Bordeaux – Nantes 0:3 (kon.) | Marseille – Sochaux 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Lyon 1:2 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:2 (0:0)
Olympique Lyon
Neděle 10.11.2013, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Ètienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný večer a u dalších sportovních přenosů z Ligue1 napočtenou. (23:02:22)

Červené karty: 0 – 0

Ve druhém poločase padly 3 branky. Nejprve se ujali vedení hosté, když se prosadil z dorážky Lacazette. Domácím odpověď trvala až do 65. minuty, kdy se akrobaticky přes hlavu trefil Hamouma. Od té doby měli domácí více ze hry a hosté se jen bránili. v poslední minutě zápasu se však Lyon vydal na zteč a střídající Briand rozhodl o exportu bodů do Lyonu.

90+3
    Lyon právě vstřelil branku!
    Tak to je pro domácí studená sprcha! Na centr si ve vápně naskočil JIMMY BRIAND a ač se Ruffier natahoval seč mohl, tak míči do sítě zabránit nedokázal.

90+3
    Dabo na levé straně zasekl a předal míč zpět, na druhé straně ještě operuje Gourcuff.

90+3
    Běží poslední minuta nastavení, již se pravděpodobně nic nestane. Lyon si bere míč do své moci.

90+1
    Briand zastavuje Cleménta, asi 5 metrů za polovinou budou hrát domácí.

90+1
    Byly nastaveny 3 minuty.

90
    Z rohu hosté neohrozili domácí branku.

90
    Ojedinělý útok Lyonu ve druhé půli. Briand v dobré pozici protáhl Ruffiera, který vyráží na roh.

89
    Diomande nepředal přesně Lyon odkopává, ale před jejich hráči byl v pozoru i Ruffier.

88
    S dlouhými výkopy si obrana domácích poradí a vždy zakládá postupný protiútok.

87
    Domácí se prodrali k vápnu po pravé straně, jenže míč končí v zámezí. Do hry jej uvede Diomande.

86
    Čeká nás závěrečná pětiminutovka, která bude ve znamení dobývání branky Lyonu.

85
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Miguel Lopes, přichází Mouhamadou Dabo.

84
    Gradel vypíchl míč svému soupeři, došel před šestnáctku, kde vystřelil, ale nepřesně.

84
    Až teď se domácí brankář potkal s míčem, když nakopl malou domů.

83
    Lyon za posledních 10 minut směrem dopředu nic nevymyslel, Ruffier si na míč nesáhl snad minut 15.

82
    A je to zde, odchází jediný střelec Saint-Étienne Romain Hamouma, jeho místo zaujme Franck Tabanou.

81
    Tabanou se chystá na hrací plochu.

80
    Na chvíli se hra uklidnila, jistě je to jen klid před bouří.

79
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Renaud Cohade, přichází Ismaël Tiémoko Diomande.

78
    Přelévání míče mezi oběma šestnáctkami je pro oba týmy velmi fyzicky náročné, při přechodu domácích do útoku je ženou mocné hlasivky.

76
    Po dlouhé době se hráči Lyonu podívali na půlku Saint-Étienne, jenže tam je domácí příliš dlouho nezdrželi a hned jim sebrali míč.

75
    Ani teď se to hostům nepovedlo, domácí se rychle od půlící čáry vydali na Gorgelina, který měl co dělat, aby zadržel míč směřující za jeho záda.

74
    Domácí jsou v této fázi utkání aktivnějším týmem, Lyon ještě neopustil vlastní polovici.

73
    Hra se pohybuje ve středu hřiště.

72
    A ještě jedno střídání Lyonu. Odchází Steed Malbranque, na hřiště pak jde Yoann Gourcuff.

72
    Hosté střídají odchází Bafetimbi Gomis, jeho místo zaujme Jimmy Briand.

71
    Z následného rohu se dostal ke střele hlavou kapitán Perrin, ale jen zatřásl horní tyčí.

70
    Střídající Gradel udělal průvan ve vápně soupeře, jeho střelu s námahou Gorgelin vytáhl na roh.

70
    Domácím jedna branka nestačí, chtějí ještě další, Corgnet vybojoval vhazování u levé postranní čáry.

69
    Na ten nejvýše vyskočil Brandao, jenže jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.

68
    Rozehraný přímý kop asi z 35 metrů směřoval na Corgneta, hosté jej zblokovali na roh.

67
    Domácí jsou hladový ještě po jedné brance.

65
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Na centr od Cohadeho si naběhl na zadní tyči Brandao, tem míč sklepl na ROMAINA HAMOUMU, který akrobaticky přes hlavu trefuje prostor přesně u tyče hostující branky.

64
    Domácí přenesli hru z jedné strany na druhou, kde se snažil přes obranu projít Clement, jenže míč držel příliš dlouho a přišel o něj.

63
    Gomis v obklíčení tří hráčů domácích ztrácí míč. Saint-Étienne vhazuje.

62
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Mollo, přichází Max-Alain Gradel.

