Jihlava – Zlín 3:1 (kon.) | Liberec – Třinec 5:3 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 3:4 (0:1 po s.n.)
Kladno – HC Litvínov 0:2 (kon.) | Č. Budějovice – Vsetín 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:4 (kon.)
Sparta – Pardubice 3:4 (po pr.)
po s.n. (0:1)
HC Plzeň 1929
3:4 (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Piráti Chomutov
Pátek 29.11.2013, 17:00 • ČEZ Aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den z Plzně!

Společně se budeme věnovat juniorskému hokeji, konkrétně duelu mezi domácí Plzní a hosty z Chomutova.

A duel to bude jistě zajímavý. Západočeši totiž obklopují druhou pozici, Piráti zase šestou (mají dva zápasy k dobru), navíc oba dělí v tabulce tři body!

Oba týmy se již letos potkaly. Ve druhém kole na severu Čech a domácí uspěli v poměru 6:2.

V posledním kole padli indiáni na ledě Pardubic 3:2, Piráti zase na ledě Litvínova 4:1.

HC Plzeň 1929: Pacl (Karafiát) – Marcel, Kubík, Hanus, Moravčík, Holý, Houfek – Pejchar, Kopta, Mašek, Schleiss, Kristl, Polata, Michel, Indrák, Přikryl, Uhlík, Tulačka, Langer, Vlček, Kepka.

Piráti Chomutov: Dvořák (Maštalířský) – Michálek, Havel, Szathmáry "C", Šulák "A", Černý, Drobný, Tejnor – Novák J., Kämpf, Novák L., Vrána, Peštulka "A", Huňady, Janák, Paleček, Bednář, Šťovíček, Ringler.

00:01

01:28
    Vlček zkoušel zakončit po rychlém objetí branky, Dvořák na místě.

03:06
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté předvedli rychlý protiútok, který nechytatelně zakončil RADEK HAVEL. Bez asistence.

06:23
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí odpovídají stejnou mincí. Povedenou příhru Indráka na brankoviště stačilo pouze umístit DAVIDU MICHELOVI. Asistence: Miroslav Indrák, Richard Kristl.

08:28
    Schleiss se proháčkoval až před Dvořáka, kterého ale ani nadvakrát nedokázal překonal.

08:59
    Po dalším závaru na brankovišti padá hostujícímu gólmanovi maska, buly.

09:18
    Zbytečný útočný faul od Filipa Vlčka (PLZ).

09:44
    Havel pálí od modré, Pacl chytá do lapačky.

11:37
    Z druhé vlny si najel pár kroků za modrou a z první v plné jízdě trefil pravý růžek JAN HOLÝ. Asistence: Miroslav Indrák, Richard Kristl.

12:17
    Ofsajd Chomutova.

12:58
    Z levého kruhu pálil nad beton Vrána, Pacl předvedl dobrý zákrok.

14:29
    Po rychlém ťukesu se osamocený před Paclem zjevil Paleček, jenže trochu zazmatkoval a pokus mezi betony byl příliš nápadný.

14:59
    Ofsajd Pirátů.

15:28
    Uhlík pálí z pravého kruhu nad.

16:23
    Huňady pálil z otočky, byl však příliš z úhlu.

16:57
    Tak to byla od domácích megachyba. JAKUB NOVÁK stál obklíčen třemi Plzeňáky na brankovišti a přesto dokázal nadvakrát vyrovnat. Asistence: David Kämpf.

18:36
    Zakázané uvolnění Plzně.

19:28
    Přes obránce pálil Havel, Pacl vyrazil ramenem.

19:47
    Ještě uvidíme buly před Dvořákem.

19:51
    Ukázkově vyhrané buly a následné střela, která je ale sražena nad.

20:00

Prvních dvacet minut určitě bavilo. Předvedená hra byla ve velkém nasazení, nechyběly šance a ani góly. Remízový stav může spíše mrzet domácí, kteří vedli a zápas kontrolovali, ale při snaze o vstřelení důležitého gólu na 3:1 hrubě chybovali a darovali soupeři vyrovnání.

Nechme se překvapit, s čím oba týmy nastoupí do prostřední části.

Druhá třetina začíná přibližně v 17:42.

20:01

20:47
    Icing Chomutova.

21:42
    Kepka pálí z vrcholu levého kruhu, Dvořák sráží do rohu.

22:16
    David Kämpf (CHM) vyloučen za podražení.

22:27
    Ofsajd Plzně.

22:58
    Holý pálí od modré mimo.

23:28
    Další rána od modré, tentokráte je autorem Marcel, ovšem Dvořák chytá.

23:46
    Mašek z mezikruží střílí mimo.

24:16
    Hosté jsou kompletní.

25:09
    Z druhé vlny si najel mezi kruhy Kämpf, ale z první nevypálil dobře.

26:59
    Přes obránce dobře pálil Kämpf, Pacl uzmul touš do lapačky.

27:15
    Chomutovští dokázali ze situace tří na jednoho vytěžit dva na nikoho, ovšem vše zhatila následná špatná finální příhra!

