Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (kon.) | Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Florida – Buffalo 1:3 (kon.)
Ottawa – Anaheim 1:2 (kon.) | St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Colorado – Carolina 4:2 (kon.)
Arizona – Edmonton 5:4 (kon.)
Florida Panthers
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Buffalo Sabres
Sobota 26.10.2013, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Československá stopa v utkání

Tomáš Fleischmann (FLO): 0+0, 7 střel, čas na ledě 19:13.
    Tomáš Kopecký (FLO): 0+0, 5 střel, čas na ledě 14:29. (04:10:08)

Hvězdy utkání

1. Jhonas Enroth (BUF): 44 zákroků, 1 obdržená branka.
    2. Steve Ott (BUF): 1+0.
    3. Jesse Winchester (FLO): 1+0.

Tentokrát už hosté gól do prázdné branky nepřidali a utkání tak končí ve prospěch Buffala Sabres poměrem 3:1. Nedá se říct, že by dnes byli hosté bruslařsky lepším, nebo střelecky aktivnějším týmem. Právě naopak. Takřka ve všem svého soupeře Florida předčila, ale hosty držel vynikající výkon brankáře Enrotha a díky jejich úspěšné koncovce jsou to dnes právě oni, kdo se radují z vítězství.

Sabres právě vstřelili branku!
    Gólem do prázdné branky dnes definitivně rozhoduje o vítězství Buffala CODY HODGSON. Asistence: Cody McCormick.

59:01
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

59:01
    Začíná poslední minuta třetího dějství.

58:45
    Panteři zavážejí kotouč do útočné třetiny.

58:18
    Přechod do útoku domácím nevyšel, už na obranné modré ztratili kotouč a musejí znovu čelit náporu svého soupeře.

57:28
    Teď se navíc musí domácí bránit.

57:12
    Florida se snaží útočit jak to jen jde, ale čas se jí krátí.

56:17
    A po dalším zákroku brankáře Buffala následuje komerční přestávka.

56:02
    Až teď se podařilo hráčům Sabres dostat puk z pásma.

55:24
    Florida se ocitla ve dvou dobrých šancích, ale hosty drží jejich opora v bráně.

54:26
    Domácí jsou očividně zaskočení druhým gólem a Buffalo je teď aktivnějším týmem.

52:42
    A hosté znovu udeřili z ničeho nic a dokonávají tak svůj obrat v dnešním zápase po trefě STEVEHO OTTA. Asistence: Christian Ehrhoff, Marcus Foligno.

51:01
    Komerční přestávka

51:01
    Postavení mimo hru hráčů Buffala.

49:42
    Brankář Enroth chytá další z pokusů domácích a následuje komerční přestávka.

47:37
    Domácí drží útočnou třetinu.

46:20
    Hosté nahazují kotouč a Markström rychle rozehrává.

45:12
    Chybná rozehrávka Sabres znamenala šanci pro domácího hráče. Huberdeau však nemířil přesně.

44:57
    Hra se přenesla na druhou stranu a přerušuje se.

44:23
    Až teď měl brankář Floridy plné ruce práce s pokusem Hodgsona.

43:53
    Domácí se musí poslední minutu bránit. Stále ale trvá fakt, že se Buffalo k vážnější šanci nedostalo.

42:03
    Do útočného pásma se teď podívali také hráči Sabres, ale domácí je nenechali ohrozit Markströma.

41:18
    Další útočnou akci domácích se Buffalu podařilo zastavit, ale Panteři už zakládají novou ofenzívu.

40:42
    A hráči Floridy pokračují v tom na co jsme si už zvykli, od začátku se tlačí před gólmana Enrotha a kontrolují hru.

40:01

Třetí dějství začne přibližně ve 3:30.

Ve druhé třetině jsme viděli šance hostů jen ojediněle, přesto to byli právě oni kdo vstřelili jedinou branku druhé třetiny, díky trefě Ristolainena a vyrovnali stav zápasu na 1:1.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:50
    Poměrem střel 34:13 jasně vypovídá o převaze domácích v dnešním utkání.

38:02
    Shawn Matthias se dokázal z pravé strany dostat sám před gólmana, ale tísněný obráncem nedokázal zakončit.

37:46
    Florida znovu v náporu.

37:18
    Puk je za brankou Buffala a obě mužstva střídají.

36:56

36:20
    Teď už se ale hráči Sabres osvobodili a Florida musí zakládat nový útok.

35:50
    Domácím se podařilo přenést hru z jedné strany na druhou a rychle vystřelit, ale Enroth kotouč vyrazil. Domácí stále drží útočné pásmo.

35:18
    Na začátku oslabení hosté ihned vyhazují přes všechny čáry.

