Jihoafr. republika – Mali 1:1 (kon.) | Nigérie – Mosambik 4:2 (kon.)
Nigérie
4:2 (2:2)
Mosambik
Středa 15.01.2014, 19:00 • Cape Town Stadium, Kapské Město, JAR • Africké mistrovství národů

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:54:41)

Dnešní utkání je u konce. Ze svého prvního vítězství se radují fotbalisté Nigérie, kteří dnes přehráli Mosambik 4:2. Pro poražené je to druhá porážka na turnaji, byť dnes nesehráli vůbec špatné utkání.

90+5
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Rabiu Ali, přichází Dumte Pyagbara.

90+4
    Nigerijci ještě chtějí střídat.

90+3
    Kwambe vhazuje z pravé strany, na polovině Mosambiku.

90+1
    Sudí Bangoura přičetl zdržování Nigerijců k nastavenému času, celkem se bude hrát ještě čtyři minuty.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Nigerijci se již o výsledek nemusí obávat.

88
    Nigérie právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, Mosambičané se již nestihli vrátit po neúspěšné akci na polovině soupeře, Nigerijci zaútočili a BARNABAS IMENGER parádním obloučkem z pravé strany překonává Soarita.

88
    Odkop Nigerjců na polovinu Mosambiku, soupeř se ale okamžitě vrací zpět, s míčem u nohy.

87
    Nigerijci již hodně zdržují, stále se povalují po trávníku po sebemenším kontaktu se soupeřem.

86
    Nigerijci rozehráli volný kop, míč ale prolétl pouze vedle branky.

85
    Střídání v týmu Mosambik: ze hřiště odchází Josimar, přichází Beto.

85
    Miró za faul na vlastní polovině dostává žlutou kartu.

84
    A také Nigerijci budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.

84
    Odkop od branky Nigérie, Agbim si dal načas s rozehrávkou.

83
    Dário Khan těsně nedoskočil míč před brankou, to by byl jistý gól!

82
    Mosambičan Kwambe faulován na pravé straně, v blízkosti pokutového území soupeře, zajímavá standardní situace pro Mosambik.

81
    Nákop Mosambičanů končí odpískaným ofsajdem.

81
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Fuad Salami, přichází Barnabas Imenger.

78
    Nakonec na trávník přispěchala zdravotní služba, po chvilce Salami vyskočil jako srnka a rád by se zapojil do hry.

77
    Salami se "povaluje" v pokutovém území Mosambiku a již k němu spěchá sudí Banfoura, který mu domlouvá a vykazuje ho za postranní čáru k ošetření.

76
    Z následného rohového kopu se ke střele dostává Shehu, ale jeho pokus z nějakých třiceti metrů končí v náruči Soarita.

75
    Miró nyní zachránil svůj tým před čtvrtým inkasovaným gólem, když zasáhl na brankové čáře, za již překonaného gólmana Soarita!

74
    Odkop od branky Mosambiku, Soarito nakonec rozehrává místo nákopu míče na půli soupeře.

73
    Pouze do boční sítě pálí nyní z levé strany Nigerijec Uzoenyi.

72
    Ofsahjd Nigerijce Salamiho, Mosambičané získávají míč.

70
    Závěrečná dvacetiminutovka již těžko přinese podobné střelecké hody, jako ta úvodní, oba týmy již tolik neútočí.

67
    K hlavičce se dostává Ede, ale i když míč končí vysoko nad brankou Mosambiku, není se proč vzrušovat, je máván ofsajd.

66
    A bránící Miró zahrává rukou, volný kop pro Nigérii z pravé strany.

66
    Ede získává míč po dobrém pasu na pravé křídlo.

65
    Fuad Salami zůstává ležet na hrací ploše, na vlastní polovině po souboji s Kitem.

64
    Mosambičané neohrozili branku Nigérie.

63
    Střídání v týmu Mosambik: ze hřiště odchází Monis, přichází Mazive.

62
    Střídání v týmu Mosambik: ze hřiště odchází Diogo, přichází Lanito.

62
    Mosambičané rozehrávají volný kop na polovině soupeře, fauloval Uzoenyi.

60
    Je za námi hodina hry, Nigérie vede o jednu branku, ale vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu nelze předpovědět, jakým směrem se utkání v poslední půl hodině bude ubírat.

57
    Dario Khan faulován na vlastní polovině, Mosambičané získávají míč.

56
    Nigerijci po vedoucím gólu diktují tempo hry.

54
    Bezpečně proměněný pokutový kop, střela k opačné tyči, než "šel" gólman, RABIU ALI zaznamenává svou druhou branku v utkání, Nigérie vede 3:2.

