Uruguay – Slovensko 4:2 (kon.) | Maroko – Pobř. slonoviny 1:2 (kon.) | Argentina – Tunisko 3:1 (kon.)
Nigérie – Írán 4:1 (kon.)
Nigérie
4:1 (3:0)
Írán
Úterý 29.10.2013, 17:00 • Khalifa Bin Zayed Stadium, Al Ain City • Mistrovství světa U17

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný večer a u dalších sportovních událostí nejen z Mistrovství světa do 17 let napočtenou. (18:54:50)

Červené karty: 0 – 0

Je dobojováno! Do čtvrtfinále postupuje Nigérie, když vyhrála 4:1. Domácí rozhodli o svém vítězství již v prvním poločase, kde dali 3 branky. Ve druhé půli dali ještě jeden gól, Írán pak už dokázal jen snížit. Soupeřem Nigérie bude Uruguay a své čtvrtfinále odehrají 2.11.2013 v 17:00.

90+3
    Ani druhý roh v řadě se Nigérii nepovedl.

90+2
    Yahaya technicky k levé tyči Aminiho branky, hostující brankář vytahuje na roh.

90+1
    Yahaya na zemi po faulu Moharramiho.

90
    Roh nakrátko rozehráli Nigerijci, pak si na druhé tyči naběhl na centr Yahaya, jeho pokus byl hodně vysoký.

90
    Běží poslední minuta utkání a míč je a polovině Íránu pod kontrolou Nigérie.

89
    Írán ještě v posledních minutách vyprodukoval tlak, ale zřejmě to nebude stačit, hosté musí dát ještě 3 branky, aby si zahráli prodloužení.

88
    Poslední minuty místo Chidiebere Nwakaliho dohraje Saviour Godwin.

87
    Yahaya z velké dálky chtěl překvapit Aminiho, ale nepovedlo se mu zamířit přesně.

86
    Yahaya zahrával rohový kop, ale Nigérie ve vápně fauluje, míč se vrátí na kopačky Íránu, rozehrávat bude brankář Amini.

84
    Írán právě vstřelil branku!
    Tak domácí s čistým štítem dnes nedohrají, na vápně dostal prostor ALI GHOLIZADEH, který nádhernou střelou vymetl šibenici Alampasovy branky.

83
    Střídá i Nigérie, ze hřiště odchází Akinjide Idowu a přichází na něj Chigozi Obasi.

82
    Domácí kombinují na vlastní polovině, jejich snahu narušují pouze nedovolené zákroky Íránců.

81
    Hra se přesunula do středu hřiště, Nigérie bude chtít dohrát zápas s čistým štítem.

79
    Reza Jafari si okusí atmosféru osmifinále MS U17. Dolů jde Mohammed Bazaj.

79
    Mazloum ve vápně domácích fauluje Idowu.

78
    Utkání se už jen dohrává.

76
    Nigérie právě vstřelila branku!
    Nigérie slaví postup! MUSA YAHAYA se dostal přes několik protihráčů, asi 5 metrů za šestnáctkou napřáhl a Amini lovil míč ze své sítě počtvrté.

75
    Přes hlavního sudího si vyžádal ošetření.

75
    Alapmasu si poradil se standardkou S. M. Hashemiho, když se před ním zjevili 2 protihráči. Nigerijský brankář vše vyřešil, navíc byl faulován.

74
    Alfa zahnal Yahayu k brankové čáře, odkud našel Okona, ale domácí hráč měl k míčí přeci jen o krok dále než S. M. Hashemi.

73
    Míč k němu nakonec neprošel.

72
    Novic na hřišti Ali Gholizadeh vybojoval na svoji osobu faul. Alampasu bude očekávat střelu z jeho pravé strany.

71
    Je před námi posledních 20 minut utkání, pokud Írán výrazně nepřidá na obrátkách, tak máme o postupujícím do čtvrtfinále jasno.

69
    Střídání dvou hráčů se jménem Ali. Hazami odchází a přichází Gholizadeh.

69
    Ezatolahi nedostřelil mezi tři tyče ze střední vzdálenosti.

68
    Ezeh ve středu hřiště nasadil "jesličky" hráči Íránu, ale o míč tím přišel.

67
    Ani Okonův centr do vápna nebyl přesný, Amini by měl k míči stejně blíž než Awoniyi.

66
    Předchozí hříšník Ezatolahi hledal ve vápně Hazamiho, na toho byl míč příliš vysoký.

65
    Yahaya se musel nechat ošetřit.

64
    Saeid Ezatolahi zatáhl za záchranou brzdu, když se Nigérie dostával do přečíslení a zezadu přišlápl kopačku Yahayovi.

64
    Znovu v akci Karimi, ale ke střele se nedostal.

63
    Dlouhý nákop Karimiho stopl nohou Alampasu a rozehrál na své spoluhráče.

61
    Mazloum je nejčastěji bojujícím Íráncem, který se dostává aspoň do prostoru šestnáctky.

60
    Po hodině hry můžeme říct, že Nigérie nikam nespěchá a pouze čeká na chyby soupeře, který se snaží ještě výsledek otočit, ačkoliv se to může zdát jako nemožný problém.

