Svitavy – Litvínov 7:6 (po pr.) | Florbal Ústí – FBC Start98 7:3 (kon.) | Kopřivnice – Hattrick Brno 8:6 (kon.)
Pelhřimov – Znojmo 2:6 (kon.) | Paskov – Královské Vinohrady 4:9 (kon.)
Florbal Ústí
7:3 (3:1, 3:1, 1:1)
FBC Start98
Sobota 21.12.2013, 19:00 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10 • 1. liga mužů

Tři body zůstávají po výhře 7:3 v Ústí nad Labem. Nejproduktivnějšími hráči zápasu byli domácí David Stummer, Jan Filipec (oba 2+0) a Jaroslav Bečvář (1+1).

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Tomáš Syryčanský (Florbal Ústí nad Labem): "Silvestrovská "holomajzna" se konala již 21. 12. 2013. Jako divák bych odešel po první třetině, na zápas se nedalo dívat. Jediné, co se počítá, jsou tři body a dobrá nálada na besídku."

Jan Svoboda (FBC Start 98): "Zápas rozhodl náš nedůraz, neproměňování šancí a koncentrace. Mrzí nás zákeřnost a nefér chování domácích hráčů. Jediné pozitivum z dnešního utkání je, že se nikdo nezranil. Děkujeme za zápas."

Statistiky utkání:

Střely na branku: 31:28 (10:7, 11:12, 10:9).
    Vyloučení: 6:1.
    Využití: 0:1.
    V oslabení: 0:0.

Nejlepší hráči:

Florbal Ústí nad Labem: Tomáš Hlava (25 zákroků)
    FBC Start 98: Matěj Štyler (1+0)

60:00

59:41
    Úmysly Stejskala výborně přečetl domácí brankář Hlava.

59:25
    Přesilová hra pro Start na závěr. Marek Vojta (UNL) potrestán dvěma minutami za hrubost.

Kód přestupku: 909.
    Celkem TM v dnešním utkání: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:1.

59:14
    Ústečtí kontrolují hru a drží míček na útočné polovině.

58:36
    Závar na brankovišti Hlavy, standardní situace pro domácí.

Ondřej Vavro (STA) – dvě minuty za nesportovní chování;
    Jindřich Grosse (UNL) – dvě minuty za nesportovní chování.

Kód přestupku: 925.
    Oba hráči celkem TM v dnešním utkání: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:1.

54:07
    Na hřišti se hodně přiostřilo, bude se vylučovat.

53:35
    Pražané nic nevzdávají a aktivně napadají rozehrávku soupeře.

53:06
    Grosse si počínal proti pravidlům v souboji s Horálkem, volný úder pro hosty z útočného rohu.

52:54
    Boubelíkovu jedovku tečoval Volf mimo tři tyče.

Zdeněk Kamínek ml.

Hledáme zpravodaje pro tým FBC Start98. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 13. Stummer (Grosse), 14. Filipec (Brom), 15. Vondráček (Bečvář), 28. Stummer (Nergl), 36. Trčálek (vla.), 39. Bečvář (Procházka), 43. Filipec (Tržil) – 11. Kropáček (Vašíček), 33. Vavro (J. Svoboda), 48. Štyler (Volf)

Florbal Ústí: Hlava (Stránský) – Brom, Vojta, Glatz, Stummer, Jiránek, P. Vondráček, od 45. Sattler – Koník, J. Filipec, L. Svoboda – Nergl, Grosse, Horák – Bečvář, D. Procházka, Kučaba – od 41. Tržil, od 41. Nikolič. Trenér: Tomáš Syryčanský.
    FBC Start98: Jirman (Hudec) – Jiří Kropáček, Zapadlo, J. Svoboda, M. Mareš, Štyler – Vavro, J. Vašíček, Volf – Stejskal, Trčálek, Boubelík – Horálek, od 41. Zeidler, od 41. M. Procházka. Trenér: Jan Svoboda.

Rozhodčí: Jiří Dolanský, Vojtěch Sýkora; delegát: Radek Hora