Srbsko – Polsko 20:19 (kon.) | Chorvatsko – Bělorusko 33:22 (kon.) | Francie – Rusko 35:28 (kon.)
Švédsko – Č. Hora 28:21 (kon.)
Švédsko
28:21 (18:13)
Černá Hora
Pondělí 13.01.2014, 20:15Mistrovství Evropy mužů

Z dnešního utkání skupiny (D) vyšel jako vítězný celek tým Švédska. Horkokrevní házenkáři z Černé Hory, dokázali se svým dnešním soupeřem držet krok pouze v prvních desíti minutách první půle. Po té švédský výběr jednoznačně ovládl palubovku a nedovolil svému soupeři obrátit utkání v jeho prospěch. Švédové přijeli na tento šampionát ve vynikající formě, což potvrdili tímto zápasem. Švédsko předvádělo v dnešním utkání krásnou severskou házenou. Za pochválení určitě stojí vynikající rychlé útoky Švédska a tvrdá střelba ze spojek. Mnoho týmů na mistrovství Evropy v házené mužů bude mít problém se s touto rychlou hrou vyrovnat. Tým Černé Hory se ale nemá v dnešním utkání za co stydět. Švédové byli v tomto utkání opravdu víc než rychlí a neporazitelní. Černohorci ale předvedli, že mají opravdu bojovného ducha a dokážou vytvářet stejně jako Švédi vynikající protiútoky, ale na švédskou hru to v dnešním utkání nestačilo. S přáním příjemného zbytku večera Martin Petřek. (22:18:03)

60
    Konec zápasu. (28:21)

59
    V poslední minutě utkání Černá Hora upravuje stav na konečných 28:21. (28:21) (28:21)

59
    Probíhá poslední minuta utkání. Švédům signalizováno prorážení. (28:20) (28:20)

58
    Švédové si zahrají v závěru utkání oslabení. (28:20) (28:20)

57
    Černá Hora úspěšná z pozice pivota, který se zmocnil odraženého balonu. (28:20) (28:20)

56
    Švédové ztrácí balon, který se jim odrazil od nohy. (28:19) (28:19)

55
    Černohorci budou muset vystřelit jsou v útoku příliš dlouho. Rozhodčí již mají ruku nad hlavou, ale nakonec Černá Hora chybuje a ztrácí balon. (28:19) (28:19)

54
    Švédové zvyšují své vedení na rozdíl devíti branek! (28:19) (28:19)

53
    Z postu spojky je úspěšný Simovic, který měl těžký střelecký úhel. Vzápětí střílí Černá Hora další branku. (27:19) (27:19)

52
    Švédové přidávají dvě branky z rychlých útoků. (27:17) (27:17)

51
    Z proskoku mezi obranou Černé Hory skoruje Fahlgren. Na druhé straně palubovky točivým balonem překonává z křídla švédského brankáře Sevaljevic. (25:17) (25:17)

50
    Po verdiktu rozhodčích obdržel dvouminutový trest Markovic. (24:16) (24:16)

49
    Černohorské spojky se snažily prostřelit švédskou obranu, ale neúspěšně. (24:16) (24:16)

48
    V útoku je nyní švédský výběr. Švédskému útoku signalizována útočná chyba. (24:16) (24:16)

47
    Švédi ztrácí balon v útoku, čehož mohl využít Markovic, ale z trháku neproměňuje. (24:16) (24:16)

46
    Švédský tým ve vedení rozdílem osmi branek ! (24:16) (24:16)

45
    To jsou tvrdé rány, které se nedají chytat. O jednu takovou se zasloužil ze spojky Jakobsson. (24:16) (24:16)

Martin Petřek

Švédsko: Nilsson Andreas, Petersen Fredrik Raahauge, Nielsen Jesper, Sjöstrand Johan, Jakobsson Johan Mikael, Kallman Jonas, Larholm Jonas Erik, Ekdahl du Rietz Kim, Karlsson Lukas, Jernemyr Magnus, Persson Magnus, Andersson Mattias, Zachrisson Mattias, Ekberg Niclas, Fahlgren Patrik, Karlsson Tobias.
    Černá Hora: Petricevic Bogdan, Markovic Igor, Perisic Ivan, Lasica Marko, Simovic Marko, Vujovic Miloš, Milasevic Mirko, Radovic Mirko, Rakcevic Mladen, Simic Nebojsa, Grbovic Nemanja, Mijatovic Rade, Vujovic Stevan, Sevaljevic Vasko, Borozan Vuko, Pejović Zarko.

Rozhodčí: Zigmars Stolarovs (LAT) Renars Licis (LAT) EHF-SUPERVISOR Sandor Andorka (HUN) EHF-OBSERVER Viktor Konopliastyi (UKR)