Austrálie – Dánsko 4:9 (kon.) | Rusko – Slovensko 4:6 (kon.) | Lotyšsko – Polsko 9:0 (kon.)
Německo – Norsko 1:7 (kon.)
Rusko
4:6 (0:2, 0:2, 4:2)
Slovensko
Pátek 13.12.2013, 12:00 • ČEZ Aréna A • Mistrovství světa žen

Skončil nám zápas o deváté místo, ve kterém florbalistky Slovenska porazily hráčky Ruska 6:4. Rusky v samém závěru se snažily o vyrovnání, ale náskok Slovenek už stáhnout nedokázaly. Slovenky tak vybojovaly historicky nejlepší umístění na MS a to deváté místo. Rusky skončily desáté. Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (13:53:35)

60:00

59:59
    Slovenky jsou deváté!

59:58
    Víc už ovšem Rusky nestihnou a končí na desáté příčce !

59:27
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Tak drama v závěru. Nyní už je to jen o dvě branky. Okulovová přihrála ANASTASII RODINOVÉ, která dokázala přesnou střelou překonat Mládenkovou. Asistence: Maria Okulovová.

58:29
    Rusky při power-play snižují na rozdíl tří branek. Prosadit se dokázala VERA PELENINOVÁ. Asistence: Anastasiia Rodinová.

57:00
    Rusky v šesti!

56:51
    Oddechový čas pro Rusko.

56:51
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky ovšem hned vzápětí z rychlého protiútoku přidávají další branku. Prosadit se dokázala JANA TROŠKOVÁ. Bez asistence.

56:43
    Rusky v samém závěru snižují. Po chybě slovenských hráček se míček dostal k Světlaně Viktorovové, která nesobecky přihrála ANASTASII RODINOVÉ, která střelou k tyči překonala Mládenkovou. Asistence: Svetlana Viktorová.

55:20
    Rusky ovšem v závěru skvělé brání a nepouští Slovenky do bezprostředního ohrožení své branky.

54:10
    Slovenky jsou teď u míčku a snaží se kombinační hrou dostat dopředu.

52:45
    Košturiaková trefuje tyč!

51:20
    Slovenky přidávají po rychlé kombinační akci další branku. Alexandra Ferencová našla přesnou přihrávkou MICHAELU ŠPONIAROVOU, která střelou k levé tyči překonala Lapinovou. Asistence: Alexandra Ferencová.

50:01
    Nepřesná přihrávka Troškové.

49:17
    Slovenky teď budou mít výhodu standardní situace.

48:00
    Navíc si nyní pomohli útočným faulem.

47:50
    Nepřesnou přihrávkou ovšem o míček přicházejí.

47:20
    Slovenky teď bojují za bránou Ruska.

46:00
    Slovenky ale dobře napadají a nepouští je do zakončení.

44:45
    Rusky se teď snaží kombinační hrou dostat dopředu.

43:30
    Nyní se nám hraje nahoru dolů. Akce střídá akci. Oba týmy se snaží hrát kombinační hrou, ale zatím bez úspěchu.

42:25
    Rusky teď uzavřely Slovenky na jejich polovině.

41:10
    Stašová mohla přidat další branku, ale míček ji v rozhodující chvíli utekl.

40:40
    Košturiaková vyzkoušela pozornost Lapinové.

40:01

Utkání přihlíží v hledišti opora slovenské reprezentace a místního 1. SC WOOW Vítkovice Denisa Ferenčíková, která se nemůže kvůli zranění MS zúčastnit. Zatím může být spokojená, její spoluhráčky z reprezentace zatím vedou po prvních dvou třetinách 4:1.

Skončila nám druhá třetina zápasu o 9. místo, ve které Slovenky dokázaly přidat další dvě branky. Ruské hráčky dokázaly jednou brankou v samém závěru snížit na 1:4. Druhá třetina začne přibližně 13:17.

40:00

39:58
    Už to ale nestihnou.

39:35
    Slovenky se ještě v závěru snaží kombinační hrou o zakončení.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Rusky se dokázaly poprvé prosadit. Chytrou tečí před bránou se prosadit dokázala SVĚTLANA VIKTOROVÁ. Bez asistence.

