Bordeaux – Nantes 0:3 (kon.) | Marseille – Sochaux 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lyon 1:2 (kon.)
Olympique Marseille
2:1 (1:0)
FC Sochaux
Neděle 10.11.2013, 17:00 • Stade Vélodrome (Marseille) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (18:53:52)

Olympique Marseille doma poráží Sochaux 2:1. Domácí vedli 1:0, trefil se už v páté minutě hlavou Thauvin. Hostům se ale po čtvrthodině hry ve druhé půli podařilo vyrovnat, a to brankou Mayuky. Rozhodující okamžik dnešního utkání nastal sedm minut před koncem. Pokutový kop totiž proměnil střídající Gignac. Marseille tak doma získává cenné tři body do ligové tabulky.

90+4
    Mandanda stahuje vysoký centr soupeře a opět pošetří nějaký ten čas navíc.

90+3
    Mandanda si koleduje o žlutou kartu za zdržování hry, sudí Buquet je ale zatím schovívavý.

90+2
    Nastavují se hned čtyři minuty, Sochaux má ještě čas na srovnání.

90
    Od branky odkopává Pouplin. Domácí tribuny jsou se stavem spokojené...

89
    Hra je přerušena, ošetřován je Khalifa.

88
    Žlutou kartu dostává Joseph Lopy (FC Sochaux).

87
    Domácí teď už pochopitelně nikam spěchat nemusí, fotbalisté Olympiqu se naopak snaží o logické zklidnění hry a našetření co nejvíce času.

85
    Od branky bude odkopávat Pouplin.

83
    Marseille právě vstřelilo branku!
    ANDRÉ-PIÉRRE GIGNAC proměňuje pokutový kop. Útočník Olympiqu zvolil prudkou ránu doprostřed brány, to se ukázalo jako správné řešení.

82
    Sudí Buquet odpískal pokutový kop pro Marseille, rukou zahrál ve vápně Peybernes!

81
    Sochaux následně zahrávalo rohový kop, prosadit se ale nedokázalo.

81
    Contout pálí z hranice vápna těsně nad!

80
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází André-Pierre Gignac.

79
    Blížíme se do závěrečné desetiminutovky, balon kontrolují hlavně domácí, větší šance ale stále nepřichází.

77
    Do branky se sice teď pohledně trefil Wanga, je mu ale odpískán ofsajd.

76
    Tempo hry spíše upadá, než že by gradovalo. Fotbalisté Sochaux jsou evidentně spokojeni s remízou, Marseille se nedaří více se prosadit.

75
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Benoît Cheyrou, přichází Saber Khalifa.

74
    A Mandanda znovu v akci, Olympiqu se ale nedaří navázat na tlak z předchozích minut.

73
    Od branky rozehrává Mandanda.

71
    Dlouhý míč za obranu směřoval na něběhlého Payeta, tomu je ale vzápětí odpískán ofsajd.

70
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Sébastien Roudet, přichází Vincent Nogueira.

69
    Domácí drží balon a soupeři ho v posledních minutách vůbec nepůjčují.

67
    Olympique tlačí, několik vtipných narážeček u velkého vápna Sochaux hosty pořádně zatlačilo až před jejich branku.

65
    Olympique se pokouší najít odpověď na vyrovnávací branku soupeře, obrana Sochaux dnes ale pracuje velmi spolehlivě.

62
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Giannelli Imbula Wanga.

61
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Abdoul Razzagui Camara, přichází Razak Boukari.

60
    Sochaux vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Rychlá akce hostů znamená vyrovnání, přesným zakončením k tyči se prosadil EMMANUEL MAYUKA, balon končí za zády Pouplina.

59
    Ten ubránila pozorná obrana Sochaux.

58
    Ayew šel sám na branku, zkušeně si ještě srovnal a připravil míč do ideální pozice. Bohužel pro domácí ale po lehkém zásahu Pouplina jde míč jen do tyče! Domácí budou zahrávat roh.

57
    Balon drží hosté a rozvíjí útok.

55
    Valbuena padá v pokutovém území, penalta se pískat nebude.

54
    Prudký centr Kantého z pravé strany nikoho ve vápně nenašel.

52
    Rychlý a hlavně nadějný brejk Marseille končí po nepřesném centru.

50
    I druhý poločas začíná spíše z opatrné defenzivy, nikdo nechce zbytečně chybovat.

47
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Sébastien Roudet, přichází Cédric Kanté.

46

Druhý poločas začne cca v 18:01.

Domácí Marseille byla v prvním poločase aktivnější a zaslouženě vede. O jediný gól se přesnou hlavičkou postaral Thauvin, velkou zásluhu na této brance měl i precizně centrující Mendy. Druhá půle slibuje ještě vyrovnanou bitvu.

43
    Útočný faul spáchal Bakambu.

