Uruguay – Slovensko 4:2 (kon.) | Maroko – Pobř. slonoviny 1:2 (kon.) | Argentina – Tunisko 3:1 (kon.)
Nigérie – Írán 4:1 (kon.)
Argentina
3:1 (1:1)
Tunisko
Úterý 29.10.2013, 17:00 • Rashid Stadium, Dubaj • Mistrovství světa U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne. Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 17 let ve Spojených Arabských Emirátech dnes pokračuje zbylými osmifinálovými zápasy. V utkání, kterým vás budu provázet, se střetne Argentina s Tuniskem. V souběžně hraném zápase změří síly celky Nigérie a Íránu.

Maher Gabsi, Mohamed Ben Larbi, Mohamed Drager, Chiheb Jbeli – 1 branka

Argentina: Batalla – Mammana, Tripichio, Vega, Moreira, Ibanez – Ferreyra, Compagnucci, Leszczuk, Sanchez – Driussi. Trenér: Humberto Mario Grondona.
    Náhradníci: Werner, Benvenutti – Pinto, Canete, Storm, Suarez, Astina, Pavon, Moran Correa, Perez

Tunisko: Ben Hessen – Sahraoui, Othman, Akrout, Hnid – Naghmouchi, Aboud, Jbeli, Arfaoui – Haj Hassen, Ben Salem. Trenér: Abdelhay Ben Soltane.
    Náhradníci: Ghidhaoui, Ben Chrifia – Slimi, El Omrani, Khalfa, Drager, Ben Larbi, Gabsi, Salem

Rozhodčí: Moen – Haglund, Andas (všichni NOR) – Stark (GER).

Hrají se státní hymny Argentiny a Tuniska.

Zápas za okamžik začne.

1

1
    Tunisané rozehráli, a okamžitě se snaží zaútočit.

1
    Driussi čaroval s míčem u levé postranní čáry, domácí ale nakonec o míč přišli.

2
    Argentina právě vstřelila branku!

Jihoameričané se rychle dostávají do vedení. Leszczukův centr prodloužil Ibanez hlavou na GERMANA FERREYRU, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

