Boston – Colorado 0:2 (kon.) | Buffalo – Columbus 1:4 (kon.) | Washington – Carolina 2:3 (kon.)
Detroit – Arizona 2:4 (kon.) | Tampa – Florida 7:2 (kon.) | Nashville – Toronto 0:4 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 2:1 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 6:0 (kon.)
Nashville Predators
0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Toronto Maple Leafs
Pátek 11.10.2013, 02:00 • Bridgestone Arena • NHL

Toronto dnes vítězí, což bylo dané hlavně pětiminutovým vyloučením, které potvrdilo vítězství hostů, v němž javorové listy přidaly další dvě branky. (04:44:18)

Tři hvězdy utkání

1. Jonathan Bernier
    2. James Van Riemsdyk
    3. Phill Kessel

60:00

Na Rinneho ale nevyzrál. To už by bylo pro domácí tým příliš kruté.

59:30
    Gunnarson byl v úniku faulován a uvidíme ještě trestné střílení.

58:52
    Utkání už se pouze dohrává.

56:59
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A vzápětí přidává další branku JOFFREY LUPUL, který tečoval puk před Rinnem, na kterého nahazoval Gardnier. Asistence: Jake Gardiner, Carl Gunnarson.

56:18
    Kessel našel na druhé straně volného TYLERA BOZAKA, který neměl potíže trefit prázdnou branku. Asistence: Phill Kessel. Mathiew Rielly.

55:53
    Bernier si jen tak pro zábavu stáhl kotouč do lapačky.

55:30
    A opět.

54:45
    Domácí celek se na chvíli osvobozuje.

Zápas za chvíli začne

54:26
    Phaneuf od modré napálil černou gumu do připraveného Rinneho.

53:34
    Rinne si vychutnal Kessela.

53:18
    Fisher (NSH) natlačil na mantinel Franson a dostává trest na 5 minut + do konce utkání. O zápase je již téměř rozhodnuto.

53:01
    Leivo nahodil na Rinneho a ten raději přidržel kotouč.

52:00
    Predátory navíc zastavuje ofsajd.

51:30
    Toronto se začíná soustředit spíše na obranu a vyčkávat na brejky.

50:54
    Ani teď není gól pro domácí a to jeli 2 na nikoho.

50:00
    Rielly si počkal na Webera a předvedl mu krásný hit.

49:25
    Na druhé straně uklidňuje hru Bernier.

49:00
    Brankář Suomi se musí hodně ohánět, neinkasoval.

48:22
    Rinne robinzonádou nyní vychytal van Riemsdyka.

47:56
    Ani jeden z týmů teď nevyužil situaci 3 na 1.

47:01
    Jones z mezikruží napálil kotouč do gólmana listů.

46:10
    Toronto se snaží hrát co nejdále od Bernieriho branky.

45:38
    Finský gólman raději uschoval puk pod lapačkou před dojíždějícími javorovými listy.

44:50
    Riemsdyk vyzkoušel z úhlu Rinneho.

44:05
    Predátoři zvyšují na obrátkách, ke gólu to zatím však nevede.

42:55
    Na druhé straně raději uschoval v rukavici kotouč také Rinne.

42:22
    Nashville se mohl dostat zpět do zápase, ale tečovanou střelu Bernier zachytil.

41:19
    Bernier raději přikryl kotouč. Následuje vhazování.

40:32
    Toronto mohlo přidat již 3. branku, ale Rinne zasahuje.

40:01

Druhá třetina už je minulostí a Toronto v něm vyrovnalo hru a zaslouženě se dostalo do vedení zásluhou Kessela. Devět vtřein před koncem ještě zařídil druhou trefu van Riemsdyk a javorové listy si odnáší do poslední dvacetiminutovky dvougólvý náskok. 3. třetina začne v 4:03.

40:00

39:54
    Broll a Hendricks si to rozdali v pěstním souboji a odcházejí předčasně do šaten.

39:51
    JAMES VAN RIEMSDYK objel branku a zavěsil za Rinneho záda. Asistence: Phil Kessel, Carl Gunnarson.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

38:10
    Nashville se na okamžik dostal do útočné třetiny, moc dlouho se tam ale neohřál.

