Tunisko – Austrálie 24:15 (kon.) | Japonsko – Alžírsko 32:23 (kon.) | Argentina – Paraguay 26:15 (kon.)
Kongo – Dominikánská rep. 23:22 (kon.) | Maďarsko – Německo 26:27 (kon.) | Srbsko – Čína 32:18 (kon.)
Angola – Španělsko 21:30 (kon.) | Francie – J. Korea 27:22 (kon.) | Rumunsko – Česko 29:23 (kon.)
Dánsko – Brazílie 18:23 (kon.) | Norsko – Polsko 23:18 (kon.) | Č. Hora – Nizozemsko 27:25 (kon.)

dv
    Češky prohrávají s Rumunskem o šest branek. Ve druhé půli sice předvedly daleko lepší výkon než v té první, ale i tak to na vítězství nestačilo. Rumunky potvrdily roli favorita a zaslouženě zvítězily.

60
    Konec zápasu. (29:23)

60
    V závěru ještě snižuje Černá. Víc už se ale nestane. (29:23) (29:23)

60
    Tacaliová se prosazuje půlminuty před koncem! Satrapovou překvapuje střelou na vzdálenější tyč. (29:22) (29:22)

60
    Luzumová vyloučena na dvě minuty. Rumunky budou hrát v závěru ještě přesilovku. (28:22) (28:22)

59
    Bradeanová pálí do břevna! (28:22) (28:22)

58
    Rumunky ale rychlý kontr využívají. Ardeanová-Eliseiová zamířila přesně k pravé tyči. (28:22) (28:22)

58
    Teď už to Černé vyšlo. Trefila se přesně k levé tyči. (27:22) (27:22)

57
    Marinovou nahrazuje na hrací ploše Tacaliová. (27:21) (27:21)

57
    Do návratu Buceschiové zbývá minuta. Do konce zápasu pak zhruba tři a půl. (27:21) (27:21)

56
    Luzumová zkušeně proměňuje. (27:21) (27:21)

56
    Knedlíková pálí do tyče! Byla ale faulována a Češky budou házet trestný hod z hranice devítky. (27:20) (27:20)

56
    Buceschiová faulovala Luzumovou a půjde si nuceně na dvě minuty odpočinout. Přesilovka pro Češky. (27:20) (27:20)

55
    Ztráta Rumunek, do útoku mohou vyrazit Češky. (27:20) (27:20)

55
    Tolnajová nahrazuje Ungureanovou. (27:20) (27:20)

55
    Černá dnes nemá svůj den. Před chvílí minula branku tak o dva metry. (27:20) (27:20)

