Vítkovice – Litvínov 1:2 (po pr.) | Zlín – Sparta 6:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (po pr.)
Mountfield HK – Liberec 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 4:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:1,0:0, 1:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 29.11.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný den z pardubické ČEZ Areny. Dnes v rámci 25. kola Tipsport extraligy ledního hokeje se utkají mužstva Pardubic a Třince.

Pardubice budou chtít vrátit Třinci porážku z ledu soupeře, kde podlehly výsledkem 0:3. Domácí jsou před dnešním kolem na 8. místě a ztrácejí na sedmou Kometu tři body. Východočeši by měli do dnešního zápasu vyrukovat s brankářem Júliusem Hudáčkem, který přišel z ruské KHL. Nejproduktivnější hráč Pardubic je s 19 body Tomáš Nosek, na záda mu dýchá Tomáš Zohorna, který má o dva body méně.

Hosté ze Slezska budou chtít jistě navázat na dva předchozí duely z domácího lede, kde vyšli jako vítězové. V zápase se Slavii (5:2) a s brněnskou Kometou (3:0) získali v součtu šest bodů. Uvidíme, jak se jím bude dařit na ledě Pardubic. Nulu v předchozím zápase udržel Šimon Hrubec, který by měl nastoupit i do dnešního zápasu jako jednička. V kanadskékm bodování vede Jiří Polanský. O šest bodů méně má Martin Adamský. Mezi obránci pak dominuje Vladimír Roth.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Kočí (''C''), Píša, Ďaloga, Benák, Zdráhal, Gregorc – Sýkora, Marha, Endál – Tybor, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Nosek – Rys , Moučka, Semorád
    Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk (''C''), Růžička Martin – Orsava, Polanský, Adamský – Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Růžička Marek, Rufer
    Trenéři: Jiří Kalous a Pavel Marek.

Rozhodčí: Husička, Turčan – Barvíř, Blümel.

Na led nastoupilo družstvo Pardubic.

A nyní i mužstvo Třince.

00:01

00:12
    Sýkora zavezl puk do pásma hostů.

00:47
    Somík z levého křidla vystřelil, ale jeho rána letěla těsně nad branku Šimona Hrubce.

02:00
    Rákos přišel o puk a do protiútoku šel Kousal. Jeho střela z pravého křídla skončila nad brankou třineckých.

02:44
    Přerušena hra po zásahu Hrubce, který ukryl puk před Zohornou.

02:59
    Endál nahodil puk na bránu ze středního pásma. Puk však trefil mantinel za Hrubcem a dostal se opět na hůl forvarda domácích, který střelou z první minul branku.

03:43
    Tomáš Zohorna fauloval při útoku svého týmu, když trefil soupeře vysokou holí. Sudí Husička ho za tento přestupek posílá z ledu.

03:59
    Střela Linharta letěla do boční sítě Hudáčka.

04:47
    Hudáček vypíchl puk hokejkou jednomu z útočníků Třince a následně se Pardubice zmocnily kotouče.

05:29
    Martin Růžička stál sám před Hudáčkem, ale minul tři tyče!

05:48

06:40
    Zakázané uvolnění Pardubic. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

06:56
    Jana Zdráhal trefil vysokou hokejkou Václav Varaďa a sudí Turčan ho posílá na trestnou lavici za vysokou hůl.

07:18
    Kousalovu střelu Hrubec vyráží před sebe. Tam se černé pryže zmocnili hráči Třince.

08:19
    Pardubice obsadily třineckou třetinu.

08:55
    Hrubec přerušuje hru. Sekundu před návratem varadi.

08:56

09:14
    Na druhé straně musel přerušit hru slovenský brankář Július Hudáček.

09:31
    Nosek si vyloženě pro faul došel. Dvěmi minutami je potrestán Daniel Krejčí.

10:00
    Peterek vyhodil až k brance Pardubic.

10:28
    Benákova střela se odrazil od jednoho z třineckých hráčů do hlediště.

