3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 15.10.2013, 16:30 • Ledový Palác "Moskva", kap. 4000 • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Krásné odpoledne při sledování online přenosu z utkání 15. kola Mládežnické hokejové ligy, ve kterém pro Vás budeme komentovat souboj mezi týmy MHK Chimik Voskresensk a HC Energie Karlovy Vary.

Hostující tým HC Energie Karlovy Vary má na svém kontě po 14 odehraných zápasech 23 bodů, které získal za 7 výher, 2 remízy z normální hrací doby a 5 porážek. Aktuální bodový zisk stačí karlovarskému mužstvu na průběžnou osmou pozici v tabulce Západní konference. Týmu kouče Tomáše Marišky se daří především na domácím kluzišti, venku hosté prozatím mnoho bodů neposbírali a tak mají dnes další možnost na to tuto nepříznivou bilanci změnit.

Juraj Bezúch 7 (4+3)

Domácí tým MHK Chimik Voskresensk si v letošní sezoně zatím nevede příliš dobře, 15 získaných bodů ve stejném počtu zápasů stačí až na průběžnou patnáctou pozici na Západě. Včerejší vítězství nad karlovarskou Energií bylo pro domácí teprve čtvrtým tříbodovým ziskem v sezoně a tak i domácí potřebují v dnešním zápase nutně bodovat.

Doněck – Voskresensk 2:4
    Doněck – Voskresensk 6:3

Vladimir Nikonov 12 (2+10)
    Nikita Sokolov 9 (3+6)
    Alexej Komlev 7 (4+3)

Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu utkaly již ve včerejším zápase, ve kterém domácí dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a zvítězili v poměru 2:1.

V loňské sezoně jsme byli svědky čtyř soubojů, v nichž pokaždé zvítězilo mužstvo HC Energie.

MHK Chimik Voskresensk: Jakubovskij (Olenič) – Rodionov, Stěpanov – Solovjov, Leonov – Zimin, Alexejev – Kalinin, Kulagin – Smirnov, Lovjagin, Nikonov – Gaglojev, Šamolin, Komlev – Ignatěv, Kasicyn, Sokolov – Mozgaljov, Lavreckij, Mirošnikov.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Troška, Kvapil – Kečkeš, Dvořák – Šafář, Šimek – Bahounek, Adam – Csamangó, Vrána, Gorčík – Harkabus, Gríger, Kohout – Beránek, Táborský, Vachutka – Bezúch, Rubeš, Zadražil.

Rozhodčí: Svirgun – Nikolajev, Šmakov.

00:01

01:45
    Obraz hry je stejný jako včera, Energie tlačí domácí od úvodních vteřin zápasu, Chimik bude hrát opět na rychlé protiútoky.

03:30
    Stále stejná písnička, domácí se více než na útok soustředí na obranu své vlastní branky..

06:15
    Energetici střílejí ze všech pozic a zasypávají domácí branku jednou střelou za druhou, Jakubovskij zasahuje i proti střelám, které vysílají hosté zpoza modré čáry.

08:20
    Kohout byl sám před domácím brankářem v takřka totožné situaci, z jaké včera hosté vstřelili úvodní branku. Střela hráče s šestadvacítkou na zádech však jen těsně minula horní roh branky Chimiku!

10:15
    Kasicyn v dobré pozici minul Honzíkovu klec.

12:20
    V posledních minutách je ve hře příliš mnoho nepřesností, které nepouští žádný z týmů do zakončení.

12:53
    Chimik právě vstřelil branku!
    ALEXEJ KOMLEV si zpracoval přesný pas od Gaglojeva, po kterém neměl problém trefit odkrytou část hostující branky! Asistence: Vladislav Gaglojev, Alexej Šamolin.

15:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté s odpovědí přispěchali takřka přesně po třech minutách, když se střelou ze střední vzdálenosti prosadil DAVID GRÍGER! Asistence: Martin Kohout.

17:27
    Ale Chimik si vzápětí bere ztracené vedení zpět poté, co NIKITA SOKOLOV našel mezírku v Honzíkově výstroji a vsítil tak druhý gól domácího týmu! Asistence: Nikita Ignatěv, Michail Stěpanov.

20:00

Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 6 – 15
    Vhazování: 13 – 4
    Vyloučení: 0 – 0

Máme za sebou úvodní třetinu dnešního zápasu a domácím zatím vychází stejná taktika jako ve včerejším utkání. Z pouhých šesti střel na branku vstřelili dva góly a prozatím dávají hostům velkou lekci z produktivity. Zda se podaří karlovarským hráčům poslat více kotoučů za Jakubovského, sledujte opět v 17:18, kdy začne druhá třetina.

20:01

21:15
    Domácí jsou při chuti, Komlev trefuje tyč Honzíkovy branky!

23:30
    Hosté jsou herně i nadále lepším mužstvem, ale žádná z jejich střel ne a ne spadnout do domácí branky.

25:30
    Kohout střílel zpoza jednoho z domácích beků, Jakubovskij jeho ránu dokázal vyrazit.

26:02
    První vyloučení zápasu, dvě minuty pro Davida Trošku (KVA) za krosček. Přesilová hra pro Chimik.

28:02
    Domácí se dokázali rozestavit v obranném pásmu Energie až v samém závěru přesilové hry, hosté se ale v pohodě ubránili a už hrají v plném počtu.