37:40
    Slovenky teď zkouší kombinační hrou vymyslet další kombinační akci.

36:39
    Slovenky se prosazují i v přesilové hře. Po přihrávce Tardíkové dokázala překonat ruskou brankářku Lapinovou ROMANA JANEGOVÁ. Asistence: Petra Tardiková.

35:50
    Rusky teď šetří čas, drží míček za bránou Slovenska.

35:20

34:40
    Vyloučení Makarovová (Rusko) na dvě minuty za držení.

34:40
    Alexandra Ferencová z nájezdu netrefuje bránu!

34:40
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Slovensko.

33:50
    Střela Svalové byla zblokovaná.

33:01
    Rusky se ale nevzdávají a snaží se kombinační hrou na polovině Slovenska něco vymyslet.

31:52
    Slovenky přidávají další branku. Po individuálním průniku přes ruskou obranu se dokázala prosadit střelou k pravé tyči ZUZANA ŠPONIAROVÁ. Bez asistence.

30:40
    Rusky se teď snaží dostat dopředu. O míček ovšem přicházejí díky nepřesné přihrávce.

30:01
    Zápas se nám dostal do druhé poloviny.

28:20
    Nyní je to opět o nepřesnostech na obou stranách. Veškeré pokusy o zakončení končí díky špatným přihrávkám.

27:40
    Nyní se Ruskám podařilo vybojovat míček a vyhodit za bránu Slovenska.

27:20
    Slovenky jsou teď za bránou Rusek. Rusky je ovšem drží v sevřetí a nepouští je do zakončení.

26:40
    Stále je to ovšem nahoru dolů. Akce střídá akci na obou stranách.

26:00
    Rusky teď ve druhé třetině vyrovnaly hru.

24:50
    Nyní střílí dokonce Viktorovová S. tyč!

24:20
    Viktorovová S. teď v obrovské šanci. Měla před sebou prázdnou bránu. Bránu ovšem míjí.

23:40
    Před dotírající Stašovou musela míček schovat do náručí Lapiová.

23:00
    Slovenky je ale rychle napodobily.

22:40
    Rusky teď nepřesnou přihrávkou o míček přicházejí.

22:00
    Střela Rodinové byla zblokovaná.

21:20
    Slovenky ovšem dobře napadají a nepouští je do zakončení.

20:45

20:01
    Buly v druhé třetině vyhrály hráčky Ruska.

20:01

Střely v první třetině: 3-12.

Skončila nám první třetina zápasu o 9. místo, ve kterém po prvních dvaceti minutách vedou florbalistky Slovenska nad florbalistky Ruska 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 12:36.

20:00

19:58
    Prosadit se ovšem nedokázaly.

19:30
    Rusky teď v závěru uzavřely Slovenky na jejich polovině.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:40
    Stále je to nahoru dolů. Oba týmy se snaží rychlou kombinační hrou dostat dopředu.

16:50
    Serebryaková v obrovské šanci na druhé straně. Nedokázala ovšem přehodit ležící Mládenkovou.

15:56
    Rusky ovšem dobře napadají a tak se slovenským florbalistkám nedaří dostat dopředu.

15:00
    Slovenky se teď snaží kombinační hrou dostat dopředu.

14:20
    Hra má stále spád. Hraje se nám velmi rychlý florbal. Akce střídá akci.

13:10
    Tardíková se dostala do rychlého protiútoku, ale proti Lapiové neuspěla.

12:10
    Trošková pouze do Lapiové.

11:20
    Slovenky se okamžitě snaží dostat dopředu.

10:50
    Dostaly se teď až za branku Mládenkové, ale nakonec o míček přišly.

10:20
    Rusky se ale nevzdávají a snaží se kombinační hrou dostat dopředu.

09:50
    Slovenky přidávají další branku. Za brankou dokázala vybojovat míček Milota Hutiárová, která přesnou přihrávkou před bránou našla LUCII KOŠTURIÁKOVOU, která střelou z první přidává další branku Slovenska. Asistence: Milota Hutirová.

09:20
    Slovenky teď uzavřely Rusky na jejich polovině.

