Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (kon.) | Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Florida – Buffalo 1:3 (kon.)
Ottawa – Anaheim 1:2 (kon.) | St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Colorado – Carolina 4:2 (kon.)
Arizona – Edmonton 5:4 (kon.)
Arizona Coyotes
5:4 (0:1, 3:2, 2:1)
Edmonton Oilers
Sobota 26.10.2013, 21:00 • Jobing.com Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Vážení sportovní diváci toho nejlepšího, co nám světový hokej nabízí. Start kanadsko-americké soutěže už je daleko za námi a za Atlantikem se svádí boje o další důležité body. Na dnešním programu je také atraktivní duel v přívětivý čas. Na horkém ledě Phoenixu Coyotes svede urputný boj tým nadějných mladíků Edmonton Oilers. Já doufám, že si tuhle hokejovou počtenou nenecháte ujít.

Přeji Vám příjemný sportovní zážitek plný krásných hokejových momentů.

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Michálek, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Klesla, Schlemko – Doan, Vermette, Klinkhammer – Vrbata, Hanzal, Korpikoski – Moss, Ribeiro, Boedker – Bissonnette, Halpern, Chipchura

Edmonton Oilers: Labarbera (Dubnyk) – Ference, Schultz N., Petry, Šmíd, Bělov, Schultz J. – Jakupov, Nugent-Hopkins, Eberle – Hemský, Arcobello, Perron – Pitlick, Gordon, Jones – Eager, Acton, Gazdic

Rozhodčí: Furlatt, St. Pierre – Gibbs, Heyer.

Jak už je v NHL zvykem, začátek utkání se o několik minut posune.

00:01

00:32
    Úvodní vhazování vyhrál Phoenix a okamžitě začal úřadovat v útočné třetině.

01:03
    Do útoku se dostává také Edmonton, ale zatím bez střeleckého efektu.

01:29
    Jakupov se po pravé straně dostal do útočné třetiny, kde nebezpečně vystřelil. Smith si jeho střelu pohlídal.

02:13
    Vrbata se dostal do útočné třetiny, ihned za modrou čárou však vypálil. Labarbera byl připraven.

03:00
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

03:34
    Je tu první vyloučení utkání. Na trestnou lavici usedá Jones (EDM) za hrubost.

04:25
    Phoenixu se zatím nepodařilo ohrozit Labarberu, hosté vyhazují.

05:09
    Vermette se dostal k nebezpečné střele z levého kruhu. Kotouč narazil do Labarberovy výstroje.

05:27
    Domácí sice kombinují v útočném pásmu, ale stále se jim nedaří ohrozit branku Edmontonu.

05:34

06:09
    Ve hře pět na pět se Edmonton snaží tlačit dopředu, ale přechod přes útočnou modrou čáru je pro ně velmi obtížný.

07:00
    Doan se pokusil o střelu, ale trefil pouze obránce.

08:00
    Utkání se odehrává bez větších šancí, obě mužstva mají velmi složitý přechod do útočného pásma.

08:15
    Vhazovat se bude po Smithově levici.

08:56
    Hemský aktivně forčekuje a získává tak kotouč pro Perrona.

09:35
    Edmonton zvyšuje svoji aktivitu, hraje v útočném pásmu.

09:59
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je tu branka otevírající skóre dnešního utkání. TYLER PITLICK vyvezl kotouč z útočného pásma a nikým neatakován se dostal až do útočného pásma. Nikdo se mu na přihrávku nenabídl, tak z velkého úhlu vypálil a střelou mezi nohy překonal Smitha. Tenhle americký útočník si tak připsal svoji první trefu v sezóně – 0:1

10:42
    Edmonton úvodní branka evidentně povzbudila k lepším výkonům. Olejáři okupují útočnou třetinu.

11:25
    Grebeškov zakládá nový protiútok svého týmu.

11:56

12:08
    Okamžitě po vhazování se dopředu vydali domácí. Slibnou příležitost na protiútok pokazil kapitán Doan, který vjel Vermettovi do postavení mimo hru.

12:48
    Eberle ztratil kotouč, hosté měli příležitost k přečíslení. Té nevyužívají a po nahození mizí na střídačce.

12:58
    Na trestnou lavici musí jeden hráč Edmontonu. Olejáři hráli v šesti.

13:36
    Phoenixu se přesilová hra vůbec nedaří, za dobu osmatřiceti sekund se jim nepovedlo ohrozit brankáře.

13:42
    Na trestnou lavici míří Martin Hanzal (PHX) za napadení. Síly na ledě se vyrovnají.