55
    Luzumová zkazila přihrávku, z čehož těží Pirvutová. Ta nedala Satrapové šanci. (27:20) (27:20)

54
    Bradeanová míjí českou bránu! (26:20) (26:20)

54
    Knedlíková se prosazuje střelou z křídla. Ostatně jak je jejím zvykem. Krásný gól! (26:20) (26:20)

53
    Přesilovka pro Češky. Marinová nedovoleně zastavila Chrenkovou, za což bude pykat dvěma minutami. (26:19) (26:19)

52
    Chrenková vystřelila na vzdálenější tyč a na její pokus rumunská brankářka nedokázala zareagovat. (26:19) (26:19)

51
    Chrenková se prosazuje po hezkém padáčku. (26:18) (26:18)

51
    Rychle o něj ale přišly, z čehož těžila Chiperová. (26:17) (26:17)

50
    Její přízemní střelu likviduje Ungureanová. Češky zůstanou u míče. (25:17) (25:17)

50
    Kutlvašrovou nahrazuje Štěrbová. (25:17) (25:17)

50
    Chrenková na přihrávku od Keclíkové nedosáhla. Rumunky ale hned o míč přišly. (25:17) (25:17)

49
    Pinteová se na rozdíl od ní trefila přesně. (25:17) (25:17)

49
    Keclíková pálí do tyče! (24:17) (24:17)

49
    Proti střele Buceschiové ovšem neměla nárok. (24:17) (24:17)

48
    Kutlvašrová mířila vysoko nad, do brejku postupovaly Rumunky, ale znovu se blýskla Satrapová. (23:17) (23:17)

48
    Marinová nedala Satrapové žádnou šanci. (23:17) (23:17)

47
    Luzumová trefuje přesně! (22:17) (22:17)

47
    Trestný hod z hranice devítky budou zahrávat Češky. (22:16) (22:16)

46
    Buceschiová se trefuje do horní části branky. Rumunky vedou o šest branek. (22:16) (22:16)

45
    Marinová zamířila přesně do protipohybu české brankářky. (21:16) (21:16)

45
    Hrbková trefuje tyč! (20:16) (20:16)

44
    Tolnajovou střídá Ungureanová. (22:16) (22:16)

44
    Krásná branka o zem v podání Knedlíkové! (20:16) (20:16)

44
    Přesilovka pro Česko! Pernianová vyloučena na dvě minuty. (20:15) (20:15)

43
    Chiperová nezamířila přesně. Do útoku mohou znovu vyrazit Češky. (20:15) (20:15)

43
    Její práci zužitkovala Keclíková! Ta se trefila přesně k pravé tyči. (20:15) (20:15)

43
    Výborný obranný zákrok Knedlíkové! (20:14) (20:14)

42
    Střela Pirvutové Satrapové problémy nenadělala. Do úniku se následně dostala Salčáková, která si ale na Tolnajovou nepřišla. U míče jsou znovu Rumunky. (20:14) (20:14)

42
    Už se pokračuje znovu ve hře. U míče jsou Rumunky. (20:14) (20:14)

42
    Rumunský trenér má zřejmě svým svěřenkyním co říct. Proto si bere oddechový čas. Češky ale vstoupily do druhé půle jako vyměněné! (20:14) (20:14)

42
    Češky se nevzdávají! Před malým okamžikem se prosadila Vítková. (20:14) (20:14)

41
    Chiperová pálí jen do ochranné sítě za českou brankou. (20:13) (20:13)

41
    Kutlvašrová z následného brejku snižuje. (20:13) (20:13)

41
    Buceschiová nedala Satrapové šanci. (20:12) (20:12)

40
    Střela Tacaliové byla zblokována. Rumunky budou pokračovat v útoku. (19:12) (19:12)

40
    Kutlvašrová se prosazuje po střele k pravé tyči! Tolnajová byla bez šance. (19:12) (19:12)

39
    Satrapová chytá výborně! Před malou chvílí předvedla další skvělý zákrok! (19:11) (19:11)

39
    Tacaliová ale nezamířila přesně. (19:11) (19:11)

39
    Úspěšný blok Vítkové! Rumunky ale zůstávají v útoku. (19:11) (19:11)

38
    Vynikající zákrok Satrapové! Z následného brejku ale gól nepadne, Salčáková zamířila jen do tyče. (19:11) (19:11)

38
    Další branku českého týmu střílí Hrbková! Ta se prosazuje střelou o zem. (19:11) (19:11)

37
    Výborný zákrok Satrapové! Ta hned rozehrála na Salčákovou, která se trefila přesně k tyči! (19:10) (19:10)

37
    Hrbková přesnou přihrávkou našla Keclíkovou, která se prosazuje po přízemní střele. (19:9) (19:9)

36
    Pernianové byly odpískány kroky. Do útoku mohou jít Češky. (19:8) (19:8)

36
    První zákrok Satrapové! Rumunky přesto zůstanou u míče. (19:8) (19:8)

36
    Po hezké akci se prosazuje Kutlvašrová. (19:8) (19:8)

36
    Do české branky se postavila Satrapová. (19:7) (19:7)

35
    Český trenér na to reaguje oddechovým časem. (19:7) (19:7)

35
    Začíná z toho být exhibice. Další branku Rumunek obstarala Chiperová. (19:7) (19:7)

35
    Vítková nastřelila tyč! (18:7) (18:7)

35
    Chiperová byla úspěšná. (18:7) (18:7)

34
    Češky znovu nezakončily přesně. Rumunky vybojovaly z rychlého brejku trestný hod z hranice devíti metrů. (17:7) (17:7)