5
    Sahraoui ve výskoku povalil Sancheze, a ten se jen těžce sbíral ze země.

6
    Tunisané se hnali do útoku, zastavil je ale ofsajd.

7
    Driussi se indviduálně ve středu hřiště neprosadil.

7
    Argentinci vhazují na vlastní polovině.

8
    Tripichio vybojoval svou aktivitou pro Argentinu rohový kop.

8
    Vega poslal míč do vápna, hosté ho ale odvrátili za autovou čáru.

9
    Driussiho střela byla zblokována na další rohový kop. Tunisko se zatím hlavně brání.

10
    Tunisku se rýsovala možnost na brejk, Jbeli ale fauloval, a tak u míče zůstane Argentina.

11
    Ibanezův centr byl zblokován. Domácí budou rozehrávat už čtvrtý roh.

12
    K hlavičce se dostal obránce Mammana, jeho pokus ale skončil nad.

13
    Argentina zatím na hřišti jasně dominuje.

13
    Jbeli si pomáhal rukama v souboji se Sanchezem. Domácí budou rozehrávat.

14
    Driussi se dopustil útočného faulu, a tak si obránci Tuniska mohou na chvíli oddychnout.

15
    Hosté vhazují u půlící čáry.

15
    Ben Salem odcentroval z levého křídla do pokutového území, brankář Batalla si ale pro míč došel.

16
    Tunisané nyní drží míč na kopačkách.

16
    Ben Salem byl faulován, volný přímý kop pro hosty.

17
    Nic z něho ale nebylo.

17
    Tunisko se dostává do hry. Argentinci nyní trochu znejistěli, a jejich kombinace už není tak bezchybná.

18
    Aut pro hostující celek v blízkosti šestnáctky soupeře.

19
    Domácí Tripichio si v obraně elegantně poradil s několika protihráči, a Naghmouchi ho nakonec musel faulovat.

20
    Ibanezův centr byl zblokován.

20
    Na stadionu panuje dobrá atmosféra, dorazilo dost diváků.

21
    Othman dlouhým nákopem nikoho ze spoluhráčů nenašel, Tunisané ale dostanou druhou šanci.

22
    Haj Hassen vybojoval pro Tunisko rohový kop.

22
    Batalla chytil balon do rukavic.

22
    Ibanez fauloval, hosté rozehrávají.

23
    Sahraoui fauloval Driussiho, a nabídl tak Argentincům možnost zahrávat volný přímý kop z levé strany.

24
    Driussi chvíli ležel na zemi a hra stála, vše už je ale v pořádku.

25
    Vegův centr skončil v rukavicích brankáře Ben Hessena.

25
    Jbeli upadl na hranici šestnáctky, sudí ale ukazuje, že se o faul nejednalo.

27
    Nepřesná kombinace v podání Tuniska. Domácí vhazují.

27
    Moreira skluzem zasáhl Abouda, a dostává žlutou kartu.

29
    U balonu jsou hosté, k brance Argentiny dnes ale nevede jednoduchá cesta.

30
    Argentinský útok táhl Driussi, byl ale čistě odzbrojen.

31
    Tempo hry trochu opadlo, a o míč se v těchto chvílích bojuje ve středu hřiště.

32
    Ben Salema zastavil výborným obranným zákrokem Tripichio, Batalla stále nemá pořádný zákrok.

34
    Aboud se pral ve vápně s obránci Argentiny, byl ale neúspěšný.

34
    Rychlý protiútok vyústil v roh pro Jihoameričany.

34
    Tunisko se ubránilo.

35
    Leszczuk se po chybě obránce dostal ke střele zpoza vápna, jeho pokusu ale chyběla razance. Ben Hessen neměl problém.

36
    Držení míče:

49 % : 51 %

37
    Utkání teď moc zábavy nenabízí. Vlastně od vstřelení branky ve 2. minutě jsme žádnou větší příležitost neviděli.

38
    Útok hostů ztroskotal na nepřesné rozehrávce.

38
    Haj Hassen se dostal zleva do vápna, místo střely z úhlu ale zvolil přihrávku před bránu, kterou obránci Argentiny zblokovali.

39
    Víc se v posledních minutách hraje na polovině Argentiny.

40
    Roh pro hostující tým.

40
    Argentina se ubránila, a stále tak vede 1:0.

41
    Driussiho pas z první nenašel spoluhráče, ale skončil v autu.

42
    Po akci Tuniska se míč dostal do rukou gólmanovi, který bude rozehrávat.

43
    Tunisko právě vstřelilo branku!

Hosté dávají Argentině gól do šatny. Ben Salem poslal skrz několik hráčů soupeře pas na HAZEMA HAJ HASSENA, který sám před brankářem nezaváhal.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.

45+1
    Domácí jsou lehce zaskočení. Jberi vypálil z nějakých šestnácti metrů, a míč šel těsně nad.

Gólový účet dnešního utkání otevřel už ve 2. minutě Ferreyra, v dalším průběhu první půle ale moc dalších šancí k vidění nebylo. Argentinci měli převahu, nijak ji ale nedokázali využít. Těsně před poločase srovnal krok Haj Hassen, a zápas je tak naprosto otevřený.

Jen připomínám, že v případě, že by byl po 90 minutách stav nerozhodný, následují rovnou pokutové kopy. Prodloužení se nehraje.