34:56
    Michail Grigorenko si odsedí menší trest za hákování. Početní výhoda pro domácí.

34:32
    Znovu se hra stěhuje do útočné třetiny domácích, vhazování před Enrothem.

34:28
    Komerční přestávka.

33:32
    Hostům stačila jedna akce a je vyrovnáno. Od modré čáry se ujala střela švihem, kterou vypustil RASMUS RISTOLAINEN. Oslavy hostů narušil pěstní souboj u branky Markströma mezi clonícím Gudbransonem a bránícím McCormickem bezprostředně po gólu, ale teď už se může pokračovat ve hře. Asistence: Thomas Vanek, Jamie McBain.

33:02
    Hraje se teď hodně ve středním pásmu kde vidíme spoustu soubojů o puk a chybných rozehrávek na obou stranách.

31:45
    A po další střele domácího hráče se hra znovu dostává před gólmana Sabres.

31:35
    Hra se stěhuje do středního pásma.

31:06
    Florida znovu předvádí velmi účinné napadání a hráči Sabres jim to teď velmi ulehčili svou lehkovážností a před Enrothem znovu hrozí nebezpečí.

30:30
    Další vhazování před Enrothem, tentokráte na pravé straně z pohledu brankáře Buffala.

30:25

30:25
    Tomáš Fleischmann pálil z bezprostřední blízkosti, ale brankář hostí si poradil i s tímto pokusem Panthers.

29:45
    Vhazování po Enrothově levici.

29:12
    A další práce pro Enrotha, brankář Buffala dnes je velmi vytížen a zdá se, že ještě bude daleko více.

28:09
    Hraje se v obranném pásmu Floridy, ale u puku jsou domácí hráči.

27:15
    Další práci má brankář hostí po pokusu Winchestera.

26:24
    Další menší potyčka před Enrothem.

26:15

26:15
    Postavení mimo hru domácích.

25:19
    A brankář hostí řeší další nebezpečnou situaci před svou bránou.

24:20
    Po nepřehledné situaci v obranném pásmu Sabres to udělal výborně Sean Bergenheim, který se neukvapil se střelou a přenechal najíždějícímu spoluhráči, s jehož pokusem měl Enroth plné ruce práce.

23:09
    Další pokus o přechod do útočné třetiny v podání Buffala, ale domácí si dobře hlídají střední pásmo.

22:38
    Veliký závar před Enrothem, ale puk nakonec vyvážejí ze třetiny hráči Sabres.

22:08
    Postavení mimo hru Buffala.

21:55

21:18
    Vanek prověřil Markströmovu pozornost.

20:08
    Hosté pokračují v přesilové hře z první třetiny.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:34.

První třetina je u konce a viděli jsme v ní poměrně jednoznačnou převahu domácí Floridy, která svůj tlak dokázala zužitkovat v jednu branku, kterou vstřelil Jesse Winchester. Do druhé třetiny tak budou obě mužstva nastupovat za stavu 1:0 pro domácí Panthers.

Po hvizdu sirény se do sebe ještě pustil Erik Gudbranson a hostující Steve Ott, ale teď je již celá situace uklidněna a mužstva odchází do šaten.

20:00

19:55
    Brad Boyes ještě stihl dvouminutový trest za hákování. Vhazovat se bude po Markströmově pravici.

18:26
    Fleischmann ještě bojuje o puk v rohu kluziště.

17:54
    A po dalším nebezpečí v pásmu Buffala uklidňuje celou situace znovu právě opora Sabres, brankář Enroth.

17:09
    Hosté kombinují za vlastní brankou a hráči Panthers velmi dobře napadají.

15:51
    Huberdeau vyslal další nebezpečnou střelu na gólmana hostí, který tento pokus zlikvidoval bez větších potíží.

13:58
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení po velmi nepřehledné ale krásné akci, kdy z levé strany rychle bruslící Bergenheim předal kotouč najíždějícímu JESSE WINCHESTEROVI, který dokázal s pomocí těla a rychlých rukou dostat puk za Enrothova záda a domácí se tak ujímají vedení. Asistence: Sean Bergenheim, Erik Gudbranson.

12:47
    Puk má za svou bránou Zadorov. Hraje se velmi rychlý hokej, málo se přerušuje.

11:38
    Hra se odehrává ve středním pásmu. Po polovině první třetiny je stav střel 8:2 pro domácí.

10:15

10:09
    Krátce po návratu vyloučeného Zadorova se hosté dostali do přečíslení 3 na 2, které skončilo nepřesným Staffordovo bekhendovým zakončením.

09:58

09:11
    Zasahovat teď dokonce musel na druhé straně Markström.

08:59
    Po dotírání hráče Huberdeau brankář hostí raději podržel kotouč pod lapačkou.