61
    Domácím se standardní situace od rohových praporků nedaří, ani centr na roh velkého vápna nebyl přesný, hostující obrana si pak poradila odkopem.

60
    Hodina hry za námi a hosté vedou o jedinou branku. Domácí začínají mít velký tlak.

59
    Ani druhý roh v krátkém sledu neznamenal ohrožení branky Lyonu.

58
    Roh domácích byl přetažený, Brandao si sice pro něj sběhl, ale míč nezpracoval ani pro sebe ani pro spoluhráče.

57
    Pronikajícího Hamoumu stáhl k zemi Clément Grenier a vidí v rukou sudího žlutou kartu.

56
    Přechod Lyonu do rychlého brejku hatí nepřesná předávka do středu hřiště, domácí zas obrací hru.

55
    Domácí se natlačili před vápno, tlačili se i do zakončení, ale vše řešili centry do šestnáctky, kde byl jistý Gorgelin.

53
    Domácím se kombinace nedaří, Lyon v pohodě brání své území.

52
    Lopes si přešlapovačkou udělal prostor pro centr z pravé strany, míč však byl příliš dlouhý, takže skončil v zámezí, kopat se bude od branky Saint-Étienne.

51
    Přihrávka na Corgneta před vápnem byla přesná, domácí hráč si šteloval míč na střelu, ale nedošteloval.

50
    Domácí jsou vývojem vcelku opaření.

49
    Gomis se pohyboval na hranici ofsajdu, dostal do vápna přihrávku, kterou hlavou usměrnil na Ruffiera, ten sebou mrskl a vytěsnil míč pouze k ALEXANDRE LACAZETTOVI, který neměl problém trefit volný prostor v brance.

48
    Obrana Lyonu se dostala do úzkých, ale vše vyřešila.

47
    Už to vypadalo, že by se Saint-Étienne mohlo dostat do přečíslení, jenže Corgnet nezpracoval přihrávku ideálně a míč se stočil na kopačky Lyonu.

46
    Domácí začali druhých 45 minut rozvážně, nikam nespěchají a přihrávají si na vlastní polovině.

46

I domácí jsou na hřišti a vše je připraveno na začátek druhého poločasu.

Žluté karty: 2 – 1

První poločas je minulostí Domácí do utkání vstoupili aktivně, ale branku z úvodního tlaku nevytěžili, ba naopak iniciativu převzali hosté. Lyon se však před Ruffiera dostával velmi těžko. I proto je stav zatím bez branek. uvidíme jaký průběh bude mít poločas druhý.

45+2
    Hraje se především mezi oběma šestnáctkami, ani jeden z brankářů zatím nemusel vytáhnout nějaký extra zákrok.

45+1
    Byly nastaveny 2 minuty.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Fofana z hranice vápna nakopl míč jak kupku sena, Ruffier si pro míč u svého břevna došel.

42
    Z něj hosté nic nevytěžili.

41
    Grenier našel mezi dvěma domácími volného Beddima, který se s míčem otočil. Jeho centrovaný míč končí rohovým kopem.

40
    Míč do hry po ošetření uvedl brankář Gorgelin.

39
    Vysoký centr letěl na Hamoumu, ve velkém čtverci si však pro míč šel Gorgelin, který míč vyrazil, ve výskoku však vzal vše co mu stálo v cestě. Domácí hráč musí být ošetřen.

38
    Domácí zapnuli před koncem poločasu na vyšší obrátky a snaží se dostat do zakončení.

37
    Rohový kop domácích letěl na Brandaa, jenže hosté odvrátili na půlící čáru,kde míč sebrali hráči v zelených dresech, tedy Saint-Étienne.

35
    Znovu po krátké mezi v ofsajdu Gomis.

34
    V ofsajdu se ocitl Bafetimbi Gomis.

33
    Konečně se domácí dostali ze své poloviny, po pravé straně zatáhl míč Mollo předložil jej na penaltu Brandaovi, který hlavičkoval více do výšky než na branku, Gorgelin si míč ze vzduchu pohodlně stáhl.

31
    Granierovi sklepl na hranici vápna jeho spoluhráč míč do nohy, záložník Lyonu sice položil Ruffiera na zem, ale pro toho to byla jednoduchá úloha.

30
    Dlouho se domácí u míče neohřáli, již zas postupuje na Ruffiera Lyon.

29
    Saint-Etienne se nedaří přechod z vlastní poloviny, nedaří se ani případné odkopy, které místo vpřed spíše letí vzad.