58
    Ezehův roh vyráží Amini, ale asi ani nemusel, protože míč opustil hrací plochu již dávno předtím.

56
    Yahaya přihrávkou neuspěl, pak se o přihrávku či střelu pokoušel Ezeh, ale branku netrefil a spoluhráč měl k míči daleko a pravděpodobně stál i v ofsajdu.

56
    Okon napravil svoji nepřesnou rozehrávku.

55
    Idowu nepustil přes svoji osobu Mazlouma, ten jen bezmocně rozhodil rukama, když se ozvala píšťalka rozhodčího na znamení jeho faulu.

54
    Yahaya svůj prohřešek napravil tím, že ve zdi vyskočil nejvýše a odhlavičkoval letící míč.

53
    Yahaya použil při zastavování soupeře ruce, hlavní sudí zatím kartu nevytahuje.

52
    Pak přišla rychlá přihrávka na Awoniyiho, který stál v ofsajdu, což mu bylo i pískáno.

52
    Nigérie opět u míče, přechází půlící čáru.

51
    Dlouhý aut obrana hostí odvrátila na kopačku Abubakara, který míč vrátil do náruče Aminiho.

50
    Seyyedi z pravé strany zkusil vystřelit, jeho pokus byl velmi nepřesný.

49
    Írán zkouší ještě něco se zápasem udělat, jistě by kontaktní gól Nigerijce znervózněl.

48
    Alfa faulován asi 35 metrů od branky Íránu. Yahaya vzal exekuci standardní situace na sebe, ale vystřelil Pánu Bohu do oken.

47
    Hra se příliš nepřesouvá přes střed.

46
    Pro dnešek dohrál Sasan Jafari, druhý poločas místo něj odehraje Sadegh Moharrami.

Žluté karty: 0 – 1

První polovina osmifinálového střetnutí je za námi. Nigérie je již jednou nohou ve čtvrtfinále, když během úvodních 45 minut vstřelila 3 branky. Uvidíme, jestli se Írán ve druhém poločase pokusí o korekci, nebo Nigérie předvede další ze svých kanonád.

45+1
    Pokus Ezatolahiho vypadal, že poletí vysoko, ale pak se snesl jen těsně nad břevno domácí branky.

45+1
    Po autu Íránu se k míči dostali Nigerijci a kontrolují hru.

45
    Běží poslední minuta první půle. Alampasu se předvedl zákrokem proti Mazloumovi.

44
    O osudu utkání je rozhodnuto, Írán už bude jen dohrávat první poločas.

42
    Domácí předvedli rychlý brejk, ač se zdálo, že Jafari můž míč odkopnout, tak jej dostal pouze k MUSU MUHAMMEDOVI, který vystřelil na vzdálenější tyč a míč zapadl přesně do sítě.

41
    K jeho exekuci se postavil kapitán Hosseini, jeho rána letí vysoko nad, Alampasu jen kontroluje.

40
    Karimi vybojoval ztracený míč, i když to měl na dlouho nohu. Abubakar byl u míče později a hostujícího hráče fauloval. přímý kop z dobré pozice pro Írán.

38
    Írán použil k přechodu dlouhý míč, Okon jej pohlídal, přičemž jej dotírající Bazaj položil na zem. Nigérie rozehrává od levé postranní čáry.

37
    Hra se mírně vyrovnala, ale i tak jsou nadále u míče více Nigerijci, nutno podotknout, že se také trochu přiostřilo, i když jsou to jen nepatrné fauly, které není třeba hodnotit karetním trestem.

36
    Alampasu si málem zadělal na problémy, když ho neposlechl míč, ale domácí brankář vše s bravurou vyřešil. Domácí zakládají protiútok.

35
    Musa Yahaya přidržel pronikajícího Hazamiho, což neušlo pozornosti hlavního sudího.

32
    Avizované střídání je tu, Kalechi Iheanacho pro zranění opouští trávník, jeho místo zaujme Chidera Ezeh.

32
    Čtvrtý roh se domácím nepovedl, zároveň připravují střídání za Iheanacha.

31
    Žlutou kartu dostává Hashemi S.M. (Írán).

30
    Írán je v útoku bezzubý. Nigérie, zdá se, rozhodla již o osudu utkání.

29
    Jenže domácí z něj nic nevytěžili, ač Iheanacho mohl centrovat, tak nakonec udělal ještě zasekávačku a tím o míč přišel.

29
    Třetí roh Nigérie.

28
    Nkwakali napřáhl za vápnem, a šestá střela Nigérie končí nad brankou hostů.

25
    Tak tomu se říká brejk! Awoniyi se dostal k míči, zmátl pohybem hěkolik soupeřů a předložil na osu hřiště míč na zlatém podnose KELECHIMU IHEANACHOVI, který z hranice vápna nedal Aminimu šanci.