37:15
    Toronto navíc vyhání z pásma ofsajd.

37:08
    Bolland to zkoušel z úhlu, ale vůbec neohrozil Rinneho.

36:42
    Domácí zastavuje postavení mimo hru.

35:15
    Střelecký pokus hostů končí v ochranné síti.

35:49
    Bernier drží na uzdě predátory.

35:07
    Toronto je v laufu a na Rinneho postupně vystřelil Ranger a Lupul.

33:41
    van Riemsdyk sice nevyhrál vhazování, ale dojel si pro puk za branku, aby odtamtud nahrál zcela volnému PHILLU KESSELOVI, který z voleje překonal Rinneho. Asistence: John van Riemsdyk.

33:31
    Lupul ve vyložené příležitosti netrefil puk před brankou.

33:00
    Ani jeden z týmů se nyní nedokáže pořádně usadit v pásmu.

32:06
    Hosty zastavuje přihrávka rukou.

31:57
    Hnedricks vyzkoušel pozornost Berniera.

30:55
    Bozak našetřil cenné vteřinky pro javorové listy.

30:38
    Až teď zasáhl Bernier.

30:30
    Nashville kombinuje, ale nestřílí.

29:48
    Weber pálil od modré pouze do brankáře hostí.

29:38
    Bolland fauloval krosčekem Nyströma a Toronto bude hrát oslabení.

28:50
    na druhé straně se pokoušel objet branku Legwand, ale také on byl neúspěšný.

27:45
    Broll nadvakrát nepřekonal Rinneho z bezprostřední blízkosti.

27:00
    2. třetina utíká jak zběsilá, ale góly zatím k vidění nejsou.

25:40
    Bozak zcela osamocen nevyzrál na Rinneho.

25:14
    Sérii nahození ukončil až zákrok Berniera.

24:00
    Nashville vyslal v početní výhodě celkem 5 pokusů.

23:27
    A Bernier teď zachytil kotouč a přerušuje hru.

23:19
    Weberova střela mířila mimo branku.

22:37
    Domácí střílí téměř ze všech pozic, ale Bernier odolává.

22:00
    Ellis pálil z úhlu pouze do Berniera.

21:32
    Phaneuf dostává 2 minuty nepodmíněně za hákování.

20:50
    Toronto se snaží rozehrát, ale nedaří se mu dostat do pásma.

20:01

Máme za sebou úvodní v dějství, ve kterém byly více na puku domácí, ale nebezpečnější byly hosté. Zatím však je utkání bez branek. Uvidíme, co přinese 2. třetina, která začne přibližně ve 3:05.

20:00

19:30
    Ekholmovu střelu chytil Bernier do lapačky.

19:17
    Icing hostů.

19:01
    Probíhá poslední minuta 1. třetiny.

18:22
    Na druhé straně dopadl stejně souboj Van Rimesdyk vs. Rinne.

18:03
    Ekholm napálil z kruhu pouze Berniera.

17:39
    Javorové listy se provinily zakázaným uvolněním.

17:00
    Predators měli potíže dostat se z pásma a tak pouze nahazují puk do útočné třetiny.

16:18
    Icing Nashvillu.

15:52
    Hosté zahráli vysokou holí. Následuje vhazování v jejich pásmu.

15:17
    Rinne neskutečně zakročil proti střele Van Riemsdyka.

14:10
    Bolland to zkoušel backhandem, ale finský gólman ve službách Nashvillu připraven.

13:41
    Nyní už Rinne má puk v rukavici a umožňuje svým spoluhráčům alespoň vystřídat.

13:18

13:05
    Lupul nadvakrát nepřekonal Rinneho.

12:28
    Hosté se dostávají s pukem za modrou čáru a musí začít od začátku.

11:49
    Domácí celek vyhazuje.

11:18
    Hendricks (NSH) dostává 2 minuty za krosček.

10:35
    Zakázané uvolnění na straně Nashvillu.

10:04
    Na druhé straně si připisuje zákrok také Bernier.

9:51
    Bozak se dostal ke střele od modré a Rinne musel zasahovat.

9:22
    Toronto se osvobozuje.

