Jaroslavl – Čeljabinsk 1:0 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Magnitogorsk 0:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Minsk – Kazaň 1:2 (kon.) | Záhřeb – Dynamo Moskva 0:5 (kon.) | Doněck – N.Novgorod 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slovan – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pátek 27.12.2013, 19:30 • Slovanft Aréna, Bratislava • KHL

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. (21:57:58)

Statistiky utkání

Střely: 45 – 23 (třetí třetina: 19 – 8)
    Vyhraná vhazování: 28 – 31 (třetí třetina: 11 – 9)
    Trestné minuty: 4 – 8 (třetí třetina: 2 – 2)

Nejlepší hráči utkání
    Na straně domácích je to dvougólový střelec Michal Vondrka, za hosty střelec branky na průběžných 0:2 Denis Tolpeko.

Ve třetí třetině si domácí pohlídali vytvořený náskok ze druhé třetiny. V 45. minutě si náskok dokonce potvrdili, když se podruhé v zápase trefil Michal Vondrka. Slovan si pak již vítězství pohlídal.

60:00

59:59
    Poslední pokus měl na starosti domácí Ölvecký.

59:30
    Slovan ve středním pásmu s pukem, zápas se již jen dohrává. Domácí vedou o dvě branky.

58:39
    Ljudučin chtěl ještě něco předvést divákům, ale na akci byl sám.

58:23
    Další pokus domácích Dalton kryje.

58:00
    Libor Hudáček napřáhl na levém kruhu, jeho střelu zápěstím našel Dalton na své hrudi.

57:47
    Zatím se jim to daří. Neftěchimik se nemůže dostat natrvalo před Januse.

57:12
    Domácí jsou v plném počtu, ale musí se bránit dalšímu náporu hostů.

57:06
    Vondrka vyváží kotouč.

56:37
    Hosté se nemohou dostat do pásma, jejich nahazované puky po hrazení sbírají domácí hokejisté.

56:06
    Další vyhození domácího týmu až za Daltona.

55:30
    Domácí dostali puk do středního pásma, kde s ním hraje Neftěchimik.

55:12
    Juraj Mikúš se v souboji s Stanislavem Alševskim provinil vysokou holí a již za to pyká na trestné lavici.

54:37
    Ti se až teď dostali k puku a rychle střídají.

54:16
    Vondrka s Bližňákem nenechávají hosty dýchat.

David Sochor

Branky a nahrávky: 21. Bartovič (Ölvecký), 30. Vondrka (Bližňák, Trončinský), 33. T. Mikúš (B. Mráz, Šťastný), 45. Vondrka (Bližňák, Miklík) – 3. Kulikov (J. Alševskij, Jarullin), 13. Tolpeko (Jarullin, Ljudučin)

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Matoušek, Brejčák – Vondrka, Bližňák, Miklík – Ölvecký, J. Mikúš, Bartovič – Hudáček, Radivojevič, Šatan – T. Mikúš, Šťastný, B. Mráz
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (33. Dalton) – Berezin, Kosmačjov, Jarullin, Bělov, Běljakov, Mamašev, Romanov – J. Alševskij, Kulikov, S. Alševskij – Tolpeko, Cibák, Ljudučin – Bělousov, Taratuchin, Truňov – Rybin, Polygalov, Chochrjakov

Rozhodčí: Bukin, Vasiljev – Balodis, Ivanov