Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (Olinha) – Mareš R., Popelka, Max, Kopecký, Douglas, Felipe, Koudelka, Chmelík, Slováček

FC Benago Praha: Vahala (Bezstarosti) – Simitči, Hoxha, Brahimi, Altoumi, Rodek, Váňa, Štverák, Dos Santos, Kvíčala

Rozhodčí: Linhart, Vomastek.

Ještě před samotnou rozehrávkou publikum hlasitým potleskem děkuje brankáři Tomášovi Mellerovi, který po finálovém duelu Českého poháru ukončil svoji aktivní kariéru.

1

00:16
    Chrudimští se se začátkem duelu opravdu nepárají! Douglas skvěle vysunul Lukáše Rešetára, jenž postupoval sám na brankáře. Vahala si však připsal vynikající zákrok a vychytal chrudimského střelce!

00:35
    Vzápětí musel Vahala vyrazit mimo tři tyče nepříjemné střely Douglase a Felipeho. Era-Pack na svého soupeře opravdu nastoupil!

00:57
    Chrudim právě vstřelila branku!
    A ještě v úvodní minutě jsme byli svědky vedoucí branky favorita! Roman Mareš postupoval z levé strany sám na brankáře, neunáhlil se, křižným pasem našel volného LUKÁŠE REŠETÁRA, který skluzem dopravil míč do sítě – 1:0!

01:36
    I hosté dokázali vystrčit růžky a přidělali Žďánskému velkou řádku problémů. Nakonec ale Benago nedokázalo ani kloudně zakončit.

02:29
    Azem Brahimi si připsal první střelecký pokus pražského týmu, se štěstím se k němu odrazil míč a hostující hráč z otočky prověřil pozornost chrudimského brankáře.

03:01
    Petr Váňa skvěle obelstil Douglase, do šance ho ale včasným zákrokem nepustil Felipe.

03:42
    Douglas chytře kooperoval u brankové čáry, z téměř nulového úhlu ale proti Vahalovi příliš šancí neměl.

04:16
    Hosté měli velmi dobrou šanci na srovnání! Marcel Rodek se dostal za obranný val Era-Packu a jemnou tečí prostřelil Žďánského. K jeho smůle se ale balon prokutálel těsně mimo!

05:01
    Tlak Chrudimi již není tak markantní jako v úvodní minutě zápasu, Benago se brání velmi statečně.

05:54
    Benago Praha právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se čtvrtý tým tabulky dočkává vyrovnávací branky! Brahimi po pravé straně posunul po lajně TOMÁŠE ŠTVERÁKA, který jemným dloubnutím poslal míč pod břevno Žďánského svatyně – 1:1!

06:54
    Koudelka ztratil na půlící čáře balon, Brahimi jeho zaváhání ale potrestat nedokázal.

07:19
    Benago zlepšilo svoji hru a v tuto chvíli je lepším týmem. Chrudimští se v posledních minutách často nechali zatlačit na vlastní polovině.

07:55
    Dos Santos v souboji jeden na jednoho bezchybně ubránil Maxe, obhájce titulu však zůstane u balonu.

08:27
    Velmi nepříjemně dopadla srážka hlavami mezi Kopeckým a Maxe, k vidění je dokonce krvavá stopa. Červená tekutina teče z obočí prvního jmenovaného, nic vážnějšího se ale nestalo.

08:44
    Na hřišti se dnes poprvé objevuje Zdeněk Chmelík, který dostal šanci při absenci Kopeckého. A právě on marně klouzal na levé straně na nepřesný Douglasův centr.

09:37
    Azem Brahimi vyslal ze své nohy projektil, který skončil centimetry od levé tyče. Publikum v chrudimské hale si nyní hluboce oddychlo!

10:30
    Secvičená kombinace nového kapitána Rešetára s Chmelíkem skončila zablokovanou střelou druhého jmenovaného. Benago se i pro tentokrát ubránilo.

11:15
    Chrudim opět přeřadila na vyšší rychlost a daří se jí tlačit Benago před jejich branku. Zatím bez úspěchu.

11:49
    Tak v prvním poločase již zřejmě na hřišti neuvidíme kromě Kopeckého ani Maxe. I on odešel s krvavým obočím do útrob haly.

12:15
    Poprvé se na hřišti objevil také Brazilec Felipe a ihned se dostal k zakončení. Jeho prudká střela z levé strany Vahalu velmi protáhla.

12:44
    Chrudimský kouč Daniel Ibaňez Caetano si vybírá svoji možnost oddechového času a dává svým svěřencům cenné rady do závěrečných minut úvodní dvacetiminutovky.

12:50
    A time out chrudimskému týmu nadmíru pomohl! Douglasovu dělovku nejprve Vahala vyrazil opět ke stejnému hráči, ten se tentokrát neunáhlil a přesnou přihrávku našel před prázdnou brankou LUKÁŠE REŠETÁRA, který neměl problém vsítit druhý gól v dnešním zápase – 2:1!

14:33
    Podle posledních zpráv odjel Brazilec Max na šití do nemocnice, v dnešním zápase se tak již neobjeví.

15:32
    Po vedoucím gólu Era-Packu se hra opět vyrovnala, Benago se aktivně snaží o vyrovnání.

16:06
    Time out si vybírá také trenér Beni Simitči.

16:08
    Hosté po oddechovém času rozehrávali standardní situaci z kvalitní pozice, po pěkném signálu zakončoval těsně nad Douglas Dos Santos!

17:04
    Na akumulované fauly je to 4:1 pro Benago, na penaltu to v prvním poločase nejspíše nevypadá.