53
    Mosambičané sice protestují, ale nic to nemění na rozhodnutí sudího, který usoudil, že hlavičkující Josemar tam zahrál ještě navíc rukou.

52
    A Nigerijci zahrozili, pozor, to je pokutový kop pro Nigérii.

51
    Rohových kopů je dnes opravdu hodně, další takový budou rozehrávat Nigerijci z pravé strany.

50
    Z pravé strany střílí Manuelito I, ale přímo do míst, kde je připraven Soarito.

50
    A po hlavičce bránícího Dária Khana je z toho rohový kop.

49
    Nigerijci budou mít autové vhazování v blízkosti levého rohového praporku.

48
    Zatím opatrný vstup do druhého poločasu, Mosambičané neopouští svou osvědčenou taktiku nakopávaných míčů.

47
    Manuelito I rozehrává z levé strany, míč směřuje do vápna, kde ho ale získává Agbim.

46
    Rohový kop Mosambiku.

46

Sledujte i dál náš olajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 20:05 hodin.

V prvním poločase se již nic nestane, oba týmy tak odchází do kabin ze nerozhodného výsledku 2:2. V prvním poločase jsme sledovali velmi pohledný fotbal, tak doufejme, že to bude platit i v tom druhém.

45+3

45+2
    Nigérie má k dispozici volný kop na polovině Mosambiku, faulován byl Umar.

45+1
    Dvě minuty nastavil sudí Bangoura nad rámec základní hrací doby.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, Mosambičané kombinují na polovině Nigérie.

44
    Střela Dioga zablokována a obránce Nigérie odkopává do bezpečí.

44
    Salami padá na polovině Mosambiku, není to faul, Mosambičané útočí.

43
    Útočný faul Salamiho, který srazil k zemi Maninha.

42
    Nigerijci kombinují ve středu hřiště, míč však míří zpět k Agbimu.

40
    Ani z jednoho ze dvou rohových kopů se Mosambičané neprosadili.

39
    Soarito vyboxovává míč do bezpečí, ten se ocitá až na půli soupeře.

39
    Rohový kop pro Nigérii, opět tam na hranici pokutového území padá Salami, ale není to faul.

38
    Ofsajdem končí útočné snažení Mosambičanů.

37
    Nákop Nigerijců k pokutovému území soupeře, Salami neuspěl v souboji s obránci Mosambiku.

36
    Nepřetržitý a monotónní zvuk Vuvuzel, tolik všem známý se světového šampionátu, opět vytváří kulisu včelího úlu.

35
    Ten z pravé strany rozehrál Josemar, ale přímo do rukavic Agbima.

34
    Mosambik má k dispozici rohový kop.

33
    Střídání v sestavě Nigérie bylo vynucené, Salami opouští hrací plochu na nosítkách po jednom z mnoha soubojů.

32
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Uzochukwu, přichází Zango Umar.

30
    Je za námi první půl hodina dnešního utkání, stav nerozhodný 2:2, sledujeme velmi pohledné utkání, které musí diváky bavit.

29
    Nigérijci rozehrávají volný kop na své polovině.

27
    Další rychlý útok Mosambiku, kdy se Maninho dostává do zakončení, ale těsně před ním odhlavičkovává bránící Egwuekwe.

26
    Mosambik kombinuje ve středu hřiště.

25
    Salami centruje do vápna soupeře, z pravé strany, obrana Mosambiku odvrací do bezpečí.

24
    S ním si obrana Mosambiku dokázala poradit a Soarito může vykopávat.

23
    Salami si obhodil bránícího Dária Khana ve vápně Mosambiku, následně padá ve vzájemném souboji, ale není to penalta, "pouze" rohový kop pro Nigérii.

22
    Nigerijci bleskově rozehráli, ale celá akce byla až příliš uspěchaná.

22
    Rohový kop pro Nigérii, po zákroku bránícího Chica.

21
    Po dvaceti minutách čtyři góly, to vůbec není špatné!

20
    Mosambik právě vstřelil branku!
    Naopak, na druhé straně se prosazují Mosambičané, konkrétně DIOGO ANTÓNIO, který dostal přesnou přihrávku za obranu Nigérie a z pravé strany, přízemní střelou, překonává gólmana soupeře.

