Standard – Club Bruggy 0:0 (kon.) | Genk – Anderlecht 0:1 (kon.) | Waregem – Waasland-Beveren 2:0 (kon.)
Standard Lutych
0:0 (0:0)
Club Bruggy KV
Neděle 10.11.2013, 14:30 • Stade Maurice Dufrasne (Liège (Luik) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Příjemné odpoledne s belgickou nejvyšší fotbalovou soutěží, dnes nás čeká duel Lutychu s Clubem Bruggy!

Favoritem utkání budou domácí. Lutych totiž vede ligovou tabulku. Ze čtrnácti odehraných duelů totiž vybojoval třiatřicet bodů za deset výher a tři remízy. Skóre týmu je navíc aktivní, 29:9. Poslední ligový zápas hrál Lutych v Gentu, kde vyhrál 1:0.

Forma Brugg je horší. Dvě prohry z posledních třech utkání. To poslední se ale povedlo, tým doma porazil 1:0 Lokeren. V ligové tabulce jsou Bruggy třetí s devětadvaceti body. Tým dosud devětkrát vyhrál a dvakrát remizoval. Skóre týmu je 22:14.

Poslední vzájemný duel vyhráli dnešní hosté 4:2. Jak se bude hrát dnes? Sledujte podrobný onlajn přenos začínající ve 14:30.

Standard Lutych: Kawashima – Opare, Kanu, Ben Haim, Van Damme – Carcela, Vainqueur, Buyens, M´Poku – Batshuayi, Eztekiel.
    Náhradníci: Ciman, Stam, de Camargo, Thuram, Cissé, Bia, Öztürk.

Club Brugge KV: Ryan – Meunier, Mechele, Duarte, De Bock – Odjidja-Ofoe, Simons, Jorgensen – Sobota, De Sutter, Lestienne.
    Náhradníci: Hogli, Adu, Refaelov, Gudjohnsen, Kujovic, Monteiro, Tchité.

Rozhodčí: Boucaut – Cremers, Walschap.

1

2
    Od branky rozehrává Ryan.

3
    Rychlý brejk hostů přes levé křídlo ukončuje včasným zákrokem Opare.

4
    Od postranní čáry vhazuje na obranné půli Kanu.

5
    Útočný faul Batshuayie zastavuje domácí akci.

6
    První velká šance utkání. Carcela prudce odcentroval míč z pravé strany, gólman byl mimo svou pozici. Nikomu se ale prázdnou branku trefit nepodařilo, obrana hostů odvrací balon na poslední chvíli.

8
    Za hosty mohl skórovat osamělý Lestienne na levém křídle, jeho dalekonosná rána jde ale nad.

10

12
    Hosté na útočné půli v kombinaci, zatím ale nikam nespěchají.

13
    Hlavička De Suttera jde nad.

15
    Centr z levé strany se Lutychu nezdařil, míč získává soupeř.

17
    Hosté rozehráli rohový kop na krátko, standardní situace se bude v krátké době opakovat.

18
    Útok De Suttera zastavuje ofsajd.

20
    Od branky odkopává Kawashima.

22
    Rychlý výpad Eztekiela zastavuje odpískaný ofsajd.

23
    Povedená střela z dálky v podání Lestienne jde nad.

25
    Útok Lutychu končí zbytečným útočným faulem.

27
    Bruggy kombinují na útočné půli, zatím beze střelby.

28
    Roh pro hosty...

28
    Duarteho povedenou hlavičku vyráží skvělý Kawashima!

30
    Od branky rozehrává Ryan. Hosté jsou zatím překvapivě lepší.

31
    Z hranice velkého vápna střílí Batshuayi nad.

33
    Přímý kop Lutychu se nevydařil.

33
    Ryan vyráží bombu Eztekiela nad!

35
    Hosté zatím aktivnější, nyní ale soupeři povolili několik náznaků šancí.

38
    Domácí tým zklidňuje hru a pomalu se přesouvá s kombinací na útočnou půli.

40
    Od branky odkopává Ryan.

43
    Oba týmy ke konci prvního poločasu ubraly na tempu, nikdo nechce zbytečně chybovat před přestávkou.

45
    Hra přerušena, poraněn na trávníku leží Mechele.

Vyrovnaná první půle nabídla několik větších šancí na obou stranách, branky jsme se ale zatím nedočkali. Rozhodne tedy druhý poločas.

Druhý poločas začne cca v 15:35.

46

46
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází M´Poku, přichází Mujangi.

48
    Od branky bude rozehrávat Ryan.

50
    De Sutter si žádá od sudího odpískání faulu na svou osobu, rozhodčí Boucaut je ale proti.

52
    Hosté budou vhazovat na útočné půli. Hra je zatím značně vyrovnaná.

53
    Kawashima stahuje vysoký centr a rozehrává.

54
    Za skluz zezadu potrestán žlutou kartou Vainqueur.

56
    Po příliš vysoké střele Buyense rozehrává od branky Ryan.

57
    Rohový kop Lutychu boxuje do bezpečí Ryan.

60
    Balon mají hosté na své obranné půli a rozvíjí kombinaci.

61
    Žlutou kartou potrestán i Buyens.

63
    Domácí zahrozili, prudký centr do vápna ale odvrací obrana Brugg.

65
    Sobotu nahrazuje Refaelov.

66
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Eztekiel, přichází de Camargo.

72
    A tato standardní situace končí trefením břevna! Hlavička Simonse byla hodně blízko prvnímu gólovému úspěchu.

74
    Lutych měl k dispozici rohový kop, kapitán Van Damme ale hlavičkuje nad.

76
    Spoluhráči děkuji svému brankáři Kawashimovi, který vytáhl bombu Lestienneho nad!

79
    Lestienne potrestán žlutou kartou.

82
    Rohový kop budou zahrávat domácí...

83
    Obrana Brugg dnes ale pracuje výborně a standardní situaci soupeře eliminuje s lehkostí.

84
    Od branky rozehrává dnes výborný Kawashima.

85
    Hosté provádí taktické střídání. Aktivního Lestienneho nahrazuje Tchité.

87
    Jdeme do finiše, kvalitní utkání s řadou šancí divákům na stadionu stále nenabídlo jedinou branku. Budeme remizovat?

89
    Jorgensen dostává žlutou kartu.

90
    Dnešní utkání se bude nastavovat o dvě minuty.

90+2
    Ještě roh pro Bruggy...

90+2
    Obrana Lutychu si ale poradila velmi dobře a balon odvrací.

Vyrovnané a zajímavé utkání se hrálo na stadionu Lutychu. Branku se sice nepodařilo vstřelit ani jednomu z obou soupeřů, šance a dobrý fotbal k vidění ale byly. Rovná dělba bodů je nakonec spravedlivá, bod si oba soupeři zaslouží.

Pro dnešek je to vše, příště znovu na shledanou. (16:25:45)