Tango Brno – Rádio Krokodýl Brno 5:3 (kon.) | Balticflora Teplice – Chrudim 4:3 (kon.) | Vysoké Mýto – Benago Praha 1:2 (kon.)
Slavia – Interobal Plzeň 5:2 (kon.) | Sparta – Kladno 1:1 (kon.) | Hradec Králové – Helas Brno 4:3 (kon.)
Sparta Praha
1:1 (1:1)
SAT-AN fight club Kladno
Pátek 11.10.2013, 20:30 • Arena Sparta (Podvinný mlýn, Praha 8) • 1. Futsal liga

Vítáme vás u on-line přenosu z pátého kola futsalové Chance ligy. Utkání na Podvinném mlýně mezi Spartou Praha a SAT-AN fight clubem Kladno začíná v 20:30.

AC SPARTA PRAHA

Futsalový nováček ze Sparty si ve své historicky první sezoně nevede vůbec špatně. Do sezony vstoupil výhrou v derby nad Slavií. Na domácí palubovce jsou zatím sparťané stoprocentní, porazili tu i Helas Brno. Naopak z venku si přivezli pouze jeden bod, konkrétně to bylo z Hradce Králové. Jedinou prohru zatím Spartě připravila Plzeň.

Domácí tým to po čtyřech kolech staví na páté místo se sedmi body.

SA-TAN FIGHT CLUB BRNO

Kladnu, kterému loni jen o skóre unikl postup do play-off, připravil los na úvod soutěže velké výzvy. Nejprve loňští finalisté Chrudim (0:4) a Tango Brno (1:9), poté posilněná Balticflora (1:5) a po třech kolech neporažené Vysoké Mýto. Právě až na půdě Nejzbachu letos SAT-AN poměrně překvapivě poprvé bodoval, když zvítězil 5:2.

Díky těmto třem bodům patří kladenským fotbalistům průběžné deváté místo.

Utkání ve sparťanské hale na Podvinném mlýně začíná od 20:30. Buďte díky našemu přenosu při tom!

AC Sparta Praha: Vozár (Sochůrek) – Dlouhý (C), Fichtner, Beran, Beran, Semerád, Havrda, Holeček, Rott, Srkal, Stejskal, Vodecký, Šnídl

SAT-AN fight club Kladno: Konečný – Vašák, Hafenrichter, Müller, Výborný, Pleyer, Frič, Junek (C), Chrobák, Jaráb, Kubík, Konečný

Rozhodčí: Henych, Melničuk.

-5
    Oba týmy již jsou v dresech na palubovce. Kladno nastoupí v modrém, domácí pochopitelně v rudé.

-3
    Stále čekáme na rozhodčí dnešního utkání.

-1
    Rozhodčí Henych a Melničuk konečně dorazili na hrací plochu a snad se brzy začne.

1

1
    Pleyer získal míč a mohl jít se svými spoluhráči do přečíslení 3 na 1, jenže na balon si následně šlápl.

2
    První střelecký pokus si připsal domácí Stejskal, jenže trefil jen před sebou stojícího obránce.

4
    Zajímavou akci jsme zatím neviděli, ani jeden golman na práci nemá prakticky nic.

5
    Vodecký s Havrdou výborně zakombinovali, na konci akce byl Vodecký, ale bránu z dobré střelecké pozice poměrně dost minul.

7
    Jaráb to teď zkusil sám mezi tři sparťanské obránce a jeho tečovaná střela šla těsně vedle.

7
    Po následném rohu střílel Frič do boční sítě.

8
    Šnídl poslal svoji střelu vysoko nad bránu Kladna.

8
    Chrobák dobře přešel až před bránu Sparty, ale byl v úhlu a Vozára nepřekonal.

9
    Sparta právě vstřelila branku!
    Z ničeho nic jde Sparta do vedení! Po levé straně prošel MICHAL HOLEČEK a jeho střela bodlem prošla brankáři mezi nohama.

9
    Šnídl, který při gólu asistoval, teď tvrdě zakončoval sám, ale jen do Konečného. Ten vyrazil do zázemí.

11
    Krásný signál po kladenském rohu. Frič dával míč před bránu a Vašák trefil z malé vzdálenosti tyč!

11
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Jaráb se po špatné domácí rozehrávce dostal před Vozára, sice neuspěl, ale míč se odrazil k DAVIDU FRIČOVI ten ho poslal do odkryté brány.

11
    Další šance kladenských, ale Vozár opět včas vyběhl a Junka vychytal.

12
    Šnídl táhl sparťanskou akci 3 na 2. Rozhodl se pro samostatné zakončení, ale Konečný dokázal na tvrdou ránu bodlem reagovat!

13
    Krásnou přihrávku domácího kapitána Dlouhého na Vavrdu výborně přečetl Konečný a včas vyběhl.

14
    Konečný opět vyhěbl mimo vápno a teď svůj odkop dokonce poslal na sparťanskou bránu. Vozár ovšem problémy neměl.

14
    Přímý kop Sparty rozehrával Fichtner, jeho střílený centr našel metr před bránou Stejskala, jenže ten míč netrefil a odrazil ho mimo vápna Kladna.

17
    Hra se opět uklidnila, míč se drží ve středu pole.

18
    Obrovská šance Pleyera! Útočník Kladna se důrazně protlačil až před Vozára, na poprvé proti sparťanskému brankáři neuspěl a na podruhé netrefil z půl metru prázdnou bránu!