14:28
    Hra čtyři na čtyři více vyhovuje domácím, kteří zásluho dua první útočné formace okupují útočné pásmo.

14:58

15:23
    Edmonton se až nyní dostává do útočného pásma, ale už má příliš málo času.

15:42

16:46
    Po vyloučení na obou stranách se hra uklidnila, odehrává se převážně ve středním pásmu.

17:30
    Phoenix teď několikrát zahrozil před Labarberou. Vermette se pokusil dorážet střelu Ekmana-Larssona, ale Labarbera byl na jeho dorážku velmi dobře připraven.

18:02
    Po tlaku Kojotů se hra otáčí, bude se vhazovat v útočné třetině Edmontonu.

18:20
    Na trestnou lavici míří domácí kapitán Doan (PHX), který na lavici hanby odchází za podražení.

18:53
    Eberle se hezkým manévrem uvolnil a dostal až před Smitha, tam už se mu nepodařilo zakončit.

19:13
    Kojoti vyhazují až k hostujícímu brankáři.

19:28
    Domácí přežívají oslabení velmi dobře, znovu vyhazují přes všechny čáry.

19:46
    A znovu.

20:00

První třetina je za námi. Mírnou aktivitou svého soupeře předčili domácí Kojoti, ale hokej se hraje na branky. V téhle disciplíně vyčnívají o jeden zářez hráči Edmontonu, díky přesně trefě Pitlicka z desáté minuty. Nechme se překvapit, co nám přinese druhá třetina.
    Střely na branku: 7:11

Další třetina začne přibližně ve 22:03.

Ještě dvacet sekund bude pokračovat přesilová hra Edmontonu.

20:01

20:20

20:47
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Jakmile se domácí dostali do útočné třetiny, dostal se ke kotouč Ekman-Larsson, který přihrával na MARTINA HANZALA, ten však holí nemusel vůbec zasahovat, pouze nastavil brusli a nasměroval kotouč o branky – 1:1. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Shane Doan.

21:46
    Phoenix nadále pokračuje hrou v útočném pásmu.

22:06
    Jonesova přihrávka na nikým neobsazeného Gordona neprošla přes obětavého Stona.

22:45
    Phoenixu se nedaří přechod do útočného pásma.

23:02
    Yandle napřáhl na modré čáře, ale jeho střela byla několikrát tečována a nakonec skončila mimo branku.

23:16
    Vrbata střílel z vrcholu kruhu, ale branku netrefil

23:41
    A znovu to byl český útočník, který nakonec protlačil kotouč do útočného pásma, ale jeden ze spoluhráčů byl ve třetině rychleji.

24:40
    Nugent-Hopkins napřál v mezikruží, ale Smith proti jeho střele výborně zasáhl a jeho střelu vyrazil.

25:20
    Je tu obrat utkání! Poměrně po nepřehledné situaci se domácí dostávají do vedení. MICHAEL STONE vybojoval kotouč na vrcholu kruhu a prostřelil Labarberu po lapačkou. Bez asistence.

25:47
    To je neskutečné! Okamžitě po vhazování pokračovali domácí hrou v útočném pásmu. Poté se kotouč dostal na modrou na DAVID SCHLEMKA, který s pomocí teče některého z domácích hráčů propálil Labarberu. Asistence: Tim Kennedy, Radim Vrbata

25:47
    Na hostující straně dochází ke střídání brankářů. Labarberu střídá Dubnyk.

26:40
    Po dvou gólových situacích se hra znovu uklidňuje.

28:03
    A je bleskově sníženo! Phoenix operoval v útočném pásmu, ale poté se ujali kotouče hosté a okamžitě zaútočili. Z levé strany vypálil Eager a jeho střelu za Smithova záda pohotově dorazil WILL SMITH – 3:2! Asistence: Ben Eager, Luke Gazdic

28:55
    U kotouče Olejáři, ale stále se jim nedaří přejít přes obranu domácího týmu.

29:15
    Na druhé straně z levé strany střílel Vermette, ale čerstvě vystřídaného brankáře nepřekonal.

29:51
    Hra je přerušena, bude se vhazovat po Smithově pravici.

30:00
    Polovina utkání je za námi. Ačkoliv první třetina nebyla příliš bohatá na branky, druhá třetina je opakem. Diváci v Jobing.com aréně si rozhodně nemají na co stěžovat.

30:45
    Hosté pouze nahodili do útočné třetiny, tam kotouč sbírá Michálek, který okamžitě rozehrál na Klinkhammera.