08:37
    Kulikov ztratil pásmo a domácí musejí svou akci zakládat znovu.

07:58
    Po komerční přestávce můžeme pokračovat vhazováním po Enrothově pravici.

07:58
    Nikita Zadorov dostává 2 minuty za hákování. První početní výhodu dnešního utkání si tak zahrají domácí hráči.

07:58
    Po tvrdé střele od modré čáry se dostával k dorážce Tomáš Kopecký, který byl ovšem zastaven pouze za cenu faulu.

06:38
    Domácím jejich další pokus o akci nevyšel a na druhou stranu spěchal rychle rozjetý Flynn, ale rozehrávat hostům zaútočnou modrou vůbec nevyšla.

05:52
    Domácí hráči kombinují v útočné třetině.

04:16
    Enroth musel zasahovat proti střele Fleischmanna.

03:58
    Grigorenko hledal před brankou najíždějícího spoluhráče, který ve velké rychlosti nedokázal kotouč zpracovat.

03:16
    Na druhé straně postavení mimo hru.

03:04
    A ještě jeden zákrok pro brankáře hostí, který tentokráte už podržel kotouč.

02:46
    Enroth musel zasahovat proti střele z ostrého úhlu.

02:15
    Až teď se Buffalo podařilo přenést hru na druhou stranu.

01:53
    Domácí tým stále drží pásmo.

01:19
    Útočnou třetinu zabrala Florida, která kombinuje podél mantinelu.

00:09
    Na domácí straně začíná v brance gólman Jacob Markström, za hosty pak nastupuje Jonas Enroth.

00:09
    Hosté se již stihli dopustit postavení mimo hru.

00:01

Florida Panthers: Markström (Clemmensen) – Kulikov, Campbell, Weaver, Gilbert, Gilroy, Gudbranson – Boyes, Gomez, Upshall – Versteeg, Barkov, Fleischmann – Winchester, Huberdeau, Bjugstad – Kopecký, Goc, Matthias.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Pysyk, McBain, Ehrhoff, Myers, Ristolainen, Weber, Zadorov – Stafford, Hodgson, Vanek – Ott, McCormick, Foligno – Flynn, Larsson, Girgensons – Porter, Grigorenko, Scott.

Rozhodčí: Morton, Joannette – Cormier, Galloway.

Hráči obou mužstev začínají pomalu vjíždět na ledovou plochu.

Češi na ledě

Za domácí tým nás bude v tomto zápase reprezentovat útočník Tomáš Fleischmann. Za hosty pak nastupuje útočník pro změnu slovenské národnosti Tomáš Kopecký.

Vzájemná utkání

Vzájemné střety z poslední doby spolu mají obě mužstva velmi vyrovnaná. V předcházející sezóně v jejich prvním společném souboji zvítězila Florida na ledě Buffala těsným poměrem 4:3. V následujících dvou zápasech musely v obou případech rozhodovat až samostatné nájezdy, v nichž bylo jednou úspěšnější Buffalo a jednou Panteři z Floridy.

Hosté jsou na tom ovšem ještě o mnoho hůře. Po 11 odehraných utkáních mají pouhé 3 body za jedno vítězství po samostatných nájezdech na hřišti New Yorku Islanders a jednu pro změnu porážku po nájezdech v úplně prvním kole, kdy Buffalo na vlastním ledě podlehlo Torontu Maple Leafs. Dnes tak oba celky nutně potřebují bodovat.

Domácí Floridě se začátek letošní sezóny vůbec nepovedl. Po 10 odehraných zápasech má na kontě pouze 7 bodů, z nichž 5 získali Panteři právě na domácí půdě. Ve svých posledních dvou domácích zápasech pokaždé remizovali. Poprvé z toho bylo vítězství a 2 body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech nad Minnesotou a podruhé, také po nájezdech, pro změnu podlehli Chicagu 2:3.

Ještě jednou vítejte u dalšího z nočních zápasů zámořské NHL. Dnešní duel k sobě mimo jiné svádí dva níže postavené celky tabulky východní konference Floridu Panthers a Buffalo Sabres.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 14. Winchester (Bergenheim, Gudbranson) – 34. Ristolainen (Vanek, McBain), 53. Ott (Ehrhoff, Foligno), 60. Hodgson (McCormick)

Florida Panthers: Markström (Clemmensen) – Kulikov, Campbell, Weaver, Gilbert, Gilroy, Gudbranson – Boyes, Gomez, Bergenheim – Versteeg, Barkov, Fleischmann – Winchester, Huberdeau, Bjugstad – Kopecký, Goc, Matthias.

Rozhodčí: Morton, Joannette – Cormier, Galloway

Diváci: 12984