33
    Další ztráta českého týmu a brejk Rumunek. Před malou chvílí se prosadila Dincová. (17:7) (17:7)

33
    Ciuciuleteová byla úspěšná. Prosadila se přesnou střelou k pravé tyči. (16:7) (16:7)

33
    Teď se neprosadila ani Luzumová. (15:7) (15:7)

32
    Salčáková míjí rumunskou branku! (15:7) (15:7)

32
    Pernianová zamířila přesně do horní části české branky. (15:7) (15:7)

31
    Luzumová byla faulována, vylučovat se však nebude. Následně pálila Vítková, ale tu vychytala Tolnajová. Ta ve druhé půli nahradila Ungureanovou. (14:7) (14:7)

31
    Začal druhý poločas. (14:7)

Sestava českého týmu v úvodu druhé půle: Raníková – Luzumová, Hrbková, Štěrbová, Knedlíková, Vítková, Salčáková.

Druhý poločas za pár okamžiků začne. Rozehrávat budou Češky, ty budou útočit zprava doleva.

Vítková – 1

Rumunky jsou daleko aktivnější, důraznější a přesnější. Všude jsou o krok dříve a po prvním poločase zaslouženě vedou. Rozdíl ve skóre je sedmibrankový, uvidíme, s čím půjdou do druhé půle české hráčky.

30
    První poločas skončil. (14:7)

30
    V závěru to ještě zkoušela Poznarová, ale její střelu zblokovala pozorná rumunská obrana. (14:7) (14:7)

30
    Pokus Černé končí pouze v náručí rumunské brankářky. Z protiútoku neuspěla ani Chiperová. (14:7) (14:7)

29
    Na druhé straně se blýskla i Raníková! Ta vyrazila dělovku Chiperové. (14:7) (14:7)

29
    Salčákové se sedmičky na tomto turnaji prostě nedaří. Tentokrát nechala vyniknout Ungureanovou. (14:7) (14:7)

29
    Sedmička pro Češky! Tu vybojovala Luzumová. (14:7) (14:7)

28
    Neaguová zamířila přesně. (14:7) (14:7)

28
    Nechitovou nahrazuje Nechitová. (13:7) (13:7)

27
    Marinová tentokrát nepřesně. Vzápětí nastřelila Poznarová z protiútoku pouze tyč! (13:7) (13:7)

27
    U míče jsou Rumunky. (13:7) (13:7)

27
    Oddechový čas pro rumunského trenéra. (13:7) (13:7)

27
    Rumunky ale z rychlého protiútoku odpovídají další brankou. Před malým okamžikem se prosadila Marinová. (13:7) (13:7)

26
    U míče už jsou znovu Rumunky. (12:7) (12:7)

26
    Luzumová snižuje! Trefila se přesně mezi nohy rumunské brankářky. (12:7) (12:7)

26
    Na hřiště se vrací Luzumová. Ta nahrazuje Keclíkovou. (12:6) (12:6)

25
    Vítková se trefila přesně k pravé tyči! Češky ale stále prohrávají o šest branek. (12:6) (12:6)

24
    Ty ale vzápětí kazí... (12:5) (12:5)

24
    Černá nezamířila tak, jak by si představovala. Útočnou akci tak znovu mohou založit Rumunky. (12:5) (12:5)

24
    Marinová se trefuje přesně k pravé tyči. Raníková nestihla zareagovat. (12:5) (12:5)

23
    Rumunky ženou za vítězstvím i jejich fanoušci. Těch je tu opravdu spousta. (11:5) (11:5)

23
    Salčákové chybělo ke vstřelení branky jen pár centimetrů. (11:5) (11:5)

22
    Gól Neaguové uznán nebude. Rumunka totiž přešlápla. (11:5) (11:5)

22
    Výborný zákrok Ungureanové. Rumunky tak mohou postupovat do útoku. (11:5) (11:5)

21
    Knedlíkovou nahrazuje Crhová. (11:5) (11:5)

21
    Rumunky jsou na palubovce zatím jasně lepším týmem. Češky se ale nevzdávají. Bohužel však často ztrácejí míče. (11:5) (11:5)

21
    Český trenér si vyžádal oddechový čas. (11:5) (11:5)

