Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekatěrinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | N.Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Spartak Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Doněck – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhřeb – Ufa 0:1 (kon.)
Dynamo Moskva
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Úterý 26.11.2013, 16:30 • Lužniki • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezké odpoledne z Mosky, kde nás dnes čeká souboj "trpaslíka s obrem" aneb nejhorší tým celé KHL Metallurg Nobokuzněck se představí na půdě 2. týmu celé soutěže Dynama Moskva.

Jak již bylo řečeno tak Novokuzněck je nejhorší tým celé soutěže a není se čemu divit. Vždyť Metallurg se radoval z vítězství naposledy 21. října, když dokázal doma porazit Chanty Mansijsk a už tedy déle jak měsíc čeká na pocit z výhry. V dosavadním průběhu sezony dokázal zvítězit pouze 4x, což je opravdu hodně málo. Má na kontě 18 bodů a na 13. Chabarovsk ztrácí propastných 8 bodů.

naopak moc často neprohrává, a když už ano, tak spíše na kluzištích soupeřů. Obhájce titulu má i letos stejné cíle a jeho dosavadní postavení tomu odpovídá. Sice mu patří 2. místo s 64 body se ztrátou 4 bodů na Petrohrad, ale toho vůbec nemusí trápit, protože víme, jak to chodí s Petrohradem v play off.

Vzájemný zápas

Oba týmy se už letos jednou potkali z vítězství se sice radovalo Dynamo, překvapivě ale až po prodloužení 4:3.

Československá stopa

Za domácí tým nastoupí do obranných řad slovenský obránce Dominik Graňák, spolu sním vyztuží obranné řady Čech Filip Novák a v útoku se bude pokoušet prosadit český reprezentant Marek Kvapil.

Dinamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Višněvskij, Rjazancev, Mironov, Barancev, Korjagin – Soin, Kokarjov, Mosaljov – Pestunov, Pestuško, Komarov – Volkov, Karsums, Karpov – Babenko, Kasjančuk, Sopin.

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Martynov, Arzamastev, Giroux, Černov – Axjomenko, Kuklev, Kanarskij, Kapotov – McLean, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Valujskij, Jemelin, Lapenkov – Veličkin, Ťurukin, Nazarov.

Rozhodčí: Kiseljov, Dejev – Petrov, Fatějev.

00:01

0:38
    Dynamo se hned v úvodu tlačí před hostující branku.

0:56
    Domácí vytěžili z úvodního tlaku alespoň přesilovku. Na trestnou lavici usedá Kuklev (NOV) za podražení.

2:00
    Dynamu se však přesilovka zatím moc nedaří.

2:56
    Hosté hrají v plném počtu.

4:10
    Na ledě vzplály emoce a přešlo se do bitky, po které odešel do šaten domácí Korjagin.

5:22
    Vasujlského nahození Lazušin chytá.

6:32
    Domácí tým se vystavil postavení mimo hru.

6:38
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Sorokin nedokázal zpracovat puk za vlastní brankou, čehož dokázal využít ALEXEJ SOPIN, jenž poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

9:00
    Karsums (DMS) dostává 2 minuty za hrubost.

10:36
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku, když se z předbrankového prostoru prosazuje po střele Valujského z dorážky SERGEJ JEMELIN. Asistence: Semjon Valujskij.

12:26
    Novokuzněck zahrává na zakázané uvolnění.

13:10
    Dynamo zakládá další útočnou akci zpoza vlastní brány.

13:59
    Lapenkov (NOV) sekl do soupeře a dostává 2 minuty.

14:30
    Karpov vtváří v tvář nepřekonal z ideální pozice Sorokina.

15:10
    Kasjančukův pokus míří vysoko nad hostující branku.

15:59

16:40
    Střelu McLeana srazil Pestunov do ochranné sítě.

17:30
    Ojedinělý výpad hostů zastavil až svým zákrokem Lazušin.

18:46
    Garejev nahazoval od mantinelu puk před bránu, kde ho do domácí klece poslal bruslí ALEXEJ KOSOUROV. Vše bylo v rámci regulí, což následně potvrdil i videorozhodčí. Asistence: Arťjom Garejev.

20:00

Dynamo se sice dostalo do vedení, ale Novokuzněck dokázal otočit vývoj 1. třetiny na svojí stranu, když nejprve vyrovnal Jemelin a v závěru třetiny jej poslal do vedení Kosourov.

2. třetina začne v 17:28.

20:01

20:43
    Kartaev nepřekonal Lazušina z levé strany.

21:33
    Na brankáře domácích si nepřišel ani Lapenkov.

23:01
    Lazušin svými zákroky nyní drží Dynamo od další inkasované branky.

24:20
    Rhazancev mířil pod břevno, ale Sorokin vytáhl ukázkový semafor.