27:31
    V nehokejové pozici opouští led Jan Holý. Domácí obránce byl ranou od modré zasažen na nebo pod koleno a na nohu vůbec nemůže došplánout.

28:05
    Šimon Szathmáry (CHM) vyloučen za podražení.

28:36
    Jakub Novák (CHM) zahrál vysokou holí a dává Plzni 89 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku! Sám navíc inkasuje 2+2 minuty.

29:20
    Domácí třikrát netrefili bránu a navíc přicházejí o pásmo.

30:08
    Chomutov hraje ve čtyřech, Dvořák nemusel ani jednou zasahovat.

31:23
    Domácí svírají hosty před jejich svatyní, sráží je ovšem přesnost střelby.

31:27
    Navíc za útočná faul putuje za katr Filip Mašek (PLZ).

32:36
    Piráti jsou kompletní a začíná jejich zkrácená početní výhoda.

33:11
    Po rychlém ťukesu střílí z první z mezikruží DAVID KäMPF a překonává Pacla mezi betony. Asistence: Patrik Huňady.

35:28
    Pejcharovo zakončení bekhendem Dvořák chytá.

36:31
    Za hákování putuje na trestnou Jan Schleiss (PLZ).

36:58
    Janák pálí pár kroků za modrou, v akci opět Paclova lapačka.

39:28
    Roman Přikryl (PLZ) vyloučen na 2+2 minuty za hru vysokou holí.

39:43
    Hosté jsou v plném počtu.

40:00

Prostřední část je za námi a jeden gól na straně Chomutova zhruba vypovídá o předvedené hře. Domácí doslova zahodili dlouhou přesilovou hru pět na tři. Hosté působí nebezpečněji, navíc mají k dobru ještě téměř tři a půl minuty dlouhou výhodu jednoho muže v poli.

Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 18:32.

44:47
    Szathmáry to zkoušel pár kroků za modrou, Pacl připraven.

45:24
    Dvořák podržel v lapačce nahození ze středního pásma před dotírajícím Schleissem.

46:53
    Kristl pěkně pálil z první z pravého kruhu po křižné příhře, Dvořák se stihl přemístit.

47:17

48:21
    A stejné provinění proti pravidlům i na druhé straně.

50:05
    Vrána se protáhl až k Paclovi, ale na zakončení byl až příliš blízko.

52:35
    Zakázané uvolnění hostů.

52:35
    Ve stejném čase si hosté berou oddechový čas. Pětice byla na ledě dlouho, navíc tlak Plzně se stupňuje.

53:01
    Kristl najížděl na Dvořáka sám z levé strany, ten ale svůj tým podržel.

54:13
    Za podražení je vyloučen Roman Přikryl (PLZ).

56:25
    Novák neustál souboj u mantinelu, na ledě se objevila krev, ale sudí, se rozhodl nevylučovat, asi správně.

57:23
    Kristl se dostal k dorážce na brankovišti, Dvořák situaci ustál.

57:23
    Indiáni v šesti!

57:55
    Zakázané uvolnění Chomutova.

58:14
    Vlček srazil hostující výhoz mimo mantinely, buly ve středním pásmu.

58:50
    V šesti to domácí dokázali. Černý nesmysl se odrazil od Dvořáka mezi kruhy, kde již číhal DANIEL PEJCHAR a bez problémů trefil poloodkrytou klec. Asistence: Miroslav Indrák, Jan Holý.

60:00

Po šedesáti minutách jsme tedy na začátku. Třetí dvacetiminutovka byla hlavně v režii Plzně, Chomutov se soustředil pouze na obranu, což se mu nakonec vymstilo.

Nyní bude následovat pětiminutové prodloužení, pokud ani to nerozhodne, čekají nás nájezdy.

60:01

61:09
    Huňady se dostal k dorážce vlastní střely z levého kruhu, ale Pacl svůj tým podržel.

62:44
    Hanus dával od modré pobídku spoluhráčům na teč, nakonec touš srazil do rohu Dvořák.

64:01
    Z pravého kruhu pálil Novák, na Pacla si nepřišel.

64:58
    Icing hostů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení příliš vzrušení nepřineslo, uvidíme tak nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Miroslav Indrák (PLZ) udělal kličku do bekhendu, ale následně minul zařízení.

David Kämpf (CHM) vykoupal Pacla kličkou do bekhendu – 0:1!

Jan Schleiss (PLZ) se ukličkoval.

Lukáš Novák (CHM) trefuje po rychlé střele tyč.

Filip Vlček (PLZ) udělal kličku do forhendu a trefuje také tyč.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov, rozhodl DAVID KäMPF.

Zajímavé utkání je za námi. Druhý bod nakonec zapisují hosté, když indiáni neproměnili ani jeden ze tří nájezdů.

Přeji vám hezký víkend a někdy zase na počtenou! (19:25:08)

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 7. Michel (Indrák, Kristl), 12. Holý (Indrák, Kristl), 59. Pejchar (Indrák, Holý) – 4. Havel, 17. Novák (Kämpf), 34. Kämpf (Huňady), rozh. náj. Kämpf

Rozhodčí: Šindler – Jelínek, Pešek