Švýcarsko – Česko 10:1 (kon.)
Švýcarsko
10:1 (3:0, 2:0, 5:1)
Česko
Neděle 03.11.2013, 14:00 • BBC Arena 2, Schaffhausen, Švýcarsko • Euro Floorball Tour (junioři)

Čeští junioři utrpěli porážku i ve třetím utkání na Euro Floorball Tour. V dnešním zápase podlehli domácímu Švýcarsku vysoko 1:10. Čestný gól České republiky obstaral Radek Mandík.
    Do své peněženky zřejmě bude muset hodně sáhnout Claudio Mutter, který kromě hattricku vstřelil také desátou branku domácích. Tři asistence v dnešním duelu zaznamenal Jan Wittausch.

Ze švýcarského Schaffhausenu je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (16:20:37)

Česko právě vstřelilo branku!

Gól v oslabení! Česká republika stihla zaznamenat čestný gól. Na 10:1 z pohledu Švýcarska snižuje RADEK MANDÍK. Asistence: Jan Křiva.

57:58
    Šesté vyloučení hostů. Na trestnou lavici na dvě minuty usedá Jan Zavadil (CZE).

Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

54:43
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!

Využitá přesilovka! O desátý gól domácích se zasloužil CLAUDIO MUTTER, jenž dokonává hattrick. To bude mít pravděpodobně v týmové kase hodně drahé. Asistence: Micha Baumgartner.

53:28
    Další přesilovka pro Švýcarsko. Aleš Höffer (CZE) vyloučen na dvě minuty.

Vyloučení celkem v zápase: 2:5.

49:53

Domácí znovu udeřili, tentokrát se do černého trefuje CLAUDIO MUTTER. Asistence: Mario Jung.

48:24

Koncert Švýcarů! Tomáše Fibigera překonává DENY KANZIG. Asistence: Micha Baumgartner.

48:05

46:05
    Druhá přesilová hra pro Českou republiku. K zapisovatelskému stolku na dvě minuty míří Andrin Hollenstein (SWI).

Vyloučení celkem v zápase: 2:4.

44:27

Domácí pokračují v kanonádě, sedmý gól obstaral PATRICK KAPP. Asistence: Sami Gutknecht.

44:10

Na 6:0 z pohledu Švýcarska zvyšuje ANDRIN HOLLENSTEIN. Asistence: Simon Steiner.

40:01
    V brankovišti České republiky došlo ke změně, Jana Mazánka střídá Tomáš Fibiger.

40:01

Švýcaři přidali ve druhé části do české sítě další dvě branky, v jednadvacáté minutě se trefil do černého Claudio Mutter, o necelých pět minut později navýšil vedení domácích v přesilové hře Dan Hartmann. Po čtyřiceti minutách hry je stav z pohledu České republiky 0:5, svěřenci Luďka Beneše a Tomáše Svačinky mají na zvrat utkání dvacet minut.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 4. Wittausch (Herzog), 13. Hartmann (TS), 18. Wittausch (Michel), 21. Mutter (Wittausch), 26. Hartmann (Baumgartner), 45. Hollenstein (Steiner), 45. Kapp (Gutknecht), 49. Kanzig (Baumgartner), 50. Mutter (Jung), 55. Mutter (Baumgartner) – 60. Mandík (Křiva)

Švýcarsko: Breu (Keller) – Klauenbosch, Baumgartner, Herzog, Michel, Splati, Jung, Gutknecht – Staub, Hartmann, Steiner – Lutz, Mutter, Wittausch – Kanzig, Kapp, Thony – Guggisberg, Hollenstein. Trenéři: Simon Meier, Luca Tomatis, Michael Zoss.
    Česko: Mazánek (41. Fibiger) – Tůma, Vítovec, O. Vašíček, Höffer, Beneš, Němeček, Lyson – Mandík, Zavadil, Vaculčiak – Jakub Uher, Kordoš, Kieler – Kašovský, Pešat, Kostolány – Křiva, Bouška. Trenéři: Luděk Beneš, Tomáš Svačinka.

Rozhodčí: Vesa Vilkki, Mikko Alakare (oba Finsko)