Košice – Senica 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Dunajská Streda 5:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Nitra 3:0 (kon.)
Myjava – Trenčín 1:3 (kon.)
TJ Spartak Myjava
1:3 (1:2)
AS Trenčín
sk Sobota 09.11.2013, 16:00Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu Corgoň Ligy. Dnes sa pozrieme na zápas Myjava – Trenčín. Prajem pekný športový zážitok!

Spartak Myjava sa po 16 zápasoch nachádza na 4. mieste v tabuľke Corgoň Ligy. Za 8 výhier, 3 remízy a 5 prehier my Myjava na svojom konte 27 bodov a skóre 29:24.

Pozrime sa teraz na posledné dva zápasy Myjavy. V 15. kole sa Myjava predstavila na domácom ihrisku proti momentálne prvému Slovanu Bratislava. Myjava vstúpila do zápasu najlepšie ako mohla. Už v 12. minúte vyhrávala 2:0 po góloch Urgelu a Šuleka. V 29. minúte mal Slovan výhodu priameho kopu ku ktorému sa postavil Milinkovič a Solničkovi nedal šancu. Aktivita Slovanu v druhom polčase sa nakoniec vyplatila. V 87. minúte vyrovnal na 2:2 Hlohovský, ktorý len minútu predtým nastúpil na ihrisku. Na Myjave sa nakoniec zrodila remíza 2:2.

V minulom kole odohrala Myjava Kopaničiarsko-záhorácke derby proti Senici. Myjave sa prvý polčas moc nevydaril. Po góle Diviša a vlastnom góle Sivu prehrávala Myjava 2:0. V druhom polčase pridal tretí gól Senice Pavlík. Na konci zápasu ešte korigoval skóre Černáček gólom na 3:1. V závere zápasu sme už gól nevideli a tak Senica porazila Myjavu 3:1.

Dnešný súper Myjavy, AS Trenčín, sa nachádza na 3. mieste v tabuľke. Takisto ako aj Myjava, aj Trenčín vyhral 8 zápasov, 3 remízoval a 5 prehral. Na konte má 27 bodov a pred Myjavou je lepší len o skóre, ktoré má 37:18.

Takisto sa teraz pozrieme aj na posledné dva zápasy Trenčína. V 15. kole sa Trenčín predstavil na domácom ihrisku proti Senici. Trenčín proti Senici ešte nevyhral tak sa o to pokúsil v 15. kole. Trenčínu sa podaril prvý polčas po ktorom vyhrával 2:0 po góloch Williama a Hajradinovića. V druhom polčase sa už skóre nemenilo a tak Trenčín po prvýkrát porazil Senicu dvojgólovým rozdielom 2:0.

V poslednom kole sa predstavil Trenčín na ihrisku predposlednej Dunajskej Stredy. Po góle Kwina z 15. minúty prehral Trenčín prekvapujúco 1:0.

Prvý vzájomný zápas v sezóne 2013/2014
    AS Trenčín 2:3 Spartak Myjava

V prvom vzájomnom zápase bola úspešnejšia Myjava. V 5. minúte išiel Trenčín do vedenia po penalta, ktorú premenil Štefánik. Na začiatku druhého polčasu vyrovnal Sládek. V 65. minúte poslal Trenčín znovu do vedenia Štefánik. O 6 minút neskôr bolo znovu vyrovnané. Strelec gólu bol Pekár. O troch bodov pre Myjavu rozhodol striedajúci Ferenčík. Myjava si tak v prvom vzájomnom zápase odniesla z Trenčína všetky tri body.

Úvodné zostavy:

Spartak Myjava: Solnička – Lukšík, Černáček (C), Častulín, Kuračka – Kukoľ, Šulek, Marček, Pelegríni – Pekár, Urgela.
    Náhradníci: Jurica – Duga, Daniel, Neoveský, Bruško, Vavák, Ferenčík.

