Polsko – Srbsko 18:24 (kon.) | Brazílie – Dánsko 27:21 (kon.)
Brazílie
27:21 (14:10)
Dánsko
Pátek 20.12.2013, 20:45Mistrovství světa žen (playoff)

Semifinálové utkání mezi brazilskými a dánskými házenkářkami končí stavem 27:21. Do boje o zlatou medaili na MS v Srbsku postupují brazilské hráčky, které se budou muset postavit nejen reprezentačnímu výběru Srbska, ale také bouřlivé atmosféře srbských fandů, kteří dokážou vytvořit nezapomenutelnou atmosféru. Do dnešního utkání vkročil lépe tým Brazilek, který nedovolil Dánsku převzít na svou stranu vedení. Na konci prvního poločasu vedly Brazilky o čtyři branky stavem 14:10. V druhém poločase brazilský reprezentační výběr dokázal tento náskok jen navyšovat .Deset minut před koncem utkání se pokoušely Dánky rychlou hrou o zlom v utkání jako s Německem, kdy prohrávaly rozdílem tří branek. V tomto utkání se to však Dánsku nepodařilo, naopak Brazilky udělily svému soupeři šňůru několika branek za sebou a dokázaly vzniklý brankový náskok rapidně navýšit až na rozdíl sedmi branek. V poslední minutě utkání upravila na konečných 27:21 dánská Thorsgaardová. V tomto utkání jednoznačně dominovala brazilská brankářka, která byla velkým přínosem pro svůj tým a dokázala značně potrápit Dánky v útoku, což se v semifinálovém zápase projevovalo na brazilském vedení. Nejlepší střelkyní tohoto utkání se stala se svými sedmi vstřelenými brankami brazilská házenkářka Nascimentová Alexandra. V boji o zlatou medaili proti sobě v Bělehradě nastoupí Srbsko s Brazílií dne 22.12 o čase 17:15. O třetí místo pak svedou mezi sebou souboj Dánky s Polskem.Utkání o bronzovou medaili se odehraje v Bělehradě 22.12 v 14:30. Těšíme se na vás u dalšího online přenosu házené žen v Srbsku. Martin Petřek (22:44:50)

60
    Konec zápasu. (27:21)

59
    Thorsgaardová střílí poslední branku semifinálového utkání mezi Brazílií a Dánskem. (27:21) (27:21)

59
    Probíhá poslední minuta utkání. Dánky si ještě zahrají přesilovku. (27:20) (27:20)

58
    Brazilky už nemají kam spěchat.Dohrávají utkání v klidu. (27:20) (27:20)

57
    Brazilkám v tomto utkání již vítězství těžko uteče. (27:20) (27:20)

56
    Branková smršť Brazilek pokračuje. Brazilky vedou rozdílem sedmi branek! (27:20) (27:20)

55
    Přes bránící Dánku prošla Piedadeová, která přidává další branku. (26:20) (26:20)

54
    Brazilské vedení se zvyšuje na rozdíl pěti branek! (25:20) (25:20)

53
    Ale Brazílii vrací do čtyřbrankového vedení zpátky Nascimentová, která proměňuje nařízený sedmimetrový hod. (24:20) (24:20)

53
    Podaří se Dánsku stejný zvrat v utkání jako s Německem? (23:20) (23:20)

52
    Kristiansenová pálí z desíti metrů a její střela se odráží o tyč do brány. (23:20) (23:20)

51
    Brazilky dobře brání obranou 0:6. (23:19) (23:19)

50
    Konec porady dánského celku. (23:19) (23:19)

50
    Oddechový čas pro dánský celek. (23:19) (23:19)

50
    Brazilky chybují v rozehrávce ale zavčas se stihly vrátit. (23:19) (23:19)

50
    Brazilky brankou upravují stav na 23:19. (23:19) (23:19)

49
    Chyba Brazilek v útoku. Dánská Fiskerová proměňuje trhák. (22:19) (22:19)

49
    Brazilky neproměňují ze střední spojky a následně ani z odraženého balonu z pivota. (22:18) (22:18)

48
    V bráně se opět zviditelnila brankářka Brazílie! (22:18) (22:18)

48
    Trhák Fiskerové chytá brazilská brankářka! (22:18) (22:18)

47
    Dlouhou přihrávku přes půl hřiště obdržela Jensenová, která samostatný tah na bránu využívá. (22:18) (22:18)

46
    Po neúspěchu Dánek nyní v útoku Brazílie. (22:17) (22:17)

45
    Dánky neúspěšné z křídla. (22:17) (22:17)

44
    Brazilská brankářka blokuje šanci Dánek z šestky. (22:17) (22:17)

44
    Dánky faulované při střelecké příležitosti. Rozhodčími nařízen sedmimetrový hod který využívá Kristiansenová. (22:17) (22:17)

