0:3 (0:2)
Benfica Lisabon
Pátek 01.11.2013, 21:30 • Estádio Cidade de Coimbra • Portugalská Primeira Liga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (23:25:14)

Hosté dnešní zápas dokonale ovládli, kteří si ze hřiště Coimbry odváží tři body za pohodlné vítězství v poměru 3:0. Domácí sice nehráli špatně, ale jejich koncovka byla doslova žalostná.

90+3
    Poslední vteřiny ze tří nastavených minut, o osudu utkání je již dávno rozhodnuto.

90+1
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Cardozo, přichází Rodrigo.

89
    Centr z levé strany do pokutového území, pro míč si "došel" gólman Moraes.

89
    Obrana Benfiky odvrací na roh, domácí rozehrají z levé strany.

88
    Ivanildo faulován na polovině Benfiky, domácí rozehrávají volný kop.

87
    Benfica právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto, Srb LAZAR MARKOVIĆ špičkou kopačky jen přizvedl míč a ten končí v síti Coimbry, gólman Ricardo byl bezmocný, velmi dobře zakončený útok Benfiky.

85
    Je před námi poslední pětiminutovka dnešního zápasu, domácí vhazují z pravé strany, na vlastní polovině.

84
    Další nákop domácích nepřesný.

83
    Abdi fauluje Maxi Pereiru na polovině Benfiky, hosté získávají míč.

82
    Benfika dokonale kontroluje závěr zápasu, Abdi pouze odkopává míč na polovinu hostů a v podstatě pouze odevzdává míč.

80
    Poslední desetiminutovka dnešního utkání, odkop od branky Coimbry.

78
    Maxi Pereira nevybojoval rohový kop pro Benfiku, je to pouze odkop od branky Coimbry.

77
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Valente, přichází Marinho.

77
    Odmávaný a odpískaný ofsajd hostů.

76
    Odkop od branky Benfiky, míč mají hosté na polovině soupeře.

74
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Lima, přichází Amorim.

74
    Míč posílá Ivanildo pouze nad branku.

73
    Ze vzdálenosti devětadvaceti metrů rozehrají domácí volný kop.

72
    Žlutá karta pro hostujícího Enzo Peréze za faul na vlastní polovině.

71
    Nepřesný nákop domácích na Marcela Goiana na pravou stranu, míč končí v autu.

70
    Enzo Peréz se nyní rozčiluje, očekával po jeho zablokované střele z pravé strany, kdy míč prolétl nad brankou, alespoň rohový kop, nestalo se tak, odkop od branky.

70
    Je před námi poslední dvacetiminutovka dnešního zápasu, hosté stále v pohodě drží dvoubrankový náskok.

69
    Nepřesný centr do pokutového území domácího týmu, Ricardo bude moci rozehrát.

68
    Enzo Peréz faulován na polovině Coimbry, hosté rozehrávají z blízkosti středového kruhu.

67
    Míč posléze končí v autu, domácí vhazují z levé strany. Jenže celou akci končí Maxi Pereira faulem.

66
    Abdi faulován ve středu hřiště, domácí ale bleskově míč ztrácí.

65
    Přihrávka Markoviće z levé strany do vápna, míč sbírá Ricardo.

64
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Cavaleiro, přichází Marković.

64
    Obrana Coimbry odehrává.

63
    Rohový kop pro Benfiku, hosté rozehrají z levé strany.

62
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází China, přichází Ivanildo.

61
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Oliveira, přichází Manoel.

61
    Coimbra dokonce chystá dvojstřídání.

60
    Maxi Pereira v ofsajdu, domácí mohou rozehrát.

60
    Je za námi hodina hry, hosté stále drží dvoubrankový náskok, lavička Coimbry připravuje střídání.

58
    Benfika nikam nespěchá, Garay vrací míč zpět na vlastní polovinu.

57
    Nepřesný nákop domácí obrany, míč získávají hosté.

55
    Cardozo sice padá v pokutovém území soupeře, ale ještě stihl zakončit, míč nemá dostatečnou razanci a končí u Ricarda.

54
    Další pokus Djavana z hranice pokutového území, další nepřesná střela.

53
    Míč však získávají domácí fotbalisté, gólman Ricardo vykopává.

53
    Maxi Pereira vhazuje z pravé strany, ve středu hrací plochy.

52
    Na konci celé akce je střela Djavana z hranice pokutového území, ale je to nepřesný pokus, míč prolétl vedle branky Benfiky.