10:43
    Sýkorova bomba minula bránu Hrubce.

11:19
    Tyborova střela byla sražena do ochranné sítě.

11:31

11:55
    Po pár krátkých přihrávkách hráčů Pardubic se dostal ke střele Tomáš Zohorna. Útočník východočechů trefil pouze hrudník Hrubce, který přerušuje hru.

12:21
    Zdráhal si jako zkušený mazák zaklepal hokejkou o led. To zafungovalo, dostal přihrávku a vystřelil na klec hostů. Třinecký gólman ale dobře zasáhnul. Nejprve puk vyrazil před sebe a pak ho zakryl lapačkou.

13:05
    Hudáček si nyní vychutnal Martina Růžičku. Druhý jmenovaný vystřelil a Hudáček máchnutím pro fanoušky chytl puk.

13:10
    Třinec právě vstřelil branku!
    JIŘÍ POLANSKÝ hned po bully vystřelil, čímž překonal brankáře domácích. Opravdu nečekaná střela od útočníka hostů. Bez asistence.

13:39
    Hudáček ale neztratil sebevědomí a teď se blýskl fantastickým zákrokem, když vychytal jednoho z útočníků Třince lapačkou, který střílel do téměř prázdné klece.

14:33
    Po nepřesné přihrávce končí puk na icingu. Vhazovat se bude před třemi tyčemi Pardubic.

14:52
    Nečekanou, ale o to nebezpečnou střelou dal o sobě vědět David Květoň. Hudáček naposlední chvíli zareagoval a chytl puk.

15:35
    Po brance hosté zvýšili aktivitu.

15:48
    Kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Hrubce.

16:56
    Dvě minuty za hákování dostává Aleš Píša.

17:07
    Domácí vyhazují kotouč do středního pásma.

17:21
    Teď se jím to povedlo až k Hrubcovi.

18:27
    Hudáček měl teď problém se skákavou střelou Polanského.

18:56

18:59
    Rákos dostává dvouminutový trest za sekání. Hostující forvard zbytečně sekl do brankáře Pardubic.

19:09
    Tomáš Nosek stál sám před Hrubcem! Když už měl i brankáře položeného, trefil pouze boční konstrukci.

20:00

Skončila nám první třetina ve které Třinec vede po brance Polanského. Domácí vystoupili do zápasu aktivněji, ale v koncovce se moc Pardubicím nedařilo. Hosté po vstřelení branky zlepšili svou hru. Další třetina bude rozhodně zajímavá.

21:47
    Václav Benák dostává dvě minuty za držení.

22:17
    Peterek poslal puk napříč pardubickým brankovištěm.

22:59
    Výtečný zákrok Hudáčka, který si bravůrně vyjel proti Linhartovi, puk vyrazil před sebe a následně ho zakryl.

23:27
    Třinec stále obklopuje svatyni domácích.

23:47

24:18
    Zmatek před brankou Hrubce! Ani jeden z hráčů domácích nedokázal kotouč protlačit za muže s maskou na straně domácích.

24:29
    Sudí Husička posílá na trestnou lavici Václava Kočího za podražení.

25:03
    Hrabal špatně trefil puk a následoval protiútok domácích. Naštěstí pro Třinec se jejich bek dokázal vrátit a zblokovat přihrávku na Sýkoru, který mohl jet sám na Hrubce, kdyby pas vyšel.

26:11
    Zohorna se dostal k puku po špatné přihrávce hostů! Forvard východočechů vyslal střelu na Hrubce, ten však puk chytl a rychle rozehrál.

26:43
    Hudáček si připisuje jednoduchý zákrok.

26:46
    Krejčího střelu gólman Pardubic vyráží.

27:32
    Současně jsou vyloučeni hráč Třince Jan Peterek za sekání a hráč Pardubic Robert Kousal za vysokou hůl.

28:18
    Třinec má tlak.

38:42
    Ovšem Tybor zavezl puk následně až do třetiny hostů.

