Villarreal – Granada 3:0 (kon.) | Malaga – Osasuna 0:1 (kon.)
3:0 (1:0)
Granada CF
Pátek 04.10.2013, 20:00 • Camp El Madrigal (Villarreal) • Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Krásný den při sledování zápasu Villarrealu s Granadou. Nováček letošní sezony nejvyšší španělské soutěže bude hájit své postavení proti Granadě.

Vůbec první porážku v letošní sezoně přichystal Villarrealu přemožitel Jablonce z play-off Evropské ligy Betis Sevilla. Jinak je bilance žlutých ponorek skvělá – 4-2-1.

Granada naopak vyhrála z úvodních sedmi zápasů jen dvakrát. Naposledy však doma poněkud překvapivě pokořila silné Bilbao 2:0. Sílu tedy hosté rozhodně mají, určitě však budou outsiderem.

Nejlepším střelcem domácích je třígólový dos Santos. Villarreal vstřelil celkově za úvodních sedm duelů dvanáct branek, což je přesně dvakrát méně než vedoucí Barcelona.

Granada naopak skórovala pouze pětkrát a patří společně s Osasunou a Vallecanem k nejméně produktivním celkům soutěže.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Dorado, Jokić – Aquino, Pina, B. Soriano, Cani – Jonathan Pereira, G. dos Santos.
    Náhradníci: Juan Carlos – Pantić, Iñiguez, Trigueros, M. Gómez, Perbet, Uche.

Granada: R. Fernández – Nyom, Diakhaté, Murillo, Angulo – Pereira, Iturra, Brahimi, Yebda, Buonanotte – El Arabi.
    Náhradníci: Karnezis – Maínz, Foulquier, F. Rico, Campos, Ighalo, Riki.

Rozhodčí: Hernández – Aboy, Zancada.

Hráči obou mužstev jsou již nastoupeni na trávníku stadionu ve Villarrealu, utkání za pár chvil začne.

1

1
    Hned v první minutě zápasu se k zakončení dostal Tomas Pina, mířil ale mimo.

2
    Nyní budou mít hosté možnost kopat přímý kop.

3
    Centr z levé strany domácímu brankáři starosti nenadělal. Míč mají nyní hráči Villarrealu.

4
    Zatím se hraje hlavně ve středu pole, ani jedno z mužstev nemá větší územní převahu.

6
    Domácí se sice snaží, k zakončení se ale zatím ani zdaleka nedostali.

7
    Už to vypadalo, že domácí stoper Musacchio zahrál ve vápně rukou, penalta se ale napískala.

8
    Na druhé straně střílel Giovani dos Santos, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop.

9
    Po centru do vápna Yebda stáhl ve vápně protihráče, přestože se domácí hodně zlobí, ani tentokrát se penalta nepíská.

10
    Z levé strany posílal přízemní centr do vápna Jokić, nikoho ze spoluhráčů k zakončení ale nevyzval.

11
    Dobrý pas do vápna nyní dostal Jonathan Pereira, než stačil vystřelit, skočil mu do zakončení Diakhaté.

12
    Domácí začínají být výrazně aktivnější a tlačí se na polovinu soupeře.

13
    Na druhé straně se ke střele zpoza vápna dostal Brahimi a gólman Asenjo si připsal první ostrý zákrok.

15
    Nyní se míč dostal až za bránu Granady a gólman Fernández hodně otálí s rozehrávkou.

16
    Cani zkoušel zajímavým pasem hledat Pereiru, ten ale jeho přihrávku nepochopil.

18
    Domácí stále častěji drží balon, jenže do zakončení se nemohou dostat.

19
    Domácí měli možnost kopat další přímý kop a následně i roh, bránu ale ohrozit nedokázali.

20
    Hra je plná nepřesností, hosté hrají velmi dobře v defenzivě a soupeři toho moc nedovolují.

22
    Míč se nyní dostal až k domácímu brankáři Asenjovi, který nakrátko rozehrál na své stopery.

23
    Velkou šanci ke skórování měl nyní Jonathan Pereira, jenže ve skluzu v těžké pozici míč nedostihl a navíc byl v ofsajdu.

24
    Z pravé strany se k zakončení dostal dos Santos, míč ale poslal mimo.

26
    Hosté zatím tahají za kratší konec provazu. Postupně se začínají dostávat pod mírný tlak.

27
    Po rychlé kombinaci domácích střílel z pravé strany Aquino, míč mu ale nesedl a poslal ho vysoko nad bránu.

29
    Po dlouhé době zahrozili i hosté, Buonanotte mířil mimo.

30
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Cani zpětnou přihrávkou na hranici vápna našel BRUNA SORIANA, který levačkou zamířil přesně k tyči – 1:0!

32
    Opět se více bojuje ve středu hřiště. Domácí jsou ale nyní v pohodě a čekají, s čím přijde soupeř.

33
    Aquino se dostal k další střele z pravé strany, tentokrát musel zasahovat gólman Fernández.

35
    Hosté se postupným útokem blíží k bráně domácích. Proti zformované obraně to budou mít ale těžké.

36
    Jako nic se nyní do zakončení dostal domácí Pereira, jeho přízemní ránu ale v pohodě lapil gólman Fernández.

37
    Hráči Villarrealu jsou opět aktivnější a hosté se musí hlavně bránit.

38
    Nyní se hostům podařilo vybojovat alespoň rohový kop.

39
    Centr do pokutového území posílal Buonanotte, jeho pas na přední tyč ale obrana odvrátila.

40
    Hosté kopali další rohový kop, jenže ani tentokrát se k zakončení nedostali.

42
    Hostující gólman Fernández nyní vyběhl mimo vápno, aby odhlavičkoval balon mířící na protihráče. Míč poslal přímo na kopačku Bruna, který ale nezakončil z voleje přesně.