31:13
    O další střelu se postaral David Moss, ale Dubnyk zatím zůstává stoprocentní.

32:00
    Hemského formace se v útočné třetině příliš dlouho nezdržela, dopředu může první formace Kojotů.

32:48
    Grebeškov si odbruslil na vrchol kruhu po Ferencově přihrávce, ale vypálil pouze do Smithovi hrudě.

33:16
    Hanzal ze středního pásma nahodil na Dubnyka, ten kotouč raději ukryl do své lapačky a přerušil hru.

33:38
    Schlemko od modré vypálil pouze do Dubnyka, ten okamžitě rozehrál, ale jeho spoluhráči vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

34:23
    Vermette ztratil kotouč při přechodu do útočného pásma, toho se ujal Yandle a putoval s ním zpět do obraného pásma.

34:39
    Perron se po Morrisově zaváhání okamžitě dostal ke střele, ale Smitha nepřekonal.

34:55
    Ference vypálil od modré a k dorážce se dostal znovu Perron, který po bekhendové kličce trefuje tyč!

35:32
    Edmonton stupňuje svoji aktivitu a tlačí svého soupeře. Vhazovat se bude znovu před Smithem.

36:38
    Ribeiro hledal na útočné modré Boedkera špatnou přihrávkou, do útoku mohou znovu Olejáři.

37:30
    Hra se znovu pohybuje kolem nudného bodu. Obě mužstva sice aktivně bruslí a napadají svého soupeře, ale neplynou z toho žádné větší šance.

37:57
    Hemský ztratil kotouč v útočném pásmu, svojí bojovností jej však získal zpět, ale zakončit se mu nepovedlo.

38:44
    Oilers musí zakládat svůj útok až od Dubnyka.

39:04
    Je vyrovnáno! Nádhernou kombinací Edmontonu se dnešní utkání znovu vyrovnává. Situaci na jeden dotek zakončuje do prázdné branky DAVID PERRON – 3:3. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Justin Schultz.

39:42
    Na trestnou lavici za hákování odchází Petry (EDM).

40:00

Do druhé třetiny vstoupili lépe Kojoti, kteří okamžitě vyrovnali skóre utkání na 1:1 a zahájili tak obrat. Další branku Phoenixu vstřelil Stone a v téže minutě přidal další Schlemko. V těchhle situacích se však ukáže správný tým a dokáže utkání ještě minimálně vyrovnat. A takovým týmem Edmonton bez pochyb je. Kontaktní branku vstřelil centr čtvrté formace Acton a v poslední minutě druhé třetiny stav utkání po krásné kombinaci celého útoku vyrovnal David Perron.
    Střely na branku: 19:24

Další třetina začne přibližně ve 23:02.

40:01

40:38
    Domácím se přesilová hra zatím nedaří, hosté vyhazují.

41:17
    A znovu vyhazují.

41:42

42:19
    Vermette po chybě hostující obrany vypálil přes obránce, ale Dubnyk si s jeho střelou poradil.

42:50
    Phoenix pokračuje hrou v útočném pásmu, oba obránci se teď pokusili o střelu, ale ani jedna nemířila mezi tři tyče.

43:45
    Hanzal nebezpečně vypálil z pravého kruhu, jeho pokus těsně minul Dubnykovu branku.

44:13
    Perron nejspíše hledal Eberleho, ale jeho přihrávka prošla až ke Smithovi, který raději nasměroval kotouč do rohu kluziště.

44:23
    Perron tvrdě vypálil z mezikruží! Jeho pokus Smith ukryl do výstroje.

45:00
    Kojoti se v útočném pásmu na dlouho neohřáli, Olejáři pokračují ohrozit Smitha.

45:31
    K ohrožení nakonec nedošlo, Ekman-Larsson zakládá nový útok svého týmu.

46:10
    Hanzal v přečíslení hledal Vrbatu, ale ten měl kotouč daleko od hole a nedokázal zakončit s patřičnou razancí.

46:51
    Doan pomohl svému týmu, když dostal kotouč z obrané třetiny.

47:18
    Jakupov po přechodu do útočného pásma hledal Nugenta-Hopkinse, ten nezakončil.

47:23
    A je tu další obrat zápasu! Tentokrát se o něj postarali hosté zvyšují na 3:4. Do mezikruží si vybruslil Nugent-Hopkins, který svou střelou trefil před brankou stínícího RYANA JONESE, který tak nevědomě změnil směr střely – 3:4! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Nail Jakupov

48:21
    Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

49:00
    Eberle zatáhl kotouč do útočné třetiny, ale v rohu jej ztratil.

