Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Vítkovice – Kladno 4:2 (kon.) | Pardubice – Chomutov 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 14.11.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Stibůrek) – Bažant, Petira, Vácha, Štědrý, M. Voženílek – Kysela, Chvojka, Fiala, D. Voženílek, Veselý, Brida, Poulíček, Schneider, Panna, Špaček, Hlaváček.

Piráti Chomutov: Maštalířský (Dvořák) – Ringler, Drobný, Kopáč, Havel, Michálek, Szathmáry, Černý – Kämpf, Šťovíček, Jindra, Vrána, Paleček, Bednář, Janák, Peštuka, Novák, Huňady, Chrpa.

00:01

00:01
    První vhazování v dnešním zápase vyhrávají domácí.

00:58
    Zakázané uvolnění Chomutova.

01:20
    Michael Špaček se v mezikruží dostal k puku a pokusil se vystřelit, jeho projektil byl ovšem zblokován.

03:07
    Střelu ze střední vzdálenosti kryje lapačkou Karel Vejmelka.

04:22
    Michael Špaček šikovně naznačil příklep v útočné třetině, následně objel bránícího hráče a švihem vypálil jen těsně mimo.

04:57
    V obranném pásmu domácích se nyní usadil Chomutov. Karel Vejmelka je nucen připsat si další zásah.

05:37
    Pardubické zakázané uvolnění.

07:57
    Jiří Kysela se nacházel v prozatím největší šanci utkání! Chomutovský brankář ležel na zemi, když se pardubický forward dostal k odraženému kotouči a mířil do odkryté klece, ovšem Maštalířský zasáhl špičkou betonu!

10:31
    Daniel Voženílek tvrdě dorážek na hostujícího brankáře, což se ovšem nelíbilo chomutovskému obránci a přijel mu to ne zrovna šetrně vysvětlit.

11:35
    Radovan Chvojka ukázkově obhodil v útočné třetině dva obránce, ovšem následně trefil pouze hrudník chomutovského brankáře a stav se nemění.

13:05
    Karel Vejmelka si připisuje povinný zákrok proti střele jednoho z útočníků skoro z půlky hřiště.

15:00
    Chomutovští se vydali do přečíslení. Situaci tři na dva hostující útočník vyřešil individuálně a napálil Vejmelku přímo do hrudi.

15:35
    Patrik Kopáč putuje za katr na dvě minuty za držení a domácí si tak zahrají první přesilovku v zápase.

15:59
    Pardubice zaujaly klasické přesilovkové postavení a dostávají Chomutov pod tlak.

16:33
    Michal Petira svým příklepem trefuje tyč!

17:12
    Chomutovským se podařilo vyhodit pouze jednou, domácí se urputně drží v útoku.

17:35

19:21
    Ofsajd Daniela Voženílka zastavuje hru.

20:00

20:01

20:30
    Na úvod druhé třetiny se svižnou a pěknou střelou zápěstím prezentoval Jan Veselý.

21:34
    Ve druhé třetině domácí prozatím vykazují velmi aktivní hokej. Michael Špaček šikovně obkroužil branku, ale jeho střela nakonec přistála pouze na hrudi Maštalířského.

22:14
    Radek Chvojka vyslal na chomutovskou branku tvrdý příklep, který umně tečoval Ondřej Panna a chomutovský brankář kotouč zpacifikoval na poslední chvíli.

23:07
    Svou první přesilovou hru si zahraje také Chomutov. Dvě minuty za krosček dostává Daniel Voženílek.

23:44
    Hosté svírají svého soupeře v jeho obranné třetině.

24:06
    Ostrý příklep Radka Havla kryje Karel Vejmelka.

24:50
    Nakonec se hosté z útočného prostoru vyhánějí sami. Nepřesný příklep se po mantinelu svezl až k brankáři Chomutova.

25:07

26:54
    Chomutov se nyní uvolnil zakázaným způsobem a hra je tak přerušena.

28:39
    Daniel Voženílek šikovně a hbitě obkroužil chomutovskou klec a bekhendem postrašil Maštalířského.

30:36
    Na Vejmelku nyní najížděl Jakub Vrána, jemuž se v bezprostřední blízkosti podařilo zakončit, ale pardubický brankář tento pokus s přehledem kryje.

31:29
    Chomutov je nyní ve velkém tlaku! Skvěle se ovšem vyznamenal jistý Vejmelka, jenž dokonce natřikrát zneškodnil dorážky hostujících hráčů.

32:02
    Milan Janák dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají další přesilovku.