08:35
    Slovenky jim chtějí vyhovět. Snaží se kombinační hrou dostat do zakončení.

07:45
    Ostravské publikum mohutně povzbuzuje slovenské florbalistky a žádá si další branku.

07:00
    Slovenky jdou v zápase do vedení. Po přesné přihrávce na levou stranu se k míčku dostala MARTINA STAŠOVÁ, která střelou pod horní tyč otevírá skóre utkání.
    Asistence: Dominika Sládecká.

05:30
    Slovenky jsou teď u míčku a snaží se dostat dopředu.

04:45
    Nyní ji napodobila její sestra Michaela, taky netrefila odkrytou bránu.

04:00
    Šponiarová Zuzana v obrovské šanci. Netrefila ovšem odkrytou bránu.

03:20
    Zápas má teď vysoké tempo, hraje se nám nahoru dolů.

02:30
    Dolgoborodová teď z pravé strany vyzkoušela pozornost Mládenkové, ale ta byla pozorná.

01:40

01:10
    Slovenky jsou teď u míčku a snaží se kombinační hrou.

00:40
    Začátek zápasu je zatím velmi vyrovnaný.

00:01

Předzápasové formality máme za sebou, zápas nám za chvíli začne.

Rusko: Lapinová – Zhidková, Gryazevová, Pelevinová, Pushkinová, Ignatevová, Okulovová, Zhuravlevová, Svalová, Dolgoborodová, Makarovová, Serebryaková, Sadretdinová, Shinyaginaová, Koltsová, Rzhanenkovová, Viktorovová S., Rodinová, Viktorovová Y.

Slovensko: Mládenková – Bobotová, Bernátová, Ješšová, Behancová, Sádecká, Tardíková, Hutirová, Košturiaková, Šponiarová M., Trošková, Kadučáková, Janegová, Ďuríková, Stašová, Klapitová, Ferencová, Šponiarová Z.

Rozhodčí: Roland Brändle, Remo Niedermann.

Slovenky svou cestu na mistrovství začali ve skupině C. Ve skupině C dokázaly třikrát vyhrát – Korea 13:0, Maďarsko 11:1 a Austrálie 7:2. Do předkola play-off tak postoupily z prvního místa. V předkole ovšem narazily na Lotyšky, s kterými prohrály 3:4 a čekala je tak cesta do miny play-off o 9-12 místo. V zápase narazily na Dánsko, se kterým sehrálo vyrovnanou partii, ve které nakonec byly úspěšnější a vyhrály 4:3 v prodloužení. Vítězství jim tak zaručilo postup do zápasu o 9. místo proti Rusku.

Rusko odehrálo v základní skupině tři zápasy, které však pro florbalistky východního státu nevyšly podle jejich představ. V prvním zápase podlehly Polsku 6:3, poté čekala Rusky zcela odlišná utkání. Na programu bylo Finsko, se kterými prohrály 9:1 a Švédsko, které jim nastřílelo jednadvacet branek – 21:1. Rusko tak postoupilo do předkola play-off, ve kterém narazilo na hráčky Německa. Rusky byly v zápase lepším týmem. Šly v zápase do vedení, ale Němky dokázaly ze dvou střel zápas otočit a vyhrát.

Porážka z Německem je tak poslala do bojů do mini play off o 9-12. místo. V mini play-off narazily v prvním kole na Austrálii, se kterou zaznamenali první vítězství a rozhodli tak, že dnes v zápase ze Slovenskem

Hezký den všem sportovním fanouškům. Vítáme Vás u sledování on-line reportáže zápasu o 9. místo, ve kterém se potkají hráčky Ruska a našeho východního souseda Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

MCh

Branky a nahrávky: 39. Viktorová, 57. Rodinová (Viktorová), 59. Pelevinová (Rodinová), 60. Rodinová (Okulovová) – 7. Stašová (Sládecká), 10. Košturiaková (Hutirová), 32. Zuzana Šponiárová, 37. Janegová (Tardiková), 52. Šponiarová (Ferencová), 57. Trošková

Rozhodčí: Roland Brändle, Remo Niedermann