Toronto – Ottawa 5:4 (2:0 po s.n.) | Montreal – Philadelphia 4:1 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 4:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Tampa 2:3 (0:1 po s.n.)
St. Louis – Florida 7:0 (kon.) | Dallas – Washington 2:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 3:4 (po pr.)
Vancouver – Edmonton 6:2 (kon.) | San Jose – Arizona 4:1 (kon.) | Carolina – Philadelphia 2:1 (kon.)
Dallas Stars
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Washington Capitals
Neděle 06.10.2013, 02:00 • American Airlines Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítejte u dalšího kola kanadsko-americké NHL. Na programu je dnes utkání mezi domácími Dallas Stars a hosty Washington Capitals. Oba celky mají každopádně nejvyšší vyhlídky se základním cílem, který zní – playoff. Nechme se tedy překvapit, jak si poradí s dnešním utkání a kdo z nich si připíše více cenných bodů do tabulky.

Borci z Dallasu mají za sebou úvodní zápas na domácím ledě s Pantery z Floridy, kde prohráli o dvě branky 2:4.
    Dnes, tedy ke druhému zápasu pomalu se rozjíždějící ligy nastoupí znovu na domácím ledě, tentokrát proti hokejistům z hlavního města USA.
    Nechme se překvapit, zda se jim podaří v dnešním utkání zvítězit nebo na své první body v sezóně budou muset čekat do dalšího zápasu.

Hosté dnes nastupují už ke třetímu zápasu ligy, což by je teoreticky mělo řadit mezi zkušenější tým v letošní sezóně 2013/2014. To ale vůbec nic neznamená, Capitals se o dnešní vítězství budou muset řádně poprat.
    Washington zahájil letošní sezónu na ledě Chicaga, kde obhájcům titulu podlehli 4:6, to v dalším kole už byli o něco úspěšnější, když na domácím ledě po samostatných nájezdech zdolali tým Calgary.

Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Gončar, Goligoski, Robidas, Dillon, Benn Jordie, Daley – Cole, Seguin, Benn Jamie – Chiasson, Eakin, Whitney – Nikuškin, Fiddler, Horcoff – Garbutt, Peverley, Roussel

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Alzner, Carlson, Erskine, Carrick, Oleksy – Ovečkin, Bäckstrom, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Laich – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Erat

Rozhodčí: LaRue, Leggo – Cvik, Murchinson.

00:01

00:40
    Hosté začali aktivně. Alzner nebezpečně vypálil od modré, jeho střelu dorážel ještě Johansson, ale mimo Lehtonenovu branku.

01:01
    Ovečkin předložil Greenovi na modrou, ten trefuje pouze vyrážečku připraveného Lehtonena.

01:16
    Seguin s Colem se dostali do přečíslení, první jmenovaný střílel na vzdálenější Holtbyho tyč, ale vedle.

02:00
    Tentokrát přečíslení dva na jednoho na druhé straně. Fehr ujížděl s Wardem, ale branku netrefil.

02:18
    Na ledě čtvrté útoky obou týmů.

02:36
    Carlson napřáhl na vrcholu kruhu, trefuje pouze připraveného Lehtonena.

02:51
    Jamie Benn zkoušel Holtbyho pozornost na druhé straně. Ten si svoji tyčku pohlídal a kotouč pokryl.

03:00
    Tři minuty utkání za námi a zatím není pochyb o tom, že obě mužstva do utkání vstoupili s obrovskou aktivitou. Brankáři obou týmů mají dost práce.

03:25
    Na trestnou lavici odchází Robidas za hákování. Přichází obávaná přesilová hra Washingtonu.

04:26
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté uzavřeli svého soupeře v útočné třetině a rozjeli svůj přesilovkový kolotoč. Po několika přihrávkách se ke kotouči dostal ALEXANDER OVEČKIN, který střelou z první překonává Lehtonena a připisuje si na své konto už čtvrtou branku letošní sezóny. Asistence: Mike Green, Marcus Johansson.

05:16
    Peverley se dostal kolem pravého mantinelu až před Holtbyho, ten si jeho střelu dobře pohlídal.

05:39
    Hra se momentálně odehrává poblíž středovému kruhu. Ani jedno z mužstev se nemůže dostat do útočné třetiny a dostat svého soupeře pod zámek.