43
    Pomalu se blíží závěr prvního poločasu. U balonu jsou nyní hosté z Granady.

44
    Míč do vápna poslal Pereira a po hlavičce dos Santose se pokoušel střílet Aquino, míč ale netrefil ideálně a vystřelil nad bránu.

45
    Již se hraje poslední minuta prvního poločasu, míč kontrolují opět domácí fotbalisté.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

Je za námi první poločas zápasu mezi Villarrealem a Granadou. Domácí fotbalisté jsou na tom lépe, když po prvních pětačtyřiceti minutách vedou nad soupeřem díky brance Bruna Soriana 1:0. Hosté budou muset ve druhém poločase hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.

46

47
    Hosté začali druhý poločas s míčem na kopačkách, zatím se ale bojuje ve středu pole.

49
    Po rychlém brejku po levé straně se k centru dostal Pereira a na jeho povedený pas si naběhl GIOVANI DOS SANTOS, který lehkou tečí před brankářem usměrnil míč do brány.

50
    Hosté jsou nyní u balonu, jenže na polovinu soupeře se nemohou dostat.

51
    Další brejk po pravé straně táhl Aquino, jenže dvojici protihráčů obelstít nedokázal a hosté se ubránili.

52
    Nyní jsou u míče opět hosté, jenže zatím spíše v okolí půlící čáry.

53
    Do vápna domácího celku vnikl Buonanotte, jenže proti přesile bránících hráčů neměl šanci na úspěch.

55
    Hosté přeci jen zvýšili své úsilí, jenže to je zatím málo. Stále prohrávají o dvě branky.

56
    Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Youssef El Arabi, přichází Riki.

57
    Nyní do vápna domácího celku vnikl Riki, jeho rána z levé strany šla jen do boční sítě.

57
    Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Odion Ighalo.

58
    Na trávníku zůstal ležet domácí Aquino a bude muset být ošetřovaný.

59
    Aquino za pomoci lékařů opustil hrací plochu. Šel po svých, tak bude pravděpodobně v pořádku.

60
    Hosté vybojovali rohový kop a ještě před jeho zahráváním se na trávník vrací Aquino.

61
    Centr do vápna mířil na přední tyč, domácí se ale ubránili.

62
    Domácí zatím ve velké pohodě kontrolují dvoubrankové vedení, soupeře do šancí zatím nepouštějí.

63
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Javier Aquino, přichází Moisés Gómez.

65
    Hráči Granady sice nyní trochu více drží balon, jenže do šancí se nedostávají.

66
    Do šance se dral Hassan Yebda, míč ale poslal mimo.

68
    Domácí se pokoušeli o další útočný výpad, v ofsajdu se ale ocitl Jonathan Pereira.

70
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Jonathan Pereira, přichází Jérémy Perbet.

71
    Hra je nyní hodně kouskovaná, domácím se stále daří držet soupeře hodně daleko.

72
    Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Michaël Pereira, přichází Dimitri Foulquier.

74
    Čas stále rychle plyne dál, hraje se na polovině hostů.

76
    Domácí měli možnost kopat rohový kop, bránu soupeře ale nedokázali.

78
    Nyní budou přímý kop ze zajímavé pozice kopat hosté.

79
    Míč se ve vápně dostal k Rikimu, který ale z dobré pozice zamířil nad bránu.

81
    Žlutou kartu dostává Diego Buonanotte (Granada).

82
    Hosté měli sice zformovanou obranu, ale přesto inkasují třetí gól, když si na centr Caniho naskočil TOMÁS PINA, jehož hlavička končí v bráně!

83
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Manu Trigueros.

84
    Nyní zkoušel Cani sám zakončit, jeho rána ale mířila mimo.

85
    Hosté již trochu rezignovali a snaží se jen zápas dohrát, aniž by dostali další gól.

87
    Do konce zápasu chybí posledních několik málo minut. Míč mají sice hráči Granady, již ale nehrají s žádným elánem.

88
    Domácí ve velké pohodě kontrolují vysoké vedení a nepřipouštějí soupeře ke svému vápnu.

88
    Míč se dostal až k brankáři Fernándezovi, který rozehrál dlouhým nákopem až na polovinu Villarrealu.

89
    Domácí nyní absolutně drží balon a soupeř již ani nemá snahu jim ho odebrat.

90
    Do vápna soupeře vnikl po přihrávce od Caniho dos Santos, mířil ale tvrdou ranou mimo.

90+1
    Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.

90+1
    Hosté nyní kopali rohový kop, rozehrávkou nakrátko domácí defenzivu nepřekvapili.

90+2
    Zápas se již jen dohrává, dnes už branku neuvidíme.

Je tu konec zápasu mezi Villarrealem a Granadou. Sledovali jsme sice opticky celkem vyrovnané utkání, avšak domácí byli na rozdíl od soupeře velice produktivní a po zásluze vyhráli 3:0, když se střelecky prosadili Bruno Soriano, Giovani dos Santos a Pina. (22:18:31)

Petr Bílek

Branky: 30. B. Soriano (Cani), 49. G. dos Santos (Jonathan Pereira), 82. Pina (Cani)

Karty:   81. Buonanotte (GRN)

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Dorado, Jokić – Aquino (63. M. Gómez), Pina (83. Trigueros), B. Soriano, Cani – Jonathan Pereira (70. Perbet), G. dos Santos.

Granada CF: R. Fernández – Nyom, Diakhaté, Murillo, Angulo – Pereira (72. Foulquier), Iturra, Brahimi (57. Ighalo), Yebda, Buonanotte – El Arabi (56. Riki).

Rozhodčí: Hernández – Aboy, Zancada