42
    Srovnat mohl Roudet, z velké blízkosti ale také z velkého úhlu trefuje do postranní sítě!

41
    Obrana Sochaux si s centrem z pravé strany poradila.

39
    Zouma centruje na pravé křídlo, nyní rozvíjí útočnou akci hosté.

37
    Z obranné půle míč nakopává Mandanda co nejdále, Olympique pokračuje v tlaku.

36
    Ayew padá ve vápně, sudí Buquet penaltu pískat nebude.

35
    Romao vhazuje na útočné půli, Marseille je v tlaku.

33
    Hra je přerušena, ošetřován je jeden z hostů.

31
    Domácí rozehrávají na obranné půli.

30
    Rychlou akci Sochaux zastavuje ofsajd.

29
    Obrana Sochaux si s centrem z pravého křídla soupeře poradila.

28
    Roudet posílá míč z přímého kopu nad.

27
    A další tutovka pro Marseille! Cheyrou byl zcela sám před Pouplinem, domácí záložník ale trefuje právě brankáře hostů!

26
    Ayew střelou z voleje z hranice vápna jen těsně míjí pravou tyč! Tohle byla velká šance Olympiqu.

24
    Olympique se snaží o narušení kombinace soupeře vlastním držením míče, v posledních minutách se ale nedaří hosty překvapit.

22
    U míče hosté...

20
    Balon mají fotbalisté Sochaux a snaží se o zklidnění hry.

18
    Až od branky bude rozehrávat Pouplin.

17
    Hodně ofenzivně jsou zatím naladění oba soupeři, Bakambu teď ale provedl zbytečný útočný faul.

16
    Rychlý brejk hostů zastavuje ofsajd.

15
    Vysoký centr nenašel ve vápně Sochaux nikoho, balon získávají hosté.

13
    Rohový kop se nevydařil ani na druhé straně.

12
    Domácí fotbalisté zahrávali rohový kop na bližší tyč, obrana Sochaux si ale poradila.

10
    Olympique těží z rychle vstřelené branky a tlačí soupeře i dál.

8
    Centr Zoumy z levé strany jde jen těsně vedle levé Mandandovy tyče.

8
    Z obranné půle rozehrávají hráči Marseille.

6
    Hosté se pokouší o rychlou odpověď, obrana domácích je ale dobře připravena a napadáním sbírá jeden balon za druhým.

5
    Domácí Olympique se raduje jako první a jde do vedení! Na perfektní centr Mendyho z levé strany si nejlépe naběhl FLORIAN THAUVIN, jehož hlavička zapadla přesně k pravé tyči! Pouplin měl jen malé šance na míč dosáhnout.

3
    Hra je zatím hodně opatrná, nikdo nechce udělat první chybu.

2
    Od branky odkopává Pouplin.

1

Olympique Marseille: Mandanda – Abdallah, N´Koulou, Diawara, Mendy – Thauvin, Romao, Valbuena, Cheyrou, Payet – J. Ayew.
    Náhradníci: Samba – Mendes, Lemina, Imbula Wanga, Gignac, Khalifa.

FC Sochaux: Pouplin – Corchia, Peybernes (C), L. Zouma, Faussurier – Camara, Prcić, Roudet, Lopy, Contout – Bakambu.
    Náhradníci: Cros – Kanté, Doubai, Dias, Boukari, Mayuka.

Rozhodčí: Buquet – Harchay, Debart.

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně se z vítězství vždy radoval domácí celek. Nejprvě vyhrála na svém hřišti Marseille, konkrétně 2:0, ale odvetu zvládlo lépe Sochaux, které doma vyhrálo 3:1.

FC Sochaux

Hosté jsou na tom o poznání hůře. Sochaux zatím získalo pouze sedm bodů a nachází se na posledním místě v tabulce.
    Hosté zatím pouze jednou vyhráli, čtyřikrát remizovalo a už sedmkrát prohráli, to vše při skóre 10:22. Sochaux má tak nejhorší obranu v celé soutěži.
    Na hřištích soupeřů odehrálo Sochaux šest zápasů, ale uhrálo pouze jeden bod, tak uvidíme, jak si povede dnes.

Poslední odehrané zápasy:
    Sochaux – St Etienne 0:0
    Lorient – Sochaux 2:1
    Sochaux – Monaco 2:2
    Bordeuax – Sochaux 4:1
    Sochaux – Valenciennes 2:0

Domácí vstoupili do této sezony dobře, ale nyní se jim příliš nedaří, protože na výhru čekají už čtyři zápasy a dnes tedy neberou nic jiného, než tři body.
    Marseille má na svém kontě zatím 18 bodů za pět výher, tři remízy a čtyřikrát už tým prohrál, to vše při skóre 16:12.
    Na svém hřišti odehrála Marseille zatím pět zápasů, ale vyhrát dokázala pouze dva, zbylé duely prohrála.

Rennes – Marseille 1:1
    Marseille – Reims 2:3
    Nice – Marseille 1:0
    Marseille – PSG 1:2
    Lorient – Marseille 0:2

Vítám všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu zbývající zápasy 13. kola a my se zaměříme na duel mezi Marseille a Sochaux. Favoritem tohoto utkání je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.