51
    Marcelo Goiano udržel míč po nákopu domácích na pravé křídlo a domácí se drží před brankou soupeře.

50
    Rafael Oliveira střílí z levé strany, z ostrého úhlu, ale Moraes chytá.

49
    Zatím se druhá půle daří více domácím fotbalistům, kteří drží častěji míč na svých kopačkách.

48
    Střela Cleytona z pravé strany nepřesná, míč letí daleko vedle branky.

48
    Míč končí až u branky Benfiky, Moraes vykopává až na polovinu soupeře.

47
    Ofsajd přerušuje útočné snažení domácích.

46

Oba týmy se pomalu trousí z kabin, začátek druhého poločasu se blíží.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:32 hodin.

Sudí Hugo Pacheco nenastavil ani vteřinu a po vypršení pětačtyřiceti minut končí první půli. Tu ovládli fotbalisté Benfiky Lisabon, kteří se ujali vedení ve 34. minutě zásluhou Cardoza. O tři minuty později hosté navýšili své vedení, k čemuž jim pomohla i vlastní branka Coimbry, když Goiano hlavičkoval do vlastní sítě.

45
    Nyní se ale musí Benfika bránit při volném kopu soupeře, hosté to zvládli, míč končí u Moraese.

45
    Je tu pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, který se hostům povedl náramně!

44
    Statistika držení míče: 46% : 54%.

43
    Nakonec celá akce Benfiky končí faulem Pereiry.

43
    Lima střílí z nějakých pětadvaceti metrů, ale střela je zablokována.

42
    Míč nakonec končí u gólmana Moraese, který rozhodně s rozehrávkou nespěchá.

41
    Domácí kombinují na polovině soupeře.

40
    Ani z tohoto rohového kopu se však domácí dostat do zakončení nedokázali.

39
    Tak to byly dva údery do ambicí domácího týmu. Byť nyní Cleyton vylekal z pětadvaceti metrů Moraese parádní střelou, gólman vyráží reflexivně na roh.

37
    No vida! Dva bránící hráči a hlavně MARCELO GOIANO, nedokázali zabránit Cardozovi k hlavičce, nakonec se míč odráží právě od hlavy bránícího Goiana, to je vlastní gól domácího obránce!

36
    Vedoucí gól by mohl pozvednout úroveň hry.

34
    Ale netrvalo to dlouho, hned z dalšího útoku se trefuje OSCAR CARDOZO, který překonává Ricarda křižnou střelou z levé strany z hranice zhruba třiceti metrů a že to byla dělovka – naměřená rychlost 90 km/h!

33
    Ricardo nyní vychytal Enzo Peréze v pokutovém území, to byla největší gólová šance hostů.

33
    Autové vhazování hostů z pravé strany, ale obrana domácího týmu odvrací do bezpečí.

32
    Maxi Pereira faulován na polovině Coimbry, hosté rozehrávají.

30
    Je za námi první půl hodina hry, stav stále nerozhodný, bezbrankový.

29
    Ofsajd zastavuje útočné snažení Benfiky.

28
    Hraje se ve středu hřiště, míč mají na kopačkách domácí fotbalisté.

27
    Cleyton si to namířil z pravé strany do vápna soupeře, ale obrana zasáhla míč končí v autu.

26
    Rafael Oliveira se dostává k hlavičce v pokutovém území, ale posílá míč vedle branky.

25
    Coimbra je zatím naprosto vyrovnaným soupeřem, což potvrzuje i druhý rohový kop pro domácí tým.

24
    Přetažený centr hostů, domácí budou rozehrávat od branky.

23
    Přetažený centr do pokutového území z levé strany, míč získávají hosté.

22
    Faul host na jejich polovině, domácí rozehrávají ze střední vzdálenosti.

21
    Domácí Djavan si to s míčem namířil směrem k brance soupeře, ale prováhal nejlepší okamžik ke střele, to by byla velmi dobrá šance!

20
    Enzo Peréz nepřesně přihrává, hosté ztrácí míč.

20
    Míč ale končí v rukavicích Ricarda, který rozehrává.

19
    Z pravé strany vhazuje Max Pereira, v blízkosti pokutového území soupeře.

18
    Nyní již mají míč ve své moci fotbalisté Benfiky.

17
    Cleyton ale trefuje pouze dobře postavenou zeď, domácí alespoň vhazují z levé strany.

16
    Tentokrát již sudí píská faul hostů, na hranici vápna se provinil Ivan Cavaleiro, domácí rozehrají volný kop z 26. metrů.

