Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekatěrinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | N.Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Doněck – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhřeb – Ufa 0:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Úterý 26.11.2013, 14:00 • Sportovní komplex Jekatěrinburg • KHL

I ve třetí třetině jsme viděli jeden gól, a to když CSKA dokázalo využít vyloučení Strelcova do konce utkání a tím pádem bylo i po zápase, protože ať se snažil Jekatěrinburg jakkoliv, tak dnes gól nedal a bez nich se vyhrává hodně těžko. (16:09:15)

60:00

59:30
    I poslední vteřiny patří CSKA s pukem na holích.

58:01
    Poslední 2 minuty zápasu.

57:40
    S přibývajícím časem CSKA drží kotouč a Jekatěrinburg se tak nemůže dostat do závěrečného náporu.

55:30
    Lewandowského vyjetí z rohu s přehledem zachytili Proskurjakov.

54:44
    Jekatěrunburg hraje v plném počtu.

54:04
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Teď už ale na to český brankář nedosáhl, když křižnou přihrávkou našel Filppula ALEXEJE MOROZOVA, který střelou bez přípravy trefuje horní polovinu branky. Asistence: Ilari Filppula, Akexandr Radulov.

53:10
    Kovář s přehledem kryje kombinaci hostů a přerušuje hru.

51:13
    Začíná přesilová hra CSKA.

49:44
    Ani Radulovovi zřejmě dnes není přáno

49:13
    Vasilij Strelcov dostává trest na 5+DKU za zásah do oblasti hlavy a krku. Na druhé straně dostává 2 minutový trest Fjodorov za hrubost.

48:26
    Viklundovo nahození se pokoušel tečovat Stewart, ale neúspěšně.

47:10
    Lazarev se dnes gólu zřejmě nedočká. Nyní mu nahrával Černov, ale i tuto příležitost ruský hokejista zahazuje.

46:01
    Lazarev již dne poněkolikáté nevyzrál na Kováře, tentokrát mu nepomohl forhendový blafák.

44:07
    Ve zbytku přesilovky se ale hosté ke střele nedostali. Domácí celek hraje v plném počtu.

42:55
    Radulovovi se opět nepodařilo dostat puk do branky přes Kováře.

42:07
    Stewart (JEK) vykázán na trestnou lavici za hru vysokou holí.

41:35
    CSKA kompletní.

40:52
    Jekatěrinburgu se nedaří usadit v pásmu na začátku třetiny.

40:01

3. třetina začne 15:34.

Ve 2. třetině jsme se již branky dočkali, když gólový účet otevřel ve 28. minutě Grigorenko, že by to byl ale nijak zábavný zápas se říci nedá. Před sirénou mohl vyrovnat aktivní Lazarev, ale nedostal puk do prázdné branky.

40:00

39:35
    Denisov (MOS) vyloučen na 2 minuty za podražení.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

38:41
    Střela Lazareva se odráží od gólmana CSKA do ochranné sítě.

38:05
    Nadvakrát nenašel recept Malychin na brankáře hostí.

37:11
    Jefimov nepřetlačil u tyčky Proskurjakovův beton.

35:21
    Žarkov opět neúspěšně zkoušel vyzrát na Kováře.

34:13
    Proskurjakov je zatím bezchybný. Nyní si poradil s pokusem Lazareva.

33:31
    Domácí zatlačili CSKA před jeho bránu. Přihrávka Golyševa však nenašla hůl Strelcova.

31:48
    Radulova střela na vzdálenější tyč minula branku.

31:25

31:01
    Žarkov mohl zvýšit na 2:0, ale Kovář sklepl své betony včas.

30:30
    Opě Megalinskij, jeho pokus ale končí na prvním bránícím hráči.

29:58
    Střela Megalinského míří mimo.

29:25
    Eminger (MOS) dostává 2 minuty za faul kolenem.

28:20
    Střela Viklunda od modré zasahuje připraveného Proskarjukova.

27:41
    Prochorkin na sebe navlékl obránce, aby následně předal puk IGORU GRIGORENKOVI, jenž si sám před Kovářem poradil na jedničku a posílá hosty do vedení. Asistence: Nikolaj Prochorkin.

25:15
    Podobně si počínal také Žarkov.

24:30
    Radulov se dostal až před Kováře, poslední překážku ale nezdolal.

23:10
    Žuravljov hledal někoho ze svých spoluhráčů na modré, tam však nikdo nebyl.