23
    Yahaya se ve středu hřiště uvolnil, obešel ještě dalšího protihráče, pak vybídl do běhu SAMUELA OKONA, který tváří v tvář brankáři nezaváhal a poslal míč pod jeho tělem do sítě.

22
    Ezatolahi vybojoval před vápnem domácích míč, prošel až do vápna, kde se centrem snažil najít spoluhráče, ale míč šel poblíž Alampasa, který si míč podržel ve svých rukavicích.

21
    Dlouhý aut prodloužil Mazloum, míč asi 2 metry před brankovou čárou vyhlavičkoval Okon.

21
    Alampasu špatně odkopl malou domů, hosté budou vhazovat.

20
    Írán u míče, ale na vlastní polovině, snaží se zalezlou obranu Nigérie vylákat co nejdále od sv branky.

18
    Karimi ani Bazaj se přes zelený val Afričanů neprotlačil, ti obracejí hru.

17
    Poprvé Írán u delšího držení míče v okolí pokutového území Nigérie.

15
    Írán se pokoušel o rychlý brejk, ale Karimi nenašel ve vápně nikoho, jen brankáře Alampasu.

14
    Amini si došel pro druhý roh domácích a vyrazil jej mimo pokutové území.

13
    Muhammed se dostával před svého strážce, který jej fauloval, míč se vrátí na kopačky Nigérie.

13
    Vypadá, že po obstřiku je kotník v pořádku, hra může pokračovat.

12
    Brankář Amini se při odkopu pravděpodobně zranil, protože se drží za kotník. Dokonce byl povolán lékař týmu k ošetření.

11
    Je za námi prvních 10 minut utkání a aktivněji hrají hráči Nigérie, kteří měli již několik střeleckých pokusů, ale žádný zatím nemířil na branku. Írán se zatím k míči příliš neprobojoval.

10
    Z něj Afričané nevytěžili žádnou šanci.

9
    Znovu agilní záložník Nigérie Iheanacho, který centroval před branku, obrana sráží na první roh zápasu.

8
    Iheanacho centruje do pokutového území, kde pozorná obrana hostí odvrací.

7
    Mazloum se pokoušel prosadit k míči, již jej měl skoro pod svojí kontrolou, jenže při zpracování si pomohl rukou.

6
    Hra se přesunula doprostřed hřiště, s míčem hrají především Nigerijci, ale pouze postupně postupují směrem k brance Íránu.

5
    I první pokus Íránu končí mimo, zasloužil se o něj Mazloum, který napřáhl za vápnem.

4
    Šlapák Karimiho, domácí zůstanou u míče.

3
    Po mezihře Íranu, kdy se pokoušel Hazami najít Mazlouma, hrají zase borci z Nigérie.

2
    Iheanacho se dostal na středu hřiště k míči, popošel blíže k pokutovému území, ale slabá střela sotva doskákala za brankovou čáru.

1
    Podruhé už Yahaya přes obranu hostů nepřešel, ta získala míč do své moci.

1
    A hned první střela Yahayi, která míří nad branku Íranu.

1
    Nigerijci začali první poločas výkopem.

1

Nigérie: Alampasu – Muhammed (C), Bello, Abubakar, Okon – Iheanacho, Nkwakali C., Alfa, Idowu, Yahaya – Awoniyi. Trenér: Garba.
    Náhradníci: Abdulazeez, Uzoho – Nya, Makanjuola, Obasi, Godwin, Japhet, Ezeh, Baba A., Isaac.

Írán: Amini – Hashemi S.M., Haghzadeh, Hosseini (C), Jafari S. – Hazami, Ezatolahi, Karimi, Bazaj, Seyyedi – Mazloum. Trenér: Doustimehr.
    Náhradníci: Gohari, Hashemi S.A. – Zakariapour, Jafari R., Salimi, Gholizadeh, Mehraban, Zarei, Moharrami, Kaveh.

Rozhodčí: Lopes – Rocha, Van Gasse (BRA).

Nigérie

Borci z Afrického kontinentu svoji skupinu F vyhráli. Nejprve rozstříleli Mexiko 6:1, pak si remizovali se Švédy 3:3. V záveřečném vystoupení ve skupině si opět s chutí zastříleli, když vyhráli 5:0 nad irákem.

Nejlepší střelec týmu: Kelechi Iheanacho – 4 branky.

Írán

Hosté skončili ve skupině E na výborném druhém místě, čímž si zajistili postupu do dnešního střetnutí. Za začátek turnaje Írán remizoval s Argentinou 1:1, ve druhém utkání rovněž remizoval s Kanadou 1:1 a v utkání o postup vyválčil vítězství 1:0 s Rakouskem.

Nejlepší střelec týmu: Mostafa Hashemi, Amirhossein Karimi, Yousef Seyyedi – 1 branka.

Dobrý podvečer vážení sportovní přátelé. Vítám Vás u sledování utkání Mistrovství světa hráčů do 17 let, dnes je na programu osmifinále , ve kterém na sebe narazí Nigérie s Íránem. Výkop bude proveden v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.