Zubří – Hranice 29:33 (kon.) | Karviná – Zlín 25:23 (kon.) | Frýdek-M. – Královo Pole 19:20 (kon.)
HC ROBE Zubří
29:33 (13:16)
TJ Cement Hranice
Neděle 20.10.2013, 10:30Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

HC Gumárny Zubří: Orság, Janků – Šlachta, Douda, Přikryl, Trifunovič, Horut, Třeštík, Randýek, Šustáček, Bechný, Václav, Zahradníček, Mičkal

TJ Cement Hranice: K. Magrla, Fabián, Kučerka – P. Magrla, Stržínek, Rachač, Zemánek, Čadra, Konšel, J. Samiec, Tůma, Galus, T. Samiec, Šíra

Rozhodčí: Hanák, Novák. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

2
    Druhý gól domácího celku zaznamenal Jan Zahradníček a Zubří vede o dvě branky. (2:0) (2:0)

3
    Hostům se nyní podařilo snížit, když se prosadil Galus. (2:1) (2:1)

3
    Z dálky vypálil Konšel a domácí brankář neměl na jeho přesně umístěnou ránu nárok – 2:2. (2:2) (2:2)

4
    Z dálky to zkusil také Trifunovič, jeho pokus byl ale zblokovaný a skóre se nemění. (2:2) (2:2)

5
    Trifunovič parádně přihrál Bechnému a ten svým druhým gólem v zápase vrací vedení na stranu domácích. (3:2) (3:2)

6
    Hosté ale opět bleskově srovnali a stav zápasu je nyní 3:3. (3:3) (3:3)

6
    Šustáček byl ještě před zakončením faulovaný a je z toho devítka pro domácí. (3:3) (3:3)

7
    Hráči Zubří ale o míč rychle přišli a nyní jsou v útoku hosté. (3:3) (3:3)

7
    Po rychlém protiútoku se prosadil Šustáček a domácí opět vedou. (4:3) (4:3)

7
    Na druhé straně se hosté nedokázali prosadit a útočit tak mohou opět domácí. (4:3) (4:3)

8
    Po technické chybě domácích jsou u balonu opět hosté. (4:3) (4:3)

8
    Nyní se Zemánek již prosadil a je opět srovnáno. (4:4) (4:4)

8
    Duško Trifunovič zaznamenal svou první dnešní branku. Domácí se tak dostávají znovu do vedení. (5:4) (5:4)

9
    Žlutou kartu za zatahání za dres soupeře dostal Petr Magrla. (5:4) (5:4)

10
    Následně se do zakončení dostal Zahradníček a také on byl úspěšný. Domácí vedou o dvě branky. (6:4) (6:4)

11
    Hosté jsou ale soupeři stále na dostřel. Nyní se jim opět podařilo snížit náskok na rozdíl jediné branky. (6:5) (6:5)

12
    Marek Tůma nyní dokázal dokonce stav zápasu srovnat na 6:6. (6:6)

13
    Domácím byla signalizovaná pasivita, střelu Horuta si v pohodě pohlídal Kučerka. (6:6) (6:6)

14
    Šustáček byl postrčený a po faulu na jeho osobu budou u balonu nadále domácí. (6:6) (6:6)

14
    Jenže další dobrý zákrok si připsal Kučerka a stav zůstává nezměněný. (6:6) (6:6)

15
    Hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení, když se střelecky prosadil Rachač. (6:7) (6:7)

15
    Aktivní Šustáček ale svým dalším gólem srovnává na 7:7. (7:7) (7:7)

16
    Po rychlém kontru se ale znovu střelecky prosadil Rachač a hosté stále vedou o jednu branku. (7:8) (7:8)

17
    Stále sledujeme naprosto vyrovnanou házenou. Domácí se drží jen malý krok za soupeřem. (7:8) (7:8)

17
    Teď se ale do střelecké listiny zapsal Magrla a hosté vedou již o dvě branky! (7:9) (7:9)

18
    Domácí tým si vyžádal oddechový čas. (7:9) (7:9)

18
    Domácí mají balon ve své moci, zakončit se jim ale nedaří. (7:9) (7:9)

18
    Přesto se nyní podařilo domácím skórovat, když se prosadil Mičkal. (8:9) (8:9)

19
    Další gól Hranic zaznamenal Rachač. Byl ale při své střele sražen protihráčem a jen velmi těžko se zvedá z palubovky. Navíc problémy s palcem má nyní Stržínek, který je ošetřovaný na lavičce. (8:10) (8:10)

20
    Rachač je ale v pořádku a je již zpět na palubovce. (8:10) (8:10)

20
    Tůma vystřelil parádně ze zákrytu a jeho povedená rána zapadla přesně k tyči. (8:11) (8:11)

21
    Domácím se nyní podařilo opět snížit, stále ale prohrávají o dvě branky. (9:11) (9:11)

21
    Další gól Hranic přidal opět Rachač. Má bilanci čtyř střel a čtyř gólů! (9:12) (9:12)

22
    Rachač sice nyní fauloval, ale následně mu nohu přišlápl protihráč a hra je na chvilku přerušena. (9:12) (9:12)

22
    Domácí vyprodukovali další technickou chybu a míč mají hosté. (9:12) (9:12)

22
    Další parádní střela Rachače a další vstřelená branka! (9:13) (9:13)

23
    Lukáš Václav nyní vypálil také zpoza devítky a jeho pěkná střela k tyči končí v bráně. (10:13) (10:13)

23
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek, když sedmičku proměnil Tomáš Bechný. (11:13) (11:13)

