Boston – San Jose 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.) | New Jersey – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Tampa – Chicago 6:5 (po pr.) | Nashville – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Minnesota – Carolina 3:1 (kon.) | Dallas – Calgary 5:1 (kon.) | Edmonton – Washington 1:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 7:4 (kon.)
Los Angeles Kings
7:4 (4:0, 0:2, 3:2)
Arizona Coyotes
Pátek 25.10.2013, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:15:15)

Rostislav KLESLA (PHO) 0+0, 0 střel, čas na ledě 01:04

Je dobojováno. Srdnatý výkon Phoenixu, kterým hosté smazali čtyřgólovou ztrátu a dokázali ze stavu 0:4 vyrovnat na 4:4, nakonec na body nestačil. Kings rozhodli utkání gólem Richardse ze 45. minuty, kdy se centr druhého útoku dokázal prosadit v oslabení a vrátil vedení na stranu domácího týmu. Hostům k bodům nestačily ani dva góly českého centra Martina Hanzala a z Los Angeles odjíždí s prázdnou.

60:00

59:39
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A ani se jim to nepodaří, protože domácí rozhodují gólem do prázdné brány, na led létají čepice na oslavu hattricku DWIGHTA KINGA, který se do prázdné branky trefuje z červené čáry. Asistence: Anze Kopitar.

59:27
    Hosté ostřelují branku soupeře, ale zatím se jim nedaří dát kontaktní gól.

59:08
    Hosté to zkouší v šesti, Smith na střídačce.

59:00
    Posledních šedesát vteřin třetí třetiny.

58:24

58:00
    Nahozený puk Kings do třetiny Phoenixu, hosté vyhazují zpět až do třetiny soupeře.

57:25
    Ještě minuta oslabení Coyotes, hosté ho hrají velmi aktivně, nic jiného jim ostatně v samém závěru třetí části nezbývá.

56:52
    Nepřesný pas Kings ve třetině soupeře, puk ve středním pásmu.

56:30
    Hostům se podařilo dostat puk ze třetiny.

56:24
    Doan fauluje ve třetině soupeře, zbytečný faul, zbytečné oslabení Coyotes.

56:12
    Coyotes se drží po vhazování ve třetině Kings.

56:00
    Schlemko najíždí po pravém křídle do třetinty Kings, střelou od mantinelu zkouší snížit náskok soupeře, nepovedlo se, Quick chytá.

55:32
    Justin Williams se dostává k dorážce z levé strany, ale Smitha překonat nedokázal.

54:55
    Phoenixu se nedaří vymanit z tlaku domácího týmu.

54:30

54:13
    Carterovo střelu z bezprostřední blízkosti Smith dokázal chytit, hodně dobře odehraná přesilová hra v podání Kings.

54:05
    Kings ve třetině Coyotes.

53:40
    Smith drží puk ve své výstroji a přerušuje hru.

52:50
    Coyotes vyhazují puk ze třetiny.

52:29
    Přesilová hra Kings.

52:11
    MATT FRATTIN se prosazuje tečí střely Doughtyho z levé strany, puk končí za zády Smitha, domácí vedou již o dvě branky! Asistence: Drew Doughty, Jeff Carter.

51:50
    Na ledě v dresu Coyotes Hanzalovo řada.

51:18
    Až nyní se Kings dostávají ze třetiny, aktivita je nyní jasně na straně Phoenixu.

50:41
    Vhazování po levici Quicka, hosté bojují u puk v rohu.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, domácí vedou o jeden gól, vše je ale stále otevřené, dokáží hosté znovu vyrovnat?

49:09
    Vyhozený puk Coyotes, zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Smitha.

48:14
    Před Ribeirem raději puk "sbírá" Quick a přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Kings.

47:33
    Vhazování ve středním pásmu, Coyotes získávají puk.

47:18
    Schlemko spíše nahazuje puk od modré, Quick je ale na svém místě a chytá.

46:25
    Ale vedoucí gól Kings rozhodně hostům chuť neubral, Coyote se stále "tlačí" do útoku.

45:31

45:18
    Puk opouští třetinu Kings, domácí se zřejmě ubrání.

44:55
    Stále pokračuje přesilová hra Phoenixu, hosté ve třetině Kings.

44:19
    MICHAEL RICHARDS dokázal ujet při vlastním oslabení, za vše může chyba Radima Vrbaty, který ztratil puk ve středním pásmu, skvěle provedeným blafákem překonává Smitha a domácí opět vedou! Bez asistence.

43:57
    Hosté v přesilovkovém rozestavení, Yandleho střelu z pravé strany Quick vyráží.

43:31
    Vylučuje se, Jake Muzzin dostává trest za sekání a Coyote mají přesilovou hru.