21
    Dincová se trefuje přesně mezi nohy české brankářky. Rumunky vedou o šest branek. (11:5) (11:5)

21
    Bradeanová se prosazuje po střele o zem. Raníková si ale na míč sáhla. (10:5) (10:5)

20
    Hraje se nahoru dolů! Před malým okamžikem neuspěla Černá. Ta zamířila mimo tři tyče rumunské branky. (9:5) (9:5)

20
    Marinová míří mimo! U míče už jsou Češky. (9:5) (9:5)

20
    Dělovka Bradeanové byla ztečována, Rumunky budou v obléhání české branky pokračovat. (9:5) (9:5)

19
    Růčkové byly odpískány kroky. Do útoku tak mohou postupovat Rumunky. (9:5) (9:5)

18
    Luzumová trefuje pouze Ungureanovou! (9:5) (9:5)

18
    Neaguová vyloučena na dvě minuty. Češky budou házet sedmičku. (9:5) (9:5)

18
    Dincová přešlápla, její gól tak platit nebude. (9:5) (8:5)

17
    Neaguová vstřelila devátou branku Rumunska. (9:5) (9:5)

17
    Keclíková zamířila přesně do horní části branky Ungureanové a byla úspěšná. (8:5) (8:5)

17
    A Rumunky z brejku zvyšují na čtyřbrankový rozdíl. Pinteová zakončila přesně k pravé tyči. (8:4) (8:4)

16
    Luzumová rumunskou brankářku nepřehodila. (7:4) (7:4)

16
    Nechitová se prosazuje po střele z pravé strany. Před Raníkovou míč nešťastně skočil. (7:4) (7:4)

15
    Už je ale v pořádku a pokračuje se ve hře. Kutlvašrová vyloučena na dvě minuty, což znamená přesilovku pro Rumunky. (6:4) (6:4)

15
    Raníková špatně dopadla, ale vypadá to, že bude v pořádku. Nyní je v péči lékařů. (6:4) (6:4)

15
    Výborný zákrok Raníkové! Marinová na ní nenašla recept. (6:4) (6:4)

15
    Keclíková se trefila přesně k levé tyči a skóruje v oslabení! (6:4) (6:4)

14
    Kutlvašrová vybojovala faul, Češky budou pokračovat v obléhání rumunské brány. (6:3) (6:3)

14
    Neaguová proměňuje! Raníková neměla šanci. (6:3) (6:3)

14
    Chrenková vyloučena na dvě minuty. (5:3) (5:3)

14
    Kutlvašrová ale trefila jen rumunskou brankářku. Rumunky z rychlého brejku vybojovaly sedmičku. (5:3) (5:3)

14
    U míče jsou znovu Češky. Ty mohou snížit. (5:3) (5:3)

12
    Neaguová navyšuje náskok Rumunska. (5:3) (5:3)

12
    Chrenková dostává žlutou kartu. (4:3) (4:3)

12
    Rumunky obléhají českou branku. (4:3) (4:3)

10
    Neaguová střelou k tyči snižuje. (2:3) (2:3)

10
    Ztráta Rumunek! Češky mohou své vedení navýšit! (1:3) (1:3)

9
    Chrenková zamířila na vzdálenější tyč a byla úspěšná! Češky vedou o dvě branky. (1:3) (1:3)

9
    U míče jsou znovu Češky. (1:2) (1:2)

8
    Ungureanová vyráží pokus Chrenkové. Do útoku se hnaly Rumunky. Bradeanová ale netrefuje zařízení. (1:2) (1:2)

8
    Nechitová si na Raníkovou nepřišla! Česká brankářka teď hodně drží svůj tým. (1:2) (1:2)

7
    Rychlý brejk českého týmů využívá Knedlíková! (1:2) (1:2)

7
    Přešlap Chrenkové – do útoku mohou postupovat Rumunky. O pár okamžiků později se blýskla Raníková! (1:1) (1:1)

7
    Hrbková nahrazuje Růčkovou. (1:1) (1:1)

6
    Ardeanová-Eliseiová byla v dobré střelecké pozici, ale selhala v koncovce. (1:1) (1:1)

6
    Úspěšný blok Knedlíkové! Rumunky ale zůstanou u míče. (1:1) (1:1)

5
    Štěrbová pálí do břevna! To je obrovská škoda! Do útoku půjdou Rumunky. (1:1) (1:1)