24
    Hra se trochu uklidnila, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu. (11:13) (11:13)

25
    Mičkalova rána byla nepřesná. (11:13) (11:13)

25
    Rachač dalším gólem zvyšuje vedení hostů. (11:14) (11:14)

26
    Po dalším rychlém protiútoku se prosadil nyní Čadra a náskok hostů narůstá. (11:15) (11:15)

27
    Pomalu se blíží konec poločasu. Hosté mají čtyřbrankový náskok a navíc mají balon ve své moci. (11:15) (11:15)

27
    Žlutou kartu nyní dostal Jakub Douda. (11:15) (11:15)

28
    Oddechový čas si nyní bere také hostující trenér Libor Hrabal. (11:15) (11:15)

28
    Již se opět pokračuje ve hře, míč mají hosté. (11:15) (11:15)

29
    Individuálně se prosadil nyní Trifunovič, který snížil vedení hostů na tři branky. (12:15) (12:15)

29
    Nyní bude ale následovat sedmička pro hosty. (12:15) (12:15)

29
    Tomáš Galus sedmičku zkušeně proměnil a hosté vedou opět o čtyři branky. (12:16) (12:16)

30
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu, míč mají hosté. (12:16) (12:16)

30
    Domácím se podařilo přidat ještě jednu branku tři vteřiny před koncem poločasu. (13:16) (13:16)

30
    První poločas skončil. (13:16)

Je za námi první poločas zápasu mezi Zubřím a Hranicemi. Domácím se zatím moc nedaří v defenzivě, a to je jedním z hlavních důvodů, proč Hranice vedou o tři branky 16:13.

31
    Hosté musí pokračovat bez Stržínka a Konšela. Stržínek má poraněný palec na ruce, Konšel má problémy s kotníkem. Oba hráči musí odjet na rentgen a zápas pro ně skončil. (13:16) (13:16)

31
    Douda hned v úvodu snižuje na rozdíl dvou branek. (14:16) (14:16)

32
    Jenže po rychlém protiútoku se střelecky prosadil dnešní nejlepší střelec Rachač a hosté tak vedou opět o tři branky. (14:17) (14:17)

33
    Domácí házenkáři přidali další branku a náskok Hranic se začíná ztenčovat. (15:17) (15:17)

34
    Oba týmy se neustále přetahují. Druhý poločas začal hodně aktivně a po necelých čtyřech minutách jsme viděli již pět branek. (16:18) (16:18)

35
    Až nyní se hra trochu uklidnila a dobré zákroky si připsali i brankaři. (16:18) (16:18)

35
    Míč do brány sice dopravil Trifunovič, dopustil se ale útočného faulu a branka neplatí. (16:18) (16:18)

36
    Šustáček nyní snížil již na 17:18! Začíná se zadělávat na pořádné drama. (17:18) (17:18)

37
    Hosté nyní zaznamenali další branku, a ta je pravděpodobně trochu uklidní. (17:19) (17:19)

37
    První vyloučení v dnešním zápase. Dvě minuty dostává hostující Zemánek. (17:19) (17:19)

37
    Následnou sedmičku proměnil Bechný. (18:19) (18:19)

38
    Hosté se ale prosadili i v oslabení a udržují si své vedení. (18:20) (18:20)

39
    Rachač nyní poprvé v zápase nezakončil svou střelu gólem. Vychytal ho domácí gólman. (18:20) (18:20)

40
    Na druhé straně se naopak prosadil Přikryl a domácí snižují na rozdíl jediné branky. (19:20) (19:20)

40
    Jenže Rachač si nyní napravil reputaci a dalším gólem dává jednadvacátou branku hostů. (19:21) (19:21)

41
    Zemánek se probil až do zakončení a po jeho tvrdé ráně vedou hosté opět o tři branky. (19:22) (19:22)

41
    Trifunovičovu ránu zblokoval Zemánek a míč budou mít hosté. (19:22) (19:22)

42
    Jaroslav Zemánek svým dalším gólem zvyšuje vedení hostů již na čtyři branky. (19:23) (19:23)

43
    Horutovu ránu zblokoval nyní Rachač. Domácí ale zůstávají u balonu. (19:23) (19:23)

43
    Rachač nyní srazil nesportovně mimo souboj o míč Bechného a může být rád, že dostal jen dvě minuty. (19:23) (19:23)

44
    Z pravého křídla se do zakončení dostal Přikryl, který svým druhým gólem v zápase snižuje na rozdíl tří branek. (20:23) (20:23)