21:35
    Morozov se vrhl do útoku, nenašel však podporu od svých spoluhráčů, tak záhy puk ztratil.

20:50
    Malychinův pokus od modré bez potíži chytá Proskurjakov.

20:01

Je za námi úvodní dějství, ve kterém jsme branku neviděli a není divu. Ani jeden z týmů si nevytvořil souvislejší tlak a nedokázal se prosadit ani během přesilové hry. 2. třetina začne přibližně ve 14:51.

20:00

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:05
    Pokus Brandona Kovář v pohodě chytá.

17:14
    Také Jekatěrinburg přežil v pohodě své první oslabení.

16:28
    Morozov vybídl Jemelejeva ke skórování, ten pobídnutou šancí však pohrdl.

15:49
    Lazarev přerušil kombinaci hostů a vyhazuje.

15:14
    Golyšev (JEK) dostává 2 minuty za držení protihráče.

14:50
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale zatím bez gólového efektu.

13:31
    Při akci 2 na 1 nahrál Simakov až příliš pozdě. Jemelejev nedokázal včas zpracovat a následně se mu nepovedla také střela.

12:28
    Nahození Fjodorova Kovář vyráží do rohu.

11:50
    Radulov nepřetlačil na brankovišti Kováře. Následně ho zpacifikovala domácí obrana.

11:14
    CSKA své první oslabení přežilo bez úhony.

10:31
    Lepistö neudržel na modré puk a domácí musí jít ven ze třetiny.

9:45
    Megalinského zakončení bylo sraženo do prostoru pro diváky.

9:14
    Prvním vyloučeným v zápase je Grigorenko (MOS) za podražení.

8:20
    Malychin zkoušel blafák, ale Proskurjakova nepřelstil.

7:03
    Golyševův pokus končí v ochranné síti.

6:09
    Kovář uklidňuje hru a raději přikrývá kotouč pod lapačku.

5:30
    Megalinského nahození vypadlo z brankáře hostí. Děmagin však trestuhodně nenasměroval puk do odkryté klece.

5:05
    Proskurjakov se teď musí hodně ohánět, aby neinkasoval.

4:10
    Děmagin zachytil špatnou rozehrávku hostů. Branku ale vůbec neohrozil.

3:21
    Grigorenko se pokoušel najít na vzdálenější tyči Radulova, ten však neměl moc času k zakončení a minul.

2:38
    Bekhendový pokus Ljubimova přelétl Kovářovu svatyni.

1:59
    Eminger nahazoval od modré. Jeho pokus Kovář kryje.

1:40
    Gusev se pokoušel vyslat do úniku Lazareva, jeho přihrávka však byla až příliš prudká.

1:11
    Prvního pokus zápasu se ujal Děmagin. Na Proskurjakova si ale nepřišel.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov – Lewandowski, Stewart, Jefimov – Lazarev, Černov, Malychin – ďemagin, Simakov, Jemelejev – Strelcov An., Strelcov Al., Arkalov – Golyšev.

CSKA Moskva: Proskurjakov (Kramar) – Mišarin, Zajcev, Denisov, Rylov, Eminger, Jegoršev, Gimajev – Grigorenko, Radulov, Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozov – Žarkov, Reid, Frolov – Nepryjajev, Ljubimov, Fefelov – Fjodorov.

Rozhodčí: Kadyrov, Safjullov – Lazarev, Chubykin.

Českoslovesnká stopa

Na každé straně najdeme zástupce na brankářském postu. V Jekatěrinburgu chytá od letošní sezony Jakub Kovář a za CSKA by mohl nastoupit pro změnu slovenský brankář Rastislav Staňa.

Vzájemný zápas

Dnešní aktéři se spolu utkali minulý týden a z vítězství na domácím ledě se radoval armádní klub po výhře 2:1.

Dnes se bude jednat o souboj celků, kteří by si momentálně zahrály play off. CSKA momentálně patří 4. příčka s 53 body na Západě a Jekatěrinburg drží aktuálně poslední postupovou 8. pozicina Východě se 40 body a s trojbodovým náskokem na Vladivostok.

Oba celky jdou do dnešního zápasu relativně v pohodě, když svoje poslední zápasy vyhrály. Jekatěrinburg doma převálcoval Slovan 8:1 a CSKA dokázalo zvítězit na ledě Astany 5:2.

Hezké odpoledne z Jekatěrunburgu, kde se dnes také hraje v rámci svého programu KHL a jedním ze zápasů je právě utkání mezi Jekatěrinburgem a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.