8:50
    Jones promrhal čas ke střele.

8:17
    Za podražení si půjde sednout Van Riemsdyk (TOR).

8:00
    Weber vyzkoušel pozornost Berniera.

7:13
    Raymond neuspěl tváří v tvář Rinnemu.

6:49
    Stejný prohřešek také na straně javorových listů.

6:33
    Útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

6:12
    Toronto rázem vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

6:00
    Phaneuf nahazuje do útočného pásma.

4:57
    Bozak zatápí domácí obraně. Zatím však pouze kličkami v rohu.

4:22
    Kessel to zkoušel z úhlu, ale jeho střela byla nepřesná.

3:50
    Až nyní se hostům podařilo alespoň na chvíli usadit se v pásmu. Už ale opět hrají Predátoři.

3:05

2:40
    Domácí jsou zatím aktivnější. Toronto není moc vidět na kotouči.

1:55
    Hosté zatím pouze nahazují kotouče za finského brankáře.

1:10
    Bernier si připisuje první zákrok v zápase.

1:00
    Weber začne rozehrávku za vlastní brankou.

00:01

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Jones, Ellis, Weber, Klein, Ekholm, Bartley – Cullen, Forsberg, Legwand, Fisher, Spalling, Smith, Clune, Nyström, Hendricks, Hornqvist, Gaustad, Wilson.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Franson, Raymond, Phaneeuf, Ranger, Gunnarson, Rielly, Gardnier – McClement, Raymond, Lupul, Van Rimesdyk, Orr, Leivo, Ashton, Bozak, Kadri, Broll, Bolland, Kessel.

Rozhodčí: Joannette, L'Ecuyer – Amell, Cherrey.

Československá stopa bohužel v tomto utkání k vidění nebude .

Hvězdy v týmech

Na straně Toronta se bude jednat především o Joffreyho Lupula (2+3) a také o loňského tahouna Philla Kessela (1+2). V obranných řadách se bude jednat hlavně o posilu z Calgary Diona Phaneufa (1+1).

Za Nashville to bude především nestárnoucí David Legwand, jenž má zatím pouze 1+0. V obranných řadách se jedná hlavně o Sheu Webbera. Predátoři se budou určitě spoléhat také na brankáře Pekku Rinneho.

Vzájemné zápasy

Oba celky se utkají téměř po 2 letech. Poslední měření sil proběhlo naposledy v listopadu 2011, kdy oba týmy sehráli dvojutkání v rámci tzv. "day-to-day" zápasu, kdy se nejprve utkají u jednoho týmu a druhý na půdě druhého.

18. 11. 2011 NSH – TOR 4 : 1
    17. 11. 2010 TOR – NSH 5 : 4

Nashville je na tom přesně naopak. Po dvou porážkách si Predátoři připsali premiérové vítězství teprve včera, kdy porazili Minnesotu těsně 3:2. Další vítězství budou chtít přidat určitě i dnes, aby se mohli odpoutat z předposledního místa centrální divize a také z 11. místa Západní konference.

Toronto mělo neskutečný start do soutěže. Vyhrálo všechny 3 úvodní duely. Premiérovou porážku si připsaly javorové listy až v posledním zápase, kdy možná trochu nečekaně podlehly těsným poměrem 1:2 doma s Coloradem. Ve Východní konferenci mu patří zatím 2. příčka. První Pittsburgh má pouze lepší skóre. Toronto vede i Atlantickou divizi. Druhý Boston má však na kanadský tým ztrátu pouze 2 bodů a navíc odehrál o dva zápasy méně.

Hezké brzké ráno přeji všem přivstalcům, kteří rozhodli sledovat nejprestižnější hokejovou soutěž tedy NHL. Kanadsko-americká liga má dnes na programu 10 utkání a jedním z nich bude duel, kdy Nashville Predators přivítá na svém ledě Toronto Maple Leafs.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 34. Kessel (Riemsdyk), 40. van Riemsdyk (Kessel, Gunnarson), 57. Bozak (Kessel, Rielly), 57. Lupul (Gardiner, Gunnarson)

Rozhodčí: Joannette, L'Ecuyer – Amell, Cherrey

Diváci: 16 671