43:20
    Hodně zajímavý průběh zápasu, Phoenix prohrával již 0:4 a díky parádnímu obratu, jenž podpořil i Čech Martin Hanzal svými dvěma góly, vyrovnal na 4:4 a čeká nás velké drama!

42:50
    Phoenix právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! SHANE DOAN z otočky střílí od modré, Quickovi zastínil výhled projíždějící hráči a puk končí v bráně! Asistence: Derek Morris, Keith Yandle.

41:51
    No vida! Phoenix využívá zásluhou střely od modré, z pravé strany, Yandleho, jíž těsně před Quickem tečuje do branky MARTIN HANZAL, přesilovou hru a náskok Kings se "smrskl" pouze na rozdíl jediného gólu! Asistence: Keith Yandle, Radim Vrbata.

41:45
    Coyotes ve třetině Kings.

41:15
    Vrbata najíždí před Quicka z levé strany, ale ten nemusel zasahovat, puk z hole českého forvada letí do ochranné sítě.

41:03
    Vylučuje se, Mitchell fauluje Chipchuru a hosté si zahrají přesilovou hru.

40:19
    Doughty zkouší střelou z pravé strany, od modré čáry, pozornost Smitha, ten vyráží.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně v 6:22 hodin.

Ve druhé třetině jsme byli svědky slušného úvodu v podání Kings, ovšem suverenitu domácího týmu narušil po jedenácti minutách Halpern, který snížil na 1:4 a po dalším gólu Coyotes, kterou o čtyři minuty později zaznamenal Martin Hanzal, vypadli domácí dokonale z rytmu a nechybělo mnoho, aby hosté snížili na rozdíl jediného gólu! Je tedy otázkou, jakým směrem se bude zápas ubírat ve třetí třetině, každopádně po nepovedené úvodní třetině se hosté dokázali v té druhé vrátit do zápasu a šance Phoenixu na zvrat stále "žije"!

40:00

39:31
    Vermette střílí z pravé strany, Quick vyráží. Na dorážku se ještě dostává Radim Vrbata, ale ani on domácího gólmana nepřekonal.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, v níž hosté dokázali snížit na 2:4.

38:14
    Icing Phoenixu, vhazovat se bude před Smithem.

37:55
    Schlemko nahazuje puk za branku Kings, tam svádí souboj Doan s Doughtym, ale puk získávají hosté.

37:12
    Suverenita Kings je ta tam, vhazování po pravici Smitha, ale puk získávají Coyotes.

36:45
    Další útok Coyotes, Moss vysílá dobrou střelu, která jen těsně míjí branku Kings.

35:26
    Hosté přečkali vlastní oslabení a podařilo se jim snížit na rozdíl dvou gólů, to je opět nadějné pro Phoenix!

34:22
    Ano a to může být hodně důležitý okamžik dnešního utkání, MARTIN HANZAL se dokázal odpoutat od bránícího Muzzina a neskutečnou zpětnou střelou téměř od zadního mantinelu překonává Quicka, který neměl dost pevně přitisknutý beton u tyčky! Asistence: Mikkel Boedker, Martin Vrbata.

34:01

33:22
    Smith chytá puk po teči Browna, Williams na dorážku již "nedosáhl".

32:58
    Podařilo se vyhodit puk ze třetiny a čtveřice hráčů Phoenixu odchází na střídačku.

32:31
    Domácí jsou ve třetině Coyotes, bránící čtveřice hostů se urputně brání.

32:01
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje hostující Halpern, Kings si zahrají přesilovou hru.

31:20
    První gól Coyotes by mohl hostům výrazně pomoci, najednou to již není tak beznadějný stav, chtělo by to co nejdříve dát ještě jeden gól!

30:27
    Ale to již nelatí, JEFF HALPERN zůstal zcela osamocen z branky Kings, kde doráží puk do odkryté branky po střele z pravé strany, kdy se Quick nestihl přemístit. Asistence: Zbyněk Michálek, David Schlemko.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, Quick stále drží čisté konto, domácí mají pohodlný čtyřbrankový náskok.

29:54
    Ofsajd Kings na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:57
    Z pravé strany střílí Stoll, jehož střelu Smith chytá.

28:30
    Kings ve třetině Coyotes, Frattin bojuje o puk u pravého mantinelu, vybojoval ho pro Vojnova, jenž nahazuje puk za branku.

27:27
    Nahozený puk Kings do pásma Coyotes, ke střele se dostává Kopitar z levé strany, ale netrefuje branku.

26:15
    Hra se "přelévá" z jedné strany na druhou, bez větších šancí.

25:45
    Až nyní se Coyotes dostávají ze třetiny a mohou zaútočit.

25:19
    Vhazování ve třetina Coyotes, Kings získávají puk.

24:08
    Morris pálí od mantinelu z levé strany, ale pouze do dobře postaveného Quicka.