15
    Enzo Peréz nepouští soupeře do vápna, dobrý obranný zákrok na hranici vlastního vápna.

13
    Mezitím hosté rozehráli, ve vápně se dostává ke střele Luisão, který ale posílá míč pouze nad branku Coimbry.

13
    Abdi šlápl do nohy Gaitánovi na vlastní polovině, faul na hraně karetního trestu.

12
    Také domácí to zkouší dlouhým nákopem dopředu na Peréze, míč získává obrana Benfiky.

11
    Nákop na Ivana Cavaleira nepřesný, míč končí v autu, vhazují z pravé strany, na polovině Benfiky, domácí.

11
    Fotbalisté Benfiky však daleko s míčem nedošli a nyní se musí bránit na vlastní polovině.

10
    Gaitán získává míč na pravé straně, ve středu hřiště.

9
    Ale obrana Benfiky neměla žádný problém s tímto rohovým kopem.

8
    Po obranném zákroku Maxiho budou rozehrávat svůj první rohový kop také domácí.

8
    Ten rozehrál z pravé strany znovu Gaitán, tentokrát míří míč do rukavic Ricarda, který bude vykopávat.

7
    Gaitán centruje, ale domácí Alexandre odkopává na další roh.

7
    První rohový kop vybojovali hosté.

6
    Bruno Cortez vhazuje z levé strany, ve středu hřiště.

4
    Rafael Oliveira neudržel míč na polovině soupeře, hrají hosté.

3
    Domácí dlouho míč na svých kopačkách neudrželi.

2
    Nákop obrany Benfiky nepřesný, přesto hosté zůstávají u míče.

1

-4
    Oba týmy právě přichází na hrací plochu.

Academica de Coimbra: Ricardo – Goiano, Capela, Real, Djavan – China, Alexandre – Valente, Cleyton, Abdi – Oliveira
    Náhradníci: Reiner, Manoel, Peiser, Marinho, Halliche, Piloto, Ivanildo

Benfica Lisabon: Moraes – Pereira, Luisão, Garay, Cortez – Matić – Cavaleiro, Peréz, Gaitán – Lima, Cardozo
    Náhradníci: Marković, Rodrigo, Sulejmani, Jardel, Almeida, Amorim, Lopes

Rozhodčí: Hugo Pacheco – Nélson Moniz, Pedro Miguel Ribeiro.

Vítejte u on-line přenosu utkání devátého kola portugalské Primeira Ligy, v němž domácí Académica Coimbra přivítá SL Benficu. Utkání se odehraje na Estádio Cidade de Coimbra v Coimbře.

ACADÉMICA COIMBRA
    Domácí vstupují do dnešního utkání z dvanácté příčky aktuálního pořadí Primeira Ligy. Z osmi zápasů nasbírali pouze osm bodů za dvě vítězství a dvě remízy. Na sestupové patnácté má Coimbra náskok pouze dvou bodů, což je náskok naprosto minimální. Navíc dnes nastupuje proti velkému favoritovi, takže každý získaný bod ze souboje s Benfikou by byl doslova "zlatý".

BENFICA LISABON
    Hosté jsou na tom v tabulce Primeira Ligy samozřejmě mnohem lépe, než jejich hostitel, když v doposud odehraných osmi zápasech pětkrát vyhráli a dvakrát remizovali. Pouze v jednom utkání prohráli a jsou aktuálně na třetím místě ligové tabulky, pouze o skóre za druhý Sportingem Lisabon. Vedoucí FC Porto má však již poměrně slušný pětibodový náskok. Pokud tak Benfica nechce ztratit kontakt s prvním místem, musí dnes na hřišti soupeře bodovat, nejlépe získat všechny body.

18.08.2013 / 1. kolo / CS Marítimo – Benfica 2:1
    25.08.2013 / 2. kolo / Benfica – Gil Vicente FC 2:1
    31.08.2013 / 3. kolo / Sporting CP – Benfica 1:1
    14.09.2013 / 4. kolo / Benfica – Ferreira 3:1
    22.09.2013 / 5. kolo / Vitória SC – Benfica 0:1
    28.09.2013 / 6. kolo / Benfica – Belenenses 1:1
    06.10.2013 / 7. kolo / Estoril – Benfica 1:2
    27.10.2013 / 8. kolo / Benfica – CD Nacional 2:0