Pondělí 14.10.2013, 18:09ATP Moskva - VTB Kremlin Cup (krytý tvrdý povrch)

3:6
    Nakonec vše také na síti zvládá a Jiří Veselý se tak s turnajem v Moskvě loučí.

3:5
    Dvojchybou ukončuje Veselý tento gem a jeho soupeř půjde podávat na postup v turnaji.

3:4
    Přesný forhend do růžku dvorce ukončuje tento gem.

3:3
    Důležitý gem Veselý ustál a opět je tak srovnáno.

2:3
    Těsný aut posílá Vasselina do těsného vedení, jenže podávat půjde za okamžik český tenista.

2:2
    Přechod Vasselina k síti nebyl připravený a Veselý toho využívá ke srovnání na 2:2.

1:2
    Jen páska zastavila return českého bojovníka, který byl velmi blízko prolomení servisu, ale nakonec se tak nestalo.

1:1
    Následně Jirka Veselý celý gem ukončuje a po prvních dvou gemech třetího setu je výsledek tohoto zápasu stále nejasný.

0:1
    Hodně hraniční smeč Vasselina dopadá na čáru a tím je tak první gem rozhodujícího setu ukončen.

7:6
    Hned ten první český tenista využívá a před námi je tak rozhodující set.

6:6
    Roger-Vasselin zahrál neskutečný úder zády k síti a následně dokázal Veselého nachytat na hruškách prohozem po čáře.

6:5
    Vasselinův forhend končí těsně v autu a tak má Veselý jistotu minimálně zkrácené hry.

5:5
    Esem ukončuje Roger-Vasselin tento gem a před námi je dramatická koncovka druhé sady.

5:4
    Pro změnu na síť vyrazil Francouz a přestože měl těžkou pozici, tak ji zvládl a je zpět ve druhém setu.

5:3
    Francouzský tenista situaci zvládl a ještě má možnost zabojovat o druhý set.

5:2
    Přímý bod z podání upravuje už na 5:2 a nadále kopírujeme průběh prvního setu, jen v opačném gardu.

4:2
    Neskutečná bojovnost Veselého, který doběhl takřka nemožné a překvapil soupeře nalepeného na síti. Velmi důležitý gem tak český tenista tak získal pro sebe a vedení s jedním brejkem je zpět.

3:2
    Veselý měl po prvním podání výbornou pozici, ale trefuje forhendem jen pásku a nadále se nám tak kopíruje průběh první sady, jen v opačné režii.

3:1
    Malinko zbytečně tlačil Vasselin forhend do růžku dvorce, tentokrát mu to však vyšlo.

3:0
    Po dalším těsném autu je vedení 3:0 opravdu realitou a Roger-Vasselin tak bude muset dotahovat.

2:0
    Další obrovská chyba Vasselina ukončuje tento gem a za ztrátu servisu si nyní může francouzský tenista vlastními chybami.

1:0
    Esem ukončuje první gem tohoto setu a již nyní je jasné, že do něj Veselý vstoupil lépe než do toho prvního.

3:6
    Výborný servis, přesný forhend a kontrolovaná smeč – to vše v jedné výměně znamená ukončení prvního setu.

3:5
    Ten se stal základem úspěchu i při další výměně, vše dokázal Veselý ukončit forhendem položeným přesně do růžku.

2:5
    Veselý měl výměnu skvěle rozehranou, ale nechal až příliš prostoru na své pravé straně a byl nemilosrdně prohozen.

2:4
    Výtečný forhend po čáře ukončuje tento gem a Jirka Veselý tak nedokázal srovnat krok v prvním setu.

2:3
    Fantastický druhý servis dokázal Veselý s obtížemi vrátit a nakonec mu to přineslo zisk celého gemu. Jeho soupeř totiž v nahrané pozici posílá míček do autu.

1:3
    Naprosto v klidu uhrál Veselý svůj servis a připisuje si tak první uhranou hru v zápase.

0:3
    Následně však gem již končí a Jirka Veselý stále čeká na zisk svého prvního gemu.

0:2
    Tak hlavně vlastní chyby pohřbily šance Veselého na úspěch v tomto gemu. Return soupeře totiž nebyl vůbec ideální, ale český tenista napálil míček do autu a ztratil servis.