17:53
    Velký závar před brankou Benaga málem skončil třetím gólem Chrudimi! Chmelík mohl nadvakrát dopravit míč do prázdné branky, trefil ale pouze na brankové čáře stojícího Dos Santose!

19:06
    Podklouznutí jednoho z hostujících hráčů dalo obrovskou šanci Zdeňku Chmelíkovi na navýšení náskoku, v souboji vstříc gólmanovi byl ale úspěšnější Vahala!

19:56
    Era-Pack ještě kooperuje s balonem před brankou Benaga, moc času na třetí úder mu již ale v první půli nezbývá.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla zajímavý futsal, ve kterých jsme viděli tři branky. Na rychlý gól Rešetára ještě zvládl odpovědět Štverák, na druhou branku chrudimského kapitána zatím Benago odpovědět nenašlo. Má na to ale ještě dvacet minut čistého času, druhá půle odstartuje zhruba v 20:56.

21

20:29
    O první střelu druhé půle se pokusil Douglas, jeho projektil byl ale poměrně nepřesný.

21:09
    Benago se také pokusili odpovědět, do střeleckých pozic se ale hostující hráči zatím nedostávají.

21:46
    Douglas si od postranní čáry udělal dva rychlé kroky do středu hřiště a vypálil pravou nohou. Vahala konečky rukavic vytěsnil míč mimo tři tyče!

22:44
    Domácí zatím drží balon na svých sálovkách a pokouší se hledat kvalitní střelecké pozice.

23:09
    Trochu spornými rozhodnutími nyní rozvířily emoce v hale hlavní sudí dnešního duelu, po odpískaném faulu Felipeho dostanou volný přímý kop k dispozici hostující hráči.

24:13
    Chrudimští dělají zbytečné chyby v rozehrávce, čímž nabízejí Benagu slušné šance. Hosté je ale zatím potrestat nedokázali.

25:37
    Nyní již byla laxnost v defenzívě Chrudimi tvrdě potrestána! MARCEL RODEK dostal od Dos Santose přesnou přihrávku před brankáře a o tyč dostal míč do sítě – 2:2!

26:31
    Na akumulované fauly je to ve druhém poločase po šesti minutách již 3:3, bude to ještě rozhodně zajímavé.

26:52
    Koudelka se dostal do kvalitní šance, místo střely však volil nahrávku a to nebylo úplně nejlepší řešení.

27:52
    Nyní již milimetrová kombinace Chrudimi vyšla a domácí se tak potřetí v zápase dostávají do vedení! Lukáš Rešetár přesnou přihrávkou našel na brankové čáře ZDEŇKA CHMELÍKA, který pouze dovedl míč do sítě – 3:2!

28:59
    Karel Rodek měl další kvalitní příležitost na srovnání, Žďánský ale předvedl skvělý rozštěp a nohou zastavil míč na cestě za brankovou čáru!

29:35
    Lukáš Rešetár je za ostrý zákrok žlutou kartu, domácí příznivci se hodně zlobí.

29:56
    Krev se nyní spustila z nosu Romana Mareše, dnešní zápas chrudimské hráče opravdu bolí.

30:58
    Chrudim je v těchto chvílích lepším týmem a snaží se ještě více nalomit odpor pražského Benaga.

31:35
    Era-Pack drží balon a svého soka k němu příliš nepouští. Čas celku z hlavního města utíká velmi rychle.

32:19
    Azem Brahimi po delší době vyslal pumelici na svatyni Žďánského, chrudimský brankář se ale za míčem pouze ohlédl.

33:02
    Po faulu Koudelky následuje volný přímý kop Benaga z nadějné pozice, kouč Brahimi si okamžitě bere time out! Podaří se hostům dnes i potřetí vyrovnat?

33:18
    Marcel Rodek napálil pouze Felipeho, Benago ale zůstává u míče v blízkosti chrudimské branky.

34:24
    V souboji Douglas versus Douglas vyhrál ten pražský, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.

35:02
    Do konce zbývá posledních pět minut, Era-Pack se snaží zbytečně neztrácet balon a šetřit co nejvíce času.

36:33
    Altoumiho zakončení po zemi skončilo u Žďánského, následně na straně druhé neuspěl z podobné akce Lukáš Rešetár.

37:14
    Situace Benaga se komplikuje, protože hostující hráči zaznamenali pátý akumulovaný. Hrozba pokutového kopu je tady, kouč Daniel reaguje time outem!

37:32
    Roman Mareš zakončoval z levé strany, s jeho pokusem ale neměl Vahala sebemenší problém.

38:22
    Benago se zmocnilo míče a hraje v pěti s prázdnou brankou!

38:54
    Mareš odkopl míč daleko do hlediště, pražský celek má silný tlak.

39:17
    Simitči s rozlišovacím dresem měl na noze vyrovnání, Žďánský nyní podržel Era-Pack!

39:56
    Chrudimští obětavě blokují střely, dnešní výhru jim již nikdo nevezme.

Závěrečná siréna spustila oslavy chrudimského týmu, který po boji vyhrává v poměru 3:2. Benago předvedlo na půdě vynikající výkon, za který se rozhodně nemusí stydět, protože byli Era-Packu více než vyrovnaným soupeřem. Příjemný čtvrteční večer vám přeje Petr Dejnožka. (21:32:08)

Petr Dejnožka

Branky: 0. Rešetár (Mareš R.), 12. Rešetár (Douglas), 27. Chmelík (Rešetár) – 5. Štverák (Brahimi), 25. Rodek (Dos Santos)

Karty:   29. Rešetár (CHR)

FK Chrudim: Žďánský (Olinha) – Mareš R., Popelka, Max, Kopecký, Douglas, Felipe, Koudelka, Chmelík, Slováček

Rozhodčí: Linhart, Vomastek