32:31
    Michal Petira ovšem vzápětí hákoval svého soupeře a pardubická výhoda končí. Minutu a půl se bude hrát čtyři na čtyři.

33:02
    Další vyloučení. Tentokráte Jiří Peštuka fauloval kolenem a domácí budou hrát přesilovku čtyři na tři.

33:21
    Tvrdá rána Jana Veselého končí na betonu Maštalířského.

34:02
    Čtyři na čtyři.

34:12
    Chomutov zahajuje útočnou akci od vlastní branky.

34:30
    Začíná přesilovka domácího celku.

35:01
    Sotva se ale Pardubice dostaly do útoku, oba týmy jsou v plném počtu.

36:08
    Nahození Michálka nešťastně tečoval Jan Schneider a přidělal tak starosti brankáři Vejmelkovi, který na změnu směru reagoval na poslední chvíli.

38:24
    Ani jeden z hráčů nevěděl, kde je kotouč až do chvíle, kdy se ozval jeho dopad na zem mimo hřiště.

40:00

40:01

41:14
    Na začátku druhé třetiny se oba brankáři musejí mít na pozoru. Útočníci jsou hodně při chuti a oba týmy chtějí vstřelil první gól.

42:10
    Důkazem toho je nepříjemná střela Jana Veselého, jenž se ocitl sám před Maštalířem a orazítkoval jeho hruď.

43:01
    Jakub Vrána se dostal do samostatného úniku a pokusil se zakončovat bekhendem, Vejmelka vyráží!

45:19
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tím, kdo jde jako první v dnešním zápase do vedení jsou domácí! Jan Veselý zavezl kotouč do útočné třetiny, kde podklouzl, ale v pádu ještě dokázal přihrát DANIELU VOŽENÍLKOVI, jenž procpal kotouč do chomutovské klece. Asistence: Jan Veselý.

47:55
    Domácí pokračují v aktivní hře. Chomutovští se musejí mít hodně na pozoru.

48:28
    Když už se ale Chomutov dostane dopředu, Pardubice se mohou spolehnout na dnes bezchybného Karla Vejmelku!

51:32
    Chomutovští teď na chvíli zatlačili pardubické hráče do jejich obranného pásma, ale zmiňovaný Vejmelka svůj tým stále drží.

52:07
    Marek Voženílek dostává dvě minuty za hákování a Chomutov bude hrát přesilovku.

52:29
    Pardubice vyhazují přes všechny čáry.

53:07
    Piráti právě vstřelili branku!
    Vejmelka nakonec přece jen kapituluje. Při přesilovce se hostům podařilo rozebrat domácí obranu a po ose Peštuka – Havel – JAKUB VRÁNA puk doputoval až do pardubické branky. Asistence: Havel, Peštuka.

54:30
    Milan Janák dostává dvě minuty za vysokou hůl a domácí mají možnost přesilové hry.

55:24
    Chomutov posílá kotouč na druhou stranu hřiště.

56:30

57:19
    Hra je přerušena pro ošetřování domácího kapitána Patrika Poulíčka na ledové ploše.

58:01
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:33
    Jiří Peštuka jen těsně minul odkrytou pardubickou branku!

60:00

V základní hrací době se nerozhodlo, utkání tak směřuje do prodloužení.

60:01

60:53
    Jiří Peštuka nebezpečně pálil, ale jeho střelu obránce schytal do nohy.

61:30
    Jakub Novák vyslal příklep, jenž prosvištěl těsně kolem Vejmelky.

64:08
    Michael Špaček uháněl na Maštalířského a byl podražen! Rozhodčí ovšem počínání Szathmáryho ocenili pouze dvouminutovým trestem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Gól nepadl ani v prodloužení, vítěze budou muset určit samostatné nájezdy.

První nájezd provede Patrik Poulíček.

Posílá domácí do vedení krásným blafákem – 1:0.

Stejně tak Jan Veselý, stále 1:0.

Na druhé straně Kampf neproměnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Za Chomutov neproměnil Jiří Peštuka.

Daniel Voženílek Maštalířského v dalším nájezdu nepřekonal.

65:00

Jakub Vrána neproměnil a za vítěznou trefu je tak označen jediný proměněný nájezd, který má na svědomí PATRIK POULÍČEK. Bez asistence.

65:00
    Konec zápasu. (20:26:11)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 46. Voženílek (Veselý), 65. Poulíček – 54. Vrána (Havel, Peštuka)

HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (Stibůrek) – Bažant, Petira, Vácha, Štědrý, M. Voženílek – Kysela, Chvojka, Fiala, D. Voženílek, Veselý, Brida, Poulíček, Schneider, Panna, Špaček, Hlaváček.