28:54
    Početní výhodu budou mít k dispozici i karlovarští hráči. Vyloučeným je domácí Kirill Zimin (MCH), dvě minuty za držení protihráče.

30:13
    A Karlovaráci převahu jednoho muže v poli využívají. Jakubovskij měl zakrytý výhled, když vypálil MARTIN KEČKEŠ a poslal puk za záda domácího brankáře! Asistence: Tomáš Harkabus.

32:20
    Hosty vyrovnávací branka notně povzbudila a Jakubovskij je nyní plně zaměstnán útoky karlovarských hráčů.

32:37
    Tlak hostí však minimálně pro tuto chvíli poleví, neboť je vyloučen Tomáš Kvapil (KVA) za podražení a hosté se budou muset bránit.

33:10
    Sokolov ve vzájemném souboji s Honzíkem neuspěl, ten tak drží naděje hostů na větší bodový zisk v tomto zápase!

34:37

36:35
    Jegor Solovjov (MCH) a dvě minuty za podražení. Dokáží využít hosté i druhou přesilovou hru?

37:20
    Na domácí branku postupně vypálil Dvořák a Harkabus, s oběma pokusy si Jakubovskij poradil.

38:15
    Další vyloučení přijde po vzájemné potyčce Davida Trošky (KVA) a Alexandra Rodionova (MCH), oba inkasují dvě minuty za hrubost. Dál pokračuje klasická přesilovka 5 proti 4 hostujícího týmu.

38:35
    Solovjov zpátky na ledě, domácí jsou kompletní.

39:20
    Po neúspěšném domácím útoku se hráči Chimiku museli rychle vracet, brejk hostí ale vyřešil až Jakubovskij úspěšným zásahem.

40:00

Hosté i ve druhé části byli lepším týmem, o čemž svědčí i statistiky střel na branku v poměru 21 – 5 ve prospěch Karlových Varů. Ze všech pokusů hráčů v bílém však pouze jediná skončila za zády Jakubovského, která tak zajistila průběžný stav 2:2 po dvou třetinách. Třetí třetina začne přibližně v 18:04.

Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 11 – 36
    Vhazování: 24 – 14
    Vyloučení: 3 – 3

40:01

40:15
    Skončily tresty Trošky a Rodionova, oba hráči se do hry vrátí po přerušení hry.

43:10
    Lovjagon a poté i Smirnov se pokoušeli zakončit, obě situace ale s přehledem vyřešil brankář Honzík.

44:52
    Hráči hostujícího týmu opět zasypávají domácí branku ranami ze všech možných pozic.

45:42
    Jejich snaha bude na chvíli přerušena, vyloučen je Denis Šimek (KVA) za nedovolené bránění. Dvě minuty početní výhody pro domácí mužstvo.

45:57
    Už se zdálo, že domácí vyšachovali obranu Energie v čele s brankářem Honzíkem, gólman hostí ale střelu Gaglojeva dokázal vyrazit betonem!

47:42

50:10
    Obrovská šance Chimiku! Komlev, dnes určitě nejaktivnější hráč domácích, si poradil s obránci hostí a upaloval sám na brankáře Honzíka, ten si ale s jeho zakončením dobře poradil!

52:08
    Nikita Ignatěv (MCH) vyloučen za podražení, šance pro hosty naklonit výhru na svou stranu.

52:30
    Další domácí brejk, tentokrát v oslabení, má na svědomí Nikonov, ale ani on proti Honzíkovi neuspěl!

53:17
    Síly na ledě se vyrovnají, vyloučen je Tomáš Dvořák (KVA) za držení hole.

53:35
    Po nepřehledné situaci před hostující brankou si hlavní sudí Svirgun jde raději prohlédnout videozáznam inkriminovaného okamžiku!

53:35
    Tyč nakonec zachránila hokejisty Energie od inkasované branky! Hra bude pokračovat vhazováním před Honzíkem.

54:08
    Domácí v plném počtu, začíná jejich více než minutová přesilovka.

55:17

55:38
    Alexej Leonov (MCH) vyloučen za podražení, což znamená výhodu přesilové hry pro hosty.

57:39
    Sotva se vyloučený Leonov vrátil na led, vsítili domácí dost možná vítěznou branku, jejímž autorem je JEGOR SOLOVJOV, který využil brejk dvou domácích hráčů proti brankáři Honzíkovi! Asistence: Vladislav Gaglojev.

58:56
    Hosté si berou oddechový čas, následně to zkusí se šesti hráči v poli, Honzík je na střídačce.

59:52
    Osm vteřin před koncem si vybírají timeout i domácí.

60:00

Domácí vítězí v dnešním zápase 3:2 a i v druhém letošním utkání poráží hokejisty karlovarské Energie. Hosté doplatili i dnes na špatnou produktivitu, kdy i přes obrovskou střeleckou převahu nedokázali Chimik porazit.

Statistiky utkání

Střely na branku: 20 – 54
    Vhazování: 34 – 21
    Vyloučení: 5 – 5
    Využití: 0 – 1

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera! (18:39:44)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 13. Komlev (Gaglojev, Šamolin), 18. Sokolov (Ignatěv, Stěpanov), 58. Solovjov (Gaglojev) – 16. Gríger (Kohout), 31. Kečkeš (Harkabus)

Rozhodčí: Svirgun – Nikolajev, Šmakov