Jihlava – Plzeň 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Kladno 3:1 (kon.) | Letohrad – Ústí n/L 4:3 (1:0 po s.s.)
Most – Vlašim 4:2 (kon.) | Karviná – Pardubice 1:3 (kon.) | Třinec – Kert Park Praha 2:3 (0:1 po s.s.)
SK Jihlava
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HBC Plzeň
Sobota 02.11.2013, 14:00CROSSDOCK Extraliga

Díky za pozornost, příště na shledanou. (15:57:36)

Nejlepšími hráči utkání byli jednoznačně oba brankáři. Tomáš Humlíček i Jan Marek.

Infarktový závěr už žádnou branku nepřinesl. Oběma týmům se sluší poděkovat za hezkou podívanou při sobotním chladném odpoledni. Plzeňští v závěru zabojovali a při power-play se jim podařilo snížit. Domácí však silou vůle urvali 3 body.

45:00

44:51
    Ondřej Jobák tzv. dudlal v pásmu a šetřil vteřinky. To už bylo příliš na nervovou soustavu Petra Zemana (PLZ), který do něj zajel – 2 minuty za napadení.

43:30
    Strhující závěr. Šance střídá šanci, publikum ve varu.

42:41
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hostům se podařilo využít výhodu dvou mužů v poli. Nahrávku z rohu hřiště zužitkoval bez váhání MICHAL EDL, který ukončuje Humlíčkovu 87minutovou neprůstřelnost. V závěru to bude ještě drama. Asistence: Ondřej Kejř, Daniel Krásný.

42:16
    Jobák vyhazuje do středního pásma.

Brankář Marek zůstává na střídačce! Hosté zkouší powerplay!

Josef Kadaně si vyžádal oddechový čas. Zřejmě jedna z posledních šancí k vyrovnání.

42:07
    Jakub Vávrů (JIH) – 2 minuty za hákování.

40:23
    Střela Petra Zemana mírně zaplavala – pro Humlíčka no problem.

39:34
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Michal Kříž vyslal nádhernou pumelici od červené čáry, do které vložil svou hůl ONDŘEJ JOBÁK. Míček končí za bezmocným Markem. Domácí navyšují své vedení. Asistence: Michal Kříž.

39:04
    Na Petra Lešku si zahrál Ondřej Jobák. Trochu zamíchat s míčkem za brankou a netušeně vyzval ke střele Štěpána Brázdu. Jihlavský univerzál pálí do připraveného Marka.

38:20
    Pískán icing domácích. Přihrávka byla ale tečována. Sudí Vokruka se omlouvá a vhazuje se ve středovém kruhu.

37:59
    Kapitán hostujícího celku, Jiří Benedikt, se provinil hákováním a po zásluze dostává 2 trestné minuty za hákování.

37:30
    Polovina třetí třetiny za námi. Mění se strany.

35:55
    Přesilovkový žolík Roman Smutný naznačil přihrávku, ale pokusil se překvapit Marka střelou mezi betony. No kdepak, při současné formě nemůže takové táhlé zakončení plzeňského brankáře ani znervóznit, natož nachytat na švestkách.

34:30
    Ondřej Krpal (PLZ) posílá svůj tým do čtyř – 2 minuty za nedovolené bránění.

34:06
    Stanislav Valenta uklouzl na brankovišti a následně tak nějak rezignovaně posunul branku, aby se přerušila hra a oba týmy mohly vystřídat. Sudí přimhouřili očko.

33:39
    Michal Kříž se vrací na hřiště. Domácí jsou v plném počtu.

33:37
    Nepřesný pas Jiřího Kavalíra končí icingem. Přesilová hra hostů je u svého konce.

33:28
    Jan Blaško vyhazuje.

32:49
    Hostům se nedaří dostat do pásma.

31:39
    Do zápasu se vrací desítkou potrestaný Jaroslav Javorka.

31:39
    Sudí Roman Vokurka nekompromisně trestá Michala Kříže (JIH) dvěma trestnými minutami za nedovolené bránění.

30:46
    Štěpán Brázda dlouho váhal s rozehrávkou. Objektivně vzato, neměl příliš možností kam a komu. Spoluhráči byli statičtí. Nemohlo to skončit jinak než riskantní rozehrávkou, která skončila na holi Ondřeje Benedikta. Za Humlíčkem zazvonila levá tyč!

30:01

Další třetina začne přibližně v 15:25.

Prim hrají v dnešním utkání oba brankáři. Těžko vybrat lepšího z dvojice Tomáš Humlíček – Jan Marek. Ostatně skóre 1:0 po 30 minutách hry plně potvrzuje má slova.

Dnešní utkání sleduje 62 diváků.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Aktivnějším týmem byli znovu hosté (střely 5:9). Jinak je tu celkem zima, střídavě oblačno, místy přeháňky, pravý podzim na Vysočině.

30:00

29:35
    Krásná půlminutka souboje u mantinelu. Hráči do sebe šili hlava nehlava. Po hvizdu sudích se ale smírně rozešli každý na svou stranu.