4
    Raníková výborně zmenšila střelecký úhel Nechitové! Ta trefuje břevno, u míče už jsou ale Češky. (1:1) (1:1)

4
    Ztráta Rumunek, do útoku mohou vyrazit Češky. (1:1) (1:1)

4
    Žlutá karta pro Vítkovou. (1:1) (1:1)

3
    Raníková výborně chytá! Buceschiová se chytá za hlavu... (1:1) (1:1)

3
    Knedlíková vidí žlutou kartu, následovat bude sedmička pro Rumunky. (1:1) (1:1)

2
    Luzumová se trefuje přesně k levé tyči! (1:1) (1:1)

2
    Pinteová vidí žlutou kartu! Následuje sedmička pro Češky! (1:0) (1:0)

2
    Teď už to ovšem Pinteové vyšlo a otevírá skóre dnešního zápasu. (1:0) (1:0)

1
    Pinteová ale přestřeluje. (0:0) (0:0)

1
    Úspěšný blok Štěrbové! Rumunky ale zůstanou u míče. (0:0) (0:0)

1
    U míče jsou Rumunky. (0:0) (0:0)

1
    Zahajovací sestava Česka: Raníková – Knedlíková, Štěrbová, Luzumová, Hrbková, Růčková, Vítková. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Rozehrávat budou Rumunky, ty budou v první půli útočit zprava doleva.

Češky nastoupí v bílých dresech, Rumunky zvolily modrožlutou kombinaci.

Následuje slavnostní zahájení zápasu, o malou chvíli si poslechneme státní hymny.

Dominika Selucká na slaví dnes narozeniny. Před zápasem slavnostně přebírá kytici. Tímto jí přejeme všechno nejlepší!

Rumunsko: 21 Tolnajová , 30 Ungureanová – 2 Pirvutová, 4 Dincová, 6 Pinteová, 7 Nechitová, 8 Neaguová, 9 Bradeanová, 10 Tacaliová, 11 Pernianová, 13 Marinová, 15 Ardeanová-Eliseiová, 17 Ciuciuleteová, 77 Maneová, 89 Chiperová, 93 Buceschiová.

Česko: 12 Raníková, 16 Satrapová – 3 Knedlíková, 5 Keclíková, 7 Chrenková, 8 Poznarová, 9 Salčáková, 10 Růčková, 11 Kutlvašrová, 13 Černá, 14 Vítková, 15 Hrbková, 18 Luzumová, 19 Štěrbová, 22 Crhová, 24 Selucká.

Rozhodčí: Ivan Mosorinski a Aleksandar Pandzic (oba SRB).

Oba týmy zahájily tradiční rozcvičku. Do zápasu zbývá něco málo přes půl hodiny, pojďme se tedy společně podívat na sestavy obou týmů.

Sestavy z posledních zápasů

Česká republika: 12 Raníková, 16 Satrapová – 3 Knedlíková, 5 Keclíková, 7 Chrenková, 8 Poznarová, 9 Salčáková, 10 Růčková, 11 Kutlvašrová, 13 Černá, 14 Vítková, 15 Hrbková, 18 Luzumová, 19 Štěrbová, 22 Crhová, 24 Selucká.

Osmifinále si zahrají i Rumunky, které včera po urputném boji zdolaly Maďarsko. Dnes budou chtít tento úspěch potvrdit. Češky ale chtějí za každou cenu zvítězit. Možná jim pomůže i fakt, že mohou jen překvapit.

Češky nevstoupily do turnaje bůhvíjak oslnivě, ale nutno říct, že měly velice silný los. Nejprve se střetly s Maďarskem a pak vyzvaly Německo. Oba zápasy nezvládly a prohrály, ale pak přišel obrat k lepšímu. Poradily si jak s Tuniskem, tak i s Austrálií a zajistily si postup do další fáze turnaje.

Krásný den ze srbského Nového Sadu. Dnes je sice pátek třináctého, ale český tým věří, že jim přinese naopak štěstí. Oba týmy mají postup do vyřazovacích bojů zajištěn. Dokážou svěřenkyně trenéra Jana Bašného vyhrát i třetí zápas v řadě? Favoritkami tohoto klání však budou Rumunky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.