23:45
    Puk za brankou Kings, ale tam je přesila hráčů v černém, Kings získávají puk.

23:12

23:07
    Až šest vteřin před návratem Muzzina zaznamenáváme první střelu hostů na branku, Schlemko pálí od modré, ale Jonathan Quick chytá.

22:50
    Coyotes sráží i nepřesné pasy, přihrávky na modrou a následně i střely.

22:12
    Minuta z přesilové hry Phoenixu uběhla a hosté ještě neohrozili branku Jonathana Quicka.

21:40
    Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny, Kopitar se dokonce dostává před branku Coyotes, ale puk mu přeskočil hokejku, Smith vyráží.

21:12
    I v úvodu druhé třetiny rozhodčí vylučují, na trestnou lavici odchází domcí Muzzin, hosté si zahrají přesilovou hru.

20:30
    A tempo Kings v úvodu druhé dvacetiminutovky rozhodně nepolevuje, Coyotes to mají s dobře hrajícím soupeřem hodně těžké.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 5:29 hodin.

První třetina ukázala sílu Kings, kteří po nepovedeném úvodu sezóny "jedou" již na plný plyn, soupeři nedali v úvodní dvacetiminutovce žádnou šanci a pokud se již hosté dostanou do koncovky, jsou jejich střely zpravidla zablokovány bránícími hráči v černém, případně vše končí u skvěle chytajícího Quicka. Byť máme před sebou ještě 40 minut hry, zdá se být tento zápas již rozhodnutý.

20:00

19:37
    Smith rozehrává za vlastní brankou, puk ve středím pásmu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

17:56
    A v tom je dnes největší rozdíl mezi oběma mužstvy, Kings se daří proměňovat své šance, Phoenixu nikoliv. Nyní skvěle před Smithem tečuje DWIGHT KING střelu Regehra z levé strany, od modré a domácí vedou již 4:0! Asistence: Robyn Regehr, Justin Williams.

17:30
    Statistika střel na branku: 13 : 5.

16:35
    Doan střílí z pravé strany, ale jeho pokus míří pouze mimo branku.

16:15
    Muzzin dostává puk ze třetiny, přesto se domácím přechod přes střední pásmo nedaří.

15:23
    Stejně dopadl i pokus Michálka od modré, z pravé strany, Coyotes ztrácí pásmo.

14:43
    Hraje se dlouho bez přerušení, Vrbata střílí z pravé strany, ale jeho pokus je zablokován.

12:50
    Kings mají převahu, hosté se těžko dostávají do zakončení.

12:14
    Zakázané uvolnění Coyotes, hra se stěhuje přes Smitha.

11:35
    Řada s Hanzalem a Vrbatou musí nyní čelit velmi dobře hrající řade A. Kopitara. Smith přerušuje hru.

10:14
    JORDAN NOLAN zakončil gólem protiútok Kings, když doráží puk z pravé strany, po předchozí střele Frasera, kterou ještě Smith dokázal vyrazit. Druhý gól pro Nolana v této sezóně. Asistence: Colin Fraser, Dustin Brown.

09:29

09:10
    Jonathan Quick znovu ustál závar před vlastní brankou a drží puk ve své lapačce, bude se vhazovat.

08:50
    Hosté to zkouší dlouhým pasem na Vermetta, vyšlo to, Coyotes před Quickem.

08:25
    Naopak Jeff Carter se dostává ve vlastním oslabení do úniku, ale Smitha překonat nedokázal.

07:55
    Morris neudržel puk po přihrávce Ribeira a hosté ztrácí útočné pásmo.

07:29
    Mitchell si tam ale při bránění Hanzala nepočínal v souladu s pravidly a dostává dvouminutový trest, přesilová hra pro Coyotes.

07:29
    Zbyněk Michálek společně s krajanem Hanzalem tam bojovali na brankovišti Kings, ale Quick se blýskl parádním zákrokem, puk je někde na ledě, pod jeho výstrojí.

07:15

07:09
    A Quick musí přerušit hru, hosté získávají pásmo, toto oslabení přežijí bez inkasování.

06:55
    Kopitarovo střela z levé strany zablokována.

06:40
    Nyní jsou již Kings v přesilovkovém rozestavení.

06:10
    Moss nasbíral cenné vteřinky, kdy držel puk ve třetině Kings a po prostřídání odešel i on na střídačku.

05:58
    Nyní dokonce Moss spěchá za pukem do útočného pásma.

05:36
    Phoenixu se daří dostat puk ze třetiny.

05:15
    Píská se, bude se vylučovat, na trestnou lavici usedá hostující Morris a je to další přesilová hra Kings.