AS Trenčín: Volešák (C) – Rundič, Čögley, Kleščík, Mazáň – Mišák, Baéz, Holúbek, Hajradinovič – Alves de Oliveira, van Kessel.
    Náhradníci: Šemrinec – Rodriguez da Silva, Bariš, Mondek, Malec, Bezák.

Rozhodca: Samotný – Cuninka, Žákech.

Hráči nastupujú na ihrisko.

Odznela aj hymna slovenskej republiky. Zápas môže začať.

Úvodný výkop bude mať Myjava.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop mala Myjava. Pelegríni ihned nahrával dopredu ale lopty sa zmocnili trenčania.

1
    Vhadzovanie pre Trenčín.

1
    William nepresne na van Kessela. Lopta pre Myjavu.

2
    Myjava dala gól!
    Obrovská chyba Čogleya. Myjava sa zmocnila lopty, ktorú z ľavej strany nacentroval do šestnástky Šulek. Volešák vybehol po lopte ale nechytil ju a LUBOMIR URGELA posiela loptu do Volešákovej brány.

4
    Urgela sa dostal do šestnástky. Loptu mu vypichol Mazáň.

5
    Marčekov center z pravej strany zastavil Mišák.

5
    Lukšík odzbrojil van Kessela. Myjava vhadzuje.

7
    Pelegríni prihrával na druhú stranu na voľného Kukoľa ale jeho pas bol príliš dlhý.

7
    Z hranice šestnástky strielal Hajrdinović. Jeho strela letí tesne nad.

8
    Mišák stiahol domáceho hráča. Píska sa faul v strede ihriska.

9
    Pelegríni v strede ihriska sfauloval Mišáka. Lopta pre Trenčín.

10
    Ďalší faul. Tentokrát fauloval Holúbek.

11
    Van Kessel prenikal do šestnástky. V poslednej chvíli mu obrana Myjavy zobrala loptu.

11
    Kukoľovú slabú strelu bez problémov Volešák chytá.

12
    Mišáka odzbrojil Šulek a zakladá protiútok. Trenčín ale znovu pri lopte.

13
    Pekára čisto zastavil Čogley.

14
    Van Kessel dostal prihrávku od Hajradinoviča ale tomu zobral loptu Lukšík. Trenčín sa neustále snaží o vyrovnanie.

15
    Holúbekovú nepresnú prihrávku zastavil Marček.

16
    Priamy kop pre Trenčín.

16
    Trenčín dal gól!
    Holúbek necentroval loptu z ľavej strany a PATRIK MIŠÁK vyrovnáva hlavou na 1:1.

17
    Pekárova strela trafila jedného z obrancov hostí. Volešák chytá.

18
    Baez fauluje Pekára.

19
    Hráči Myjavy sa dostali na polovicu súpera ale sami sa z nej aj vytlačili.

20
    Čogley poslal slabý center do šestnástky ale nakoneic vybojoval vhadzovanie pre svoj tím.

21
    Mišák šikovne vysunul WILLIAMA. Ten si hodil loptu do šestnístky a strelou k vzdialenejšej tyči posiela Trenčín do vedenia.

22
    Šulek chcel centrovať z ľavej strany ale jeho pas letí za bránu.

24
    Akciu Trenčína zastavil ofsajd.

24
    Baez fauloval Pekára. Hlavný rozhodca musí oboch ukludniť.

25
    Pelegríni poslal nepresnú prihrávku na spoluhráča. Odkop od Trenčanskej brány.

26
    Urgela bežal za loptou, ktorá mierila do šestnástky. Pri nej bol prvý Volešák.

27
    Center do šestnástky Trenčínu zbiera Čogley.

28
    Hajradinovič chcel vysunúť Holúbeka ale ten nepochopil jeho úmysel.

29
    Čogley hlavou odvracia na roh.

29
    Ďalší roh pre Myjavu.

30
    Myjava sa dostala do zakončenia ale Volešák chytá.

31
    Nepresný pas Solničku na obrancu. Lopty sa zmocnili trenčania. Hajradinovič prihral na Williama ale jeho strela bola zablokovaná.

