NY Rangers – Minnesota 4:1 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:1 (kon.)
Pondělí 23.12.2013, 02:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To už je pro dnešní noc z NHL vše. Díky za pozornost a v noci před Štědrým dnem se u nejlepší hokejové ligy světa těším opět na počtenou! (04:47:50)

Michael Frolík (WPG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:18
    Ondřej Pavelec (WPG) 59 minut, 23 zákroků, 2 góly, 92,0%

1. Christopher Tanev (VAN) 1+0
    2. Jacob Trouba (WPG) 0+0
    3. Eddie Lack (VAN) 15 zák., 1 gól, 93,8%

Je konec! Hokejisté Vancouveru Canucks udolali Winnipeg Jets 2:1 a nadělili si pod stromeček příjemný dárek v podobě dvou bodů. Hosté přitom byli od vyrovnávacího gólu ve 32. minutě lepším týmem, lépe bruslili, Kosatkám prakticky nic nedovolili. V čase 50:33 však jednu z mála šancí domácích využil obránce Tanev a Canucks již ve zbytku zápasu vedení udrželi. Pro Jets hořká prohra, která je ještě více vzdálila vytoužené osmé příčce.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:7, celkem – 25:22

60:00

59:57
    Do útočného pásma se neprobil ani Frolík, tohle už Jets nestihnou!

59:40
    Hosté se nemohou vymotat ze svého obranného pásma...

59:12
    Enströmovi utekl puk do středního pásma.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:34
    Pavelec odjíždí na střídačku, hosté v šesti!

57:57
    Kane hledal před brankou volného Frolíka. Do přihrávky však vložil hůl Hamhuis a zabránil tak nejhoršímu.

57:22
    Daniel Sedin nahodil puk na Pavelce, který ho vykopl na Henrika Sedina, od jehož bruslí se puk jen odrazil za branku.

57:10
    Už jen necelé tři minuty, domácí stále drží své vedení.

56:20
    Domácí nasbírali nějaké cenné vteřinky v útočném pásmu. Nyní kotouč opustil ledovou plochu a hra je přerušena. Poslední komerční přestávka.

55:53
    Domácí kouč Tortorella si vyžádal oddechový čas. Pětice Kosatek, která byla na ledě dlouho, totiž nemůže po icingu vystřídat.

55:53
    Domácí vyhazují na icing, hra se stěhuje před Lacka.

55:16
    Kane posílal puk před branku, ale do jeho přihrávky vložil hůl obránce Bieksa.

54:34
    Jets hledají odpověď na vedoucí domácí gól. Canucks však dobře brání a do šancí soupeře nyní nepouští.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Richardson (Hamhuis), 51. Tanev (Kassian, Booth) – 32. Kane (Wheeler, Scheifele)

Vancouver Canucks: Luongo (17. Lack) – Tanev, Hamhuis, Bieksa, Alberts, Weber, Garrison – Hansen, H. Sedin, D. Sedin – Santorelli, Kesler, Higgins – Kassian, Richardson, Booth – Weise, Dalpe, Sestito. Trenér: John Tortorella
    Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Pardy, Byfuglien, Enström, Bogosian, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Setoguchi, Jokinen, Thorburn – Frolík, Scheifele, Kane – Wright, O'Dell, Peluso. Trenér: Claude Noël

Rozhodčí: Rehman, Walsh – Murchison, Cameron

Diváci: 18910