06:46
    Kotouč se po Brouwerově asistenci dostal ke Greenovi, který dělovkou prověřil Lehtonenovu lapačku.

07:56
    Hosté teď chybovali na útočné modré, do útoku mohou domácí.

08:01
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Tyler Seguin adresoval přesnou zadovku zpoza brány na osamoceného ERICA COLEA, který přesnou střelou překonává Holtbyho. Asistence: Tyler Seguin, Jamie Benn

09:00
    Po vyrovnávací brance jsou domácí více při chuti, teď dělali hráčům Washingtonu velké problémy.

09:52
    Capitals uklidňují tlak Stars pobytem v útočné třetině.

10:21
    Ovečkin zatáhl kotouč do útočné třetiny, tam jej ztratil. Díky své bojovnosti jej získal zpět a mohl dorážet před Lehtonenem. Ten si svou tyčku dobře pohlídal.

10:50
    Na trestnou lavici odchází Erskine za držení.

11:49
    Hosté již podruhé vyhazují. Dallasu se přesilovka příliš nedaří.

12:29
    Hraje se v útočné třetině Washingtonu.

12:43
    Chimera takticky drží kotouč za brankou Lehtonena.

12:50

13:06
    Přečíslení na obou stranách! Nejprve dva na jednoho v podání Washingtonu, kde Erskine přihrávala nepřesně. Poté jeden z domácích útočníků uháněl sám na Holtbyho, ale nepovedlo se mu přesně vystřelit.

13:55
    Dallas pouze odevzdává Washingtonu, aby mohl vystřídat všechny svoje hráče.

14:21
    Grabovskému utekl kotouč ve slibné pozici před brankou. Hra končí ve středním pásmu, kde se také bude vhazovat.

14:36
    Rousselův pokus o únik je zastaven rozhodčím – odpískán ofsajd.

15:17
    Domácím se nedaří dostat se z obranné třetiny. Washingtonští přebírají otěže zápasu.

15:50
    Až teď se Dallas dostává ke kotouči a rozjíždí svůj útok.

16:12
    Gončára ke střele vybídl Goligoski, jeho střela končí v Holtbyho lapačce.

16:52
    Grabovskij ujížděl v situaci jeden na jednoho. Svou akci ale zbrzdil a jeho střela byla zablokována Robidasem.

17:20
    Vhazování ve středním pásmu.

17:51
    Peverley zatáhl kotouč do útočného pásma, na svoji přihrávku ale adresáta nenašel.

18:19
    Dallas se sám vyhání z útočného pásma.

18:42
    Seguin vybídl Benna ke střele, ten bohužel pro domácí zlomil hůl a musí střídat.

19:19
    Ovečkin se snažil tečovat Alznerovo nahození, Lehtonen vyrazil do rohu. Do útoku mohou domácí.

20:00

První perioda je již minulostí. Utkání nabízí snad vše, co ke kvalitnímu zápasu patří. K vidění byly dvě branky, vyloučení, ale také tvrdá hra. Diváci si tedy nemají na co stěžovat a mohou si užívat zápasu.

K otevření skóre došlo při přesilovkové střele kapitána Ovečkina, který poslal svůj tým do vedení. To netrvalo příliš dlouho, když se dokázal o 4 minuty později prosadit první útok domácích a srovnat stav utkání.

Nechme se překvapit, jak nám o výsledku utkání napoví druhá třetina. Ta začne přibližně ve 2:59.

20:01

20:25
    Grabovskij se prokličkoval až k Lehtonenovi, vystřelil nepřesně.

20:49
    Erskine vypálil na beton Lehtonena, velkou šanci měl při dorážce do prázdné branky Laich, ten ale k údivu všech branku netrefil.

21:32
    Po Ovečkinově důrazu Lehtonen raději přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

22:11
    Třetí formace Dallasu teď kombinuje v útočné třetině. Zatím bez střeleckého efektu.

22:49
    Po nástupu do druhé třetiny jsou zatím aktivnější hosté.

23:20
    Ward hledal Chimeru před brankou, ten nečekal, že přihrávka projde až na jeho hůl a nedokázal zakončit.

23:50
    Washington drtí svého soupeře v útočné třetině!

