Čína – Brazílie 21:34 (kon.) | J. Korea – Nizozemsko 29:26 (kon.) | Alžírsko – Srbsko 14:34 (kon.)
Kongo – Č. Hora 9:35 (kon.) | Japonsko – Dánsko 25:29 (kon.) | Dominikánská rep. – Francie 10:27 (kon.)
Japonsko
25:29 (13:13)
Dánsko
Neděle 08.12.2013, 20:15 • Cair Hall, Niš. • Mistrovství světa žen

To je z tohoto zápasu vše, přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:47:41)

Utkání končí výhrou favoritek, které ve druhé půli dokázaly zlomit odpor Japonek a vybudovat si až šestibrankový náskok. Pomohlo jim i to, že dokázala časem přečíst útočné vzorce Japonek a v obraně se na ně připravit. Zápas končí výsledkem 25:29 pro Dánsko.

Nejlepší hráčkou utkání byla zvolena Line Anna Ryborg Jorgensenová.

60
    Konec zápasu. (25:29)

60
    Ještě jedna branka Japonska, zaznamenala ji Hajafuneová. (25:29) (25:29)

60
    Míč je v zámezí, rozehrávat budou Japonky, bude to asi poslední útok zápasu. (24:29) (24:29)

60
    Přihrávka na Thorsgaardovou nevyšla, což se dá ale říci i o protiútoku Japonek. (24:29) (24:29)

59
    Špatné střídání Japonek, což znamená dvouminutový trest. Ten odsedí Tanabeová. (24:29) (24:29)

59
    Jensenová neprostřelila Hideovou, té pomohla i tyč. (24:29) (24:29)

59
    Padne třicítka? (24:29) (24:29)

58
    Další ztráta Dánek, rychle se vrací do obrany. (24:29) (24:29)

57
    Rychlá odpověď Fudžijové. (24:29) (24:29)

57
    Burgaardová měla otevřenou dálnici k brance a nemýlila se. (23:29) (23:29)

57
    Ztráta Dánek a rychlý brejk, který proměnila Nišikioriová. (23:28) (23:28)

56
    Tanabeová koriguje skóre na šestibrankový rozdíl. (22:28) (22:28)

56
    Jensenová si seběhla z pravé strany na střed, tentokrát však ztroskotala na Hidaové. (21:28) (21:28)

55
    Oddechový čas tentokrát pro Dánsko. Trenér Pytlick chce hráčky do posledních minut uklidnit, ať mohou zápas dovést do zdárného konce. (21:28) (21:28)

55
    Podstřel Arihamaové vychytala levou nohou Poulsenová. (21:28) (21:28)

54
    L. Jorgensenová se dostala přes dvojici soupeřek a nekompromisně zavěsila. (21:28) (21:28)

Aleš Pur

Japonsko: Fudžimaová, Hidaová – Masudaová, Takahašiová, Kamimačiová, Nišikiriová, Jokošimaová, Fudžijová, Kacurenová, Arihamaová, Tanabeová, Ikeharaová, Išitateová, Hajafuneová, , Haraová, Nagataová. Trenér: Masamiči Kurijama.
    Dánsko: Greveová, Poulsenová – Schumacherová, Kviesgaardová, Thorsgaardová, Fiskerová, Hansenová, Gravholtová, Pedersenová, Holmsgaardová, L. Jorgensenová, Kristiansenová, Jensenová, Burgaardová, S. Jorgensenová. Trenér: Jan Pytlick.

Rozhodčí: Gatelis, Mazeika.