Štěpánek – Fischer 2:0 (kon.) | Rosol – Huta Galung 2:0 (kon.)
0
5 3
Pondělí 14.10.2013, 16:44ATP Vídeň - Erste Bank Open (krytý tvrdý povrch)

6:3
    A ten už využívá. Štěpánek v těžkém zápase poráží Martina Fischera 7:5 a 6:3. Ve Vídni si zahraje druhé kolo.

A-40
    Po hodině a čtyřiceti minutách má Štěpánek svůj třetí mečbol! Tak pojď Radku.

40-15
    Přesto tu jsou dvě šance na ukončení zápasu! Po dobrém returnu připisuje nasazený hráč číslo 5 bod.

5:3
    Radek to dokázal a možná definitivně zlomil odpor soupeře. Celý gem zakončil svým čtvrtým esem!

4:3
    Zčistajasna uhrál český hráč sedm míčů v řadě a vede 4:3 s brejkem. Stále však toužebně očekáváme, že se trochu probudí na servisu. Průměrný Fischer mu v této činnosti dělá veliké starosti.

40-0
    Štěpánek má tři brejkboly. Fischer se zase sesouvá do herní nepohody.

2:2
    Využil hned ten první a je tu vyrovnání na 2:2. Bohužel, nepoučitelný Štěpánek zase začal k zápasu přistupovat neuvěřitelně laxně.

0-40
    No jo, jako bychom před tím Štěpánka nevarovali. Vykašlal se na průběh třetí hry a teď je v problémech. Fischerovi se Štěpánkova série zalíbila a řekl si, že ji překoná. Je na čísle sedm a má tři brejkboly.

2:0
    Výborně. Štěpánek získal jedenáct míčů v řadě a konečně chytl tu správnou půdu pod nohama. Fischer se zničehonic ocitl ve velké krizi. Potvrzený je zároveň předchozí brejk.

1:0
    Fischer se úvodní hrou na servisu hodně protrápil a své podání prohrává už popáté v zápase. První čistá hra celého duelu a Štěpánek vede 1:0.

40-0
    Štěpánek má k tomu tři brejkboly. Bylo by dobré navázat na zlepšený závěr prvního setu.

7:5
    No sláva. Radek Štěpánek po neskutečných lapáliích v prvním setu nakonec získává úvodní sadu poměrem 7:5. Bolelo to však více než muselo.

40-15
    Nasazená pětka má dva setboly. První servis v tomto gemu šlape, což je pochopitelně velmi důležité.

6:5
    Štěpánek se dostává do vedení 6:5, neznamená to však vůbec nic. Z předchozích pěti her na servisu totiž český hráč ztratil tři! To je na deblového specialistu mizerný výsledek.

A-40
    Štěpánek má třetí brejkbol. Proměňování gembolů však ani na jedné straně silná část hry určitě není.

40-15
    Český hráč má dva brejkboly na vedení 6:5. Může tak mít v případě jejich proměnění další možnost jak ukončit první set.

5:5
    Druhý nikoliv. To už je opravdu k uzoufání. Hrajeme přes padesát minut první set, jsme na stavu 5:5 a Štěpánek třikrát ztratil servis s Fischerem...

15-40
    Bez komentáře. Fischer má dva brejkboly, Štěpánek nechce dopodávat první set. Dělá nesmyslnou dvojchybu.

5:4
    Martin Fischer nevyužil pět gembolů a přichází o svůj servis, Štěpánek naopak využil tu jedinou možnost, kterou mu soupeř nabídl a vede 5:4! Tak to už by měl být zlomový okamžik první sady!

A-40
    Pozitivní změnu může znamenat třeba Štěpánkův brejkbol!

4:4
    Štěpánek to nezvládl. Zase pouští soupeře do ri-brejku a stále tak sledujeme set, který se odvíjí v sériích. Jednou získá dva gemy v řadě Štěpánek, pak zase rodák z Dornbirnu.

30-40
    I z prvního servisu začíná Rakušan bodovat stále častěji. Má brejkbol.

4:3
    Radek Štěpánek podruhé v první sadě bere svému soupeři jeho servis. Skóre se tak zatím mění jako na houpačce. Snad už se bude dále vyvíjet pouze v režii českého daviscupového reprezentanta.

A-40
    Třetí brejkbol v tomto gemu pro čtyřiatřicetiletého rodáka z Karviné.

40-15
    Štěpánek má obrovskou šanci rozhodnout první set! Hrají se nyní dlouhé rozehry, v nichž má navrch. Dva brejkboly.

2:2
    Tu druhou však už nikoliv a o sedm let mladší Rakušan se tak velice brzy vrací do hry v první sadě.

15-40
    No a ani tento druhý servis není přetaven v bod. Fischer uniká do dvou brejkbolů. Na vině je Štěpánkova dvojchyba.

2:1
    Důležitý okamžik! Nasazená pětka si bere podání soupeře a ujímá se v 1. setu vedení 2:1. Chce to však podávat lépe než v předchozí hře.

40-30
    První brejkbol pro Radka Štěpánka. Český hráč skvěle trefil return po prvním servisu soupeře.