poněkolikáté zahrávají na icing a buly opět před českým brankářem.

00:43
    První formace domácích se neprosadila, na druhé straně se do střelecké příležitosti dostal Wheeler, pálil mimo domácí klec.

00:20
    Po zakázaném uvolnění hostí se hra stěhuje před Pavelce.

00:01

No, nutno dodat, že při zpěvu kanadské hymny všemi diváky v areně, mi až přeběhl mráz po zádech.

Hromové fandění "Let's go Oilers" vystřídá kanadská národní hymna.

Na ledovou plochu už vchází i hráči hostí, jim se samozřejmě nedostává stejně vřelého přijetí jako domácím hvězdám, ba naopak, jsou přivítání bučením místních diváků.

Největších ovací se dostává novému kapitánovi Andrew Ferencovi.

Na led už slavnostně vyjíždí jeden hráč domácích po druhém.

Edmonton Oilers: Dubnyk (LaBarbera) – Ference (C), Schultz J. – Petry, Šmíd – Bělov, Schultz N. – Hemský, Hall, Smyth (A) – Eberle (A), Arcobello, Perron – Jakupov, Gordon, Joenssu – Brown, Acton, Gazdic.

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Enstrom, Byfuglien – Bogosian, Trouba – Postma, Stuart (A) – Wheeler, Little, Ladd (C) – Setoguchi, Scheifele, Kane – Frolík, Jokinen (A), Wright – Thornburn, Slater, Tangradi..

Češi v akci

Na soupisce Jets uvidíme dvě české tváře, již zmíněného brankáře Ondřeje Pavelce a útočníka Michaela Frolíka. V domácím týmu figuruje obránce Ladislav Šmíd a útočník Aleš Hemský.

Zranění hráči

Nejistý je start hostujícího obránce Byfugliena, jenž odstoupil s posledního přípravného zápasu s Bostonem, kvůli zranění nohy. Další obránce Zach Bogosian již po zranění začal trénovat a jeho účast v dnešním utkání se jevé jako pravděpodobná.

Domácí budou postrádat forwarda Nugent-Hopkinse, který se kvůli poranění ramene nedostane na led dříve než v listopadu. Na listině zraněných figurují i obránce Potter a útočníci Gagner s McIntyrem, stejně tak ještě pár dní na regeneraci budou potřebovat Perron a Grebeshkov.

Edmonton Oilers by stejně jako hosté konečně opět pronikl do vyřazovacích bojů, na které čeká již od sezony 2005/06, kdy olejáři padli až v sedmém zápase finále Stanley Cupu s Carolinou. V přípravě se domácím výsledkově dařilo, 7 zápasů – 5 výher, to je bilance se kterou mohou být edmontonští určitě spokojeni. Mezi největší posily týmu budou bezesporu patřit útočník David Perron, jenž přišel ze St. Louis výměnou za Paajarviho a také Andrew Ference, který podepsal s klubem smlouvu jako volný hráč a v sobotu byl rovněž jmenován novým kapitánem týmu. Hlavní kouč Edmontonu o něm dokonce prohlásil:" Andrew je přesně takový, jaký by měl kapitán být. Poctivý, soutěživý, odhodlaný, člověk, který dokáže komunikovat. Pro mě je rozhodně tím nejdůležitějším článkem našeho týmu." Ale tým nebude jen o Ferencovi, čeká se, jak si povede především dravé mládí v útoku Hall-Gagner-Eberle, či zda rozpomene na dobré sezony český forward Aleš Hemský, jehož jméno je každoročně spojováno s tradem do jiného týmu.

Winnipeg Jets se od svého návratu do zámořské soutěže před dvěma lety, kdy se kanadský tým přestěhoval z Atlanty, nedokázal probojovat do vyřazovacích bojů. Hosté tak jiný cíl než Play Off mít ani nemohou. Příprava před sezónou však "tryskáčům" příliš nevyšla, když z osmi odehraných zápasů vyhráli pouze jediný. Přesto se však dle trenéra hostí Clauda Noela našly prvky, které by mohly dávat týmu naději, konkrétně se rozhovořil o dvou hráčích, Marku Scheifelovi a Jacobu Troubovi:" Hra obou těchto hráčů se mi líbí, přinesli do naší hry spousty dobrých věcí a vypadají, že by mohli být pro tým přínosem." Krom nich bude domácí kouč stavět na osvědčených jménech, v brance by měl zářit Ondřej Pavelec, v poli pak hráči jako Jokinen, Ladd či Setoguchi.

V tomto utkání pro Vás budeme sledovat souboj dvou kanadských celků, ve kterém domácí olejáři z Edmontonu přivítají na svém ledě tým Winnipeg Jets.

Dnes v noci opět startuje nejprestižnější hokejová liga na světě, kanadskoamerická NHL, a my s našimi online přenosy opět budeme u toho!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 3. Gazdic (Acton), 19. Gordon (Schultz J., Hemský), 24. Hemský (Hall, Smyth), 28. Joenssu (Eberle, Arcobello) – 4. Scheifele (Byfuglien, Enstrom), 17. Little (Enstrom, Byfuglien), 37. Frolík (Bogosian, Trouba), 52. Trouba, 55. Frolík (Tangradi, Byfuglien)

Rozhodčí: Rehman, Meier – Nelson, Wheler

Diváci: 16839