29:07
    Střelu Sýkory Hrubec betonem vyráží.

29:16
    Ofsajd Pardubic.

29:43
    Linhart vypálil puk na Hudáčka, ten ho vyrazil mimo klec.

30:40
    Nyní vidíme tlak Pardubic.

31:09
    Po zásahu Hrubce Rufer vyhodil kotouč do středního pásma.

32:20
    Martin Růžička je napomínán sudím Husičkou na dálku, když předvedl pád, kterému hodně pomohl.

33:08
    Po střele Somíka končí puk v hledišti.

33:15
    Po nepřesné přihrávce je pískáno zakázané uvolnění týmu ze Slezska.

33:19
    Hrubec musel zakrýt puk. Vhazovat se bude po jeho levici.

34:01
    Střela Linharta z mezikruží letěla těsně nad bránu Hudáčka.

34:43
    Domácí se dostali do pásma Třince. Tybor ale o něj vzápětí přišel.

35:22
    Kania teď předvedl učebnicový bodyček!

35:52
    Radil vystřelil puk do houfu hráčů.

36:18
    Střela Zdráhala skončila v rohu kluziště.

37:14
    Zakázané uvolnění hostujícho týmu.

37:45
    Střelu Polanského Hudaček vyráží levým betonem.

37:51
    Z protiútoku se dostal do šance Zohorna! Ten však v souboji gólman vs. útočník naprosto selhal. Jeho rána skončila bez cizího zavinění až v ochranné síti.

38:36
    Třinec se osvobil zakázaným uvolnění. Hosté odolávají tlaku.

39:00
    Radilova střela skončila na betonu Hrubce.

39:17
    Lukáš Radil poslal puk na Noska, ten však prudký pas nezpracoval.

39:42
    Třinec se dostává do útočné třetiny.

40:00

Máme za sebou první třetinu, která je velkým soubojem brankářů. V první polovině dominoval Július Hudáček, který výbornými zákroky podržel východočechy. V druhé polovině se blýskl Šimon Hrubec, který měl také světlé momenty. Ovšem domácí může mrzet špatná koncovka, kterou se prezentovali několikrát v této periodě.

Další třetina začne přibližně v 19:44.

Obě mužstva krouží po ledě.

40:01

40:35
    Bonk přihrával na volného Martina Růžičku, který chtěl také poslat pas na Varaďu, ale ten už mu nevyšel.

41:11
    Lukáš Radil obkroužil branku Třince, ale Hrubec byl připraven a chytl puk.

42:34
    Pardubice měly puk na svých hokejkách, ale nemohly se dostat ze své třetiny.

43:20
    Rothovu střelu Hudáček vyrazil.

43:35
    Zakázané uvolnění Třince.

44:05
    Domácí šli do protiútoku, ale bohužel pro ně z této akce nic nevznešlo.

44:22
    Šumperský odchovanec Jakub Orsava se dostal před Hudáčka. Brankář domácích, ale při střele třineckého forvarda srazil betony.

44:44
    Hrubec výborným zákrok vychytal Zohornu, který na něj vystřelil v těsné blízkosti.

45:36
    Zdráhal vystřelil před modrou, ale gólman hostů kryje.

46:22
    Martin Růžička jel nikým neobsazený po pravém křídle! Jakmile se přiblížil k Hudačkovi, tak se rozhodl ke střele. Brankáře domácích ale napálil přesně do hrudníku.

46:35
    Sýkorova tvrdá střela skončila na betonu Hrubce. Východočechy dnes trápí skutečně koncovka.

47:07
    Robert Kousal dostal dvě minuty za držení. Samotnému hráči se to nelíbí, ale s verdiktem sudího nic neudělá.

47:42
    Bylo nařízeno trestné střílení. Radoslav Tybor byl faulován při úniku na Šimona Hrubce!

47:42
    Fantastický zákrok Hrubce, který vychytal Tybora v sedě lapačkou!