25:10
    Gólmani obou týmů na startu 2. třetiny dominují zápasu.

26:05
    Pokus Mironova od modré kryje s přehledem Sorokin.

26:59
    Kasjančuk (DMS) přidržel soupeře a jde si odpykat trest.

27:40
    Lazušin kryje pokus Arzamasteva..

28:59

29:57
    Přesilovka také pro Dynamo. Černov vyloučen na 2 minuty za držení.

31:10
    Nebzpečnější jsou ale hosté. Lazušina prověřil tentokrát Jemelin.

31:57
    Novokuzněck přežil bez obtíží toto oslabení.

32:24
    Domácí se přeci jen prosazují. Z levé strany nahazoval Mosaljov, jehož pokus vyrazil Sorokin pouze před sebe a DENIS KOKARJOV neměl problém dorazit puk do prázdné branky. Asistence: Denis Mosaljov, Sergej Sojn.

34:56
    Hosté si ale velice rychle berou vedení zpět, když se dokázal prosadit MICHALIJ KUKLEV. Asistence: Arťjom Garejev.

35:40
    Na Sorokina opět pálil Rjazancev. Gólman hostů jeho střelu vyrazil do rohu.

36:12
    Stejně si počínal Sorokin i proti střele Karpova.

36:47
    Nahození Karsumse letí nad hostující branku.

38:26
    Malenkov (NOV) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:30
    Pokus Babenka končí také na Sorokinovi.

40:00

Domácí se dlouho nemohli dočkat vyrovnání, až se jim to povedlo ve 33. minutě zásluhou Kokarjova, ale vzápětí si hosté vzali vedení zpět, když se trefil Kuklev 5 minut před sirénou. 3: třetina začne v 18:20.

40:01

40:26
    Novokuzněck je kompletní.

41:51
    Utkání sleduje 3 187 diváků.

42:20
    Lazušin si poradil s nahozením Galimova.

42:55
    Soin dostává 2 minuty nepodmíněně za hru vysokou holí.

43:45
    Krásně teď rozebrali hosté domácí obranu. Do prázdné branky z kruhu zasunul kotouč pohodlně ANSEL GALIMOV. Asistence: Damir Žafjarov, Zachar Arzamastev.

45:21
    Sorokin si po dlouhé době sáhl na kotouč.

48:30
    Nepřesnosti ve hře ukončila až střela Kosourova na Lazušina.

49:20
    Brankář Dynama si poradil i se střelou Arzamasteva,

50:15
    Zakázané uvolnění Novokuzněcku.

51:12
    Domácí nyní zatlačili hosty před jejich bránu. Ti se brání za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

51:50
    Sorokin se tihnul přesunout včas proti ráně Komarova.

52:30
    Opět vyhození hostů přes všechny čáry.

53:01
    Střelu Jalasvaary vyrazil Sorokin ramenem.

53:35
    Brankář hostů si ví rady i s pokusem Graňáka.

54:09
    Kartajev (NOV) dostává 2 minuty za podražení.

54:10
    Domácí to zkoušejí v šesti! Už nemají, co ztratit.

56:09
    Přes ohromný tlak Dynama hosté přežili oslabení.

56:34
    Oddechový čas pro hosty.

57:13
    Domácí tým ještě živí naději, když se prosazuje střelou z kruhu ALEXANDR RJAZANCEV, Asistence: Maxim Pestuško, Denis Mosaljov.

57:13
    Oddechový čas pro domácí.

57:28
    Lazušin se ale musí vrátit do branky, když se bude vhazovat kvůli úmyslnému ofsajdu u jeho branky.

57:44
    A opět již peláší na střídačku!

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

58:40
    Hosté se Sorokinem v brance zatím odolávají domácímu tlaku.

59:15
    Dynamu zbýají poslední sekundy.

60:00

Novokuzněck to ubránil a překvapivě si odváží z moskevského ledu všechny body, to asi čekal málokdo. Nutno říci, že Dynamo dnešní zápas nezvládlo a doma před vlastními fanoušky vyhořelo podobně jako dnes Kazaň s Chabarovskem. Hosté tedy ukončují více jak měsíční půst po vítězství. (18:59:37)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 7. Sopin, 33. Kokarjov (Mosaljov, Soin), 58. Rjazancev (Pestuško, Mosaljov) – 11. Jemelin (Valujskij), 19. Kosourov (Garejev), 35. Kuklev (Garejev), 44. Galimov (Žafjarov, Arzamastev)

Dynamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Višněvskij, Rjazancev, Mironov, Barancev, Korjagin – Sojn, Kokarjov, Mosaljov – Pestunov, Pestuško, Komarov – Volkov, Karsums, Karpov – Babenko, Kasjančuk, Sopin.

Rozhodčí: Kiseljov, Dejev – Petrov, Fatějev

Diváci: 3 187