Maďarsko – Island 27:27 (kon.) | Severní Makedonie – Česko 24:24 (kon.) | Norsko – Španělsko 25:27 (kon.)
Rakousko – Dánsko 29:33 (kon.)
Severní Makedonie
24:24 (10:11)
Česko
Úterý 14.01.2014, 18:15Mistrovství Evropy mužů

Dnes bylo k vidění krásné dramatické utkání, které končí nerozhodným stavem. Český tým odcházel po prvním poločase do šaten s náskokem jediné branky, ale makedonský reprezentační výběr nás držel na začátku druhého poločasu pod tlakem a dokázal otočit vývoj utkání na svou stranu. Makedonci dokázali vést převážnou většinu druhého poločasu. Český tým se dokázal přiblížit vždy na rozdíl jediné branky nebo remízy. V závěru utkání, ale často převzal situaci do svých rukou Pavel Horák, který dokázal v závěru druhého poločasu otočit vývoj utkání na stranu českých házenkářů. Makedonie ale dokázala opět srovnat a znovu převzít na svou stranu vedení na 24:23. V posledních 90 vteřinách ale dokázal český spasitel Radek Horák opět srovnat stav utkání, ale na tomto stavu se již do konce druhého poločasu nic nezměnilo. V dnešním utkání předváděl český tým radikálně odlišný výkon oproti zápasu s Rakouskem. V dnešním boji dokázal český tým fungovat ve všech směrech a bylo opravdu na čem stavět. Velkým přínosem v dnešním zápasu byl pro náš výběr Pavel Horák a Petr Štochl, kteří dokázali, že jsou důležitou součásti českého výběru. Za Makedonii exceloval opět Kiril Lazarov, který je největším tahounem makedonského celku. Nezapomínejte sledovat na našich on-line přenosech další utkání, které se nyní budou hrát. Martin Petřek (20:11:59)

60
    Druhý poločas skončil. (24:24)

59
    Makedonci se staví do řady. Filip Jícha bude házet z devítky, ale Jícha těsně minul bránu! (24:24) (24:24)

59
    Česká brána je volná. (24:24) (24:24)

59
    Konec oddechového času. Češi budou hrát v sedmi ! (24:24) (24:24)

59
    Oddechový čas si bere česká strana. (24:24) (24:24)

59
    A český tým podržel Petr Štochl. Probíhá posledních 10 vteřin utkání. (24:24) (24:24)

59
    Probíhá posledních třicet vteřin utkání! (24:24) (24:24)

59
    Konec oddechového času. (24:24) (24:24)

59
    Makedonský trenér pochopitelně reaguje oddechovým časem. (24:24) (24:24)

58
    Český házenkářský bůh v tomto utkání Pavel Horák úspěšně vyžívá český útok a srovnává stav utkání brankou ze spojky!! (24:24) (24:24)

57
    Pecakovski podstřelem přidává další branku Makedonie. (24:23) (24:23)

56
    Neuvěřitelné!! Za nerozhodného stavu chytá Petr Štochl sedmičku! Nyní si s ním Lazarov nedokázal poradit! (23:23) (23:23)

56
    Pavel Horák střílí v útoku pouze tyč. Ani Filip Jícha není proti brankáři Makedonie úspěšný. (23:23) (23:23)

56
    Makedonie ale hned srovnává. (23:23) (23:23)

55
    A opět nikdo jiný než Pavel Horák, který vrací českým házenkářům vedení brankou ze spojky! (22:23) (22:23)

54
    Pavlu Horákovi neklesá střelecké sebevědomí a i v oslabení přidává ze spojky branku za český výběr. (22:22) (22:22)

54
    Kiril Lazarov využil volného prostoru v české obraně a nemýlí se. (22:21) (22:21)

53
    Jakub Hrstka je hráč, který uměl házet sedmičky i v Zubří, což prokazuje i nyní!! (21:21) (21:21)

Martin Petřek

Severní Makedonie: Jonovski Ace, Ristovski Borko, Angelovski Branislav, Manaskov Dejan, Pecakovski Dejan, Mirkulovski Filip, Georgievski Goce, Ojleski Goce, Lazarov Kiril, Stojchevski Nikola, Angelov Petar, Stoilov Stojanche, Dimovski Vancho, Markovski Velko, Mitkov Vlatko, Mojsoski Zlatko.
    Česko: Mráz Alois, Kubeš Daniel, Jícha Filip, Hrstka Jakub, Šindelář Jakub, Sobol Jan, Stehlík Jan, Vančo Marek, Kasal Michal, Jurka Miroslav, Horák Pavel, Štochl Petr, Bečvář Roman, Babák Tomáš, Mrkva Tomáš, Sklenák Tomáš.

Rozhodčí: Bogdan Nicolae Stark (ROU) Romeo Mihai Stefan (ROU) EHF – SUPERVISOR Marek Szajna (POL) EHF – OBSERVER Wolfgang Gremmel (GER)