43
    Brazilky po skvělém zákroku brankářky proměňují útok. Na druhé straně také Dánky úspěšné z rychlého útoku. (22:16) (22:16)

42
    Z brankové čáry stihla vyrazit skákající balon brazilská brankářka. (20:15) (20:15)

41
    Konec oddechového času. (20:15) (20:15)

41
    Oddechový čas pro Brazílii. (20:15) (20:15)

40
    Volná Gravholtová mezi obranou Dánek obdržela nahrávku z křídla, kterou s úspěchem proměňuje. (20:15) (20:15)

40
    Dánky budou hrát přesilovou hru. (20:14) (20:14)

39
    Brazilky ztrácí balon. Do útoku přechází Dánky. (20:14) (20:14)

38
    Kristiansenové nevyšla střela. Do útoku přechází brazilský tým. (20:14) (20:14)

38
    Dánky okamžitě branku vrací. (20:14) (20:14)

38
    Sedmimetrový hod proměňuje brazilská Nascimentová. (20:13) (20:13)

37
    Brazilské spojky rovněž úspěšné. (19:13) (19:13)

36
    Z proskoku proměňuje Hansenová. (19:13) (19:13)

35
    Brazilky se prosazují z pivota. (18:12) (18:12)

33
    Dánky proměňují z rychlého útoku zásluhou Burgaardové. (17:12) (17:12)

32
    Konec oddechového času. (17:11) (17:11)

32
    Oddechový čas pro Dánsko. (17:11) (17:11)

32
    Na obou stranách palubovky padly rychlé branky. (17:11) (17:11)

31
    Dánky neproměňují z pravého křídla. (14:10) (14:10)

31
    Brazilkám pískány kroky. Do útoku jdou Dánky. (14:10) (14:10)

31
    Začal druhý poločas. (14:10)

Za několik málo okamžiků nám odstartuje druhý poločas. Rozehrávat budou Brazilky.

30
    První poločas skončil. (14:10)

29
    Již se nic nestane. První poločas nám končí stavem 14:10 ve prospěch brazilských házenkářek. Brazilky si udržují před svým soupeřem stále náskok, který prozatím dánský výběr nedokáže překonat. V dnešním utkání je také pro Brazilky velkým přínosem jejich brankářka, která často blokuje brankové příležitosti Dánek. Dánský trenér na lavičce Brazílie Morten Souback, může být prozatím s výkony svých svěřenkyň spokojen. (14:10) (14:10)

29
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (14:10) (14:10)

28
    Nyní se blýskla zákrokem brazilská brankářka. (14:10) (14:10)

27
    Dánky odpovídají v podání Hansenové. (14:10) (14:10)

26
    Brazilky přidávají další dvě branky. Nyní se o branku z trháku zasloužila Rochaová. (14:9) (14:9)

25
    Mezerou v dánské obraně proskočila Pieadadeová, která proměňuje. (12:9) (12:9)

25
    Dánky budou hrát dvě minuty v oslabení. (11:9) (11:9)

24
    Nyní padly dvě rychlé branky v řadě na obou stranách palubovky. (11:9) (11:9)

23
    Další chyba Brazilek v útočné rozehrávce. Z trháku přidává osmou branku Dánek Greveová. (10:8) (10:8)

21
    Brazilky stejně jako v předchozí chvíli chybujou v útoku. Na šestce zůstala bez povšimnutí brazilské obrany Thorsgaardová, která neměla tak problém snížit na rozdíl tří branek. (10:7) (10:7)