20
    Z následného volného kopu se Nigérie neprosadila.

19
    Monis fauluje Esiemeho, to byl zákrok na červenou kartu, kopačka do ramene, ošklivý zákrok.

18
    Ede hlavičkuje za obranou Mosambiku, ale nepřesně, v těžké pozici, míč má Soarito.

17
    Josemar fauluje pronikajícího Esiemeho na vlastní polovině, volný kop pro Nigérii.

17
    Kwambe vhazuje na vlastní polovině, z pravé strany, oba týmy předvádí velmi rychlý fotbal.

16
    Z nařízeného rohového kopu se Mosambičané prosadit nedokázali.

15
    A skóre se mohlo opět měnit, za obranu Nigérie se dostal Mário, jehož střelu vyráží parádním zákrokem Urochukwu!

14
    Tak to je průběh! Nigérie prohrávala 0:1 a během dvou minut strhla vedení na svou stranu, navíc po nádherných gólech!

13
    A Nigerijci zakončují rychlý protiútok vedoucím gólem, když RABIU ALI napálil míč z hranice vápna a parádní střelou překonává Soarita.

13
    Po další takové akci získávají míč Nigerijci.

13
    Mosambičané se hodně spoléhají na nakopávané míče.

12
    No vida, po jedenácti minutách padly dva góly, kéž by to pokračovalo i v dalším průběhu.

11
    Ale Nigerijci si nenechali odpověď na dlouho, ve vápně se k míči, po centru z levé strany, dostává IFEANYI EDE, který střelou z malého vápna překonává Soarita, tam "zaspala" obrana Mosambiku.

11
    Zajímavý vývoj zápasu, Nigerijci jsou lepší, ale prohrávají!

10
    Z hranice středového kruhu rozehrál DÁRIO KHAN volný kop a trefil neskutečně přesně, Agbim se po míči sice natahoval, ale marně, parádní gól!

9
    Akce Mosambičanů končí pár metrů za půlící čárou.

8
    Dlouhý nákop z obrany Nigérie, míč však "sbírá" Soarito, který vykopává.

7
    Žlutou kartu dostává Nigerijec Christantus Uzoenyi za nafilmovaný pád v pokutovém území soupeře.

6
    Přesto se Nigérie drží s míčem na polovině soupeře.

5
    Ofsajd zastavuje útočné snažení Nigérie.

4
    Ale Diogo se na druhé straně odvážil ke střele, bylo to však z velké dálky, míč končí hodně vedle branky.

4
    Mosambičané mají problémy s kombinací, spousta přihrávek nepřesných, míč nyní končí v autu, Nigérijci budou moci zaútočit.

3
    A před Salamim musí zasáhnout vyběhnuvší gólman Soarito a vyboxovat do bezpečí.

3
    Jsou to ale Nigerijci, kteří útočí.

2
    Miró vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.

1

I před tímto utkáním vzdávají všichni na stadionu čest nedávno zesnulému Nelsonu Mandelovi, jak bývá v Africe zvykem, nikoliv minutou ticha, ale potleskem.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Nigérie: Agbim – Uzochukwu, Egwuekwe, Kwambe, Kunle, Shehu, Esieme, Ali, Uzoenyi, Salami, Ede
    ____
    Náhradníci: Pyagbara, Imenger, Ibrahim, Gabriel, Zango, Akpeyi, Obiozor, Alampasu, Obaje, Obanor

Mosambik: Soarito – Monis, Miró, Dário Khan, Josemar, Diogo, Kito, Chico, Maninho, Manuelito I, Mário
    ____
    Náhradníci: Pinto, Mazive, Gabito, Beto, Sonito, Albino, Manuel, Pilale, Lanito, Dito, Timana, Alvarito

Rozhodčí: Bangoura (Gui) – Eguen Yacin (Bjt), Ndagijamana (Rwa).

Vítejte u onlajn přenosu utkání Afrického poháru národů 2014, v němž se v rámci základní skupiny A utká NIGÉRIE a MOSAMBIK. Utkání se odehraje na Cape Town Stadium v jihoafrickém Kapském Městě.

Pro oba týmy půjde o druhé utkání na turnaji, když oba týmy ve svém premiérovém utkání prohrály. Fotbalisté Nigérie překvapivě nestačili Mali, jíž podlehli 1:2 v utkání, v němž po brankách A. Sissoka a A. Traorého prohrávali již 0:2. Jediný úspěch Nigérijců zaznamenal v 54. minutě Salami. Také Mosambik v prvním utkání nestačil na svého soupeře, když podlehl 1:3 domácí Jihoafrické republice. Byť Mosambičané nezačali špatně, po brance Dioga ze třinácté minuty dokonce vedli, ale pak přišla třígólová smršť domácích v rozmezí třicáté až osmdesáté minuty a bylo rozhodnuto.

Africký pohár národů hostí od 11. ledna do 2. února 2014 Jihoafrická republika, i když původně bylo pořadatelství svěřeno Libyi. Šestnáct týmů je rozděleno do šesti tří a dvoučlenných skupin, do nichž se kvalifikovaly z náročné kvalifikace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.