32
    Holúbek vysunul van Kessela. Loptu mu odkopli obrancovia domácich.

33
    Vhadzovanie pre Myjavu na polovici Trenčína.

34
    Kukoľ fauluje Hajradinoviča. Priamy kop pre Trenčín.

35
    K priamemu kopu sa postavil Mazáň. Vystrelil na ľavú tyč ale pozorný Solnička chytá.

37
    Solnička chytá slabú strelu Holúbeka.

37
    Priamy kop pre Myjavu.

38
    Van Kessel teraz kľučkoval namiesto toho aby prihral spoluhráčovi a stratil loptu.

39
    Útočný faul Kukoľa.

40
    Mazáň chcel vybojovať loptu ale fauloval.

40
    Myjava teraz zavrela Trenčanov pri ich šestnástke. Pár krát mohli hráči Myjavy vystreliť ale nakoniec sa k lopte dostal obranca hostí a loptu odkopol preč.

42
    Holúbek vybojoval vhadzovanie.

42
    Rohový kop pre Trenčín.

42
    Holúbek na Čogleya ale ten stáo v ofsajde.

43
    Volešák vybieha a chytá center Myjavy.

44
    Odkop od Solničkovej brány.

45
    Faul na Williama. Priamy kop pre Trenčín.

45
    Holúbek skúsil vystreliť ale jeho pokus bol slabý a nepresný.

Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase je stav stretnutia 1:2. Do vedenia išli domáci už v 2. minúte po góle Urgelu. V 16. minúte vyrovnával na 1:1 Rundič po priamom kope Holúbeka. Trenčín sa dostal do vedenia v 21. minúte. Mišák vysunul Williama a ten prekonal Solničku.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Myjava cez polčas striedala. Ihrisko opustil Pelegríni, nahradil ho Daniel.

46
    Van Kessel neprešiel cez obrancu. Pri lopte Myjava.

47
    Obrovská šanca Myjavy. Pekár dvakrát v šestnástke nastrelil len hráča hostí a následná strela letí vedľa. Veľká škoda pre Myjavu.

48
    Mazáň dostal prihrávku ale pri spracovaní sa pošmykol. Do útoku išli domáci, Pekár vystrelil z pravej strany ale jeho pokus letí vysoko nad.

49
    Mazáň vypálil prudko po zemi a Solnička na dvakrát chytá.

50
    VAN KESSEL prebral loptu na hranici šestnástky. Skúsil vystreliť ale pri strele padol na zem. Strielať chcel William ale jeho pokus bol zablokovaný. K lopte sa znovu dostal VAN KESSEL a do protipohybu Solničku zvyšuje na 1:3.

52
    Marček vystrelil z veľkej diaľky ale jeho pokus bol príliš slabý aby nejako ohrozil bránu hostí.

53
    Vhadzuje Myjava.

53
    Rohový kop pre Myjavu.

54
    Pekár padá v šestnástke. Penalta sa nepíska.

54
    Nebezpečná strela hostí, ktorá bola bud tečovaná alebo brankár vyrazil. Rozhodca ale prisúdil loptu Trenčínu.

55
    Myjava teraz podľa môjho názoru mala znovu kopať roh. Znovu sa len odkopáva od brány Trenčína.

56
    Pekárová strela letí vedľa.

56
    Roh pre Myjavu.

57
    V zmätku pred bránou chcel strielať Černáček ale strela bola zblokovaná. Následne trenčania loptu odkopávajú.

59
    Hajradinovič padá. Šulek ho fauloval.

60
    Hajrsdinovičová strela z diaľky letí vedľa.

60
    Na trávniku ostáva ležať jeden hráč hostí. Fauloval ho Urgela.

61
    Trenčín pripravuje striedanie. Do hry príde Malec.

61
    Z ihriska odchádza Mišák. Strieda ho Malec.

63
    Van Kessel vybojoval roh pre Trenčín.

63
    Po Baezovej strele bude Trenčín kopať další roh.