28
    Lyon přechází do protiútoku, kombinuje přes celou šíři domácí poloviny hřiště.

27
    Lacazette se postavil do cesty postupujícího Salla a rozhodčí jeho zákrok posoudil jako nedovolený.

25
    Clerc nepřesně na Bayala, ten naštěstí ještě před Gomisem zachránil míč pro domácí.

24
    Domácí útočník nic nevzdal, míč si chtěl získat zpět, jenže svoji bojovnost přehnal a vidí žlutou kartu.

23
    Brandao se dostal za obranu, ale míč mu stačili hosté ještě před vápnem odebrat.

21
    Ani jeden tým nemá nadvládu nad hrou, hraje se s velkými nepřesnostmi okolo středového kruhu.

20
    Hra se postupně dostává na polovici Lyonu.

19
    Grenierův útočný faul ve vápně domácích, kteří tak zůstanou u míče.

18
    Clerc vhodil aut na Hamoumu, který se s míčem otočil, jenže hostujícího brankáře ani nevystrašil.

17
    Držení míče se nám vyrovnalo, nyní má každý tým po 50%.

16
    Gomis před domácím vápnem neuspěl mezi dvěma obránci, ti odkopávají míč daleko od své branky.

15
    Na centr z levé strany si v šestnáctce hostů nejvýše vyskočil Brandao, jenže nemířil přesně. Gorgelin nemusel ani zasahovat.

14
    Držení míče 52% – 48%.

12
    Gomis na pravé straně uvolnil dostal se k vápnu, ale jeho střela neměla gólové parametry.

11
    Po deseti minutách můžeme říct, že vidíme spíše taktickou bitvu, i když domácí jsou na svého soupeře notně nažhaveni.

10
    Už se opět hraje, domácí odvrátili přímý volný kop a sami postupují na branku Lyonu.

9
    Bedimo musí být ošetřován.

8
    Obránce Bedimu nepěkně projel Francois Clerc a vidí žlutou kartu.

8
    Z něj hosté nic nevytěžili, navíc se málem do protiútoku dostalo Saint-Étienne.

7
    Lopes postupuje podél pravé postranní čáry. Zblokovaný centr končí rohovým kopem.

6
    Gomis si, ač nerad, musí vyslechnout domluvu za nedovolený zákrok na půlící čáře.

4
    I Lyon se prezentoval nepřesným pokusem, kopat se bude od branky, kterou hájí Ruffier.

3
    Další možnost domácích, standardní situace zahrávaná asi 30 metrů končí vedl branky Lyonu.

2
    Domácí se hned hnali do protiútoku, Gorgelin podběhl centr zleva, míč se na hranici vápna dostal ke Clercovi, který jej netrefil ideálně, takže skončil hodně mimo hostující branku.

1
    Lyon začal utkání výkopem, míč letěl na rozběhnutého Gomise, před ním do zámezí odehrál brankář Ruffier.

1

Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Ghoulam – Hamouma, Cohade, Corgnet, Clément, Mollo – Brandão.
    Náhradníci: Moulin – Mignot, Brison, Tabanou, Diomande, Gradel, Erdinç.

Olympique Lyon: Gorgelin – Lopes, Biševac, Umtiti, Bedimo – Malbranque, Gonalons (C), Fofana, Grenier – Lacazette, Gomis.
    Náhradníci: Vercoutre – Koné, Dabo, Pléa, Gourcuff, Ferri, Briand.

Lyon – St. Etienne 2:0

Naopak domácí začali sezónu výborně a pohybovali se na čele tabulky, pak přišly zápasy se silnějšími týmy a Saint-Étienne začalo tabulkou klesat. V neúplné tabulce po 13.kole jsou momentálně na 7. místě, když získali 18 bodů. jejich brankový poměr je 17:15. Na domácím hřišti získali 11 bodů, za 3 výhry, 2 remízy a 1 prohru.

Posledních 5 střetnutí:
    Sochaux – St. Étienne 0:0
    St. Étienne – PSG 2:2
    St. Étienne – Lorient 3:2
    Monako – St. Étienne 2:1
    St. Étienne – Bastia 2:2

Nejlepší střelec: Romain Hamouma – 5 branek.

Lyon měl špatný začátek do soutěže a pomalu se z něj vzpamatovává. Po 12 odehraných utkáních je Lyon v neúplné tabulce na 15. místě, když pouze čtyřikrát vyhrál a 3 remizoval. Svým soupeřům nasázel 17 branek a 15 jich inkasoval. Z venkovních zápasů má Lyon pouze jediné vítězství.

Lyon – Guingamp 2:0
    Monako – Lyon 2:1
    Lyon – Bordeaux 1:1
    Montpellier – Lyon 5:1
    Lyon – Lille 0:0

Nejlepší střelec: Alexandre Lacazette – 5 branek.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu 13. kolo a my se zaměříme na utkání AS Saint-Étienne – Olympique Lyon. Výkop je určen na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

David Sochor

Branky: 65. Hamouma (Brandão) – 49. Lacazette, 90+3. Briand (Gourcuff)

Karty:   8. Clerc (SET), 24. Brandão (SET) – 27. Lacazette (LYO), 57. Grenier (LYO)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Ghoulam – Hamouma (82. Tabanou), Cohade (79. Diomande), Corgnet, Clément, Mollo (62. Gradel) – Brandão.

Olympique Lyon: Gorgelin – Lopes (85. Dabo), Biševac, Umtiti, Bedimo – Malbranque (72. Gourcuff), Gonalons (C), Fofana, Grenier – Lacazette, Gomis (72. Briand).

Rozhodčí: Lannoy – Dansault, Cano