Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:1 (kon.) | HC Plzeň – Vsetín 3:2 (kon.) | Kladno – Zlín 6:5 (kon.)
HC Litvínov – Vítkovice 3:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 4:1 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Liberec – Jihlava 2:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 26.10.2013, 12:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

Závěr třetí třetiny byl pořádně vyhecovaný. Bruslaři si svou pasivitou opravdu koledovali o vyrovnání, ale nejtěsnější vedení nakonec nepustili a bodově se tak dotáhli na svého dnešního protivníka. Pro dnešek se s Vámi ze ŠKOENERGO Arény loučím a přeji hezký zbytek dne. (14:07:54)

58:42
    Ďurač nahrál pře branku Frolíkovi, ani ten však nedokázal zdárně zakončit.

58:13
    Kuchta se zjevil sám před Gábou, puk mu ale uskočil a jeho střela pak byla dosti nepovedená.

57:44
    Borovec alespoň vyvezl puk z obranného území a alespoň na chvíli zastavil tlak hostí.

56:33
    Smejkalova střela prolétla těsně kolem Pecheka. Bruslaři si koledují o branku...

55:28
    Břečka pálil od modré, trefil jen Hese.

54:03
    Domácí si svou pasivitou koledují o gól. Hosté jsou dravější a branku by si jistě za svou snahu zasloužili. Bruslaři spíše jen brání.

53:15
    Po střele jednoho z hostů prolétl puk nikým nehlídám přes celé brankoviště. Bruslaři měli jediné štěstí, že tam nebyl nikdo z hostů, také to, že tam včas dojel Ďurač, který puk rychle odpálil.

52:45
    Volf se snažil dojet vyhozený puk, ale nepovedlo se mu to.

52:23
    Hosté sevřeli Bruslaře do zámku, ale střílet jim nejde.

52:01
    Podsedníček teď vlastní chybou skončil na ledě.Zapletly se mu nohy s hokejkou.

51:25

51:18
    Piegl trefil pouze Cibocha u kruhů. Vtipná situace.

49:25
    Marek po svém desetiminutovém trestu zpět na ledě.

49:25
    Borovec (MBL) – 2 minuty, nedovolené bránění.

49:01
    K vidění je teď taková nudnější pasáž.

46:45
    Březina přihrával do mezikruží na Cibocha. Boleslavští mu v tom zabránili.

45:38
    Konečně kloudná střela z hole Frolíka. Těsně nad Gábovu branku.

44:52
    Teď se málem strhla potyčka před brankářem Pechekem. Té ovšem včas zabránili páni rozhodčí.

44:43

43:49
    Domácím se vcelku daří Budějovice ve čtyrech přehrávat.

43:25
    Ani hostům přesilovka zatím moc nejde...

42:43
    Kurka (MBL) – 2 minuty, podražení.

42:23

42:00
    Bruslařům se přesilovka vůbec nedaří. Nejsou schopni vystřelit.

40:23
    Prokeš (CEM) – 2 minuty, vysoká hůl.

40:01

Ve druhé třetině byly k vidění tři branky, ačkoliv to velmi dlouho vypadalo na to, že dnešní utkání rozhodne maximálně tak jeden gól. Mladá Boleslav měla ve druhé části druhé třetiny víc ze hry, což také dokázala dobře zúročit. Třetí třetina tudíž slibuje ještě napínavou podívanou.

40:00

39:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Jen co se JAN SONNEK vrátil jako náhrada z trestné lavice, dokázal dát Budějovicím pověstný gól do šatny. Bernard mu skvěle přihrál na střed útočného pásma a Sonnek nezaváhal. Asistence: David Bernad.

39:16

38:14
    Ale ani hostům se přesilovka zatím příliš nedaří.

37:16
    Jako náhrada za Marka si jde sednout na trestnou lavici Sonnek.

37:16
    Marek (MBL) – 2+10 minut, vražení na hrazení.

36:39
    Hostům se povedlo vyhodit a Švec šel sám na branku. Doslova na poslední chvíli zachránil domácí jeden z domácích hráčů.

36:40
    Švec na ledě.

35:57
    Zatím se této obrovské šance ale nedokázali řádně zhostit.

34:58
    Bruslaři teď mají možnost hrát skoro dvě minuty v pěti proti třem.

34:58
    Škopek (CEM) – 2 minuty, krosček.

34:40
    Švec (CEM) – 2 minuty, držení.

34:06
    Pícha teď nahrával na dva metry Paškovi, bylo zajímavé a celkem i vtipné, jak Pašek nedokázal jeho nahrávku zpracovat.

33:30
    Bruslařům branka evidentně pomohla. Jsou bojovnější.

32:42
    Ciboch pálil z mezikruží těsně vedle domácí branky.

31:32
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! To je rychlá odpověď! Frolík perfektně našel před bránou volného LUKÁŠE VOLFA, který nekompromisně zavěsil do Gábovy branky. Asistence: Jakub Frolík, Jiří Kurka.

31:10
    Bruslaři to teď budou mít pekelně těžké.

29:45
    Budějovice právě vstřelily branku! Pět vteřin před koncem přesilové hry Budějovice využívají početní převahy. Autorem branky je RADEK PROKEŠ. Asistence: Jiří Smejkal.