47:42
    Bonk dostal ještě za předchozí protesty desetiminutový trest za nesportovní chování.

48:09
    Domácí vstřelili branku, ale po odpískání!

48:39
    Střelu Radila Hrubec betonem vyrazil do rohu kluziště.

49:07

49:36
    Moučkova střela skončila na betonu brankáře Hrubce.

50:00
    Ačkoliv byl Zohorna tísněn beky Třince, tak se ke střele dostal. Bohuřel pro něj však jeho rána byla zblokovaná a končí nad bránou.

50:45
    Další výtečný zákrok Hrubce.

51:29
    Ďaloga zkusil překvapit gólmana Třince, ale jeho pokus jen proletěl brankovištěm.

52:16
    Technickou střelu Jaroslava Moučky Hrubec kryje.

52:39
    Rákos po dlouhé době vyzkoušel Hudáčka. Gólman východočechů vyrazil jeho pokus před sebe.

53:09
    Martin Růžička těsně minul klec domácích.

53:24
    Na druhé straně musel zasahovat Hrubec před dotěrnými hráči Pardubic.

53:41
    Tým ze Slezska vyhazuje na icing.

54:19
    Puk ve středním pásmu na hokejkách Třince.

55:14
    Varaďu vychytal betonem Hudáček! Prvně jmenovaný střílel do téměř prázdné klece!

56:08
    Opět Hudáček! Tentokrát vyrazil Peterkovu prudkou střelu!

57:02
    Střelu Petra Sýkory vyrazil betony Hrubec.

57:13
    Dnešní utkání sleduje 7 293 diváků.

57:49
    Dvě minuty za držení dostal Josef Hrabal. Nyní velká šance pro Pardubice!

58:01
    Dvě střely byly vyslány z holí Pardubic do gólmana!

58:21
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tak přece byl Šimon Hrubec překonán! Domácí odvolali brankáře a měli velký tlak! LUKÁŠ RADIL nejprve vyslal střelu, kterou Hrubec vyrazil. Následně dokázal využit toho, že gólman Třince ležel na zemi a zasunul za něj puk. Asistence: Jan Zdráhal, Petr Sýkora.

59:03
    Nebezpečná střela Sýkory prolétla brankovištěm Hrubce.

60:00

Velkolepý souboj brankařů můžeme vidět v pardubické ČEZ Areně. Šimon Hrubec ve třetí třetině chytá fantasticky a domácí Hudáček vychytal tutovky třineckého výberu. Prodloužení bude rozhodně zajímavé.

60:01

60:07
    Hned na začátku prodloužení je odpískán ofsajd domácím.

60:32
    Puk na hokejkách hráčů Třince.

60:55
    Výbornou práci předvedl Lukáš Radil, který obkroužil Hrubcovu bránu a vystřelil. Gólman Třince vyrazil puk před sebe, kde ho za bezmocného brankáře dorazil TOMÁŠ NOSEK. Asistence: Lukáš Radil, Václav Benák.

Nakonec dvoubodové vítězství slaví domácí Pardubice. Souboj brankářů nakonec vyhrál Július Hudáček, který po výhře Pardubic předvedl krásnou děkovačku. Třinečti odjíždí alespoň s bodem.

Nejlepší hráči zápasu: Július Hudáček – Šimon Hrubec.

Hráči se ještě vrátí na led, aby si vychutnali oslavu výhry s fanoušky. Já se s vám loučím a přejí pěkný zbytek dnešního večera. (20:29:41)

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 59. Radil (Zdráhal, Sýkora), 61. Nosek (Radil, Benák) – 14. Polanský

HC Dynamo Pardubice: Hudáček (Salfický) – Kočí (''C''), Píša, Ďaloga, Benák, Zdráhal, Gregorc – Sýkora, Marha, Endál – Tybor, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Nosek – Rys , Moučka, Semorád

Rozhodčí: Husička, Turčan – Barvíř, Blümel

Diváci: 7 293