24:16
    Erat s Wilsonem drží kotouč v útočné třetině a navazují tak na tlak předchozích formací.

24:47
    Whitney se poněkud nečekaně zjevil sám před Holtbym, ale ani tohle brankou nekončí.

25:19
    Green v útočné třetině nahrával nepřesně a vyhnal tak svůj tým do středního pásma.

25:47
    Horcoff aktivně forčekuje v útočné třetině, získal tak kotouč pro své spoluhráče.

26:11
    Ke střele se nakonec dostal Garbutt, ale mířil nepřesně. Hra je nakonec přerušena, vhazovat se bude po Holtbyho pravici.

26:46
    Poprvé v zápase je hra plná nepřesností.

27:30
    Obě mužstva momentálně převádí velmi tvrdou hru, diváci šílí.

28:01
    Niklas Bäckstrom právě vstřelil branku, ale po dohodě rozhodčích je neuznána. Střelec branky si před Lehtonenem počínal nedovoleně.

28:50
    Na trestnou lavici odchází Horcoff, pomohl si, když zahákoval Beagla.

29:16
    Je tu zámek Washingtonu. Grabovskij dorážel před Lehtonenem, ten pro jistotu kryje.

29:20
    Domácí se osvobozují.

29:45
    Greenovi utíká kotouč do středního pásma.

30:00
    Washingtonu se nedaří přechod do útočné třetiny.

30:42
    Ovečkin z první trefuje tyč!

30:50

31:30
    Capitals i ve hře 5 na 5 pokračují v tlaku z přesilové hry.

32:07
    Je tu branka na druhé straně! Do přečíslení tři na dva se dostali domácí a odskakují na rozdíl jedné branky. ALEX CHIASSON si vyměnil kotouč s Eakinem a do prázdné branky bezchybně trefuje. Asistence: Cody Eakin, Jamie Benn.

32:31
    Domácí vedoucí branka evidentně nakopla a pokračují v tlaku.

33:40
    Domácí drží kotouč na své polovině a čekají na odezvu soupeře.

34:14
    Další pokus Erskina od modré končí u Lehtonena, ten přerušuje hru.

34:38
    Chiasson střílel z první z kruhu, ale trefil pouze Holtbyho hruď.

35:16
    Peverley dobře předložil přes celou třetinu Rousselovi, ten naštěstí pro Washington odkrytou branku netrefil.

35:35
    Stars tlačí svého soupeře.

36:12
    Green přihrával Brouwerovi, který si s kotoučem vybruslil do středu hřiště. Jeho střela našla pouze lapačku Lehtonena.

36:30
    Erskine razítkuje tyč!

36:45
    Bäckstrom nesmyslně přihrál před vlastní branku na domácího Whitneyho, který trefil dobře povyjetého Holtbyho.

37:21
    Goligoski se dostal ke střele těsně před Holtbym, nakonec i k dorážce, ale ten pro svůj tým stále drží naději.

38:16
    Před koncem druhé třetiny jsou aktivnější domácí. Rádi by přidali branku do kabin, který by řádně Washingtonu zkomplikovala život.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině měli hosté smůlu. Nejen, že jim rozhodčí neuznal branku, ale také nastřelili dvě tyčky.

To domácí mohou být šťastnější, brankou Chiassona ze 33. minuty dokonali obrat zápasu a do třetí třetiny budou vstupovat za příznivějšího skóre.

Doufejme, že ve třetí třetině nás čeká hokej alespoň s podobným nábojem jako ve třetinách předešlých. Třetí třetina začne přibližně ve 3:57.

40:01

41:00
    Třetí třetina začala, ale zatím se odehrává v poklidném tempu, bez větších šancí.

41:49
    Dallas aktivně forčekuje, hosté nemůžou založit útok.

42:30
    Domácí stále operují v útočné třetině, momentálně jsou jasně aktivnější.

43:44
    Wilson s Eratem se dostali do přečíslení, ale ani jeden z nich nezakončil.

44:16
    S tolika nepřesnostmi jsme se dnes ještě nesetkali. Oba týmy pouze bruslí za pukem, ale nedokáží si kvalitně přihrát.

45:01
    Bäckstrom mohl jet sám, přihrávku ale nezpracoval.