18
    Vašákovu střelu musel vyrážet výborný Vozár. Po následném rohu to opět Vašák zkoušel volejem, ale bránu netrefil.

19
    Vozár opět v akci! Tentokráte vyrážel technický pokus Pleyera.

20
    Kladno si před přímým kopem z levé strany bere oddechový čas.

20
    Přímý kop na bránu nastřeloval Frič, tečovat se snažil Müller, ale Vozár ho v souboji přetlačil.

20
    Šnídlova tečovaná střela neprolétla od brány Kladna daleko.

První poločas je minulostí, skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Žádnou ofenzivní smršť jsme neviděli ani z jedné strany, hlavně Sparta příliš šancí neměla. Díky brance Holečka ovšem šla do vedení. Nicméně o dvě minuty později vyrovnal kladenský Frič a hosté byli ve zbytku poločasu o něco lepším týmem. Jenže se gólově neprosadili, Pleyer například netrefil z metru prázdnou bránu.

O atmosféru se ve sparťanské hale stará především šest – nejspíše alkoholem posilněných – příznivců Kladna. Jinak se dnes na Podvinném mlýně sešlo okolo 70 futsalových příznivců.

21

22
    Sparta začala aktivním pressingem, už třikrát donutili domácí hráči svého soupeře zakopnout.

23
    Obraz hry je tomu z první půle velmi podobný, i když nutno podotknout, že hrát se snaží především Sparta. SAT-AN už také má dva fauly.

24
    Fichtner výborně poslal míč pod sebe na Holečka, ten se ještě uvolnil kličkou, ale jeho zakončení stačili obránci Kladna srazit mimo branku.

24
    Tvrdou Šnídlovu ránu pod břevno z přímého kopu musel vyrazit Konečný!

25
    Dobrou akci domácích futsalistů zakončoval Havrda, ale byl už ve velkém úhlu a Konečný si bližší tyč pokryl.

27
    Stejskal utnul útok kladenských hráčů, sám přeběhl hřiště, ale Konečný dokázal proti jeho střele nohou zasáhnout.

27
    Stejskal zastavil faulem rozběhnutého Chrobáka a je potrestán žlutou kartu.

27
    Ve vápně se k zakončení dostal Stejskal, ale na poslední chvíli jeho střelu skluzem zblokoval Chrobák. Následně střílel z voleje Dlouhý, ale Konečný byl opět připraven.

28
    Stejskal se šikovně protlačil před kladenského Müllera, ten ho ve vápně stáhl k zemi, rozhodčí ale volání domácích po faulu nevyslyšel.

28
    Za malou chvíli měl velkou šanci Vodecký, který si hezky narazil se Stejskalem, ale Konečný ho výborném zákrokem dokázal vychytat!

29
    Sparťanský gól doslova visí na vlásku. Krásnou křížnou přihrávku Srkal poslal Holeček pouze do tyče!

30
    Snad první kladenskou střelu v druhém poločase poslal Vašák vysoko nad bránu Sparty.

32
    Müller připravil dobrou střeleckou pozici pro Chrobáka, ale ten jen nechal vyniknout domácího brankáře Vozára.

32
    Konečný poslal přes celé hřiště přesný míč na hlavu Junka, ale kapitán Kladna přesně nezamířil.

33
    Kladno trochu ožilo, po pěkné akci dával Pleyer před bránu na Vašáka. Ten by už mohl zakončovat do prázdné brány, jenže se včas vrátil Holeček a míč zakopl.

34
    Pleyer s Vašákem si akci zopakovali z druhé strany. Před Vašákem tentokráte všas zasáhl Šnídl.

35
    Domácí kapitán Dlouhý zastavil nadějný protiútok vedený Chrobákem faulem a vidí žlutou kartu.

36
    Spartě se nedaří navázat na tlak z první poloviny druhého poločasu, domácí hráči se sice ženou do útoku, ale hodně kazí.

37
    Junek teď jednu takovou ztrátu mohl využít, ale Vozár opět včas vyběhl a šanci zmařil.

37
    A teď měl Petr Junek velkou šanci. Dokázal přetlačit Srkala, ale z ideální střelecké pozice na středu vápna poslal míč mimo bránu!

38
    Frič nastřeloval z vápna míč na bránu, Vozár opět předvedl pěkný zákrok.

39
    Minutu a půl před koncem si Kladno připisuje pátý faul.

39
    Stejskal se na chvíli ocitl volný ve vápně Kladna, ale Pleyer míč odkopl.

39
    Sparťané si berou oddechový čas. Do konce zbývá minuta a 14 sekund.

39
    Opět se hraje.

40
    Kladno brání nerozhodný výsledek, do konce již zbývá jen 30 sekund.

A utkání nakonec končí stejným výsledkem jako první poločas, tedy 1:1.

Utkání 5. kola Chance futsal ligy mezi Spartou a Kladnem skončilo nerozhodně 1:1. Zatímco v první půli byli o něco lepší hosté, kteří měli i několik stoprocentních šancí, především úvod druhé půle poté patřil Spartě. Ale ani ta velké šance neproměnila. Na obou stranách tak vynikli především brankáři, na Podvinném mlýně se tak zrodila zasloužená remíza 1:1.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (22:22:27)