49:50
    Bude se znovu vylučovat, za podražení odchází na trestnou lavici Perron (EDM).

50:40
    A je znovu vyrovnáno! Po dlouhé kombinaci Phoenixu v útočné třetině se po přenechání kotouče na modré čáře prosazuje KEITH YANDLE, který střelou švihem trefil škvírku mezi betonem a vyrážečkou Dubnyka – 4:4! Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Radim Vrbata.

51:21
    Na trestnou lavici míří Bělov (EDM), který si počínal nedovoleně – hra vysokou holí.

51:53
    Ekman-Larsson vypálil od modré, jeho střely byla tečována a skončila za brankou.

52:15
    Vrbata vyslal nebezpečnou střelu z vrcholu kruhu.

52:23
    Dnešní utkání je plné zvratů a tohle je tomu důkazem. Nejprve Keith Yandle obětavě skočil po kotouči a zachránil tak útočné pásmo pro svůj tým, poté se ke kotouči dostal OLIVER EKMAN-LARSON, který střelou od modré poslal svůj tým do vedení a přidal svoji třetí branku v sezóně – 5:4! Asistence: Keith Yandle, Radim Vrbata

53:50
    Hosté se bezhlavě tlačí do útoku, ale troskotají na velmi dobře připravené obraně domácího týmu.

54:34
    Na trestnou lavici míří český zástupce Ladislav Šmíd (EDM), který si při zákroku na svého krajana Vrbatu počínal nedovoleně – nedovolené bránění.

54:45
    Vrbata střílel přes obránce, ale branku přestřelil.

55:05
    Olejáři vyhazují až ke Smithovi.

55:25
    Ribeiro přenechal Vrbatovi, který se pokusil o střelu téměř z rohu, trefil boční síť branky.

55:46
    Hosté znovu vyhazují.

56:12
    Ribeiro přihrával nepřesně, hosté se osvobozují a posílají na led čerstvou čtyřku.

56:27
    Vermette na kotouč nedosáhl, tohle je zakázané uvolnění domácího týmu.

56:34

57:00
    Olejáři se tlačí to útočného pásma, Michálek vyhazuje na icing.

57:32
    Kojoti hrají profesorsky, pouze vyhazují co nejdál od své branky, ale zároveň, aby nebyl odpískán icing.

58:18
    To se Edmontonu příliš nehodí, domácí hrají v útočném pásmu.

58:30
    Hosté v útočném pásmu a v šesti hráčích!

59:06
    Domácí se nemůžou dostat ke kotouči. Jakupov tvrdě vypálil z vrcholu kruhu, jeho střelu si Smith moc dobře pohlídal.

59:28
    Phoenixu se podařilo vyhodit kotouč alespoň do středního pásma.

59:42
    Domácí znovu vyhazují, icing to nebude.

60:00

Gólové hody jsou za námi. Ve třetí třetině se vedení sice ujali hráči Edmontonu, ale nebyl by to dnešní zápas, aby nedošlo k obratu. Zásluhou obránců Yandleho a Ekamana-Larssona v dnešním utkání vítězí Phoenix Coyotes a připisuje si tak důležité body do tabulky. To hosté v letošní sezóně již po několikáté prohrávají o jedinou branku a se svojí mizernou bilancí cestují do Kanady bez bodového zisku.

Ladislav Šmíd (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:17

Tohle je z mé strany vše, já se s Vámi loučím a přeji hezký víkend. (23:45:22)

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 21. Hanzal (Ekman-Larsson, Doan), 26. Stone, 26. Schlemko (Kennedy, Vrbata), 51. Yandle (Ekman-Larsson, Vrbata), 53. Ekman-Larson (Yandle, Vrbata) – 10. Pitlick, 29. Acton (Eager, Gazdic), 40. Perron (Nugent-Hopkins, Schultz J), 48. Jones (Nugent-Hopkins, Jakupov)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Michálek, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Klesla, Schlemko – Doan, Vermette, Klinkhammer – Vrbata, Hanzal, Korpikoski – Moss, Ribeiro, Boedker – Bissonnette, Halpern, Chipchura
    Edmonton Oilers: Labarbera (26. Dubnyk) – Ference, Grebeškov., Petry, Šmíd, Bělov, Schultz J. – Jakupov, Nugent-Hopkins, Eberle – Hemský, Arcobello, Perron – Pitlick, Gordon, Jones – Eager, Acton, Gazdic

Rozhodčí: Furlatt, St. Pierre – Gibbs, Heyer