44
    Na druhé straně se ale střelecky prosadil Tůma a stav zápasu je 20:24. (20:24) (20:24)

45
    Zemánek se nyní prosadil podstřelem a je to 21:25. (21:25)

45
    Naopak důrazem se prosadil nyní Trifunovič a je to znovu jen o tři góly. (22:25) (22:25)

46
    Hosté ale hrají ve velké pohodě a na každý gól soupeře dokáží okamžitě zareagovat. Nyní se prosadil opět Zemánek. (22:26) (22:26)

46
    Další zakončení Zubří tentokrát zastavil Kučerka. (22:26) (22:26)

47
    Další rychlý útok Zubří zakončil přesnou ranou k tyči Trifunovič. (23:26) (23:26)

47
    Na druhé straně se ale parádní ranou z dálky prosadil dnešní nejlepší střelec zápasu Rachač. (23:27) (23:27)

49
    Po další brance Zemánka si hosté udržují své čtyřbrankové vedení. (24:28) (24:28)

50
    Ke střele se dostal Horut, míč ale poslal těsně mimo. (24:28) (24:28)

51
    Rozdíl mezi oběma celky je nadále čtyřbrankový. Hosté zatím v poklidu kráčejí k zisku dvou bodů. (25:29) (25:29)

51
    Nyní se ale prosadil Bechný a je to již jen o tři branky. (26:29) (26:29)

51
    Následně si hostující trenér Libor Hrabal vyžádal oddechový čas. (26:29) (26:29)

51
    Zápas pokračuje, u míče jsou hosté. (26:29) (26:29)

52
    Domácí se snaží dobře bránit. Nyní Rachač zamířil mimo. (26:29) (26:29)

52
    Po rychlém protiútoku se hezkým obloučkem prosadil domácí Šlachta. (27:29) (27:29)

52
    Po rychlém útoku se prosadil také Jaroslav Zemánek. (27:30) (27:30)

53
    Možná rozhodující okamžiky zápasu! Kučerka nyní vychytal Přikryla a následně i Šlachtu. (27:30) (27:30)

54
    Na druhé straně nastřelili hosté jen tyč! (27:30) (27:30)

54
    Následně po rychlé akci si další zákrok připsal Kučerka, který inkasoval od Přikryla tvrdou ránu balonem přímo do obličeje. Gól z toho ale nebyl! (27:30) (27:30)

54
    Famózní Kučerka nyní vychytal i Václava a hosté tak nadále vedou o tři branky! (27:30) (27:30)

54
    Už to vypadalo, že se do zakončení dostane Šíra, byl ale pískaný faul a hosté tak budou rozehrávat devítku. (27:30) (27:30)

55
    Nyní dal Zemánek velice důležitou branku. Hosté vedou o čtyři branky! (27:31) (27:31)

55
    Domácí chtěli odpovědět, jenže Kučerka si připsal další skvělý zákrok! Dnes má úspěšnost zákroků již 40%. (27:31) (27:31)

56
    Nyní si oddechový čas vyžádal domácí trenér Miroslav Čelič. (27:31) (27:31)

56
    Domácí nedokázali vstřelit gól více než čtyři minuty. Když už byl Kučerka překonaný, pomohla mu tyč. (27:31) (27:31)

56
    Šustáček měl další velkou šanci snížit, jenže opět jeho ránu z úhlu zastavila tyč. (27:31) (27:31)

57
    Až nyní po více než pěti minutách se domácí prosadili, když se do střelecké listiny zapsal Douda. (28:31) (28:31)

57
    Hosté samozřejmě ale nebudou nikam pospíchat. Domácí to budou mít hodně těžké, závěr zápasu se rychle blíží. (28:31) (28:31)

58
    U míče jsou nyní domácí, mají další šanci snížit náskok soupeře. (28:31) (28:31)

58
    Hráči Zubří se ale sami připravili o balon a míč mají hosté. (28:31) (28:31)

58
    Rachačovu ránu nyní zastavil Janků a je tu další šance pro domácí. (28:31) (28:31)

59
    Lukáš Václav nyní dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Opět to vypadá, že je zaděláno na velké drama v závěru. (29:31) (29:31)

59
    Domácí si nyní vyžádali další oddechový čas. (29:31) (29:31)

60
    Domácí nyní udělali několik chyb a po střele Šíry dostávají třiatřicátou branku. (29:33) (29:33)

60
    O vítězi zápasu je již určitě rozhodnuto. (29:33) (29:33)

60
    Zápas se již pouze dohrává. Míč mají nyní ve své moci hosté. (29:33) (29:33)

60
    Šírovu ránu nyní zastavil domácí brankář, je tu konec zápasu. (29:33) (29:33)

60
    Konec zápasu. (29:33)

Je tu konec zápasu 8. kola Triglav extraligy házené mužů mezi týmem Zubří a Hranic. Hosté potvrdili roli favorita a po zásluze vyhráli nad soupeřem v poměru 33:29.

Libor Hrabal (trenér Hranic): "Rozhodla bojovnost a totální nasazení. Po zranění Stržínka se nám torchu rozpadla sestava, ale Jarda Zemánek podal velmi dobrý výkon a díky jeho střelecké potenci a semknutí celého týmu jsme zápas zaslouženě vyhráli."