Ferrer – Wawrinka 1:2 (kon.) | Nadal – Berdych 2:1 (kon.)
1
4 6 3
Pátek 08.11.2013, 21:16Turnaj mistrů - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch)

To je z tohoto střetnutí vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (23:19:46)

Český hráč tedy na Turnaji mistrů po jedné výhře (nad Ferrerem) a dvou porážkách (od Wawrinky a Nadala) skončil. Kompletní tabulka skupiny A vypadá následovně (pozice, jméno hráče, počet výher, počet proher, skóre setů, skóre gemů):

1. Nadal 3 0 6:1 39:30
    2. Wawrinka 2 1 4:4 48:39
    3. Berdych 1 2 4:4 38:39
    4. Ferrer 0 3 1:6 25:42

Tomáš Berdych po necelých dvou hodinách podlehl Rafaelu Nadalovi 1:2 (4:6, 6:1, 3:6). Český tenista však v tomto střetnutí předvedl velmi kvalitní výkon, kterému bohužel chyběla vítězná tečka. V úvodní sadě Berdych nabídl svému soupeři jen dva brejkboly, avšak Španěl dokázal jeden z nich využít. Druhý set světová šestka suverénně ovládla, když po prvních pěti gemech vedla 5:0! Celou sadu nakonec získala v poměru 6:1. V posledním setu si oba tenisté dlouho drželi servis, až za stavu 3:4 Berdych přece jen své podání ztratil. Nadal toho následně využil, a dokráčel si pro triumf v utkání.

Konec zápasu

6:3
    Druhý mečbol však Španěl využil! Berdych se vydal k síti, avšak světová jednička ho prohodila! Český tenista tak na Turnaji mistrů končí!

40-15
    Ještě přece jen naděje pro českého hráče, Nadal se totiž prezentoval dvojchybou!

40-0
    Tři mečboly pro světovou jedničku! Berdych nasměroval míček do dalekého autu!

30-0
    Další pokažený bekhend českého tenisty, Nadal je dva míčky od triumfu v duelu!

15-0
    Berdych svůj bekhend napálil do sítě.

5:3
    Druhá dvojchyba světové šestky v jednom gemu, Nadal tak získává její podání a bude podávat na vítězství v utkání!

40-15
    První Berdych úspěšným volejem od sítě zneškodnil.

40-0
    A ty bohužel přišly! Po vítězném forhendu do rohu kurtu má Nadal na své straně tři brejkboly!