AC Milán – AS Řím 2:2 (kon.)
AC Milán
2:2 (1:1)
AS Řím
Pondělí 16.12.2013, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italská Serie A

To je z dnešního utkání opravdu vše. Děkujeme za pozornost a nashledanou u dalších zápasů italské Serie A. Dobrou noc. (22:47:54)

Pohledný zápas udělal sympatickou tečku za 16. kolem italské Serie A. V zápase byl hostující AS Řím dvakrát ve vedení, ale domácí AC Milán dokázal vždy dorovnat.

V prvním poločase poslal svůj tým do vedení Destro, jenž využil přesné přihrávky Strootmana. Do poločasu však srovnal se soupeřem krok povedenou hlavičkou Zapata. Nicméně vedení mohl vrátit svému týmu Bradley, ale jeho pokus vykopl jeden z domácích stoperů z brankové čáry.

Druhý poločas sice začal náporem AC, ale byli to hosté, kteří se radovali ze vstřelené branky. Gervinho si totiž obhodil míč kolem brankáře Gabriela, jenž unikajícího útočníka fauloval za cenu penalty. Tu poté s přehledem proměnil Strootman. Jak se blížil závěr zápasu, stoupal i tlak domácích hráčů. Ti se nakonec dočkali zaslouženého vyrovnání, když se dělovkou k tyči prosadil Muntari. AC Milán málem dokonali v nastaveném čase obrat, ale Balotelli svoji "tutovku" zahodil.

Oba soupeři se tak rozcházejí po remíze 2:2. AC Milán se posouvá na 10. místo, AS Řím zůstává druhý.

Defenzivní zákroky: 24 – 20

V závěru utkání mohl rozhodnout Gervinho, který se dostal k balonu po rohovém kopu, když spolu s jeho spoluhráči obléhali branku soupeře. Hráč římského AS napřáhl ke střele zpoza šestnáctky, ale gólmana nepřekonal.

90+5
    Gervinhovu technickou střelu vyráží Gabriel na rohový kop!

Rohový kop pro AS Řím.

90+4
    Probíhá poslední minuta utkání. Hraje se ve středu hrací plochy, míč mají na kopačkách domácí.

Nyní je u míče Řím, to už běží poslední minuta utkání.

90+2
    Balotelli si v pokutovém území položil na zem De Rossiho i Benatiu a následně poslal míč těsně vedle pravé tyče. Velmi vyčítavě se na něj nyní dívají spoluhráči, kteří byli zcela volní! To byla tutovka, kterou zazdil útočník AC!

Domácí předvedli povedený protiútok, ale bez potřebného gólového efektu.

AC Milán je pod tlakem, ve kterém jej svírá soupeř z Říma.

90+2
    Do konce zápasu chybí dvě minuty a hra se přelévá ze strany na stranu. To bude infarktový závěr!

90+1
    Po Maiconově zblokovaném stříleném centru bude AS rozehrávat rohový kop.

Hraje se na polovině Milána, kde o rozhodující branku pokouší AS Řím.

90+1
    Rozhodčí Rocchi bude nastavovat ještě 4 minuty!

90
    Perfektní obranné zákroky na obou stranách. Nejprve připravil Muntari o míč Strootmana, na druhé straně se naopak vyznamenal Benatia proti Kaká.

Nastaveny byly čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Urby Emanuelson, přichází Cristian Zaccardo.

Petr Král

Dario Becci

Branky: 30. Zapata (Muntari), 77. Muntari (Balotelli) – 13. Destro (Strootman), 52. Strootman (pen.)

Karty:   51. Gabriel (ACM), 73. Kaká (ACM), 73. Montolivo (ACM), 83. Balotelli (ACM) – 12. De Rossi (ASR), 83. Strootman (ASR)

AC Milán: Abbiati (46. Gabriel) – Emanuelson (90. Zaccardo), Zapata, Bonera, De Sciglio – Poli (66. Matri), de Jong, Montolivo (C), Kaká, Muntari – Balotelli.
    Náhradníci: Coppola, Gabriel – Mexés, Zaccardo, Nocerino, Saponara, Cristante, Pazzini, Niang, Matri.

AS Řím: De Sanctis – Dodô, Castán (44. Burdisso), Benatia, Maicon – Bradley, De Rossi (C), Strootman – Ljajić (81. Florenzi), Destro (64. Totti), Gervinho.
    Náhradníci: Lobont, Skorupski – Burdisso, Jedvaj, Torosidis, Romagnoli, Marquinho, Taddei, Florenzi, Ricci, Totti.

Rozhodčí: G. Rocchi – Asistenti: E. Liberatore, G. Cariolato. Čtvrtý sudí: M. Barbirati.