04:17
    Výtečný vstup Kins do dnešního zápasu! Kopitar parádní zadovkou od mantinelu nachází DWIGHTA KINGA, který si z pravé strany nabruslil blíže k brance a parádní střelou překonává Smitha. Asistence: Anze Kopitar.

04:05
    Frattin si vybruslil z levé strany před Smitha, kterého ale nedokázal překonat z bezprostřední blízkosti.

03:55
    Carter nahazuje puk do třetiny Phoenixu.

02:30
    Dlouho se Coyotes dařilo držet soupeře v jeho třetině, ale Quick nemusel zasahovat proti žádné střele.

01:50
    Vhazování ve třetině Kings, úspěšnější hosté.

01:20
    Carter střílí z pravé strany, Smith vyráží, hosté mohou zaútočit.

00:42
    Tak až dnes protrhl ANZE KOPITAR svou střeleckou smůlu v novém ročníku a střelou z mezikruží dává při přesilové hře vedoucí gól Kings. Asistence: Justin Williams, Dustin Brown.

00:21
    Velmi brzy se dnes vylučuje, za držení odchází na trestnou lavici Antoine Vermette, Kings si zahrají přesilovou hru.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Regehr, Doughty, Vojnov, Mitchell, Muzzin, Greene – King, Kopitar, Williams – Carcillo, M. Richards, Carter – Brown, J. Nolan, Lewis – Frattin, Stoll, Fraser

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Ekman-Larsson, Z. Michálek, Morris, Yandle, Schlemko, Klesla – Klinkhammer, Vermette, Doan – Chipchura, Hanzal, Vrbata – Boedker, Ribeiro, Moss – Yip, Halpern, Bissonnette

Rozhodčí: Furlatt, St. Pierre – Gibbs, Heyer.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Phoenix Coyotes.

LOS ANGELES KINGS
    Kings, zdá se, překonali velmi nepovedený ligový úvod a pomalu stoupají tabulkou vzhůru. V cestě na přední příčky je trochu zabrzdila v posledním odehraném zápase domácí prohra s Calgary, které si z LA odvezlo výhru 3:2. Po dvou výhrách se tak Kings museli opět spokojit s porážkou. Nicméně i tak se drží přesně v polovině pořadí Západní konference, tedy na sedmém místě. Z deseti zápasů nasbíralo Los Angeles dvanáct bodů, v pořadí "nabité" Pacifické divize to ale zatím nestačí na lepší, než páté místo, dva body za dnešním soupeřem.

Nejproduktivnějším hráčem Kings je Anze KOPITAR, který nasbíral osm bodů za osm asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená šedesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Kings je Jeff CARTER, který má na svém kontě sedm bodů za pět gólů a dvě asistence, aktuálně mu patří dvaašedesáté místo v bodování NHL.

PHOENIX COYOTES
    O mnohem lepším vstupu do nové sezóny, než jsme byli v posledních sezónách zvyklí, můžeme hovořit v případě Phoenixu, který v deseti doposud odehraných zápasech nasbíral výborných čtrnáct bodů, což ho v pořadí Pacifické divize řadí na třetí místo se stejným počtem bodů, jak má druhý Ananheim. Na ligového suveréna, San Jose, ztrácí Coyotes pouze tři body. V pořadí konference je Phoenix na skvělém pátém místě. V posledním zápase doma přehrál Calgary 4:2 a proti dobře bruslícímu soupeři potvrdil, že se mu daří!

Kanadské bodování Coyotes vede Mike RIBEIRO, který má na svém kontě devět bodů za pět gólů a čtyři asistence, což ho řadí na třicáté místo v lize. Druhým nejproduktivnějším hráčem klubu je Martin HANZAL , jenž nasbíral osm bodů za dva góly a šest asistencí a v pořadí celé NHL mu patří šestapadesáté místo.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    V dresu Phoenixu by se mělo v dnešním utkání představit hned kvarteto českých hráčů – obránci Zbyněk MICHÁLEK a Rostislav KLESLA, útočníci Radim VRBATA a Martin HANZAL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 1. Kopitar (Williams, Brown), 5. King (Kopitar), 11. J. Nolan (Fraser, Brown), 18. King (Regehr, Williams), 45. M. Richards, 53. Frattin (Doughty, Carter), 60. King (Kopitar) – 31. Halpern (Z. Michálek, Schlemko), 35. Hanzal (Boedker, Vrbata), 42. Hanzal (Yandle, Vrbata), 43. Doan (Morris, Yandle)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Ekman-Larsson, Z. Michálek, Morris, Yandle, Schlemko, Klesla – Klinkhammer, Vermette, Doan – Chipchura, Hanzal, Vrbata – Boedker, Ribeiro, Moss – Yip, Halpern, Bissonnette

Rozhodčí: Furlatt, St. Pierre – Gibbs, Heyer

Diváci: 18 118