20
    Brazilky v plném počtu. (10:6) (10:6)

20
    Dánky ztrácí míč. Do útoku přechází brazilský výběr. (10:6) (10:6)

19
    Konec oddechového času pro Brazilky. (10:6) (10:6)

18
    Oddechový čas si vyžádala brazilská reprezentace. (10:6) (10:6)

17
    Brazilská brankářka podržela své spoluhráčky v oslabení. Opět blokuje další střelu dánských spojek! (10:6) (10:6)

17
    Brazilky budou hrát oslabení. (10:6) (10:6)

17
    Z křídla úspěšná Nascimentová. Dánky následně rychle odpovídají brankou. (10:6) (10:6)

16
    Brazilská brankářka blokuje šanci dánských spojek. (9:5) (9:5)

15
    Rozhodčími nařízen sedmimetrový hod pro Brazilky , který Rodriguesová úspěšně proměňuje. (9:5) (9:5)

13
    Dánky se štěstím proměňují sedmimetrový hod. Balon doskákal do brány. (8:5) (8:5)

12
    Konec oddechového času. (8:4) (8:4)

12
    Dánský trenér reaguje na čtyřbrankový rozdíl oddechovým časem. (8:4) (8:4)

12
    Dánky chybují v útočné rozehrávce, čehož využívá z trháku Amorimová. (8:4) (8:4)

11
    Faul v šestce znamená sedmimetrový hod pro Brazilky, který proměňuje Nascimentová. (7:4) (7:4)

11
    V rychlém sledu padly na obou stranách palubovky branky. (6:4) (6:4)

9
    V útoku jsou nyní Brazilky. (5:3) (5:3)

8
    Dánky budou dvě minuty v početní výhodě. Dánky neúspěšné z pravého křídla. (5:3) (5:3)

7
    Dánské spojky střílí mimo bránu!! (5:3) (5:3)

6
    Z pivota úspěšná brazilská Calvaleirová . V dánském útoku z proskoku proměňuje Jorgensenová. (5:3) (5:3)

5
    Brazilkám pískány kroky. Stejně jsou na tom v následném útoku Dánky. (4:2) (4:2)

4
    Brazilky ale v zápětí proměňují z rychlého útoku. (4:2) (4:2)

3
    Přes obranu Brazilek se probojovala Gravholtová , která svoji šanci končí úspěchem. (3:2) (3:2)

3
    Brazilky se dvěma rychlými brankami posunují do vedení dvoubrankovým rozdílem. (3:1) (3:1)

2
    Autorkou první brazilské branky je Dinizová Fabiana. (1:1) (1:1)

1
    Utkání otevírá brankou Gravholtová. (0:1) (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

V druhém semifinálovém utkání proti sobě v srbském Bělehradě nastoupí seveřanky z Dánska proti Brazilkám. Dánky na tomto šampionátu převádějí krásnou, technickou, rychlou, severskou házenou. Brazilské házenkářky neochutnaly hořkost porážky ani v jedné bitvě od startu srbského šampionátu házené žen. Brazilské házenkářky v čtvrtfinálovém utkání remizovaly s týmem Maďarska a výhru z tohoto střetu si odnesly až po nařízeném prodloužení. Dánský trenér na brazilské lavičce Morten Soubak věří, že se jeho dívky nezastaví ani v duelu proti jeho vlasti a má velké ambice na zisk zlatých medailí. Na tiskové konferenci před zraky veřejnosti prohlásil, že velkým zklamáním by bylo ukončení cesty Brazilek v semifinále. Dánské házenkářky změřily své síly ve čtvrtfinále s reprezentačním výběrem Německa. Dánky dokázaly vést utkání, ale v závěru prvního poločasu po několika technických chybách ztratily svůj náskok a Němky srovnaly stav zápasu na 17:17, což byl také výsledný stav prvního poločasu. V druhém poločasu si předávaly vedení s Němkama z jedné strany na druhou. V koncovce dokázal dánský výběr otočit vývoj utkání ve svůj prospěch, i když Dánky prohrávaly rozdílem dvou branek. Dánky zásluhou dvou proměněných rychlých útoků a důležitou brankou v oslabení začaly mít blíže k vítězství. V poslední minutě zpečetila výhru Dánska Gravholtová a tímto zvítězily Dánky v utkání rozdílem tří branek, kdy výsledný stav činil 31:28. Trenér dánské reprezentace Jan Pytlick je přesvědčen, že jeho tým neskončí bez medailí jako před dvěma lety v Brazílii, kdy Dánky obsadily čtvrté místo. Šance na postup do finálového kola jsou v tomto utkání víc než vyrovnané. Tento zápas o postup do bitvy o zlaté medaile z šampionátu v Srbsku začne již zítra v Bělehradě ve večerních hodinách v 20:45. Přeji vám pěknou podívanou u našeho online přenosu. Martin Petřek

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Martin Petřek

Brazílie: Diniz Fabiana, Nascimento Alexandra,Rocha Samira,Piedade Daniela,Andrade Amanda,Da Silva Fernanda,Rodriguesová Ana,Arenhart Barbara,Gomes Elaine,Pessoa Mayssa,Souza Karoline,Amorim Eduarda,Nunes Deborah,Costa Mariana,Moura Mayara,Cavaleiro Deonise.
    Dánsko: Schumacher Jane,Kviesgaard Maibritt,Thorsgaard Susan Torp,Fisker Maria,Hansen Anne Mette,Gravholt Mette Bjorholm,Greve Cecilie,Pedersen Marianne Bonde,Holmsgaard Pernille Holst,Jorgensen Line Anna Ryborg,Poulsen Rikke Vestergaard,Kristiansen Kristina,Osterballe Ann Grete Norgaard,Jensen Trine Ostergaard,Burgaard Louise Katharina,Jorgensen Stine.