Gruzie – Slovensko 1:3 (kon.) | Albánie – Španělsko 0:2 (kon.) | Švýcarsko – Ukrajina 1:2 (kon.)
Izrael – Portugalsko 3:4 (kon.) | Rakousko – Maďarsko 4:2 (kon.)
Rakousko
4:2 (1:2)
Maďarsko
Pondělí 18.11.2013, 20:30 • UPC-Arena, Graz. • Kvalifikace ME U21

Ode mě je to pro dnešek vše, loučím se s vámi, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a u dalších komentovaných on-line přenosů se těším na shledanou. (22:41:00)

Rakušané si touto důležitou výhrou pomohli i v "tabulce druhých týmů", ve které se posunuli na druhou pozici. Avšak situace je zde velmi vyrovnaná, první Island a osmou Itálii zde dělí pouze tři body, takže zdaleka není nic rozhodnuto.

TABULKA SKUPINY 4

1. ŠPANĚLSKO – 18 BODŮ

2. RAKOUSKO – 12 BODŮ

3. MAĎARSKO – 6 BODŮ

4. BOSNA A HERCEGOVINA – 6 BODŮ

5. ALBÁNIE – 3 BODY

Domácím se ve druhé půli podařilo splnit roli papírového favorita, otočit nepříznivý vývoj a zaslouženě zvítězit. Hosté nepředvedli špatný výkon, především v první půli svého soupeře mnohdy i přehrávali, avšak ve druhém poločase vsadili hlavně na bránění, což byla chyba. Jakmile se Rakušané dostali do vedení, bylo pro Maďary zle. Jejich otevřené obrany pak naši sousedé dokázali ještě v závěru využít a dát výsledku konečnou podobu.

90+3
    Je jasné, že žádné branky se v tomto mači už nedočkáme.

90+3
    Začala poslední minuta utkání. Mladí fotbalisté Rakouska svému soupeři míč půjčit stále nechtějí.

90+2
    Domácí si přihrávají už jen mezi sebou a čekají na závěrečný hvizd.

90+1
    Rakušané drží míč ve své moci. Maďarsku se čas krátí.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90
    Opět se hostující celek provinil nedovoleným zákrokem. To nahrává soupeři.

90
    Rozehrávka na krátko domácím nevyšla, Friesenbichler poslal míč do zámezí.

89
    Nyní se může pokračovat dál, je tu standardní situace pro Rakušany.

89
    V akci se objevili i nosítka, ale hráč nakonec odchází po svých.

88
    Ugrai poslal k zemi Farkase, ten zůstává ležet na trávníku a hra je přerušena.

88
    Žlutou kartu dostává Ugrai (Maďarsko).

87
    Nakopnutý míč nakonec končí v zámezí a Jova bude odkopávat od branky. Čas ale hraje proti jeho týmu.

87
    Domácí si přihrávají na své polovině.

86
    Hosté neskládají zbraně, pokus Kovácse ale končí mimo tři tyče.

Petr Frömel

Branky: 8. Offenbacher, 54. Žulj, 67. Stöger, 83. Friesenbichler – 18. Radó, 26. Holman

Karty:   40. Offenbacher (AUT), 44. Schaub (AUT), 55. Neuhold (AUT) – 43. Kleinheisler (HUN), 53. Szakály (HUN), 88. Ugrai (HUN)

Rakousko: Riegler – Farkas, Neuhold, Spendlhofer, Martschinko – Stöger, Tschernegg, Žulj, Offenbacher, Schaub – Gregoritsch.
    Náhradníci: Radlinger – Weber, Maak, Kainz, Schöpf, Friesenbichler, Starkl.

Maďarsko: Jova – Baráth, Kelemen, Lang, Szolnoki – Kovács, Szakaly, Vécsei – Kleinheisler, Radó, Holman.
    Náhradníci: Dombó – Patvaros, Poór, Bacsa, Vernes, Ugrai, Bese.

Rozhodčí: Vlado Glodjović – Vladimir Jovanović, Vladimir Čadjenović (všichni SRB).