Košice – Kayseri Kaski spor 42:53 (kon.) | BK IMOS Brno – Uniqa Euroleasing Šopron 71:69 (kon.) | Záhřeb – ZVVZ USK Praha 49:87 (kon.)
BK IMOS Brno
71:69 (22:14, 40:31, 55:49)
Uniqa Euroleasing Šopron
Středa 15.01.2014, 18:00 • Hala Rosnička, Brno • Euroliga - ženy

Tolik tedy z dnešního zápasu, sledovali jsme zajímavý duel a nuda v Brně to rozhodně nebyla. Díky za pozornost a u dalších duelů v rámci Evropské ligy se budu těšit na počtenou. (19:46:57)

Je tu konec zápasu. Dramatická čtvrtá čtvrtina nabídla výborný basketbal, hostující hráčky dokonce chviličku vedly, ale bojovné Brňanky předvedly dobrý kolektivní výkon a v závěru si pomohly i dobrou hrou v defenzivě. Po těsném výsledku tak získávají důležité body do tabulky a jsou stále ve hře o postup.

40:00
    Konec zápasu. (71:69)

39:59
    Hawkinsová ještě upravuje výsledek, ale tohle už domácí hráčky zvládnou. (71:69) (71:69)

39:31
    Výborné bloky předvedla Jurčenková a v klidu drží míč. Posléze i doskakuje, hraje ve výtečné formě. (71:66) (71:66)

39:20
    Šoproň zůstavá u míče a má k dispozici rozehrávku. (71:66) (71:66)

39:20
    U míče zůstávají hráčky hostů, ale nemohou se dostat ke střelbě. Míč vybojovala na poslední chvíli Ashley Key, ale byla tam lehká teč. Následovat bude time-out pro maďarský tým. (71:66) (71:66)

39:00
    Minutu před koncem je zde oddechový čas pro trenéra Šoproně. (71:66) (71:66)

38:59
    Výborně Anna Jurčenková, která pod košem vybojovala další dva důležité body. (71:66) (71:66)

38:43
    Ciglarová snižuje na rozdíl tří bodů. (69:66) (69:66)

38:16
    Teď už to vyšlo, Jalčová se do toho pokusu krásně opřela a jsou z toho tři body. (69:64) (69:64)

37:49
    Poté i Fegyvernekyová. (66:64) (66:64)

37:37
    Key dává za dva body. (66:62) (66:62)

36:51
    Jurčenková odhodila míč a neměla potřebné štěstí v koncovce. Následně ale vybojovala další akci pro Brno. (64:62) (64:62)

36:04
    Ashley Key dává dva důležité body z trestu a kouč Polenek si bere oddechový čas. (64:62) (64:62)

36:00
    Hostující Krnjičová vyrovnáná zápas, čtyři minuty před koncem. (62:62) (62:62)

35:20
    Skvěle Key, která dává tři body. Začalo nám to tam pěkně padat a zápas dostává pořádné grády. (62:60) (62:60)

34:57
    Šoproň poprvé v zápase vede. Trefuje se Krnjičová. (59:60) (59:60)

34:15
    Za tři body to zkoušela znovu Zsovárová a nedává. Poté o míč přichází i domácí hráčky. (59:58) (59:58)

Roman Zajíček

BK IMOS Brno: Hanušová, Vlková, Mainclová, Key, Křivánková, Kašpárková, Jalčová, Jurčenková, Zrůstová, Pecková. Trenér: Jan Bobrovský.
    Uniqa Euroleasing Šopron: Kuttorová, Zsovárová, Ciglarová, Fegyvernekyová, Simonová, Licskaiová, Krnjičová, Hawkinsová, Farisová, Tetemondová. Trenér: Igor Polenek.

Rozhodčí: Jovorovič (Chorvatsko), Kouneiles (Kypr), Karaktsouris (Řecko)