Dánsko – Polsko 30:26 (kon.) | Brazílie – Srbsko 22:20 (kon.)
Brazílie
22:20 (13:11)
Srbsko
Neděle 22.12.2013, 17:15Mistrovství světa žen (playoff)

Brazilské házenkářky nakonec došly k vysněnému cíli a odnáší si ze srbského šampionátu zlaté medaile! Do začátku utkání lépe vstoupily srbské hráčky. Deset minut před koncem prvního poločasu ale Brazilky dokázaly strhnout vedení na svou stranu a obrátit tak utkání ve svůj prospěch. První poločas končil stavem 13:11 pro Brazilky.Na začátku druhé půle dokázaly Brazilky svůj náskok ještě navýšit na rozdíl pěti branek, ale srbským házenkářkám zavál v páté minutě druhého poločasu vítr do plachet. Srbskému výběru se podařil stejný zlom v utkání jako jejich jejich soupeři v prvním poločase. Házenkářky Srbska svou čtyřbrankovou šňůrou dokázaly snížit na rozdíl jediné branky. Nejen v těchto chvílích byla velkou oporou svému týmu srbská brankářka, která doslova čarovala v bráně.Srbky se neustále pokoušely o definitivní zlom v utkání, ale neúspěšně. V závěru měly možnost Srbky změnit vývoj utkání, když hrály přesilovou hru. Srbky v této početní výhodě dokázaly využít pouze sedmimetrový hod, naopak Brazilky dokázaly zásluhou Rodriguesové vstřelit dvě rychlé branky, což byl také rozhodující okamžik v závěru druhého poločasu, který rozhodl o novém mistru světa srbského šampionátu. Brazilky předváděly na šampionátu víc než vynikající výkon a zlaté medaile jim po právu náleží. Brazilky dokázaly na šampionátu pouze remizovat ve čtvrtfinále s týmem Maďarska, který ale následně porazily v nařízeném prodloužení. Brazilský kádr jinak procházel srbský šampionát bez jediného zaváhání. Srbky na tomto šampionátu rovněž předváděly vynikající výkony, ale ve finále to na výbornou hru Brazílie nestačilo a Srbky si tímto odnášejí stříbrnou medaili. Ze srbského šampionátu házené žen 2013 se s Vámi loučí Martin Petřek. (19:20:08)

60
    Konec zápasu. (22:20)

59
    Ale toto už na utkání nic nezmění! Brazilky poráží Srbsko a vyhrávají MS 2013!! (22:20) (22:20)

59
    Brazilky budou hrát 13 sekund před koncem oslabení! (22:20) (22:20)

59
    Probíhá poslední minuta utkání o zlato! (22:20) (22:20)

59
    Konec oddechového času pro Brazílii. (22:20) (22:20)

59
    Brazilský trenér Morten Souback si vyžádal oddechový čas. (22:20) (22:20)

58
    Brazilky ale zásluhou Rodriguesové přidávají dvě rychlé branky! (22:20) (22:20)

57
    Srbky sedmičku využívají! (20:20) (20:20)

57
    Srbky neproměňují z pivota. Ale pří této šanci faulovaná pivotka v oblasti šestky, což znamená že Srbky budou házet sedmičku! (20:19) (20:19)

56
    Srbky budou hrát přesilovou hru! Tato situace může být rozhodujícím okamžikem finálového utkání! (20:19) (20:19)

56
    Brazilky ale přebírají vedení zpátky na svou stranu. (20:19) (20:19)

54
    A je srovnáno! Srbky dramatizují utkání! O srovnání se zasloužila Nisavicová! (19:19) (19:19)

54
    Brazilky chybují v útoku. Srbky neproměňují trhák v podání Damnjanovicové. (19:18) (19:18)

53
    Ale Srbky ztrácí balon. Dopředu jdou Brazilky. (19:18) (19:18)

53
    Brazilky neúspěšné z postu spojky. V útoku jsou Srbky, které mají možnost srovnat stav utkání! (19:18) (19:18)

52
    Z rychlého útoku proměňuje kapitánka srbské reprezentace Lekicová. (19:18) (19:18)