45:27
    Whitney z bezprostřední blízkosti netrefuje odkrytou Holtbyho branku.

46:20
    Fehr uháněl do útoku, byl ale sám proti dvěma obráncům.

46:27
    Na trestnou lavici za sekání odchází Carrick.

46:50
    Domácí v útočném pásmu.

46:59
    Laich jel sám na Lehtonena, ale již po třetí v zápase za domácím brankářem zvoní tyč.

47:27
    Tak tyč i na druhé straně, některý z hráčů tečoval kotouč těsně před Holtbym, ten změnil směr pouze do tyče.

48:10
    Hosté vyhazují.

48:27

48:45
    Přechod do útočné třetiny Caps brzdí ofsajd.

49:21
    Alzner bekhendem těsně míjí Lehtonenovu klec a dává tak šanci protiútoku domácích.

50:08
    Třetí útočná formace Capitals kombinuje v útočném pásmu, ale bez střel se branky nedávají.

51:01
    Grabovskij byl evidentně poslán k zemi nedovoleným zákrokem, ale žádný z rozhodčích si toho nejspíše nevšiml.

51:50
    Hra Washingtonu je bez výraznějšího nápadu na přečíslení, případně střelu. Takhle cesta za vítěstvím určitě nevede. To domácí můžou být na koni.

52:41
    Vypadá to, že jedině první formace Washingtonu dokáže v útočné něco vymyslet. Momentálně Ovečkin a spol. zatápí soupeři.

53:30
    Ta už vystřídala a hraje se v obranném pásmu Caps. Fanoušci ženou své svěřence dopředu.

54:26
    Brouwerova přízemní střela končí na betonu Lehtonena.

54:49
    Ovečkinova tvrdá střela z první končí mimo branku. Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

55:15
    Eakin šetří čas za Holtbyho brankou.

55:34
    Horcoff nepříjemně tečoval těsně před Holtbym! Ten měl s jeho tečí velké problémy, ale nakonec kotouč zkrotil a přerušil hru.

55:50
    Přechod do útočného pásma maří čárový rozhodčí – píská postavení mimo hru.

56:31
    Wardovi utíká kotouč z hole, nabízí jej tak svému soupeři, který zakládá rychlý protiútok.

57:00
    Capitals sice tlačí svého soupeře, ale zapomínají poctivě bránit. To vede k mnoha přečíslením Dallasu.

57:28
    Carlson tvrdou střelou prověřil Lehtonena, ten zůstal klidným.

57:48
    Tentokrát se k podobné střele ze stejného místa odhodlal Bäckstrom, ale zakončil pouze do boční sítě.

58:26
    Fiddler byl po ataku rozhozen a nezakončil.

58:82
    Hosté v šesti!

59:10
    Hosté v útočném pásmu, ale nemají jistotu na kotouči.

59:25
    Seguin vyhazuje kotouč do hlediště z obrané třetiny. Odchází tedy na trestnou lavici za zdržování hry.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:35
    Green trefil pouze hráče před sebou a domácí vyhazují.

59:50
    Dallas dnes vyhraje!

59:59
    Nádherný zákrok Lehtonena v poslední vteřině zápasu!

60:00

Zápas končí. Těmi šťastnějšími jsou domácí, kteří vstřelili o branku více než jejich soupeř a připisují si tak do tabulky první cenné body.

To hosté jsou dnes po právu smutní. V dnešním utkání vedli, svého soupeře přestříleli, třikrát jim v překonání Lehtonena zabránila branková konstrukce a branka Bäckstroma nebyla uznána.

Zápas bych ale hodnotil velmi pozitivně. Oba celky hráli s obrovským nasazením a zápasu nic nechybělo.

1. Alex Chiasson (DAL) 1+0
    2. Kari Lehtonen (DAL) 26 zák., 1 gól, 96,2%
    3. Eric Cole (DAL) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:27
    Michal Neuvirth (WSH) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

Já se s Vámi loučím a přeji hezkou neděli. (04:41:36)

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 9. Cole (Seguin, Benn Jamie), 33. Chiasson (Eakin, Benn Jamie) – 5. Ovečkin (Green, Johansson)

Rozhodčí: LaRue, Leggo – Cvik, Murchinson