46

46
    Aut pro Argentinu.

47
    Tunisané se dostali do hloubi nepřátelského území. Nevydrželi tam ale dlouho.

47
    Už jsou ale opět zpět, a budou zahrávat rohový kop.

48
    Ibanezův centr z levého křídla nenašel nikoho v argentinském dresu.

49
    Jbeli se po po čistém zákroku Tripichia skácel na zem, a nevypadá to s ním dobře.

50
    Jbeli je ošetřován za postranní čarou, hra zatím pokračuje.

51
    Driussi si vykoledoval faul.

53
    Sanchez fauloval, a u míče tak Tunisko.

53

Jihoameričané znovu ve vedení. Míč se po povedené kombinaci ve vápně dostal až k JOAQUINOVI IBANEZOVI, který zády brance patičkou poslal míč do sítě.

56
    Na první branku dokázali Tunisané odpovědět v závěru první půle. Co předvedou tentokrát?

57
    Ben Salem to zkusil z takřka nulového úhlu, gólman Batalla míč chytá.

57
    Tunisko střídá. Končí Arfaoui, nahrazuje ho Gabsi.

58
    Driussi po rychlém protiútoku vypálil z pravé strany pořádnou dělovku, Ben Hessen fantasticky míč vyrazil na roh.

59
    Vhazování pro domácí.

60
    Teď jsou Tunisané pod tlakem. "Smrdí" tu další gól.

60
    Driussi se dostal do kontaktu s gólmanem Ben Hessenem, penalta z toho ale nebude.

62
    Hosté riskují v rozehrávce, to by se jim nemuselo vyplatit.

63
    Nový muž Gabsi vybojoval rohový kop.

63
    Gabsiho centr do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů.

64
    Hosté kombinují s míčem na vlastní polovině.

65
    Leszczuk hledal přihrávkou v šestnáctce Driussiho, míč ale byl moc rychlý.

66
    Argentina dál tlačí. Ibanez našel zpětnou přihrávkou do vápna Driussiho, který poslal míč nad.

67
    Zajímavá situace. Haj Hassen šel zprava sám na gólmana, který ho vychytal. Pomezní rozhodčí ale stejně signalizoval ofsajd, a tak všichni hráči přestali hrát. Hlavní sudí Moen ale nezapískal, a tak hra po chvíli váhání opět pokračovala.

68
    Compagnucci dostává žlutou kartu.

69
    Druhé střídání Tuniska. Jbeliho nahrazuje Ben Larbi.

70
    Střídá i Argentina. Astina si zahraje místo Leszczuka.

71
    Hosté jsou nyní aktivnější, a Argentinci mají vzadu potíže.

72
    Přímý volný kop pro Tunisko.

73
    Batalla chytá míč do rukavic.

73

Argentina je jednou nohou mezi nejlepšími osmi. SEBASTIAN DRIUSSI obral o míč posledního obránce, a jeho přízemní rána k tyči propadla Ben Hessenovi do sítě.

75
    Othman fauloval na hranici pokutového území, a Argentina má možnost zahrávat přímý volný kop ze zajímavé pozice.

75
    Poslední střídání Tuniska. Naghmouchiho nahrazuje na place Dräger.

77
    Aboud dostává žlutou kartu.

79
    Odchází střelec třetí branky Sebastian Driussi, místo něj si zahraje Leonardo Suarez.

80
    Argentina v klidu brání.

81
    Tunisko má mírnou převahu v držení míče, k brance soupeře se ale moc nedostává.

82
    Dräger vypálil z hranice vápna, míč skončil mimo. Batalla bude odkopávat.

84
    Ferreyra odkopl míč daleko od vlastní branky. Argentina se brání.

85
    Aboud fauloval Suareze, domácí zůstanou u balonu.

86
    Argentinci začínají zdržovat, a polehávat na zemi.

86
    Poslední střídání zápasu. Pinto nahrazuje gólového Ibaneze.

88
    Suarez si pohrává s obránci Tuniska. Argentinci si závěr duelu užívají.

89
    Utkání se spíš už jen dohrává.

90
    Suarez leží na zemi, drží se za obličej, a zřejmě nehodlá ještě chvilku vstávat.