28:32
    Dotek hostujících hráčů ze střídačky. Musí se pískat.

26:57
    Hosté v plném počtu. Petr Zeman vběhl na hřiště a okamžitě se zapojil do hry. Sudí však pískají s tím, že hosté hrají v šesti? Chybička se vloudila. Nicméně rozhodčí Horský se k tomu postavil jako chlap a oběma celkům se za svůj přehmat omlouvá.

25:14
    Michal Kříž nešťastně podklouzl a drží se pravý loket. Zdá se, že to ale nebude tak záludné zranění jako v případě Michala Slance.

24:52
    S vyloučenými se nám roztrhl pytel. Petr Zeman (PLZ) vyloučen na dvě minuty za napadení.

24:31

24:26
    Podobně mazácky to zkoušel Michal Kříž přihrávkou na Romana Smutného. Brankář Jan Marek dnes ale předvádí excelentní výkon.

23:56
    Roman Smutný, který po zranění nastupuje pouze do přesilovek, teď vybídl pasem přes celé pásmo Danka, jenž číhal u pravé tyče. Chyběly milimetry. Na tribuně to jen zahučelo.

23:31
    Brázdovi přeskočil míček hokejku, domácí musí ven z pásma.

23:03
    Hosté zašlápli míček v rohu hřiště.

22:30
    Vyloučení na druhé straně. Petr Gřonka (PLZ) – 2 minuty za nedovolené bránění.

21:38
    Domácí jsou v plném počtu. Roman Smutný prchá z trestné lavice. Jeho kolega Javorka se tam ještě deset minutek pozdrží.

20:57
    Hosté se snaží nahazovat na bránu z každé pozice.

20:50
    Polovina plzeňské přesilovky je za námi. Vážnější příležitost ke skórování jsme neviděli.

20:26
    Petr Zeman pálí přímo do chráničů Ondřeje Jobáka. Jihlavský útočník vyhazuje bez rozpaků za mantinel.

19:30
    Jaroslav Javorka (JIH) dostává 2 minuty napadení. Výrok sudího Horského se mu příliš nepozdával, a tak si neodpustil lehký komentář. Desítka navíc je samozřejmostí.

18:46
    Průcha opouští trestnou lavici. Domácí přežili i druhé oslabení v zápase bez úhony.

18:01
    Střela z hole Petra Zemana zaduněla o zadní mantinel.

17:44
    Jednoduché nahození na Humlíčka. Hosté mají pásmo.

17:29
    Petr Danko vyhazuje přes všechny čáry a odchází střídat.

16:46
    Šimon Průcha (JIH) si pohrál se soupeřem u mantinelu a dostává 2 minuty za napadení.

16:26
    Ladislav Homola zkouší štěstí nahozením od červené. Střela se táhla přesně k tyči, Marek vyráží vyrážečkou.

16:02
    Markovi teď svítí sluníčko přímo do obličeje. Sluneční paprsky se ještě odráží o mokrý asfalt. Nezáviděníhodná situace.

15:40
    Petr Danko nahazuje bekhendem na Marka, ten se neodvážil rozehrát. Následovat bude vhazování po jeho levici.

15:01

Hosté byli po většinu času aktivnějším týmem, o čemž vypovídá poměr střel 7:13. Domácí hrozí z rychlých protiútoků, které spolehlivě hatí Jan Marek.

Další třetina začne přibližně v 14:46.

První patnáctiminutovka je již minulostí. Domácí se dostali do vedení v 11. minutě zásluhou luxusní střely Jaroslava Javorky. Hokejbalisté bojují nejen proti svému soupeři, ale také proti mokrému a hrbolatému povrchu.

15:00

14:38
    Ihned po buly další přerušení. Grubhoffer totiž vyhrál buly přímo na Humlíčka. Tak co s tím.

14:35
    A další přerušení. Lehké nahození Jaroslava Kejře schoval Humlíček do lapačky.

14:24
    Trma vrma v rohu. Je pískáno.

14:14
    Štěpán Brázda podržel míček v rukavici déle, než dovolují pravidla. Vhazovat se bude před Humlíčkem.

13:51
    Jakub Vávrů vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

13:43
    Blíží se nám závěr první třetiny. Podaří se hostům ještě před odchodem do šaten vyrovnat?

13:07
    Michal Slanec se drží za pravou ruku, na kterou nešťastně upadl. Za pomoci spoluhráčů odchází na střídačku. Hra je přerušena. S hostujícím obráncem to nevypadá dobře.

12:13
    Jihlavským se nepodařilo početní výhodu využít. Ondřej Krpal jde zpátky na hřiště.

12:04
    Hosté mohli jít ve dvou proti jedinému obránci. Ale co vám budu povídat. Přechod přes modrou čáru ve sprintu je dnes nemožný. Leda že by hokejbalisté nazuli protiskluzové návleky.

10:57
    Ondřej Krpal (PLZ) si pomáhal v souboji s Jobákem nedovoleným způsobem – 2 minuty za nedovolené bránění.