28:32
    Pícha opět nahrával od modré, tentokrát ale na druhou stranu. Prokeš dopadl podobně jako jeho kolega předtím.

27:59
    Pícha nahrál od modré k levému kruhu Paškovi, ten by se měl ale za svou nepřesnou střelu stydět.

27:48
    Kurka (MBL) – 2 minuty, napadení.

27:23
    Tak to zatím dnes vypadá, že to bude utkání o pověstném prvním gólu... "Kdo dá gól, ten vyhraje...."

25:55
    Kuchta pálil jen do boční sítě. Boleslav je po delší době opět v útočném pásmu.

25:10
    Záhora pálil od kruhů, trefil ale jen zeď boleslavských hráčů.

23:46
    Salákova střela z prostředku útočného pásma sice měla pořádnou razanci, ale pramalou přesnost...

23:17
    V posledních minutách se Bruslaři zase brání.

23:03
    Ciboch z mezikruží pálil přímo do Pecheka.

21:45
    Šťáva pěkně poslal do útoku Ďurače, Gába jeho střelu ale s přehledem chytil.

20:27
    Bernard teď hezky odstavil od puku ve středním pásmu Saláka.

20:01

V první třetině byl k vidění vcelku vyrovnaný hokej. Budějovice vstoupily do utkání aktiněji, ale Bruslaři od nich ve druhé desetiminutovce třetiny jejich aktivitu přebrali. V posledních minutách si dokázali Bruslaři vypracovat i nějaké příležitosti, ale nic z toho zatím nebylo.

20:00

19:52
    Šťáva perfektně nahrát do středu Chvátalovi, jeho střela ale byla na jeho pozici velmi, velmi nepovedená.

19:29
    Bernard si najel od modré až ke kruhů a vystřelil. Gába pozorný.

18:44
    Bernard od modré jen tak ledabyle nahodil puk, brance ale neprošel.

17:55
    Hes pěkně našel obloučkem Podsedníčka, tomu ale ve finále puk odskočil.

17:13
    Opět je to jen plácaná, hra nijaká.

14:34
    Pícha pálil ze středního pásma, ale trefil jen zadní mantinel za Pechekovou brankou.

14:02
    Ve druhé polovině třetiny přebrali domácí úvodní aktivitu od hostů.

12:50
    Bruslaři teď sice vstřelili branku, ale jelikož se jednalo o přihrávku rukou, gól nemohl být uznán.

12:47
    Podsedníček teď nebezpečně pálil od kruhů, ale trefil jen boční síť Gábovy branky.

11:57
    Hes zkrotil puk přímo na čepel Březiny, svou chybu ale rychle napravil.

10:48
    Krátoška nahodil od modré, Pechek raději chytá.

10:10
    Po odehraných deseti minutách se dá konstatovat říci, že je to dnes zatím taková "plácaná".

09:16
    První přesilovka domácím určitě nevyšla podle představ.

09:15

08:54
    Šťáva pálil od modré, ale velmi nepřesně.

07:15
    Vácha (CEM) – 2 minuty, nedovolené bránění.

06:05
    Smejkalovi ukradl z hokejky puk Bernard a šel samostatně na branku stíhán obránci Budějovic. Pod tlakem nedokázal přesně zakončit.

04:59
    Frolík chtěl jít do útoku, ale bohužel pro domácí se s pukem jaksi zamotal.

03:45
    Marek s Frolíkem se vydali do útoku. Markova finální přihrávka na Frolíka byla ale poněkud nepřesná.

02:43
    Budějovice jsou v úvodních minutách aktivnější. Hraje se převážně na straně Boleslavi.

01:40
    Pašek měl vynikající příležitost ke střele, Pechek vyráží betonem.

00:44
    Hes chtěl poslat Podsedníčka do útoku, ale je z toho jen zakázané uvolnění domácích.

00:01

Mladá Boleslav by dnes chtěla potvrdit včerejší vítězství nad Jihlavou, hostě z Budějovic by naopak chtěli odčinit včerejší porážku v Liberci. Tento fakt slibuje v dalším utkání NOEN extraligy juniorů napínavé utkání. Budějovice mají zatím 15 bodů a domácí 12. Pokud tedy dnes domácí zvítězí, dotáhnou se bodově na dnešního soupeře.

BK Mladá Boleslav: Pechek (Ašenbrenner) – Bartoš, Souček, Kurka, Bernad (C), Hes, Šťáva, Hřebíček, Nedbal – Volf, Ďurač, Marek, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Školoud, Zajíc, Smrčka, Sonnek, Kuchta.

HC České Budějovice: Gába (Mazuch) – Škopek, Pícha, Janásek, Brejčka, Kohút, Piegl, Malovec – Prokeš, Švec, Smejkal, Záhora (C), Michálek, Ciboch, Vácha, Březina, Krátoška, Pašek, Salák, Suchánek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 32. Volf (Frolík, Kurka), 40. Sonnek (Bernad) – 30. Prokeš (Smejkal)

HC Motor České Budějovice: Gába (Mazuch) – Škopek, Pícha, Janásek, Brejčka, Kohút, Piegl, Malovec – Prokeš, Švec, Smejkal, Záhora (C), Michálek, Ciboch, Vácha, Březina, Krátoška, Pašek, Salák, Suchánek.

Rozhodčí: Nečas – Špringl st., Špringl ml.