10:41
    Petr Danko se řítil od červené čáry na Marka, zkusil kličku do bekhendu. Plzeňský gólman ale vystrčil hokejku a šanci Danka zmařil.

10:13
    Perfektní střela do víka z hokejky JAROSLAVA JAVORKY dostává domácí hokejbalisty do vedení. Bez asistence.

08:55
    Jihlavští jsou v plném počtu. Vyloučený Michal Kříž opouští trestnou lavici.

08:49
    Humlíček zkušeně nabral míček na lopatu a ukázkovým lobem vyzval do sóla Petra Trávníka. Tomu chyběl krok, aby si stáhl míček a obelstil vyběhnuvšího Marka.

08:19
    Závar před Humlíčkem. Michal Slanec nešetrným zákrokem zasáhl holí obličeje Jaroslava Javorku. Vylučovat se nebude. Sudí zřejmě tento zákrok přehlédli.

07:39
    Ondřej Benedikt pálí z vrcholu kruhu. Střela se mu nepodařila. Humlíček bez potíží přízemní pokus kryje.

06:54
    Aktivního Stanislava Valentu obšťastnil svižnou sekerou Michal Kříž (JIH) – 2 minuty za sekání.

05:32
    Michal Slanec uklouzl na červené čáře a vybídl domácí forvardy k protiútoku. Jiří Kučera ale pro změnu zavrávoral na čáře modré. Míček se kutálí do rohu hřiště a krasobruslení může pokračovat.

05:25
    Hra je v úvodních minutách často kouskována. Míček končí za mantinelem.

05:10
    Nekvalita jihlavského povrchu je znát. Hokejbalistům přeskakuje míček přes hokejku, na lajnách to klouže...

04:05
    Štěpán Brázda rozehrál přesně na hokejku Stanislava Valenty. Jihlavský brankář ale celou situaci skvěle vyhodnotil a Valentovi se bleskurychle vrhl pod nohy. Plzeňský útočník tak na zakončení neměl dostatek času. Potlesk tribun patří Humlíčkovi.

03:21
    Po vyhrané buly okamžitě zkouší Markovu pozornost Ondřej Jobák. Plzeňský brankář má míček pod betonem a sudí Vokurka fouká do píšťalky.

02:23
    Petr Trávník využil kiksu Michala Edla na červené čáře a utíkal sám na brankáře Marka. Bohužel pro Jihlavu zakončuje přímo do hrudi plzeňského strážce svatyně.

02:13
    Střelu Petra Zemana zastavuje obětavý obránce Jan Blaško.

01:57
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Plzeňští nastoupili do utkání aktivněji.

01:48
    Stanislav Valenta si vyjel z rohu hřiště až před Humlíčka. Domácí brankář si vyběhl a zmenšil hostujícímu útočníkovi střelecký úhel na minimum.

01:27
    Vhazování po pravici Humlíčka.

00:31
    V Jihlavě celé dopoledne jemně pršelo. Už tak špatný povrch tak ještě namokl. Uvidíme, jak se s tím oba celky poperou.

00:01

SK TOPTRANS Jihlava: Humlíček (Ježek) – Brázda, Blaško, Kříž, Šmíd, Gregor, Homola – Vávrů, Danko, Trávník – Fiala, Smutný, Jobák – Matějka, Javorka, Průcha – Grubhoffer, Kučera

HBC Plzeň: Marek (Novický) – Edl, Benedikt J., Kavalír, Slanec, Frajdl, Krpal – Malý, Krásný, Benedikt O. – Polívka M., Kejř, Polívka V. – Gřonka, Valenta, Zeman – Liška, Tůma

Rozhodčí: Vokurka, Horský.

Jedna aktuální pozitivní zpráva pro fanoušky hokejbalu. Díky zkušenosti Pavla Zemana staršího bude na komentátorském stanovišti zajištěno připojení k internetu. Dnešním utkáním vás tedy provedu prostřednictvím podrobného onlajn přenosu.

O změnách stavu vás budeme informovat prostřednictvím onlajn přenosu.

Jihlavští hokejbalisté nabuzeni skvělým vstupem do sezony v posledním kole smetli Karvinou v poměru 7:0. Podobný výsledek by trenér Marek Neveselý jistě přijal i tuto sobotu krátce po poledni.

Jediné, co může plzeňské hokejbalisty znepokojovat, jsou výkony na hřištích soupeřů. Zatímco na svém stadionu ještě neztratili jediný bod, venku brali 3 body pouze v 1 z 5 utkání.

HBC Plzeň může být se vstupem do sezony spokojen. Pryč je trápení z loňské sezony, kdy celek Josefa Kadaněho tak tak vybojoval účast v play-off, kde jednoznačně vypadl již v prvním kole se suverénním Kladnem. A byl to právě tým ze Středních Čech, na kterém si Plzenští před dvěma týdny smlsli výhrou v poměru 7:3.

Extraliga má o víkendu na programu 11. kolo nejvyšší hokejbalové soutěže. Atraktivní podívanou slibuje duel třetí Jihlavy s pátou Plzní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.